Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » pát pro 11, 2020 8:48

dudy píše:i když přišiješ izolaci jenom k jedné vrstvě látky, furt ti tím vzniká studený šev.
V tom daném místě je izolace šitím stlačená téměř na nulu a tudíž nefunkční.
Presne tak jsem to i myslel. Jasne, ze kdyz napr. se sijou spacaky ze dvou vrstev izolace, tak se to dela tak, ze se svy jedne vrstvy prekryvaji (idealne nejtlustsim mistem) druhe vrstvy izolace. Ale nikdy to nebude stejne ucinne jako kdyby tam lezely jen tak na sobe dve vrstvy izolace bez prosivani.

Prave proto jsem psal, ze clo neni vsechno. To se meri na "ciste" vrstve izolace. A prave proto jsem dal priklad DA Blocku, kde to huste prositi "bere" citelne min izolacnich schopnosti nez flisove bocni panely.
mike píše:Neni nutne prosivat skrz, staci prisit jen k jedne strane. Nebo to delat na stridacku.
Teoreticky nemusis prisit ani k jedne strane, staci prosit samotnou izolaci :wink:. Vypada to divne, ale uz jsem mel v rukou bundu z pl Gold (nebo PL1 :-k, bylo to hodne davno, mozna i 10+ let nazad), ktera mela minimalni prosivani, zada nebylo prosita vubec, jen nahore, na bocich a dole. Ale bylo pres latku citit, ze je tam delane "vnitrni" prositi. Moc vyrobcu to ale takto nedela - to se nekdy prodaval PL v rolich uz takto prosivany. Ted uz se to nedela, ale si pamatuji, ze jsem na to narazil. Stejne se obcas prodava i jina podobna synt. izolace. Hodi se to prave pri delani velkych ploch, jako jsou napr. spacaky. A asi na takoveto prositi pouze izolaci je treba specialne upravena sici linka, kde se nezasekava ta vidlice vedeni jehly do izolace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » pát pro 11, 2020 13:58

@mike: Kdyz mne nechces verit ohledne "slehavani" PL Goldu, tak snad veris alespon svemu (alespon byvalemu "favoritovi") :wink: .
Procti si tento jeho prispevek a zopar dalsich, jeste i na dalsi strance... Hlavne to nasledujici:
Richard Nisley píše:I acquired 4 brand new Rab Xenon hoodies for testing. One garment is a reference garment, still has the tags on it, and has never been worn. Unlike down, there is a good correlation between garment thickness and the insulation value. This is because synthetic insulation is manufactured at the density that provides the highest insulation value. I have a system that uses a modulated laser beam to measure the average thickness of a garment (mm). I also used an imperial ruler to simulate what the average forum member might detect using that method. The following are the reading for the four Rab Xenon's, the two I compared in the charts (bolded), and what they have been exposed to.

Juicy new = 8/16" – .016
Juicy used = 6/16" – .012 (CA rec use) Not stuffed; not slept in; and hung up between uses
Green used = 7/16" – .009 (CA for 2 wk) Not stuffed; worn for camp chores; and slept in
Brown used = 8/16" – .007 (AK for 3.5 wk) Stuffed daily; worn for camp chores; and slept in
...
You asked, "The Xenon, stuffed, loses more than half it's clo?"

Yes. After a 3.5 week backpacking trip in AK, my previously new RAB Xenon tested at a 47% reduced insulation value.
Takze mu bunda ztratila za 3,5 tydenni trip 47% ze sve "izolacni hodnoty"... To je, si myslim, docela "slusna" ztrata. Jen pripomenu, ze Rab Xenon bundy tehdy pouzivaly PL Gold.

Vzhledem k tomu, ze ji napechovaval (kompresoval) denne, tak je to dobra "simulace", jak se PL Gold muze chovat v pripade spacaku - to abychom zustali v teme.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2020 21:04

dudy píše:Hele i když přišiješ izolaci jenom k jedné vrstvě látky, furt ti tím vzniká studený šev.

Jo, ale je to lepsi, nez bundu prosit skrz. Uz jen proto, ze sev sam o sobe profoukne vic, nez latka (dirama po jehle).

dudy píše:To je jako tvrdit, že když mám péřový svetr se studenými švy a vezmu si přes něj (pod něj) větrovku, tak studené švy mít nebude...

Neni to uplne stejne, u zateplene bundy nemuze vzduch vyfouknout bokem, jen pres podsivku nebo izolaci. Funguje jako dalsi izolace. U svych bund studene svy nijak nepoznam. Muze to byt tim, ze v bunde se furt hybes, ve spacaku by to mohlo byt jinak.

apuka píše: tak snad veris alespon svemu (alespon byvalemu "favoritovi")

:roll: progrca, jakemu favoritovi? Ze nekoho obcas cituju neznamena, ze je to muj favorit. Vzdyt ho vubec neznam :D

apuka píše:Procti si tento jeho prispevek a zopar dalsich, jeste i na dalsi strance

To uz jsem cetl driv.

apuka píše:Vzhledem k tomu, ze ji napechovaval (kompresoval) denne, tak je to dobra "simulace", jak se PL Gold muze chovat v pripade spacaku - to abychom zustali v teme.

Psal jsem snad nekde, ze synteticka izolace ve spacaku se neslehava? Jasne, ze jo, to je jedna z jejich zasadnich nevyhod. Ty ovsem tvrdis, jestli tve sdeleni dokazu spravne desifrovat, ze P1 se slehava podstatne vic, nez Climashield. Dokaz to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod dudy » pát pro 11, 2020 21:52

Na UL letním spacáku studené švy mám a nijak to nepociťuji.
Jako u zimního by mě to asi sralo...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2020 23:49

Dneska jsem se na to venku schvalne soustredil. Jestli neco poznam. Mel jsem na sobe IB triko s kratkym a primaloftku, takze hole ruce, kde je zima citit nejvic. Ani tuk. A to ani kdyz jsem si na 5 minut sednul na lavicku a nehybal se. Vubec nic. Sice moc nefoukalo, ale chodim takhle bezne a obcas fouka hodne, kdyby svy profukovaly, tak bych si toho vsimnul.

Zkousel jsem svy nahmatat zevnitr pres podsivku a je to docela tezke. Zvenku v pohode, ale zevnitr musim fakt poradne stisknout, abych tu nit nahmatal. Jak je to udelane nevim a parat bundu nebudu, ale tipuju, ze je to nejak, jak jsi psal puvodne. Sev zapusteny v izolaci a prekryty vlakny z okoli. Kazdopadne, kdyz to nepoznam, tak to neni problem :)

U spacaku to muze byt jeste lepsi, protoze tam byva vrstvev izolace vic a ty vnejsi muzou byt prisite k jine latce a svy si navzajem prekryvat. Urcite to komfort spacaku nevylepsi, ale jestli zhorsi, tak nemam nejmensi tuseni o kolik. 10 %? 0.1 %? Jedine zmerit. Nastesti mame Euronormu a pokud se spacaky budou merit stejne, tak by to ve vysledku melo byt zahrnute.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod PetrCZ » úte led 12, 2021 22:18

Zdravím. Hledám třisezóní spacák z mikrovlákna (dutých vláken) na občasné spaní ve stanu, jaro, podzim a výjimečně v zimě v nevytápěném srubu. Jelikož využití bude minimální, nemám potřebu kupovat nějaký drahý péřák. Vybral jsem si 2, první je Husky Enjoy -26, má rozměry 220x85, Husky s tímto rozměrem už jsem měl a i když jsem prostorově výraznější (181 cm a 108kg) jsem měl dostatek prostoru a pohodlně jsem se vyspal. Co jsem tu tak četl, tak Husky tu nemá moc dobrou pověst... Další co jsem vybral je Pinguin Expert a Pinguin Expert CCS, nevím který je lepší. Se značkou Pinguin nemám vůbec žádnou zkušenost ale teplo v něm určitě bude, jde mi o to, jak jsou na tom rozměry, jestli jsou stejné jako u Husky a nebude mi těsný, protože podle fotek vypadá užší a na živo si ho momentálně nikde neprohlédnu? Další věc je, že ačkoli nejsem zimouřivý a ani v zimě se nějak zvláště neoblékám, tak mi je občas zima na prsty u nohou, Husky má přídavný vak na nohy což mi přijde chytré. Který z těch tří spacáků by jste mi doporučili, který bude pohodlnější? Cenu mají všichni kolem 2500 Kč. Díky za radu.
Ještě přidávám odkaz na jednotlivé modely:

https://www.mall.cz/zimni-spacaky/husky ... parameters

https://outdoor.online-sport.cz/spacaky ... -ccs-grey/

https://outdoor.online-sport.cz/spacaky ... -oranzovy/


Tak nakonec jsem vybral Pinguin Expert CCS, měla by to byl loňská novinka. Vešel jsem se krásně, spal jsem v termoprádle a i kdybych se více oblékl, tak bych asi neměl problém s nedostatkem místa. Teplota byla kolem nuly, docela dlouho mi trvalo, než se mi prohřály nohy, ale to je spíše můj problém, (občas se mi to stane i doma v posteli :D), jinak v něm bylo teplo a k ránu jsem se už trochu potil.
PetrCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 12, 2021 21:06

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Poltergeist » stř úno 3, 2021 15:10

Zdravim,

čo si myslíte o RAB MYTHIC ULTRA 360 a jeho TILT technológii?
Cenovo je to palica jak kkt, ale ako ultralight spacák s vysokým teplotným komfortom to vyzerá zaujímavo (ak cena nehrá rolu).
Poltergeist
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 26, 2021 20:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2021 17:26

Mne se libi. Spacak je ale fakt UL, uzky v nohach, polovicni zip, to je asi nejvetsi minus. Obcas se velmi hodi pouzit spacak jako deku. Ale jinak fakt pekny, kup a napis, jak funguje :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Poltergeist » stř úno 3, 2021 19:01

ten 1/2 zips je nič moc, teplá noc - spotená polka tela.
Vieš čo, najbližšie chcem ísť Via Czechia - severnú trasu, plán je taký, že isť na prelome jar/leto (chytiť aj chladnejšie noci).
No covid situácia je pomerne stále na kkt, takže možno jeseň/zima.
Budúci rok PCT, tiež skorší termín, tam je to čo sa spania týka obrovský teplotný rozsah = volím väčší komfort.
V podstate sa rozhodujem medzi customized Cumulus X-lite 400 v pertexe + 5mm 2/3 zips...
alebo ťažšia, lacnejšia, 850cuin varianta - Cumulus Panyam 450 (oproti RABu polovičná cena).
Teraz mi padol do oka ten RAB, že by som zainvestoval :) ...len by som nerád sadol na lep marketingu čo sa týka tej TILT technológie.
Takto som sa popálil s futurelight - fajn handra do dobrého počasia, ale keď viac zaprší, tak sa membrána zmení na špongiu.
Poltergeist
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 26, 2021 20:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2021 19:16

Jestli je to jen marketing ti asi nikdo nerekne, pochybuju, ze by ho tu nekdo mel. Ale Rab je celkem slusna firma a jestli maji ty hodnoty namerene podle EN, tak bych jim veril. Pak ten spacak priblizne odpovida Kotece 500 od SJ, ale je o 250 g lehci a to by bylo skvele. I kdyby TILT byl jen marketing, tak je tam furt 81 % izolace, co ma Koteka a navic je asi jeste o neco uzsi, coz izolaci jeste prida.

Koteku mam, na jako a podzim u nas v pohode, na prelomu zimy uz je to na hrane. Na PCT fakt netusim, tam by mozna tel 1/2 zip mohl obcas vadit.

Jestli te penize az tak netrapi, tak ho zkus a pak dej vedet, potrebujeme pokusneho kralika :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Poltergeist » stř úno 3, 2021 19:37

ešte si o tom niečo pohladám na nete. Rab je pre mňa zatiaľ neprebádaná pôda, musím naštudovať, dik za info.
Ale možno toho pokusného králika spravím.

Inak mám veľmi dobré skúsenosti so značkou Cumulus. Mám od nich aj expedičný customized s 1500g HF peria a na Denali veselo s prstom v nose. Kolega so Sir Josephom Looping II 1200 už mal problém. Koľko bolo stupňov povedať neviem, lebo teplomer na hodinkách meral len do -25 :D
Poltergeist
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 26, 2021 20:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2021 22:33

Jj, idealni je najit nejake recenze z opravdoveho pouziti (ne prvni dojmy lidi, co to prave vybalili). S Rabem tady mame prevazne dobre zkusenosti, sam od nich mam nekolik vetrovek/bund a s kvalitou jsem spokojen. Dostates, co si vyberes, jen si musis vybrat spravne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod milarepa » úte dub 6, 2021 21:33

nedávno jsem probíral věci na jaro v outdoorové skříňi a znovu si uvědomil, že spacák už má své nejlepší roky za sebou, je to asi 6 let stará syntetika, která degradovala do lehkého letního, takže jsem se zamyslel a vydal se v úvahách dvěma cestama - buď zůstanu u syntetiky s její snadnou údržbou a postupnou degenerací, v tom případě se rozhoduju mezi těmito dvěma spacáky - Hanibal Rem a Prima Manaslu

https://www.hanibal.cz/hanibal-rem-160-180-cm_z30897/#23460
https://www.prima-spacaky.cz/spacak-prima-classic-manaslu-220

primární určení jsou česko-slovenské hory od května do konce září, plus nějaké ty výlety do Rumunska a dále na Balkán, nebo na Kavkaz, nejsem zimomřivý, vydržím dost a má komfortní zóna je oproti běžným lidem dost posunuta, takže když se na horách občas výrazně zhorší podmínky, tak to prostě vydržím a nepotřebuju overkill :-)

Oba spacáky se mi jeví jako velmi dobré a fajn zpracované, na spaní kolem 0, případně mírně pod, by se v tom dalo přežít.

Který si ale vybrat? Finance nejsou zásadní problém, ale nemám ve zvyku zbytečně přeplácet, na stránkách Primy je 10% sleva při registraci a Hanibal má momentálně též 10% slevu na své produkty, takže ideální doba nakupovat :-).

Vím, že na Primu tu je názor, že své teplotní měření navyšuje, ale i když jim odečtu 5 stupňů, tak je to ještě cajk :-), ten spacák je dobře udělaný a ze skvělých materiálů, asi bude velmi pohodlný, trochu se ale bojím, že bude mít po složení velký objem.....nechce se mi tahat obludu

no a ten Hanibal je celkově fajn.....dalo by se s ním radostně fungovat



No a pak je tu druhá cesta - jít do peří, moc se mi do toho nechce, odrazuje mně jeho citlivovost na zacházení a hlavně na vlhkost, nechce se mi tohle v horách neustále řešit
Na druhé straně je tam spousta jiných výhod, které mně lákají......

který ale vybrat?

Jít na totální jistotu do Vikinga 600? Určitě by mi stačil......ale je to kachní peří.....
https://www.4camping.cz/p/spacak-warmpeace-viking-600-170-cm/#levy-modra-cerna

Prima prý má výborné péřové spacáky, a tenhle by se mi líbil
https://www.prima-spacaky.cz/perovy-spacak-prima-classic-glacier-500

anebo jít ještě výše , v tom případě bych uvažoval o Sir Joseph Pain 400, nebo snad spíše 600..........

https://www.4camping.cz/p/spacak-sir-joseph-paine-400-200-cm/
https://www.4camping.cz/p/spacak-sir-joseph-paine-600-190-cm/

.......a celá tahle dlouhá úvaha končí u Sir Joseph Koteka II 500
https://www.4camping.cz/p/spacak-sir-joseph-koteka-ii-500-190-cm/

Nějaké názory?


P.S. z principu preferuju české značky, pokud bych měl jít do zahraniční, tak by tam musela být oproti našim velmi vysoká přidaná hodnota v kvalitě při udržení finančního limitu, kterým je cena Koteky
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » stř dub 7, 2021 10:39

- nechápu co chceš neustále řešit, vybalím péřák z nepromokavého obalu, lehnu si ve stanu na nafukovačku, a žádný problém, za mě jednoznačně péřák
- z těch co si vybral tak Sir Joseph Pain 600, případně Sir Joseph Rimo 600, a nebo ještě lépe pak Sir Joseph Looping 500
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod milarepa » stř dub 7, 2021 11:59

když mám stan, tak je jasné, že nic nemusím řešit, ale když je hezky, tak stan tady po ČR netahám a spím normálně pod širákem, bo to je zábava........na druhé straně můžu vzít do nejistého letního počasí starý spacák :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » čtv dub 8, 2021 14:20

a co třeba žďárák
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod milarepa » čtv dub 8, 2021 21:30

nechal jsem to volně plynout a uzrálo to, jdu do péřaku :-)
teď doladím všechny parametry a nějaký koupím, vidím to z 99% na Sira Pepíka.
Paine a Koteka jsou hlavními favority, a z povzdálí to sleduje looping II 500 a usmívá se :-)

žďárák je super, mám jeden starý, už hodně jetý, moc už ho neberu, většinou si vystačím s pončem od Jurka jako přístřeškem, ale už nějakou dobu přemýšlím o novém ždáráku, líbí se mi od High Point
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » ned dub 11, 2021 12:58

u UL péřáků jako je Sir Joseph Koteka bacha na to, že jsou užší, jsem nejenom kuli tomu vyměnil Sir Joseph Koteka za Sir Joseph Looping
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod milarepa » pon dub 12, 2021 10:10

jo, vím, ne nadarmo tam je ten ten název :-)

Nakonec to asi vyhraje Cumulus Panyam 450, to je celkově jinde, možná si tam nechám dodat více peří do nohou a mám do konce turistického života vystaráno :lol:
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mirek665 » čtv kvě 13, 2021 8:55

Když to tady čtu, řekl jsem si, že pro inspiraci ostatních diskutujících doplním svou zkušenost. Obávám se totiž, že informace o tom, jak spacáky vlastně nic nevydrží, můžou leckoho ze zájemců o problematiku upřímně vyděsit. Já jsem tedy byl v šoku. Mám spacák Pinguin Expert víc než 15 let, spím v něm tak třikrát až sedmkrát ročně v teplotách blízkých nule, výjimečně i v opravdovém mrazu (Nízké Tatry, Velká Fatra, Krkonoše a Český les na sněhu). Skladuju ho normálně v obalu - slyšel jsem sice, že to není ideální, ale nemám doma dost místa. Až v poslední době jsem si povšiml, že tepelný komfort poněkud poklesl, hlavně se mi ale začala rozkládat ta elastická šňůrka, kterou se stahuje kapuce. Možná to bylo kvůli tomu, že jsem ho poprvé po letech vypral. Kdyby se to nestalo, asi bych sem vůbec nezabrousil a spacák používal i nadále. Váží 2300 g, ale popravdě mi nikdy těžký nepřišel. Na léto mám lehký Salewa Tibet 2, ve kterém spím pravidelně už skoro 20 let, s ním jsem spokojený pořád (šňůrka kupodivu drží).
Mirek665
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 13, 2021 8:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Misha69 » ned črc 4, 2021 21:05

Ahoj, zrovna vybírám kvalitní třísezonní spacák pro dceru a přišla jsem si pro radu.
Dcera měří cca 168 cm, myslíte že když ji vemu spacák 175 cm tak bude ok? Může ještě vyrůst je jí 12 ale do budoucnosti nevidím :)

Měla předtím dětský Boll Patrol do 155 cm, s teplotami: komfort 0, limit -6 a extrém -24. Loni na táboře na Šumavě říkala, že jí byla trochu zima ale už jí byl trochu kratší.
Poradíte prosím nějaký o chlup lepší nebo stejný s kterým máte dobré zkušenosti? Spacák bude také nosit na zádech když půjde na puták. tak by neměl být moc těžký. Lehce sbalitelný s kompresním obalem.

Cena nejlépe okolo 2000.,- není to moc ale jinak to ted nejde.
Děkuji všem za radu, tip :)
Misha69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 4, 2021 20:59

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pon črc 5, 2021 8:42

Misha69 píše:Dcera měří cca 168 cm

tak by neměl být moc těžký. Lehce sbalitelný s kompresním obalem.
Cena nejlépe okolo 2000

To už si zaslouží normální dospěláckej spacák, pro osoby do 180cm bude optimální.

Buď bude lehký a sbalitelný, nebo bude levný. Bohužel nic jako lehký sbalitelný spacák za levný peníz neexistuje. Jedině podívat se ve výprodeji Warmpeace, občas maj něco "2.jakosti", tj třeba nerovný šev, flek z výroby,...za levnej peníz, ale i tak to do 2 000 nebude.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Misha69 » pon črc 5, 2021 9:10

Předtím měla dětský ten měl 1,15 kg ted už je větší tak těžší v pohodě, jen právě nechci aby vážil skoro 2 kila. Dětský měl kompresní obal a hezky se jí vešel do spodní části batohu.
Misha69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 4, 2021 20:59

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pon črc 5, 2021 14:32

Misha69 píše:jen právě nechci aby vážil skoro 2 kila

Pokud to má být třísezónní a platí výše uvedený požadavek, pak syntetická izolace nepřipadá v úvahu. Jedině peří, ale na to 2 tisíce stačit nebudou ani omylem. Navíc požadavek byl i že má být spacák kvalitní, což je za ty peníze prostě utopie.
Takže máš 2 možnosti:
a) přitlačíš a koupíš peří
b) dcera bude tahat ultra neskladnou těžkou vobludnost, která bude mít přes 2kg, aby se opravdu dala použít jako třísezónní

Zkus ten výprodej Warmpeace, nebo koukni po péřáku z druhé ruky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Misha69 » pon črc 5, 2021 16:57

Zatím na podzim venku ještě nespala, nebo spíš když je nějaká velká zima.
Misha69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 4, 2021 20:59

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pon črc 5, 2021 17:03

On ten puvodni nebyl trisezonni, parametry uvadene Bollem jsou na prvni pohled nesmysl. Ale i tak ma Etheric pravdu, spacak muzes mit teply, lehky/maly a levny, ale muzes si vybrat jen dve veci z toho ;-) Doporucoval bych si trochu priplatit a koupit dceri neco kvalitniho, uz je celkem velka a je sance, ze ji spacak vydrzi dlouho.

Technicka poznamka: necituj prosim zbytecne. Kdyz odpovidas na predchozi prispevek, neni obvykle potreba citovat vubec. Prednost by melo mit tlacitko odpovedet a ne citace. Citace slouzi jen k tomu, aby bylo jasne, na co reagujes a pak je dobre je zredukovat na nezbytne minimum. Vlakno se pak podstatne lip cte. Zbytecne citace jsem smazal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod jony800 » pon črc 5, 2021 19:25

To jsou zase knížecí rady ](*,) . Vzal bych FORCLAZ TREK 500 0°C Vel. L výška postavy 170–184 cm, 1,67 kg. Decathlon dělá docela fajn věci za dobrou cenu, navíc 5 let záruka. Nic dražšího nemá smysl až začne jezdit s kamarády na vodu, festivaly atd. je docela šance že spacák dozná újmy. Navíc třeba ještě povyroste nebo u turistiky vůbec nezůstane.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Misha69 » pon črc 5, 2021 19:50

mike píše:On ten puvodni nebyl trisezonni, parametry uvadene Bollem jsou na prvni pohled nesmysl.
...
Technicka poznamka: necituj prosim zbytecne.

Omlouvám se jem tu nová :)
Ohledně Bollu jsem to nevěděla. Právě že všude čtu připlatit si, ale přijde mi že snad jiné super spacáky než nad 5000.- neexistujou :D
Misha69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 4, 2021 20:59

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pon črc 5, 2021 20:10

@jony800: jake knizeci rady? Vzdyt to sam potvrzujes. Tvuj tip je dobry tepelne i cenove, ale spacak je tezky a velky.

Misha69 píše:Omlouvám se jem tu nová :)

Proto to pisu ;-) Tahle citace ovsem taky chtela zkratit, treba tak, jak jsem to upravil vys.

Misha69 píše:Právě že všude čtu připlatit si, ale přijde mi že snad jiné super spacáky než nad 5000.- neexistujou :D

Ale jo, idealni je pockat na slevy a koupit spacak, co stal puvodne 5000 za polovinu. Nebo holt udelat kompromis, ten vyse zmineny Forclaz se zda mit dobry pomer cena/vykon, ale holt je tezsi. Zvas sama, jak moc ho bude nosit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pon črc 5, 2021 20:26

Mozna by stacil i FORCLAZ TREK 500 5°, ten ma v Lku 1.2 kilo. Na spani ve stanu tak od kvetna do konce zari u nas by stacit mohl.

Nejlepsi by asi bylo zajit do prodejny a osahat si je, pak budes mit porovnani s tim, co ma ted.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky