Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » úte říj 25, 2016 6:36

slezacekm píše:chapu spravne, ze jsi s temito dvema porovnaval Cumulus MT 700? jak jsi dosel na to, ze ti plneni 60:40 bude vadit? tim, ze nekdo napsal, ze by mu teoreticky mohlo vadit [-o< neco ve stylu: myslim si, ze mi to bude vadit, protoze nekdo si mysli, ze mu to muze vadit.

:D =D> *
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Pierre111 » úte říj 25, 2016 8:15

Ha a to je přesně to, co jsem se snažil říct :D.
Naposledy upravil Pierre111 dne úte říj 25, 2016 8:31, celkově upraveno 1
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » úte říj 25, 2016 8:15

3/4 ma od letoska Mysterious Traveller 700, spi na boku, a nestezuje si vubec na nic. Taky se priklanim k nazoru, ze to funguje bezproblemove.
V zime ho vytahnu na nejaky zimni test a napisu i muj nazor, ted bych se v nem upekl.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Paleccc » úte říj 25, 2016 17:58

slezacekm píše:chapu spravne, ze jsi s temito dvema porovnaval Cumulus MT 700?


Ano, porovnaval... ale ajtak som nakoniec zobral primu... asi dost zavazilo aj to, ze som chcel aj sneznice :D tu vahu verim, ze prezijem :)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod adamtal » úte lis 22, 2016 22:58

Dobry den. Dakujem za hromadu informacii, ktora sa da na tomto fore po precitani ziskat. Napriek tomu, ze som precital vsetkych 77 stranok, tak budem potrebovat poradit, resp. potvrdit vyber.

Na co by mal byt spacak pouzity:
Moto/cyklo tura (=vaha nie je tak dolezita) v teplejsom obdobi, ked je na nizine na slovensku okolo 20 stupnov (predpokladam ale, ze na horach moze byt este chladnejsie). Tura by mala byt 2x rocne na cca 2 tyzdnov (max 3 tyzdnov) vramci EU a asi skor najprv na tie teplejsie juzne/zapadne destinacie - Spanielsko, Taliansko, Francuzsko, Svajciarsko. Neplanujem ist na turistiku so spacakom. Neskor mozno aj trosku na sever, ale nemyslim, ze by to bolo uz toto leto.

Podla toho co som tu cital, tak jednoznacne ponuka najlepsiu cenu/kvalitu Viking 600 spacak. Ale ked som bol rozhodnuty, ze asi siahnem po nom, tak som tu cital, ze brat spacak teplejsi ako je potreba je tiez zla volba, kedze rozopnutie zipsu velmi nepomoze. Jedna cast tela sa poti a na druhu taha. Aj cenovo sa mi to zda ako dost draha volba na podmienky do ktorych sa chystam. Mozno ma ale opravite a poviete, ze pokial budem prespavat niekde v xy nadmorskych vyskach, tak to nie je zbytocne si brat tak teply spacak.

Popravde som v zivote nestanoval, nekempoval, takze som veci zistoval len poda toho co sa tu pisalo.

Je otazka - naozaj potrebujem perie a tak vysoku kvalitu aj v mojom pripade, ked sa nejedna o vysokohorsku turistiku? Viem, ze zvycajne sa neda vybrat lacno-teplo-lahko, ale pre mna to lahko nie je primarne, takze by nieco slo aj lacno-teplo?

Vidim, ze existuje Viking 300, zas ten sa mi zda byt uz velmi studeny napr keby som prespal v horach, alebo ani nie?

Dakujem vopred za pomoc. Vazne vobec netusim co si vybrat a ani ake su teploty cez noc a kade pojdem vlastne. Cize hladam asi nieco ultra univerzalne. Asi sa mi bude tazko pomahat :rolleyes:
adamtal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 22, 2016 22:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 22, 2016 23:31

No tak ono se to odviji podle teploty v jake budes spat. Potom je taky dulezite zda pod sirakem nebo ve stanu. Moc jsem z tveho prispevku nepochopil jak a kde a v jakych podminkach chces spacak pouzivat. Podle toho co pisesse mi zda 600g peri moc teple. Pro tvoje pouziti by sla i nejaka syntetika. Ale jak jsem psal musis lip specifikovat pouziti i sam pro sebe. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod GreyMouse » stř lis 23, 2016 1:04

@adamtal: Když ve tvém příspěvku vidím dva až tři týdny, Švýcarsko, hory, tak bych vzala ten teplejší. Během dvou týdnů se může výrazně změnit počasí, takže se třeba ráno probudíš a okolní vrcholky budou bílé (v červenci). Kdysi jsme vozili dvoukilové syntetické spacáky, které sice byly v porovnání s Vikingem 600 velké jako kráva, ale na kole nám to nevadilo. Při přejezdu Alp se hodily, když jsme dorazili na Istrii, byly zbytečně teplé, ale přežili jsme to s nimi bez problémů. Radši řeším, že je mi polovinu dovolené ve spacáku teplo, než abych polovinu nemohla zimou spát. Pokud jsi ještě nestanoval a nevíš, jak moc tě to cestování vůbec bude bavit, a váha a objem spacáku nejsou důležité, tak by teplejší syntetický spacák nemusel být špatná volba. A až bys zjistil, co ti na něm při tvém způsobu použití vadí, mohl bys tady položit konkrétnější dotaz, když bys hledal náhradu.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2016 1:29

adamtal píše:tak som tu cital, ze brat spacak teplejsi ako je potreba je tiez zla volba, kedze rozopnutie zipsu velmi nepomoze. Jedna cast tela sa poti a na druhu taha.

Jo, to jsem kdysi mozna napsal i ja. Je to tak, ale je i jina moznost. Spacak uplne rozepnout a pouzit jako deku. Da se tak spat i pod teplejsim spacakem, nez je Viking 600, klidne ve 20 stupnich.

Jinak jak pise GreyMouse, kdyz to nemusis tahat, tak klidne levnejsi syntetiku. Treba Prima Tulak, od nuly vyse je pouzitelny (k uvadenym teplotam je potreba pricist 7 stupnu a urceni letni spacak je spravne, prestoze uvadene teploty odpovidaji spis zimnimu :D)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod adamtal » stř lis 23, 2016 10:19

Dakujem za rychle odpovede, myslel som, ze budem musiet cakat viac :D

Takze doplnim este odpovede na niektore Vase otazky: budem spat podla mna 90percent v stane. Tie teploty v ktorych budem spat naozaj neviem odhadnut. To asi viete lepsie vy. Budu to letne nocne teploty v juznych/zapadnych krajinach. Zasa neplanujem jazdit na motorke pod 10+ stupnov. Radsej budem vyhladavat asi slnko a teplejsie, ale pokial by sa vyskytla prilezitost na moto si pojazdit v peknom pocasi v horach, tak by som tym urcite nepohrdal :)

Dakujem za doporucenie. Tiez sa mi zdalo, ze mi bude syntetika dostacujuca z pohladu, ze nejde mi nejak extra o tu vahu. Na druhej strane Mike si tu doporucil Prima Tulak. Poda toho co som cital aj predtym mi pride ako fajn spacak, ale stoji 3000Kc. Kym ten Viking 600 v zlave vychadza okolo 4000Kc (? nie som si teraz isty).

Podla toho co som cital, tak zivotnost syntetiky je povedzme 3 rokov, kym perie 10 rokov (pri rovnakom pouzivani). V tom pripade mi pride lepsie trosku priplatit a vziat si perie. Alebo sa ta zivotnost kvalitnej syntetiky je dlhsia? Napr tu ten Prima Tulak?

Pretoze ekonomicky mi vychadza lepsie zobrat trosku drahsie perie, ktore stoji povedzme o 1000-1500Kc viac, ale vydrzi 2x tolko. Pokial by ste doporucili syntetiku za 1500-2000Kc, tak to by bola ina debata, kedze tam predpokladam by som uz porozmyslal, ci nezobrat predsa tu syntetiku.

Hlavne naozaj neviem - ako dlho ta syntetika vydrzi? Celkom ste ma tu vydesili, ked som vsade cital, ze syntetika=kratka zivotnost par rokov, potom deka do zahrady, kym perie=dobre postarane 10 rokov pouzivania. Je to tak aj pri drahej syntetike?
adamtal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 22, 2016 22:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod wawrik » stř lis 23, 2016 10:31

Podobná téma tu prebehla nedávno.

Dudy tam odporučil veľmi šikovný spacák na podobné cestovanie: Warmpeace Viking Blanket. Výhoda dekového spacáku je, že sa dá rozložiť a použiť len ako prikrývka - a to potom nie je problém ani spánok pri vyšších teplotách. A keďže je to páperie, na rozdiel od syntetiky z Decathlonu ťa neprekvapia ani prípadné nízke teploty.

Keby som ho našiel za dobrú cenu, asi by som rovno dva kúpil do auta.

Inak ja dobrou zbaliteľnosťou páperia nepohrdnem ani v aute.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod adamtal » stř lis 23, 2016 13:15

Super, to tema som zatial nevidel. Nejak som asi prehliadol, alebo moc som sa sustredil na tychto 77 stran.

Vikinga 300 som pozeral tiez, co je v podstate to iste ako Viking Blanket, ale ten som si nevsimol. Celkom sa mi pozdava.

O Vikingovi 300 som zial moc informacii nenasiel co sa tyka komfortnej teploty. Resp aj co som nasiel, tak kazdy hovoril nieco ine. Bojim sa, ci by mi v tom nebola zima?!

Tu som nasiel nejake info ohladom komfortnej teploty co sa tyka Viking 300 dole v komentoch:
http://www.svetoutdooru.cz/recenze-spac ... iking-300/

Niektori tam hovoria o -3C az -5C stupnov, co sa mi moc nezda. Skor by som hadal, ze komfort bude nikede okolo tych 8-15C stupnov?
adamtal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 22, 2016 22:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod wawrik » stř lis 23, 2016 13:27

Priamo na stránkach Warmpeace tie teploty pre Viking 300 predsa máš - komfort 6, limit 0°C.

Viking Blanket to má posunuté o 2-3 °C nahor. Nemá légy pod zipsom atď., ale pre teploty okolo 10 °C a vyššie to je plne dostačujúce.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod sobb » stř lis 23, 2016 13:31

osobně bych si třístovku např. do Švýcarska, která tam zmiňuješ, nebrala - vidím to podobně jak Greymouse, raději teplejší, kterým se dá případně jen přikrýt, než půlku výletu klepat kosu

pokud Ti nezáleží na váze a objemu, tak klidně i tu syntetiku, výdrž je sice nižší, ale prostě z toho budeš mít časem čistě letní spacák, několik takových doma mám a své využití taky najdou :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 23, 2016 14:17

Nutno podotknout, že ženy jsou zpravidla na chlad citlivější než muži a potřebují teplejší spacák, aby se za stejné teploty vyspali. Sám musíš vědět jak jsi na tom ty. Myslím, že 300g peří by mělo stačit. Samozřejmě může nastat noc kdy přijde nějaký mrazík, otázkou je, zda si kvůli tomu kupovat dražší a teplejší spacák. Chápu to tak ,že chceš jezdit a stanovat spíše v letních měsících a nepočítám, že budeš s motorkou stanovat někde ve 4000mnm. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » stř lis 23, 2016 17:33

adamtal píše:O Vikingovi 300 som zial moc informacii nenasiel co sa tyka komfortnej teploty. Resp aj co som nasiel, tak kazdy hovoril nieco ine. Bojim sa, ci by mi v tom nebola zima?!
...
Niektori tam hovoria o -3C az -5C stupnov, co sa mi moc nezda. Skor by som hadal, ze komfort bude nikede okolo tych 8-15C stupnov?

Vikinga 300 doma mám a opravdu ani zanic bych v něm nechtěl spát pod nějakých +5°C. Sám Warmpeace uvádí komfort +6°C (pohoda pro holku) a limit 0°C (pohoda pro kluka). V termoprádle v +8°C je to pro mě absolutně na hraně. Nemyslím si, že jsem málo otužilý.
Naposledy upravil mike dne stř lis 23, 2016 19:38, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod adamtal » stř lis 23, 2016 19:20

Dakujem, dakujem, dakujem uz v tom celkom zacinam mat jasno. Takze v podstate sam si musim vybrat ci Viking 300/Viking Blanket alebo Viking 600 na zaklade toho, ci planujem vacsiu-mensiu zimu.

Asi moja posledna otazka je aky je komfort maximum pre Viking 600?

Pretoze od +20 ho pouzit ako prikryvku by bolo mozno. Od 0 do +10 v nom asi bude tiez v pohode. Ale ako to bude od +10 do +20 - bude v nom moc teplo zapnuty a moc chladno prikryty?
adamtal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 22, 2016 22:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2016 19:46

Takhle to nefunguje. Spis ve spacaku dokud ti neni moc horko a pak ho pouzijes jako prikryvku a zima ti nebude.

Dekace s 300 g 600 cuin peri bych se bal, to je tak misto prikryvky doma. Cim sirsi, tim je peri na vetsi plose a tim je mensi loft a tedy i komfort. Leda kdybys nespal pod 10 stupnu. Viking 600 bude na jistotu a nevidel bych v nem problem. Mam Koteku 500, ktera ma vetsi objem peri (500x800 proti 600x600) a v pohode ji na konci akce pouzivam v hotelu jako prikryvku, protoze je to lepsi, nez co tam obvykle maji. Urcite tam nebyva pod 20 stupnu.

Jeste k vydrzi syntetiky: nejvic ji ublizuji kompresni vaky, coz bys v aute pouzivat nemusel. Ale jestli nejde o cenu, tak je peri lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod wawrik » stř lis 23, 2016 19:48

adamtal: Počuj, skús si najprv niekde to prikrytie normálnym spacákom. Napríklad mne to dosť nejde. Pri 20 °C to je jedno, ale takých 12 až 15 °C je už dosť veľká kosa na to, by ti furt niekde trčala noha alebo koleno a ťahalo ti naň. A zároveň je príliš teplo, aby si sa v zapnutom spacáku nepotil.

Ten dekáč má ešte výhodu v tom, že je širší. Okrem lepšieho pohodlia to znamená aj lepšiu lepšiu reguláciu tepla - keď máš vnútri väčší objem vzduchu, dlhšie trvá, kým si ho vyhreješ tak, aby ti v ňom začalo byť horúco.

A ešte môžeš dva dekáče spojiť. Vo dvojici to urobí ďalších pár stupňov k dobru.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod ThomasB » úte lis 29, 2016 20:52

Zdravím, přemýšlíme s přítelkyní nad pořízením spacáků k vánocům, abychom mohli více cestovat :) otázka jaký spacak vybrat? Je mi jasné po přečtení, že většina z vás využívá spacáků více podle situace. My bychom potřebovali něco univerzálnějšího. V zimě se určitě nechystame vyrážet, takže spíš jaro, léto. Ale případně by nás lakalo vidět země jako Norsko, Island atd, kde zas ta teplota bude nižší. Spaní spíše ve stanu než pod širákem. Dá se pořídit spacak tak řekněme do 3 tisíc?
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » stř lis 30, 2016 9:47

prosím o radu s velikostí nepromokavého obalu Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack pro spacák Cumulus Mysterious Traveller 700. Myslíte, že velikost 20l bude v pohodě? díky za zkušenosti
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 30, 2016 10:23

Ahoj já mám Panyam a v obalu je dost narvaný. Cumulus Treveler 700 má objem vaku 8,2l. Záleží na tom jak stlačený ho budeš chtít převážet. Já po zkušenosti se svým spacákem bych volil vetší velikost, aby se mi to lépe balilo a vícekrát to zatočím. V tvém případě by to tedy vycházelo na 13l. Jen nevím jak se ti to bude balit, on ten obal špatně propouští vzduch.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » stř lis 30, 2016 12:17

A ty máš jakou velikost toho nepromokavého vaku? mám od StS 2l a přijde mi, že tím rolováním se objem hodně zmenšuje, vlastně by mě docela zajímalo jestli udávaný objem berou před nebo po zarolování. ještě se asi podívám na to eVentové řešení, u kterého mi vadí hlavně cena.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 30, 2016 13:14

Od STS mám 13l , ale do toho spacák nebalím, jelikož mě ten vak přijde zbytečně velký. Spacák mám totiž Panyam 450. Já si asi koupím ten eVent, myslím, že jinak se ten spacák bude špatně balit. Pořád se nafukuje a ten vak velmi špatně propouští vzduch.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » stř lis 30, 2016 13:55

mně se v pohodě vejde do Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack 13l Ø 22 x 53 cm spacák Sir Joseph Looping 500 - 200cm, já bych ale raději doporučil odolnější Sea to Summit Dry Sack, Summit Ultra-Sil Dry Sack mi moc dlouho odolný proti vodě nevydržely, tady to zrovna řeším viewtopic.php?p=466177#p466177, a taky mi moc nevydržel Sea to Summit eVENT Compression Dry Sack M, místo něj asi kopím Sea to Summit Dry Sack 13l
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » stř lis 30, 2016 14:42

No pokud se do 13l objemu vejde v pohodě Panyam 450 a SJ Looping 500, vejde se tam i Cumulus MT 700?
jinak jsem zkoušel naplnit StS Ultra-Sil Dry Sack 2l vodou a kromě toho, že neprotéká, se do něj v klidu vejdou 2l vody a člověk může stejně celý vak zarolovat 3x.
V případě balení jsem předpokládal, že spacák naducám dovnitř, uzávěr ohnu a budu čekat než se vzduch vytlačí, potom zaroluju. Chápu, že eVent bude fungovat lépe, ale jak dlouho...
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 30, 2016 15:50

Podle mě se tam vejde v pohodě a ještě ti místo zbyde. Já mám možná taky ten Dry Sack a ne Ultra-Sil, ted přesně nevím. Já to teda balím tak, že postupně vytlačuji vzduch otvorem, přes stěny to moc nejde.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod woracek » úte pro 6, 2016 19:55

Zdravím, rád bych vás tu poprosil o radu s výběrem spacáku. Prolezl jsem Heuréku i tohle vlákno ale moc moudrý z toho nejsem, miliony materiálů a značek.... kdo se v tom má vyznat

Vypadá to, že se koncem Února vydám s kamarády do Gruzie a vím že v současném, již asi 10 let sloužícím spacáku bych tam umrzl. Koukal jsem na historii únorových teplot v městech Gruzie, a v noci se pohybují kolem 3°C, to je v městech, určitě se vydáme i někam do přírody, do hor, kde bude třeba chladněji, takže jako dolní hranici bych bral něco kolem -3°C. Samozřejmě bych ho rád využil i přes léto, takže řekněme, vrchní hranici 10°C, když to bude víc, postačí mi ten starý vydrcený spacák.

Co do hmotnosti se chci vejít do 2kg, což asi nebude problém, a cenově +-1500 Kč, samozřejmě pokud víte o něčem, za co si stojí trochu připlatit, asi by se ještě nějaká kačka našla. Bylo by taky super kdyby spacák nebyl úplná houba, která saje všechnu vlhkost z okolí, jako je to u současného spacáku, takže nějaká základní vlhkuvzdornost.

Zatím se mi nejvíce zamlouvá tenhle http://www.nejlevnejsisport.cz/spaci-py ... 19601.html podle těch teplot je to přesně to, co hledám a ta cena se mi opravdu líbí. Jinak na značku Prima jsem tu četl snad jenom chválu.

Nebo potom ještě tento http://spacaky.heureka.cz/trimm-highlander/#section

Koukal jsem zatím jenom na teploty, v těch materiálech se opravdu nevyznám. Doufám, že se tu najde nějaká dobrá duše co mi správně poradí :)
Díky
woracek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 6, 2016 19:25

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 6, 2016 21:36

Hory v Gruzii je dost siroky pojem :). Zalezi jak vysoko budete spat. Ja bych tam v unoru asi s takovym spacakem radeji nespal. Myslim, ze tvuj odhad teplot muze byt docela optimisticky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mitau » úte pro 6, 2016 23:07

Taky se připojím k tomu, že předně bys měl zjistit, kde budete. Rozdíl město vs. hory může být mnohem větší (v Praze je podzim a na horách sníh), navíc v Gruzii jsou i vysoké hory, kam by to chtělo regulérní zimní spacák.

K tvému výběru - Prima tu byla často pomlouvána za to, že u syntetických spacáků nadsazuje teplotní určení (osobní zkušenost s ní nemám a ani to neplánuji), jinak by to měl být rozumný výrobce, i když tebou vybraný spacák je jeden z nejlevnějších (a chvála na tomto foru byla hlavně staršího data a na jejich dražší spacáky s lepším izolačním materiálem, ne na low-end spacáky). Věřil bych jí ale určitě víc než Trimmu. Nebýt finančního limitu na syntetický spacák, doporučil bych Boll Magma+, ale pro tebe by to bylo zbytečné utrácení za drobnosti, které potěší, ale nejsou nezbytné.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Chmeld4 » stř pro 7, 2016 8:27

Gruzii v únoru někde v kopcích? Nad ničím jiným než nad zimákem bych neuvažoval.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky