Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 12:34

Pro zajímavost.
Přílohy
TZU.png
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Lipon » čtv říj 14, 2021 12:40

ad oblečení ve spacoši - ne vždy to platí
spali jsme v půlce září pod stanem v Č. Krumlově u vody, měl jsem letní Warmpeace (Viking 300) a první noc mi byla v trenkách a triku s krátkým už trochu zima, hlavně na bocích (izolaci od země jsem měl dobrou), druhou noc, kdy bylo chladněji (ráno tak 7), jsem navlík kalhoty a místo trika merinový rolák a bylo to o dost lepší

teď jsem schválně koukal na Warmpeace a jejich Comfort teplota mi moc nesedí, nejsem žádný vyžle, spacák jsem schopnej vytopit celkem slušně, ale komfort s trikem a trenkama je podle mě spíš tak o 2-3 st. výš - ledaže by u řeky u země byla větší kosa, než těch 6 z nějaké stanice v okolí

až na výjimky (viz shora) v peří spím jen v trenkách a tenkém triku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 12:46

kamos ve wp 300 stal v -3 a byla mu trochu zima ze se budil... takze o o to stejne je individualni.

u vody je vzdycky vetsi vlhko a to dost srazi pocitovku i komfort.

mozna teda vyzkousim si vzit do spacaku vlozku a nespat v podvlikackach, jen ponozky a tricko. akorat jestli budu muset jit v noci na zachod tak umrznu:D a trva mi pak hrozne dlouho se zahrat. i doma uz musim zacit spavat s termoforem protoze od studenejch noh mi promrza cely telo a misto zahrani a usnuti mnou lomcuje zima a usnout nemuzu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 12:52

urcite je to individualni... ale ve tristovce se nedivim... tam konci komfort v 0°C, nicmene taky zalezi, jestli ho nemel velky, jak ho mel zapnuty, co mel pod nim atp. (BTW: u peraku daleko vice zalezi na podlozce, jelikoz peri slehnes vice nez syntetiku...

ja curam tesne pred spanim a vecer moc nepiju - ze spacaku nevylizam, to by mne zabilo :-D

PS: ja trpim zase v lete - bezne mam v loznici klem 15°C , jakmile je vice, mam problem, v horkem lete uplne trpim... (letos to nastesi docela slo slo) *
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 12:56

@pinguin:

to moc nechapu - figurina je vytapena a poti se? pokud ne, tak takove mereni, troufam si rict, pro prakticke ucely, nic nerika...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv říj 14, 2021 12:57

@mawe, etheric: Jste nepochopili jednu vec. Ja jsem psal o tom, ze teplotni limity jsou podle normy urcovane pro spani v zakladnim spodnim pradle nebo nahy. No kdyz se oblecete do spacaku - mysleno jakoukoliv dalsi vrstvu -, tak zmenite podminky a nemuzete brat za bernou minci teplotni limity podle te normy.

Na jedne strane posunete ty limity k nizsim teplotam (jednoduse receno, kdyz si oblecete pod mikinu jeste i vestu, tak se budete citit lepe i pri nizsich teplotach nez bez vesty). Alespon kratkodobe to plati.
Na druhe strane ale zmenite podminky (co psal Quido) a mozna se budete vice potit pri stejne teplote jako bez obleceni a proto az to presahne unosnou mez, tak Vam zase bude zima, tj. dlouhodbe posunete limity k vyssim teplotam.

Ta norma zapoceni peroveho spacaku vubec nebere do uvahy :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 13:00

Quido píše:@pinguin:

to moc nechapu - figurina je vytapena a poti se? pokud ne, tak takove mereni, troufam si rict, pro prakticke ucely, nic nerika...
Vložil jsem to sem kvůli oblečení figuríny vs. vaše debata o tom jestli do spacáku ve spodním prádle nebo bez.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv říj 14, 2021 13:02

Quido píše:figurina je vytapena a poti se? pokud ne, tak takove mereni, troufam si rict, pro prakticke ucely, nic nerika...
Tak ani nikdo nerika, ze ty cisla jsou pro prakticke ucely skvele. Ta norma byla vymyslena, aby se jednotlive spacaky mohly vzajemne srovnavat mezi sebou podle standardnich podminek. Nic vic, nic min.

Edit: jinymi slovy, pokud podle te normy bude mit jeden spacak komfort 0 a druhy -5, tak Ti to rika pouze to, ze v tom druhem je velka pravdepodobnost, ze Ti bude dobre pri o neco nizsich teplotach nez v prvnim. Ale netvrdi, ze to bude zrovna pri 0 nebo -5, ani ze rozdil bude presne pet stupnu.
Naposledy upravil apuka dne čtv říj 14, 2021 13:04, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 13:02

to jsem pochopil, ale pokud figurina negenruje teplo a nepoti se, (neni odpar z povrchu tela), je jedno, jestli je oblecena nebo ne...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 13:03

apuka píše:
Quido píše:figurina je vytapena a poti se? pokud ne, tak takove mereni, troufam si rict, pro prakticke ucely, nic nerika...
Tak ani nikdo nerika, ze ty cisla jsou pro prakticke ucely skvele. Ta norma byla vymyslena, aby se jednotlive spacaky mohly vzajemne srovnavat mezi sebou podle standardnich podminek. Nic vic, nic min.


ano, to vim - my ale dabutejem o vyznamu obleceni ve spacaku.., a koukam ze uz jsme dost OT

:sorac:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 13:06

Quido píše:to jsem pochopil, ale pokud figurina negenruje teplo a nepoti se, (neni odpar z povrchu tela), je jedno, jestli je oblecena nebo ne...
Má povrchovou teplotu 34 stupňů viz. printscreen výše.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 13:12

OK, to je sice na cloveka malo (zdravy clovek ma ovykle mezi 36,4-36,9°c), ale otazka zni, jestli je figurina nadale vyhrivana (jestli je ta teplota udrzovana, anebo je jen figurina nahrata na tuto teplotu a strcena do spacaku, a pak se dej vule vedy), a jestli soucasne generuje nejaky "pot", to je dost podstatna okolnost pro situaci a klima ve spacaku... pokud tedy resime vhodnost obleceni na spani do spacaku


chapu, ze pokud je metodika mereni uplne stejna u vsech znacek a modelu spacaku, pak vznikaji nejake orientacni honoty, kterymi se zakaznik muize ridit, ale jako argument pro obleceni to nelze pouzit
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 13:41

ahaa ja to pochopila ze v obleceni je vetsi zima a ze by se v obleceni spat "nemelo". tak su jen matvrdla
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv říj 14, 2021 14:01

@mawe: to zalezi, pri jake teplote jsi oblecena. Kdyz to bude kolem nebo pod spodni hranice tepelneho komfortu, tak je to OK a posunes se k nizsim teplotam v pohode, ale pokud budes pri vyssich hodnotach, napr. v horni casti, tak muzes oblecenim i tu horni hranici posunout dolu, tudiz se budes vice potit, timpadem se Ti bude vice odvadet teplo z tela, nedej boze, ze neco propotis a budes mit mokre a muze Ti byt zima.
To mas jako doma - kdyz Ti je pod perinou zima a obleces se (nebo si das termofor), bude Ti tepleji, kdyz si ale das termofor nebo se obleces, kdyz Ti bude dobre nebo uz "skoro moc", tak se prehrejes, zacnes se potit. No a nakonec muzes v tom mokrem citit zimu, i kdyz bez obeceni by Ti bylo fajn.

Samozrejme ted nemluvim o tepelnem komfortu podle nejake normy, ale o skutecnem komfortnim rozsahu pouzitelnosti spacaku pro konkretniho cloveka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 14:01

Mawenzi píše:ahaa ja to pochopila ze v obleceni je vetsi zima a ze by se v obleceni spat "nemelo". tak su jen matvrdla

ne, nejsi - je to asi tak: ono neni vesti zima hned, ale vice se potis a tak ten efekt nastane pozdeji, ze jsi ve vlhkem a proto mas pocit vetsi zimy... ve spanku se obecne vice potis, a kdyz se obleces, tak se potis o to vice... kdyz nejsi oblecena, tak se ten pot staci za spacaku odparovat a nic na tele ho nenasava ane nekumuluje
asi tak zhruba
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » čtv říj 14, 2021 14:59

Pinguinoutdoor píše:Vložil jsem to sem kvůli oblečení figuríny

"Oblečení: tepláková souprava a podkolenky."
To jako vážně bylo měřeno s figurínou navlečenou v teplákovce?

apuka píše:teplotni limity jsou podle normy urcovane pro spani v zakladnim spodnim pradle nebo nahy.

Nebo v teplákovce :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » čtv říj 14, 2021 15:04

ad figurína: 34 stupňů teplota povrchu těla, tepláková souprava, podkolenky.
To je simulace prochladlého spartakiádního cvičence :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 16:18

tak ale pokud uz su zpocena - mokre obleceni = chladno, tak to je zas jinej pripad. vetsinou me teplo vzbudi, takze zacnu vetrat a potim se moc ve spacaku (oblecena) presne v jednom pripade a to kdyz mam teplotu. ale nedokazunsi predstavit dat studeny telo s ledovyma nohama do studenyho spacaku do hnusnyho chladnyho studiciho pertexu, kdyz mam aspon tenkyho neco na sobe, tak to tak nestudi a mjohem rychleji usnu. (vlastne idealne vozim spacak podle teplot), ale v tomto obdobi rijen/listopad uz se mi teda hodne nechce jit spat neoblecena :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod obda » čtv říj 14, 2021 17:32

apuka píše: Co se tyce Pinguinu, potrebovalo by to nekoho se zkusenosti s tou naplni BHB Micro.


Děckám jsem koupil Pinguin Micra s touto náplní. Udávaný komfort je tuším +6, spaly v tom v +6-7 (spacáky v tu dobu měly naspáno přes 4 týdny), a prý naprosto ok. Momentálně něco přes 8 týdnů používané, vizuálně se zatím slehly jen minimálně (odhad), nicméně moc často se nebalí. Potomco jsou se spacáky spokojení, já s koupí taky.
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 17:48

@Mawenzi:
ja ti nevim, nejak si nedokazu predstavit, za jakych okonosti lezes do spacaku... ja vetsinou vecer ukoncim etapu tripu, najdu vhodne misto na bivak (rozumej misto na spani, at uz ve stanu, nebo jen tak, pripadne ve zdaraku - proste bivakem nazyvam misto vybrane ke spanklu), vytaham veci z batohu - vareni, jidlo piti - a sundam vse, co je pripadne propocene, kazdopadne menim vzdy poniozky za suche... to vse zabere tak asi pulhodinku, za tu dobu uz schladnu a cestecne vyschnu, pokud byl trip narocnejsi, a uz se tak nepotim, najim se, udelam toaletu a nezbytnou hygienu, a az pak lezu do spacaku... cili nikdy, nebo jen vyjimecne, jdu spat urioceny a udychany, nebo naopak prochladly, takze jsem pred spanim takrikajic v pohode... vetsinou mam jen trenky/slipy a ponozky, jinak nic...
s materialem spacaku, at uz je jakykoli, jsem problem zatim nemel... rano mne vesmes nebudi chlad (to se mi stalo jen dvakrat, kdy jsem nemoh spat, a tak jsem se trosku opil, abych usnul, a to jsem se pak spatne zapnul - vetsinou mne budi rano aktivni zver a ptaci, nikoli chladno... v rumunsku mne jednou probudilo stado koni, ktere valilo pres misto bivaku jak zbesile, myslel jsem, ze je zemetreseni, v patagonii a ve finsku mne vzbudili komari, mrchy, jelikoz jsem nad zdarakem zapomnel roztahnout moskytieru... ale jinak spim docela v pohde

kdyz jsem jeste chodival zimni tripy, tak jsem stan z boku oblozil pokud mozno snehem - veskere prevlikaci ukony jsem delal vetsinou ve stanu, kde je v zime paradoxne vic sucho, nez prii destivem pocasi v lete nebo na podzim... v zime jsem spaval v podvlikaci moire, vetsinou jen ve vsku, kate jen vyjimecne... ve spacaku i v zime je docela fajn, jen se cloveku nesmi chtit na stranu


takze asi nedokazu pochopit a predstavit si problemy, ktere popisujes... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » čtv říj 14, 2021 18:13

Hmm, vzdycky jsem si myslel, ze u obleceni do spacaku se resi jen to, jestli ma mit clovek na sobe jednu tenkou vrstvu (jako pyzamo doma) nebo se poradne navlect, aby mu bylo tepleji. A ze konsensus je to prvni a druhe jen v pripade nouze, kdyz spacak fakt nestaci. Norma na to taky pamatuje, proto to obleceni figuriny, jak psal Pinguinoutdoor.

Quidovo neoblekani mi prijde netypicke. Jednak kvuli pocitu a jednak kvuli zaspineni spacaku, to se stane i kdyz uz clovek mokry od potu neni. Sam si beru spaci obleceni, ciste a suche kalhoty a triko a povazuju to za samozrejmost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 18:54

mne teda zae prijde podivne se oblikat na spani, notabene, kdyz se ve spanku clovek prokazatelne dost poti....
:roll:
pyzamo v kalsickem slova smyslu nenosim, kdyz tak jen vyjimecne nekde na navsteve atp., ale ze zcela jinych duvodu;

drive, kdyz sem byl mladsi a nechtelo se mi mi umyvat a prat tak casto, tak jsem skoro vzdycky mel vlozku do spacaku... pozdeji jsem ji prestal nosit, jelikoz i vnitrky spacaku se zacaly delat ponekud lepsi... pokud spacak neni perovy, nemam problem ho vyprat, patricnym rezimem a patricnym prostredkem...
a mimochodem, ja se pred spani vetsinou myju, to vynechavam jen v pripade spani v podminkach, kdy teplota klesne pod - 5 °C, coz zase tak casto neni ... :wink:

Edit- PS: obleceni figuriny nechapu, pokud negeneruje teplo...
Naposledy upravil Quido dne čtv říj 14, 2021 19:02, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 18:55

Quido
nevim, proc mluvis o uricenosti a upocenosti, kdyz des do spacaku? o tom snad nikdo nepsal. jen apuka psal ze kdyz se obleces moc, tak se potis a pak je ti zima a proto je ti zima i ve spacaku, ve kterym by si mohl zvladat mnohem nizsi teploty, kdybys oblecenej nebyl. nevidim souvislost s upocenosti pres den. ALe kdyz se vysleces do naha, tak nejakej pot proste generujes a ja ho mam radsi v pratelne vrstve, nez ve spacaku.

osobne se na zenu hodne potim, dokud se pohybuju. Jakmile se pohybovat prestanu, telo de razem do rezimu umrznuti. Mam dva mody, kdy kdyz chodim, byvam casto mene oblecena i nez nekteri moji kamaradi a kdyz nechodim, byvam navlecena jak za severnim polem, zatimco moji kamosi proste jen prihodi nejakou tenci bundu... proste to tak mam, co s tim? nevim. cim su starsi, tim je to horsi.

pokud se zpotim tak, ze mam tricko propoceny, tak bud stihne behem chystani spani, vecere atd uschnout, nebo si ho hned prevlecu za suchy/spaci. Problem ovsem nastava v pripade, ze pokud neskocim do spacaku hned po dokonceni chozeni, dokud su "tepla" tak nez se nachysta vse kolem spani, tak ja proste totalne vymrznu.

me neni zima, dokud si nelehnu. To ze mam studeny nohy, coz mi vetsinou moc nevadi. ale lehnu si a od studenejch slapek sou studeny cely nohy a dava se do me proste fakt regulerne zima, ktera neni podlozena nedostatecnym spacakem, ale proste mi mrzne telo "samo od sebe" a trva mi hrozne dlouho, nez se zahreju. jakmile se zahreju, su schopna si spacak v pohode i rozepnout, spat prikryta do pasu atd... a pak uz v pohode topim. hodne na to pomohly perovy papuce, ale i tak nejakou dobu trva, nez ty ledovy kostky misto noh dostanou nejakou teplotu prijatelnou. Mam tak ledovy nohy, ze kdyz je strcim manzelovi pod perinu abych si je ohrala, tak dalsich 20 minut je mam zmrzly, ja to teplo proste jen vysavam ale neprijimam a ono mizi nekde v casoprostoru...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 19:00

Mawenzi píše:Quido
a/ nevim, proc mluvis o uricenosti a upocenosti, kdyz des do spacaku? o tom snad nikdo nepsal. ....


b/ osobne se na zenu hodne potim, dokud se pohybuju. Jakmile se pohybovat prestanu, telo de razem do rezimu umrznuti. .


a/ pisu o tom prave proto, co popisujes pak v odst. b/

c/ popisoval jsem, jak to mam ja, a ze tedy nechapu, nebo si nedovedu predstavit tva trapeni se spacakem... aspon tak jsem to pochopil
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 19:11

ale ja prece nejdu spat upocena a uricena. To ze se v chladnym veceru prevleknu do suchyho tricka driv, nez mi zacne byt od studenyho zpocenyho obleceni zima snad neni nic proti nicemu a nema to vliv na to spani, ne?

tak osobni preference prijemnosti ruznych materialu sou vec ciste osobita a to ze nekdo nema rad treba sustak nebo jinej zas nema rad merino a jinej treba nejakou smesku... to asi neni nic fyzicky spatne s materialem. mela sem starou primu, ta mela takovej prijemnej material vevnitr skoro jak balvnenej, ten byl skvelej a nevadilo mi v nem spat bez spodku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 19:19

a nemyslím si, že jsem nějaký exot

Příspěvek od šíp » stř črc 25, 2007 10:43 (v tématu V čem do spacáku)
šíp píše:trenýrky a triko s kr.rukávem. pokud je hooodne kosa-čímž míním teploty pod nulou tak brynje spodky a triko s dl.rukávem.


a něco z netu
https://www.nalehko.com/noc-v-teple/
bod 7/
Naposledy upravil Quido dne čtv říj 14, 2021 19:25, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 19:20

@Mavenzi:
sak jo - je jen ze sedokazu vzit do tvych pocitu, kdyz to mam jinak...

Mawenzi píše:....ale nedokazunsi predstavit dat studeny telo s ledovyma nohama do studenyho spacaku do hnusnyho chladnyho studiciho pertexu, kdyz mam aspon tenkyho neco na sobe, tak to tak nestudi ...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 19:26

me nepomaha ani jidlo.s chilli:D

vynatek
"
7) Určitě je lepší se do dobrého spacáku moc nenavlíkat. Jen dlouhý triko, spodky, ponožky a čepici (čepice je hodně důležitá, hlavou odchází hodně tepla) Když je člověk hodně zmrzlý, tak si může třeba nechat péřovou bundu. Ono je to o tom, že když se navlečete do tří fleecových bund a nepromokavý bundy, tak je téměř nemožné si vytopit vnitřek spacáku "

ale pokud se tu bavime o podvlikackach a triku s rukavem, tak to prece jd presne co se pise zde a tefa o navlikani nemuze byt rec? jako spodky muzou byt trenky i podvlikacky, to neni jasny, ale tak kdyz dlouhej rukav je cajk, proc by podvlikacky mely vadit?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 19:48

@Mawenzi:
ale jiste, jenze je to spise kvuli hygiene, ne kvuli tepelnemu konfortu... nicmene chapu, ze pocit neoblecenosti muze nekomu vadit vice, nez samotny pocit chladu... a urcite uznavam, ze zeny to asi maji dost jinak, nez chlapi


Ale vratme se prosim k tematu:
Ty by sis radeji priplatila skoro cenu jednoho levnejsiho spacaku a hlasovala pro ten perak Mammut, nebo bys spise sla do toho Pinguina...?
Skoro stejne parametry, perak o 36 deka lehci, sbalitelnost podobna... cena syntetaku 2,9k, cena peraku o cca 2,6k vice...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod milarepa » čtv říj 14, 2021 20:43

motáš se v kruhu,

jednoznačná volba je péřový spacák, ten ti vydrží přes 10 let, nedegraduje, a to suché teplo je něco úplně jíného, plus další výhody oproti syntetice

místo toho Mammuta, jehož parametry mi přijdou hodně bídné, bych šel do tohohle Pajaka
https://prohory.cz/spacaky-perove/258-perovy-spacak-pajak-core-400.html

připlatíš 4 stovky a máš spacák z úplně jiné kategorie......plus doživotní záruka je příjemný bonus

pokud bys z nějakého nepochopitelného důvodu chtěl zůstat u syntetiky, tak běž do spacáků od Hanibala, jsou hodně dobré
https://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimatky/f/hanibal/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky