Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » stř říj 13, 2021 9:20

...rozdíl je zde 365 g v prospěch peřáku :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » stř říj 13, 2021 12:22

Tak bych vybral něco s kvalitnějším peřím, když se na to složíte, bude to cenově ok. S tou frekvencí chození už se to vyplatí. Jinak vás bude proklínat, až s sebou bude vláčet ohromnej a těžkej spacák :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 12:49

Ethericu, Quido nic nenapsal, v jakych podminkach a jakym zpusobem chce dany clovek ten spacak pouzivat. Coz muze byt taky dulezite kriterium.

Jen se mi u toho Mammuta nezda, jestli je 450g 650 cuin peri a to jeste v pomeru 80/20 dostatecne pro trisezonni spacak, vcetne obcas asi i ve vyssich polohach.
Kdyz to srovnam s parametrama Vikingu 600 195 (stejne peri ale 660g a pomer 90/10 a Z-komory) nebo s SJ Rimo II 190 (600 g 90/10 a H-komory), tak mi prijde trochu podezrely rozdil jenom 3, resp. 1,5 stupne (komfort) na 150g peri navic. Je pravda, ze Mammut je o nejakych 5 cm v ramenou uzsi.
Ale osobni srovnani nemam, takze klidne je mozne, ze to tak je a bude to dostatecne. Konec koncu, stejne to bude zaviset na vnimani konkretniho cloveka a ne na cislech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » stř říj 13, 2021 12:52

@Etheric:
já tomu rozumím - ale spíše jsem očekával nějaký argument...
"vláčet ohromnej těžkej spacák" není argument, ale vyjádření pocitu, protože ten Pinguinův spacák proti tomu mammutímu vůbec není "ohromnej těžkej spacák", ale je o 365 g těžší a sbalený jen o něco málo větší - chápu že jsi pro peří, nicméně, má otázka stojí takto: stojí 2,5 tisíce navíc, tedy skoro cena toho levnějšího spacáku, který je "jen" o 36 deka těžší, za to...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » stř říj 13, 2021 13:02

@apuka:
tahle polemika se nabizi - u spacaku nikdy nevis, jak moc "pravdive" jsou parametry, tady vychazim z toho, ze u obou jsou proklamovane parametry podobne... zasadni rozdil je v cene a ponekud v hmotnosti, kvalitu zpracovani a materialu u techto znacek si netroufam hodnotit, nebo jeste lepe, spise spoleham, ze je dobra (Pinguiny jsem mel uz 3 a musim roct, ze jsou to za tu cenu opravdu dobre spacaky, jestli se posledni dobou nezkazily, u Mammutu predpokladam tradicni kvalitu teto znacky, i kdyz jsem ji nememl moznost overit)

BTW: rozhodujeme se mezi tema dvema spacakama konkretne; Warmpeace (BTW Viking 600 stoji priblizne stejne jako zmineny Mammut) nechci ani videt, neb jsem uz mel 2 jejich spacaky a oba jsem reklamoval; SJ jsem mel pujceny a dle meho je ponekud "hlucny" a nedycha... takze tyto znacky nejsou ve hre
Naposledy upravil Quido dne čtv říj 14, 2021 8:34, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » stř říj 13, 2021 13:11

A co Cumulus, to do vánoc koupit stihnete..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » stř říj 13, 2021 13:19

@Etheric:
A který máš na mysli, jejich ceny začínají nad 6k... v čem, kromě váhy, si myslíš, že jsou o tolik lepší ...?
(nemají potřebné velikosti - potenciální uživatel je 190 cm vysoký)

Prosím, já bych zůstal u polemiky nad těmi dvěmi variantami - díky
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 13:24

@Etheric:
Quido píše:rozhodujeme se mezi tema dvema spacakama konkretne

@Quido: Abys to nepochopil zle, ja si nemyslim ani o jednom z tech "vybranych" dvou spacaku, ze je spatny - jednoduse je neznam. Myslim si, ze oba budou dobre zpracovane, v tom zadny problem nevidim, navic s Pinguinem mam hodne dobre zkusenosti pri reseni (opravnene!) reklamace, kdyby nahodou...

Vikinga a Rimo jsem jen pouzil na srovnani parametru konfortu, co se mi uplne nezdalo. Vubec Ti je netlacim.

Mne se jen na Mammutovi nepozdavalo to peri, hlavne pomer paperi 80/20, ale je to taky trochu dvojsecne. To totiz na jedne strane znamena trochu mensi tepelny komfort stejneho vahoveho mnozstvi peri, na druhe strane zase delsi udrzeni loftu, resp. delsi dobu do slehnuti pri stejnych podminkach pouzivani. Takze to bys mozna ani nemusel resit, spise jestli bude dostatecne siroky.

Co se tyce Pinguinu, potrebovalo by to nekoho se zkusenosti s tou naplni BHB Micro. Je to - co ja vim - nekonecne vlakno, tj. by melo vydrzet - na syntetiku - dele, ale osobni zkusenost by byla rozhodne lepsi. Mozna nekdo na OF jej pouziva, nebo jiny Pinguin spacak s jinym mnozstvim te same vyplne.
Jinak co si pamatuji, tak nekdo (ze by sobb???) psal, ze si jejich budnu ci vestu z tim BHB Micro moc oblibil, tak alespon pri takovem pouzivani by se dalo dozvedet, jak se chova.

Protoze na Tvoji otazku
Quido píše:stojí 2,5 tisíce navíc
muze byt odpoved i pomer delky vydrze izolace BHB Mikro vs. peri, samozrejme ve vztahu k ocekavani, jak dlouho asi by se spacak mel pouzivat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » stř říj 13, 2021 13:42

Quido píše: v čem, kromě váhy, si myslíš, že jsou o tolik lepší ...?

Ještě ve skladnosti a tím to hasne.
Větší velikost problém není, ale to bude nějakých 9k za Panyam 450. Nevím, přesná cena se dá zjistit, ale co jsem tak pochopil, zřejmě nejste ochotni danou osobu obdarovat tak hodnotnou věcí, takže nemá cenu to řešit..

K těm dvěma spacákům - jako 3 sezónní by mi nestačil ani jeden. Pinguin s BHB jsem měl letní, udaný teploty byly moc přikrášlený.
Ten druhej spacák má 450g peří 650 cuin a poměr 80:20, já mám 450g 850cuin 90:10 a komfort je opravdu jak udává výrobce - nula. Takže v tom zmiňovaným by mi byla kosa. Ale byla by mi víc kosa v Pinguinu.
Pokud má ten péřák 450g takovýho peří, navíc ve velikosti pro osobu 190cm, nevěřím výrobci komfort nula ani ve snu. Reálně tak +8 bych to viděl, a to je na 3 sezónní spacák poněkud málo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 7:21

Etheric píše:Pinguin s BHB jsem měl letní, udaný teploty byly moc přikrášlený.

Jaký konkrétní model? Že by udělali ve zkušebním ústavu chybu?
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 7:31

@apuka:
ok, konecne vec k zamysleni....
mel jsem Topas s tim Polarguardem (az na tu sbalitelnost je fajn a opravdu dobre izoluje a soucasne dycha), a mel jsem i ten model predtim s materialem, co meli pred polarguardem... ani na jeden nebyl spatny - rozhodne lepsi nez spacaky Prima

Ze je peri fajn po mnoha strankach moc dobre vim, ale tady jde o konfronaci pomeru cena / vykon


@Etheric:
tak urcite plati "za penize v Praze dum", ale treba nejezdim v Poesche ne proto, ze bych ho nechtel, ale ze mi to prijde jako vyhozene penize...

poslys, ja si vazim kazde snahy tady poradit ci predat zkusenosti, jenze ty si tu projektujes nejaky svuj pribeh, ktery je neprenositelny... jestli ti tyhle spacaky pripadeaji jako letni, resp. nedostacujici jako 3-sezonni, pak asi tezko prispejes necim relevantnim... diky
Naposledy upravil Quido dne čtv říj 14, 2021 7:49, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 7:47

Pinguinoutdoor píše:Jaký konkrétní model? Že by udělali ve zkušebním ústavu chybu?


to nebude o chybe, ale o tom, ze Ethericovi je porad zima... :twisted:

Ja bych mel spise dotaz - jak se jevi soucasna izolace BHB Micro v porovnani s predchozimu Polarguard a tim materialem jeste predtim...? S obema starsima mam totiz osobni zkusenost, ale s BHB nikoliv - dekuji
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 8:44

Quido píše:Ja bych mel spise dotaz - jak se jevi soucasna izolace BHB Micro v porovnani s predchozimu Polarguard a tim materialem jeste predtim...?

Vlastnosti izolačního vlákna BHB micro jsou plně srovnatelné s Polarguardem 3D, který jsme používali v minulosti. Polarguard bohužel přestali vyrábět, tak jsme přešli na Primaloft a to nebyl dobrý krok. Proto jsme hledali náhradu Polarguardu.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » čtv říj 14, 2021 8:45

Pinguinoutdoor píše:Jaký konkrétní model? Že by udělali ve zkušebním ústavu chybu?

Micra BHB, je to tuším 6 nebo 7 let zpět. Pardon, ale toto byl nejhorší spacák, co jsem kdy měl. Zřejmě zmíněná izolace plus použitá tkanina nevytvořily funkční výrobek. Kamarádka, která jela to léto na 3 týdenní cestu se mnou, si ten spacák koupila taky a též jí nevyhovoval. Při vyšších teplotách jsem se v tom potil jak vrata od chlíva, že vlhkost byla i na karimatce a při nižších teplotách jsem klepal kosu. Bohužel už si nepamatuju, jaká byla ta hraniční teplota, kdy mi začala být zima, každopádně ten spacák měl komfortní rozsah použití nějaký 2-3 stupně, víc nebo míň už bylo nekomfortní. Tohle se mi až do takový míry u jiných spacáků nestalo.

Quido píše:to nebude o chybe, ale o tom, ze Ethericovi je porad zima...

Tak jakto, že když Cumulus či SJ uvedou komfort např nula, já v tom spím jen v podvlíkačkách a funkčním triku s dl rukávem při nule, mi je akorát a sladce spím, zatímco např ve Warmpeacu je rozdíl oproti udanému komfortu třeba 6 stupňů? Ono logicky - když někdo udává, že jeho podstatně horší peří má stejnej komfort, jako stejná váha kvalitnějšího peří konkurence, je to blbost, že..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Tomas » čtv říj 14, 2021 8:45

Mám doma dva Pinguiny Micra, jeden starší, druhý nový má děcko, oba s BHB Micro.

Nový spacák funguje dobře a teplotní komfort +/- odpovídá udávaným hodnotám. Lehce nad nulou jsem se ještě v pohodě vyspal, stejně tak juniorka někde u těch komfortních teplot pro ženskou taky zcela OK. V létě třeba na poledníku ráno kolem tří stupňů (udávaná komfort pro chlapa je 1C) a v pohodě.

Můj už má řádově stovky nocí a několik vyprání a loft (i teplotní komfort) je pryč a s tím co má děcko se to nedá srovnat. Je na výměnu, ale to považuju za normální a nevyhnutelné po tolika použitích.

Poměr cena/hmotnost/izolace/životnost bych řekl, že je velmi příznivý. V syntetice řekl bych rozumná volba.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv říj 14, 2021 9:27

Etheric píše:když Cumulus či SJ uvedou komfort např nula, já v tom spím jen v podvlíkačkách a funkčním triku s dl rukávem při nule, mi je akorát a sladce spím
Tak prvne, ty teploty Komfort/Limit jsou teploty pri kterych by se "prumerna" zena/muz jeste nepociti chlad bez obleceni nebo pouze v (nejnutnejsim) spodnim pradle, tj. kalhotky+podprsenka resp. slipy/trenirky. Kdyz si obleces podvlikacky a triko s dlouhym rukavem, tak si o dobrych par stupnu snizis ten limit pocitu chladu. Na to bys mel myslet.
Navic nevim o kterem komfortu pises, jestli je to Komfort nebo Limit, tj. pro zenu nebo muze. Pokud by to byl Komfort (pro zenu), tak to mas jeste o dobrych par stupnu posunute.

Ad Warmpeace: Ze Ty tam mas posunute hodnoty. nebude to v tom, ze jsi nizsi postavy a spacak je Ti prilis siroky a dlouhy, tj. jej nevyhrejes? Oni vyrabeji oproti Cumulusu hodne sirsi spacaky, ktere se navic tak rychle nezuzuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 9:40

Etheric píše:
Quido píše:...
Tak jakto, že když Cumulus či SJ uvedou komfort např nula, já v tom spím jen v podvlíkačkách a funkčním triku s dl rukávem při nule ....


a včem spíš, resp. spals v tom Pinguinu...?
mně třeba u Polyguardu tam vadila jen (ne)sbalitelnost...

chlape, ale to, co pises ukazuje, ze nespis ve spacaku tak, jak se ma - nahy nebo jen v trenkach/slipech; jakmile se obleces, podminky ve spacaku se meni, taky zalezi jak dobre funkcni obleceni mas, ale vetsinou se ti tepelny komfort zmensi, nab vyrabis vice potu, nez musis... to castecne vasvetluje tve postrehy a rady, ktere se mi zdaly malionko mimo, resp i to, ze jsi zimomrivy...
Naposledy upravil Quido dne čtv říj 14, 2021 10:06, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 9:43

Pinguinoutdoor píše:Vlastnosti izolačního vlákna BHB micro jsou plně srovnatelné s Polarguardem 3D, který jsme používali v minulosti. Polarguard bohužel přestali vyrábět, tak jsme přešli na Primaloft a to nebyl dobrý krok. Proto jsme hledali náhradu Polarguardu.


Diky... a tem material pred Polyguardem byl co? Ten se mi totiz jevil jako nejlepsi...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 10:03

Thermolite extreme, ale to bylo tak v roce 2003.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 10:08

Pinguinoutdoor píše:Thermolite extreme, ale to bylo tak v roce 2003.


to by mohlo byt, jeden jsem kupoval v roce 2000 nebo 2001, druhy pak o 10 nebo vice let pozdeji...
tak ten thermolite mi vyhoval velmi a byl pritom dobre sbalitelny...


Toz, jestli je ten BHB podobne "tuhy" jako predtim Polyguard, tak to je skoda, protoze je to fakt "zine"... ja mel za to, ze se to za ta leta nekam dost posunulo.... strihove a zpracocvanim jsou Pinguiny fakt slusne za tu cenu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 10:16

Quido píše:Toz, jestli je ten BHB podobne "tuhy" jako predtim Polyguard, tak to je skoda, protoze je to fakt "zine"...
To není, sbalitelný je lépe. Porovnával jsem termoizolační vlastnosti a loft.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 10:34

@pinguin:
loft ale souvisí se sbalitelností...nebo ne?

OK, tak si to ujasněme... kdybyste porovnal současný BHB s předešlým Polyguard i Thermolite po všech stránkách, jak by to vycházelo?
Děkuji
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 10:43

Quido píše:@pinguin:
loft ale souvisí se sbalitelností...nebo ne?

OK, tak si to ujasněme... kdybyste porovnal současný BHB s předešlým Polyguard i Thermolite po všech stránkách, jak by to vycházelo?
Děkuji
Nesouvisí, viz. peří. Výkon BHB izolace je totožný s Polarguardem, Thermolite takových hodnot nedosahoval. V současnosti jsou ale spacáky přepracované včetně konstrukce a materiálu, což má nezanedbatelný vliv na výkon.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 11:01

pokud se bavite o tom ze spat v podvlikackach a triku je "blbost" ale zaroven v peraku je proste vhodne tak spat kvuli zivotnosti spacaku a funkcionalite, tak je to v zasade v rozporu pak, ne?
protoze v peraku spat nahatej proste nechces... takze jaky je reseni do peraku?

nehlede na to ze ja bych treba latku z toho spacaku na holym tele rozhodne nesnesla a spat bez trika je pro me neprijatelny i doma v posteli...

etheric
mela jsem wiking 600, 300, cumukus criterion traveler 650, cumulus ll 400 a panyam 690 a pujcenej wiking 900.

osobne si nemyslim, ze by warmpeace byl oproti cumulusu treba tak mimo, za me mam ozkouseny ze +5 st ke komfortu danymu vyrobcem je muj komfort a ty spacaky to v podstate splnuji vsechny presne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 11:19

@Mawenzi:
no vida, mas dost zkusenosti s perakem, ja mel teda moznost nazivo vyzkouset jen dva stejne (WP Vikong a oba reklamoval - ne ze by nefungovala izolace) a Marmot, ale ten byl jen letni, ale syntetaku nepocitane, z toho 3 Pinguin...

tak teda par bodu k tvemu:
- proc v pekraku nahy spat nechces? ja s tim problem nemel, spal jsem v podvlikacim pradle Moira akorat kdyz bylo -12°C a to bylo v SJ neco jako Koteka, je to drahne let a jiny perak na VHT jsem tehdy nesehnal...
- nikdo netvrdi, ze se ve spacaku neda spat obleceny, ale je to podle vsech zkusenosti kontraproduktivni (pocity a predsudky se do toho nepocitaji), kazde obleceni ti meni podminky ve spacaku, ktery se konstruuje na hole telo a podle toho i meri parametry
- doma taky nespim nahy, jen v tom nejparnejsim lete, ale to taky nespim ve spacaku, takze uplne jine podminky

Parametrove si myslim, ze je WP ok, ale to provedeni... :roll:
no proste 2x spoatnou zkusenost s jednou znackou hned tak nerozchodim...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » čtv říj 14, 2021 11:21

apuka píše: Kdyz si obleces podvlikacky a triko s dlouhym rukavem, tak si o dobrych par stupnu snizis ten limit pocitu chladu. Na to bys mel myslet.

Do spacáku se leze v dlouhým, proto aby se neumastil.

Ad Warmpeace: víš, že mám Cumulus LL rozšířený o 22cm? Tudíž možná o několik málo cm širší, než standartní WP. A přesto, udaný komfort odpovídá.

Quido píše:a včem spíš, resp. spals v tom Pinguinu...?

chlape, ale to, co pises ukazuje, ze nespis ve spacaku tak, jak se ma - nahy nebo jen v trenkach/slipech; jakmile se obleces, podminky ve spacaku se meni

V tom, v čem vždycky - lehký podvlíkačky a lehký triko s dl.
Tak schválně - kdo tady spí ve spacáku tak, jak se má dle tebe správně - nahý, nebo jen ve spodním prádle? Anketa? Řekl bych že budeš jeden z mála, co to tak dělá.
Quido píše:to castecne vasvetluje tve postrehy a rady, ktere se mi zdaly malionko mimo, resp i to, ze jsi zimomrivy...

Malinko mimo jsi tak možná ty.
A tímto končím, k tématu už víc nemám co říct, snad jen kromě toho, že spacák, batoh atp by si měl každý vybrat sám, tj ideálně třeba koupit za poukaz, co se objevil pod stromečkem :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 11:23

Pinguinoutdoor píše:Nesouvisí, viz. peří. Výkon BHB izolace je totožný s Polarguardem, Thermolite takových hodnot nedosahoval. V současnosti jsou ale spacáky přepracované včetně konstrukce a materiálu, což má nezanedbatelný vliv na výkon.

Toz, mne teda ten Termolite stacil, a hlavne - byl prijemnejsi... asi v tom hraje roli i vek
;-)
OK, takze se da rict, ze nyni jsou ty spacaky v nejlepsim kondici, ve srovnani s minulosti?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv říj 14, 2021 11:50

Ano.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 14, 2021 12:13

quido
v peri nahatej spat nechces protoze se potis do peri a mastis peri, coz zhorsuje jeho parametry a vyzaduje casteji prat.

levnejsi reseni proste je si na sebe vzit obleceni, ktery snadno vyperes doma v pracce, a ne prat 2x rocne spacak, cimz mu nakonec taky snizujes zivotnost.

takze nerikam ze nemuzes spat obleceny ci ze to nekdo zakazuje, ale u peri ses vlastne v rozporu s tim, ze vetsina lidi se do nej proste oblika kvuli vyse zminemenu. (ja osobne nesnesu pertex a dost techle hladkejch materialu na holou kuzi, ani saten. idealne "hrubsi/clenitejsi," klidne umelinu, ale pocitove ne jak lus igelitu.

ps: pokud vim, tak pinguiny sou dlouhodobe na tom dobre v pomeru cena vykon, hlavne micra a topas je prave oblibenej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 12:20

@Mawenzi:

tak tohle resim radeji vlozkou do spacaku (+100-200g), nez oblecenim, jelikoz jsem si sam overil, jak to obleceni, zejmena na telo, zhorsuje podminky ve spacaku... a to nemluim o tom, ze nekteri lidi se do spacaku brutalne oblecou, "aby jim nebyla zima", a pak se rano divi, se se zimou budi ...
(samo, uplne jinak je to zase v expedicich, napr. ve vyskach nad 5000 m atd.)

ale ja vlastne vice vyuzival syntetiku, nez peri, a v syntetice mi nevadi nic
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky