Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Zuzlinkab » sob led 7, 2017 21:07

Ahoj, jsem tu nova a o spacacich nic nevim :)
Procitam fora a narazila jsem na ,,kolegu" , co jede na Island v cervenci jako ja a nahodou resi stejnou otazku: ,,jaky spacak". Bohuzel jsem nenasla pro co se rozhodl.

Ja hledam neco do 2000 kc ( vetsina lidi preferuje Primu a Pinguin,takze proc ne), aby mi nebyla na Islandu zima (cekam teploty v noci do -5 ) a vzhledem k velke vlhkosti na Islandu tak rozhodne ne perak.

Zajimal by me vas nazor na spacak Prima Hiker 400.

Dekuji moc za odpovedi ;-)
Zuzlinkab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 7, 2017 20:57

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod wawrik » sob led 7, 2017 21:40

Jo, ten by ti na ten jeden výlet mohol stačiť. Ale o rok by som ho už nebral, leda by nebolo pod nulou.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » ned led 8, 2017 0:35

jirikh píše:Stačí takhle, nebo mám ještě něco upřesnit?

Jo, o ktere jde hory.

Jestli o Alpy, tak presne na takove akce jsem si pred mnoha lety koupil perak a nikdy nelitoval. Protoze je lehci, skladnejsi a prijemnejsi, nez libovolna umelina. A mam temer jistotu, ze mi na to vzdycky bude stacit a zatim to tak bylo i kdyz to parkrat bylo na hrane. Nekolikrat mi v noci mrzlo, v cervenci, odhadem nekde mezi -5 az -10, s tim se ve vyskach nad 3000 musi pocitat i v lete.

Mam na to Koteku 500 od SJ, coz je mimo tvuj financni limit, ale jsou i levnejsi peraky, nektere vyrazne. Budou tezsi a ne tak skladne, ale porad lepsi, nez cokoliv odpovidajiciho z umeliny. Otazka totiz neni, proc perak, ale proc ne perak. Na tenhle typ akci ma jen vyhody, sam uz bych o nicem jinem neuvazoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Migu3L » ned led 8, 2017 2:24

Zuzlinkab píše:Ahoj, jsem tu nova a o spacacich nic nevim :)
Procitam fora a narazila jsem na ,,kolegu" , co jede na Island v cervenci jako ja a nahodou resi stejnou otazku: ,,jaky spacak". Bohuzel jsem nenasla pro co se rozhodl.


Migu3L píše:edit: Našel jsem "myslím" skvělou akci na set spacáku PRIMA, kde bych si pořídil HIKER 400 + POLAR 1200 za 5.364 Kč, to by mohla být dobrá kombinace ne? ;)

edit2: Když už jsem narazil na ten set, kde vychází super cena myslím, tak jsem docela začal přemýšlet POLAR 600 + POLAR 1200 za 8.169 Kč.


Jestli narazis na mne, tak jsem se nakonec rozhodl nebrat ty "umelotiny" do 2.000 Kč a ze asi pujdu do Prima Polar 600, kde budu vic krytej teplotnim rozmezim a taky uprednostnim delsi vydrz spacaku + nizsi hmotnost o 800g oproti Prima Hiker 400.
Migu3L
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 31, 2016 2:49

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Zuzlinkab » ned led 8, 2017 7:28

Super...dekuju moc. Jeste na to mrknu:-)
Zuzlinkab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 7, 2017 20:57

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » ned led 8, 2017 9:45

jirikh píše:Nepotřebuju spacák na jednu akci, to jsem se asi špatně vyjádřil.

Pocitej s tim, ze ti umelotina dost slehne a posune se izolacne (zvlast nekvalitni) do plusovych hodnot. Kdyz v nem budes letos spat v -5°C a krasne bude izolovat, tak pristi rok ti muze byt v +1°C zima.
jirikh píše:Budu cca 14 dní v horách kolem 3000 m.n.m (Max. 4000 m.n.m.) jako turista na těžko.

Tak to spacak dostane dost naprdel balenim a tobe se zbytecne pronese.
jirikh píše:Tak že večer padnu do stanu tuhej...

Kdyz budes po narocnem dni 14 dni spat v nejakem horsim spacaku, tak budes spatne vyspany a tuhy 100%
Pokud na spacak nespechas tak si dosetri nejake penize a sleduj na warmpeace doprodej, kde se da poridit Viking 600 za 3500kc http://doprodej.warmpeace.cz/?ACTION=DETAIL&OID=000003427600100399
Ano da se v pohode pouzivat na spani okolo 0°C umelak. Odpoved na tvuj dotaz je Arktida
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jirikh » ned led 8, 2017 17:36

Když to všechno shrnu, tak podle vás všech je "péřák" ve všech ohledech lpší než "umělotina" a ta investice se vyplatí.....?
Nahlodali jste mě už pořádně :D

Díky
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » ned led 8, 2017 23:51

Je tu celkem dost lidi, kteri presli z umeliny na perak a zpatky by se nevraceli. Opacny pripad si nevybavuju zadny, ale treba se prihlasi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » pon led 9, 2017 12:11

jirikh píše: tak podle vás všech je "péřák" ve všech ohledech lpší než "umělotina" a ta investice se vyplatí.....?

Za me ano. :supz: Nebo fakt mrkni na ALI

btw mike nechces udelat do tohoto vlakna anketu o spacacich peri vs umelotina, at si muzu udelat predstavu % kdo co. diky *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 18:04

Klidne, ale navrhni anketni otazky. Urcite bude par lidi, co ma oboji, co pouziva spacak podle situace apod. Zalezi, ceho se chces dobrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Spacák Warmpeace Viking

Příspěvekod pavell1 » stř led 11, 2017 1:13

Zdravím :),

najde se tu někdo ,kdo vlastní spacák viking 600-900 a aktivně ho využívá už delší dobu? řekněme 3 a více let?

Zajímaly by mne vaše zkušenosti, reference, poznatky..

Co Loft, stále drží?
Nevylezlo ze spacáku všechno peří?
Izolační vlastnosti a životnost kachního peří? Pozorujete nějakou degradaci?
Svrchní materiál a švy - drží?
atd....

Díky za sdílení zkušeností.
pavell1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 14, 2016 9:49

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 3:27

Slouceno. Nezakladej prosim zbytecna nova temata, kdyz uz vhodne existuje. Co se dotazu tyce, zacni funkci Hledat. Vikingy tu ma spousta lidi a uz se toho o nich napsalo opravdu hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spacák Warmpeace Viking

Příspěvekod fps » stř led 11, 2017 10:43

pavell1 píše:najde se tu někdo ,kdo vlastní spacák viking 600-900 a aktivně ho využívá už delší dobu? řekněme 3 a více let?.

stačí jen hledat search.php?keywords=viking&terms=all&author=&fid%5B%5D=5&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod terezaslovensko » úte led 24, 2017 11:55

remy77 píše:V Treklande maju oba, ale nejaky komediant do popisu uviedol 4-sezonny /jeden na 35 g a drihy 450 g 700 cuin./
Pozri nejake perie od Primy. Polar 600, Arctic 600, Glacier 500 - to by mu malo na 3-sezonu stacit. Ak teplejsi, tak potom to je po 200 g odstupnovane.
Ak chces nejak viac riesit vahu tak nieco z 500 g 800 cuin /SJ koteka 500, Cumulus Panyam 450 atd/.


Zobrala som mu Koteku 290. Pre moju vysku nemali ani jedno, tak som si objednala tiez 290tku, ale premyslam, ci predsalen radsej nezobrat tu 500vku? Je sice drahsia, ale zas - planujem cestovat aj do chladnejsich oblasti. Kazdopadne ked budem prevazne spat v pocasi najmenej okolo nuly, neuvarim sa v tej 500vke?
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » úte led 24, 2017 13:28

Ak ti bude teplo, sa spacakom prikryjes. Ako kazdy ..
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » úte led 24, 2017 15:32

Manzelka ma Warmpeace 900 (sice je to trochu jina kategorie, ale na srovnani pouziti se to da) a pouzivala to i pro spani normale v telocvicnach i v letnim obdobi, kdy bylo kolem 20stupnu. Max. si nezatahovala uplne zip. Potit se vsak nepotila - a to ona ma normalne radeji chladno nez teplo.
Myslim, ze v te 500-ce to nebude horsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » úte led 24, 2017 19:13

@terezaslovensko: v Kotece 500 dokazu spat tak do 12 - 14 stupnu, pak ji pouzivam jako prikryvku. V pohode pri 20 i vice stupnich. Pri teplotach kousek nad nulou je idealni, 290 uz bych se bal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod terezaslovensko » stř led 25, 2017 10:04

Dakujem, tak idem zmenit objednavku a zoberem ten teplejsi. Radsej sa vyzliect ako zmrznut :)
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jirikh » čtv led 26, 2017 21:04

Tak ještě stále vybírám......
Máte někdo zkušenost se spacákem Rimo II 500 (od Rakoncaje).....?
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » pát led 27, 2017 11:49

hledej, zkušeností se spacáky SJ je toho na OF hodně, i s Rimo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod jirikh » pon úno 6, 2017 16:50

Tak jsem na konec koupil péřák Rimo II 500, vypadá dobře,snad budu spokojený.
Když ho použiji cca 30 dní v roce, jak čato jenutné ho nechat vyčistit...?

Díky
jirikh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob úno 12, 2011 19:20

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pon úno 6, 2017 17:01

Zalezi od toho, ako ho budes pouzivat. Ak v nom budes spat obuty, tak ho mozes prat po mesiaci. Ak si ma spanie budes nosit nieco na prezlecenie, tak mozno po 80 nociach. To len ako priklad. Jednoducho ak budes mat pocit, ze uz je cas ho dat vycistit, tak to urobis.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2017 17:15

Presne tak. Az bude divne smrdet a nepujde vyvetrat. Az bude vylozene spinavy. Nebo kdyz se viditelne snizi loft, to ale obvykle trva roky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod pby » čtv úno 9, 2017 17:41

Zdravím, teraz vyberám spacak na leto (dá sa povedať že možno aj 3-sez. Chcel by som ho na teploty od +0 a vyššie (pod +0 mám už zimný- sem tam sa stane že niekde v horách klesne aj pod nulu tak aby som ale nezamrzol) Rozmyšlám nad:

stále dilema perie vs umele vlákno - tento spacak bude výlučne na byvakovanie (celta, ždarak atd.)

varianty:
umele vlákno Duotherm-
Condor VI DT (konfort -3 od vyrobcu udavnay ako letny)
Condor VI plus DT (konf. -10 od vyrobcu ako 3sezonny)

alebo

Perie-
Prima Arctic 400 (komfort +1)
http://www.prima-spacaky.cz/perovy-spac ... arctic-400
Prima Arctic 600 (komfort -3)
http://www.prima-spacaky.cz/perovy-spac ... arctic-600
Prima Polar 600 (komfort -2)
http://www.prima-spacaky.cz/prima-classic-polar-1

Ísť do dutého vlákaná alebo do peria + žďarák (kvôli vlhkosti) ? Určite budem vystavený aj hmle aj dažďu a to všetko iba pod celtou a podobne. Žďarák by som si dal urobiť v Condore taký, aby mal zips hore a mohol byť odzipsovaný pod celtou nech zvrchu odparuje vlhkosť.

-nechcem sa v tom v lete uvariť ale zase okolo nuly aby bola kosa s tým že keď je okolo nuly a jedna sa o spacak na byvakovanie nebudem sa zobliekať čiže spať pôjdem oblečený (hlavne pri nízkych teplotách (jeseň/jar) toto treba zohľadniť, v lete sa zoblečiem ak bude priliž teplo) Preto tiez neviem či ist do 400g peria pri 650 CUIN alebo alebo 600g /650 CUIN prip 600g/ 600 CUIN

-u umeľakoch mi vadí veľkosť a hmotnosť u peria že môžu navlhnúť..

Diky
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod malahoralka » pon bře 13, 2017 15:09

jirikh píše:Když to všechno shrnu, tak podle vás všech je "péřák" ve všech ohledech lpší než "umělotina" a ta investice se vyplatí.....?
Nahlodali jste mě už pořádně :D

Díky


Taky si neodpustím odpověď: za mne do hor nebo podmínek, kdy je třeba se na vybavení moct spolehnout, určitě péřák. Syntetiku bych osobně už brala leda v případě, kdy se mi nevyplatí investovat do peří, protože hledám spacák na pár nenáročných dní v roce a nehraju si na nějaké super parametry. Moje první spacáky byly třísezónní se syntetikou, ne úplně za pár korun a ta náplň se mi na můj vkus slehla dost rychle a výhřevnost nula nula nic. Naposledy jsem v něm nocovala v novostavbě, kterou jsme zateplovali a byla mi v něm kosa i ve 14 stupních, a to jsem na sebe navlíkla i merino a fleecovou mikinu. :D Teď mám Viking Warmpeace 600, beru ho na hory u nás i po světě (jaro-podzim, ale žádné extrémy) a neměnila bych.

Když člověk jede na pár dní nebo týdnů mimo civilizaci, kde bude horko těžko shánět náhradu a potřebuje se dobře vyspat, protože zítra má v plánu +25 km s plně naloženým batohem, tak se mu taková "investice" vážně vyplatí. Přeci jen je to na pár let a třeba ten Viking je fakt jistota, váha i rozměry parádní i na cyklo cestování a letecké přesuny. Já ho kupovala skoro za 5, ale dá se vychytat v akci, teď koukám na Heuréku a třeba tady <tady_byl_link_do_nejakeho_eshopu> ho mají levněji a ještě k němu zdarma thermolite vložku do spacáku. Takže za mne jednoznačně vítězí péřák. :) Holt si člověk párkrát odpustí hospodu a za odměnu se pak v divočině dobře vyspí. :D
Naposledy upravil mike dne pon bře 13, 2017 16:08, celkově upraveno 1
Důvod: link smazan
Uživatelský avatar
malahoralka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 13, 2017 14:03

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 16:10

Zajimave je, ze kdyz koukam na Heureku ja, tak tam smazany link nevidim, ale zato je na prvnim miste Hanibal a za stejnou cenu.

Link jsem smazal. Prispevek se bez nej obejde a doufam, ze link nebyl jedinym duvodem k jeho napsani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod malahoralka » pon bře 13, 2017 17:03

Zajímavé, mně to při filtrování vyjelo jako jeden z prvních odkazů na Heuréce. :) Maž dle libosti, kdo bude chtít, jistě si to nějak dohledá.
Uživatelský avatar
malahoralka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 13, 2017 14:03

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 17:08

Prave, kazdy si to muze dohledat sam. Link na konkretni e-shop v prvnim prispevku na foru obvykle povazujeme za velmi podezrely.

Jeste prosim davej pozor na zbytecne citace, tu vyse jsem smazal. Cely predchozi prispevek neni treba citovat, pak jsou dva stejne texty primo nad sebou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod feci » pon bře 27, 2017 12:13

Zdravím.
Zháňam spacák na letný týždenny pochod cez hory Rila a Pirin.
Spať budeme v stanoch , prípadne na chatách.
Docela sa mi páči tento spacák https://www.hudy.cz/spacaky/millet-dreamer-composite-1000,100021628-acid-orange.html.
Máte snim niekto skúsenost?
A bol by vhodný aj na letný týždenny pochod po Nórsku?
Díki
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » pon bře 27, 2017 13:11

když teplota neklesne pod +6°C, tak proč ne, ale já bych tedy raději koupil komplet péřový spacák, obzvlášť jestli ho chceš používat často a dlouhodobě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky