Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » sob říj 15, 2016 11:44

pby píše:no asi si zaobstaram nejaky stan pre 1 osobu ( http://bushcraftportal.cz/wp-content/up ... G_9144.jpg ) a bude to.. no a kludne mozem ist do peria, asi aj lespie ako vlacit 2x celtu CSLA

to je správné rozhodnutí, a jak napsal booze, chce to jiný, a lepší stan než na který si sem dal "iba ako priklad" odkaz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » sob říj 15, 2016 12:48

Paleccc píše:- aby sa v nom dalo relativne pohodlne prespat od cca +10 do -10 stupnov
- cena do 250 €

- pro mně taky není spacák na -10°C tří sezonní, ale zimní, na -10°C je málo i 500 g peří 800 cuin, natož 500 g peří 680+ cuin, 500 g peří 800 cuin má komfort teplota cca -3°C, 500 g peří 680+ cuin cca +1°C, jak píší třeba tady u Cumulus Mysterious Traveller 500

- na -10°C a "cena do 250 €" bych koupil spíš Cumulus Mysterious Traveller 700, ale i ten má komfortní teplotu jen cca -5°C, nebo se pak koukni ještě na Prima Glacier 700 který má komfortní teplotu taky jen cca -6°C, když na sebe navlečeš péřovou bundu, PWS spodky, péřové papuče, tak se dá v těchto spacácích pár nocí přečkat i v -10°C, já bych ale na -10°C koupil zimní spacák s ještě víc peřím, to je pak ale 250 € málo, třeba Cumulus Alaska 900 nebo Prima Glacier 900 nebo nejlépe Sir Joseph Looping 900
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » sob říj 15, 2016 13:53

fps píše:a ceny péřáku jsou taky mimo, nejvíc Carinthia D1200x který stojí neuvěřitelných 32 990

mel jsem od nich asi 3 spacaky (za normalni ceny) v kombinaci peri/umelina a byly hodne dobre. Pokud spacak navlh, tak castecny loft drzely male chuchvalce umelotiny. Ty ceny jsou asi zamerne vysponovane, myslim ze dodavaji nejake armade.

fps píše:- pro mně taky není spacák na -10°C tří sezonní, ale zimní

hodne zalezi na okolnostech a na vnimani chladu.
fps píše:- na -10°C a "cena do 250 €" bych koupil spíš Cumulus Mysterious Traveller 700

i kdyz ho v +10 pouzije jako deku, tak se v nem upece.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 14:03

@fps úplný súhlas. Ja som v zime už viac rokov spokojný so starším Yeti VIB 900+ s obsahom náplne 940g. Jemnučké a ľahúčke. Dosiaľ tu túto značku nik nespomínal, tak pripomeniem ja. Len trošku tá cena ľudová teraz už nie je. Za kvalitu si treba priplatiť.
https://www.hanibal.cz/yeti-vib-1000-190-cm-id17721
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 14:22

@booze
Myslím, že trošku strašíš s tým upečením pri + 10 stupňoch. Prikryje sa ním a pokiaľ bude teplo, jednoducho sa odkope a nad ránom, keď bude už +2, tasa s ním opäť prikryje. A ak bude aj nad ránom +10, tak si ho dá pod hlavu a bude vymaľované. Mať teplejší spacák je vždy lepšie ako klepať kosu. A tých plus 10 v noci v našich klimatických podmienkách je málokedy, najmä na horách.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » sob říj 15, 2016 14:35

booze píše:
fps píše:- na -10°C a "cena do 250 €" bych koupil spíš Cumulus Mysterious Traveller 700

i kdyz ho v +10 pouzije jako deku, tak se v nem upece.

já používám Sir Joseph Looping 500 g peří 800 cuin, co se týká komfortní teploty cca stejná, a ideální rozsah teplot je u něj +10°C až -5°C
Guly píše:@fps úplný súhlas. Ja som v zime už viac rokov spokojný so starším Yeti VIB 900+ s obsahom náplne 940g. Jemnučké a ľahúčke. Dosiaľ tu túto značku nik nespomínal, tak pripomeniem ja. Len trošku tá cena ľudová teraz už nie je. Za kvalitu si treba priplatiť.
https://www.hanibal.cz/yeti-vib-1000-190-cm-id17721

Yeti jsem tady kdysi taky zmiňoval, kvalita veliká, ale cena taky, za o něco menší peníze raději doporučuji membránový péřák Sir Joseph Looping 900
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 14:58

Looping 900 som niekedy v minulosti vylúčil k vôli 3/4 zipsu. Všetky Yeti majú zips po členok a to rozhodlo, ten krátky zips. Ešte viac mi vadil pri 500gramovom, tam som už vôbec nechápal. Rakoncaj mi napísal, že je to expedičný spacák a preto ich robia iba s 3/4 zipsom. Tak som sa rozhodol pre Yeti. Okrem iného som aj chytil nejakú akciu, keď mimoriadne boli asi za 2/3 dnešnej ceny, ak nie viac! Oni aj asi pred 3 rokmi išli cenovo výrazne hore.
Tá mebrána na SJ je fajn.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » sob říj 15, 2016 15:41

tak ten 3/4 zip mně na spacáku pravě že hodně vyhovuje, a já ho na spacácích vyhledávám, když použiji spacák jako deku, tak mí z té sešité části nelezou v noci nohy ven, když se ve spánku otočím, nohy potřebuji mít hodně v teple, ty mám třeba i jenom na chlad hodně náchylné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » sob říj 15, 2016 16:07

Guly píše:Myslím, že trošku strašíš s tým upečením pri + 10 stupňoch.

OK :wink: bude mu nekomfortne teplo. :P
+10°C az -10°C je na jeden spacak dost siroke teplotni spektrum pro Tcomf. Ja se v Cumulus Mysterious Traveller 700 v +10°C pecu. V noci spim a nemam cas spekulovat nad slozitosti zapinani, rozepinani, prikryvani... slozite jak atomovka. Nejvic me to stve v lete. :ú
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 16:19

Tak aspon vidíš, aké rôzne požiadavky máme pri spaní. Ja naopak!
A členkový zips obojsmerný má aj tú ďaľšiu výhodu, že ho pri potení nôh môžem odspodu rozopnúť a tak sa chkadiť a využiť ho na úpravu teplotného komfortu. Používam to s úspechom často. Bez tejto možnosti by som ani spacák preto nekúpil. A z praxe viem, že sa to všeobecne bežne využíva a nielen mnou!
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » sob říj 15, 2016 16:23

booze píše:+10°C az -10°C je na jeden spacak dost siroke teplotni spektrum pro Tcomf. Ja se v Cumulus Mysterious Traveller 700 v +10°C pecu.

ja mam na +10 tenky 300 Viking. predpokladam, ze pri techto teplotaxh nosis MT700 kvuli tomu, ze ocekavas nizsi teploty? jinak totiz nevidim jediny duvod ho tahat navic v lete
Naposledy upravil mike dne sob říj 15, 2016 23:09, celkově upraveno 2
Důvod: zkracena kompletni citace a zrusena vnorena
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » sob říj 15, 2016 16:36

slezacekm píše:predpokladam, ze pri techto teplotaxh nosis MT700 kvuli tomu, ze ocekavas nizsi teploty? jinak totiz nevidim jediny duvod ho tahat navic v lete

Jde mi o to ze:
Paleccc píše:- aby sa v nom dalo relativne pohodlne prespat od cca +10 do -10 stupnov

Pohodlne u me znamena necitit chlad, ani se nepect. MT700 ma Tcomf -5°C takze v +10°C je ti kurefske vedro i kdyz ho pouzijes jako quilt. Nechci slovickarit, ale +10°C bylo u nas myslim i v lednu. pozadavek na Tcomf v rozmezi 20°C je nemozny. Doufam, ze jsem to napsal pochopitelne, at nekoho neurazim nebo nenaseru. :-#
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 17:10

Pripájam sa k trefnej poznámke @slezacekm a dovolím si opakovať, že 10 stupňov na horách kontinuálne od večera až do rána bieleho nikdy nebýva.
Ja v lete používam Yeti Passion five a nehorázne teplo mi vňom nikdy nebolo, vždy som to ureguloval od mínus 10 do plus 15 večer, dokonca pod ním spávam aj na chatách v plus 20. Preto som si dovolil tú poznámku o upečení sa. Mať k tomu 250 alebo 300g spacák som nikde nepociťoval ako potrebu alebo dokonca ako nutnosť! Moje skúsenosti sú také, že páperák 500 -600g obsiahne letné teploty až do -5 až - 10, s oblečením (páperovú vestu 170g a 300g vetrovčičku, rukavice, čiapku a balaklavu nosím skoro vždy. Mať dva spacáky 300 a 600g sa mi zdá ako nepotrebné. Kto ich chce mať môže, to byť príjemné, ale rozhodne nie nevyhnutné. Tiež sa nechcem nikoho dotknúť, len sa delím so svojimi poznatkami.
Naposledy upravil Guly dne sob říj 15, 2016 17:27, celkově upraveno 1
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » sob říj 15, 2016 17:26

Aha tak to ja delim spacaky na ruzne rocni obdobi a ruzne akce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » sob říj 15, 2016 17:36

rozumim. myslim, ze 500-600g peri je takovy kompromis. v lete se to prezit da a na zimu to clovek taky prezije. zaroven mi to prjde, ze ani v jednom pripade to neni o extremni pohode. mit dostatek penez pro tuto potrebu volim 3 spacaky. na leto max 300, 600 na jaro a podzim a cca 1000 na krutou zimu.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 17:37

Zdôrazňujem, že chodím na vyššie hoty a mať 300g spacák, tak pri bežných ranných teplotách blížiacich sa k nule by som riskoval v takomto spacáku. Nepríjemný chlad. A v dolinách pri vode tiež nad ránom býva kosa a načo riskovať s ľahkým spacákom, nehovoriac aj o ďaľších finančných nákladoch a večných dilemách pri rozhodovaní, ktorý spacák momentálne zobrať.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » sob říj 15, 2016 17:53

Ospravedlňujem sa. Že sa s páperákom chodí okrem hôr aj v horúcom lete do nížin a do teplých krajov som akosi pozabudol. Tam by naozaj bolo vhodné aj niečo menej teplé.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Paleccc » sob říj 15, 2016 21:28

Vdaka za rady a za nazory :) Je jasne, ze najlepsie je mat viacero spacakov... Na leto a teploty nad cca +10 mam nejaky stary no name spacak, ktory este posluzi...

Viem, ze idealne by bolo kupit na 3 sezony nieco s komfortom okolo nuly a do poriadnej zimy nieco s vacsou naplnou a komfortom niekde v minusovych hodnotach.

Momentalne na to ale nemam peniaze, tak hladam univerzal... Pisal som aby sa v nom dalo prespat RELATIVNE pohodlne... To znamena, ze ratam s tym, ze mi v nom moze byt obcas prilis horuco a obcas sa mozno budem musiet teplo obliect...

Ale myslim si, ze ten rozsah teplot od +10 do -10, nieje uplne nerealny... A beriem to ako hranicne hodnoty...

V recenzii, ktoru som postoval pisali, ze v nom bezne spavali pri -8 (sice naobliekany, ale vraj OK).

Rozmyslal som aj nad teplejsim spacakom s naplnou okolo 800g - napr. Sir Joseph RIMO 2 (cenovo je to stale do 250 €), ale pri nom sa obavam, ze je to uz skratka zimny spacak a na jar a na jesen ho vyuzijem len tazko - pricom spacak planujem vyuzivat najcastejsie jar/jesen a v zime iba prilezitostne...

Myslim, ze pri mojom vyuziti je teplotne urcenie toho CRITERIONA uplne v pohode. Skor mi islo o porovnanie s inymi znackami, popripade skusenosti s konkretnym modelom. Ci by ste sli skor do Sir Joseph alebo poradili este nejaku inu znacku napr. tu primu, yeti a pod...

Napr. o Sir Joseph RIMO som kdesi cital, ze je malo priedusny a clovek sa v nom nadmerne poti...???
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » ned říj 16, 2016 6:16

800g je už asi naozaj priveľa a aj váhou, ale ako jediný spacák možno áno, ale najmä na hory kde ráno aj v lete je bežne 2 až6 stupňov. Nejlepší pre teba by asi bol 600g kompromisný. Na tvojom mieste by som odporúčal rozhodne vyhnúť sa 3/4 dĺžke zipsu ako čert svetenej vode, hľadať voduodpudivú úpravu vrchnej látky. A keď už chceš páperák, tak kupuješ možno na celý život a oplatí sa priplatiť. Vyplatí sa to. Mám aj 50 ročný a stále je funkčný po vypratiach. Ja viem, že sú dobré, len tá cena:
http://www.bernosport.sk/perie/222-yeti ... results=13
http://www.bernosport.sk/perie/223-yeti-fusion-750.html
http://www.bernosport.sk/perie/221-yeti ... results=13
VIB 940g mám a je to pohádka jemňučká a ľahúčka
Kúpou SJ tiež vedľa nestúpiš. Keď ho vidím v obchode tak sa od iných už na dotyk výrazne líši.
Ale poslúži výborne každý páperák. Ak je problém v cene, nesklame rovnako ani lacnejší. Toho sa báť nemusíš. A ešte pridám, že 800g 600 cuin na jar a jeseň v horách rozhodne veľa nie je, skôr je primeraný na toto obdobie. Len sa dajú zvládnuť noci pri oblečení aj v 600g a je to na váhe poznať, a ešte viac pri drahšom. Tam klesne aj hmotnosť a zároveň sa zvýši aj tepelný komfort.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » ned říj 16, 2016 8:47

Guly píše:Ospravedlňujem sa. Že sa s páperákom chodí okrem hôr aj v horúcom lete do nížin a do teplých krajov som akosi pozabudol. Tam by naozaj bolo vhodné aj niečo menej teplé.

A ty mas na cely rok jen jeden spacak?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Guly » ned říj 16, 2016 9:24

Nie nemám. Za tie roky sa mi ich nazbieralo zo sedem páperákov, používam iba dva na hory, a jeden až dva staršie do auta. Len už v lete nechodím do teplých krajov kde by som využil a nevyhnutne potreboval nejakú 300 gramovku. Myslel som, že sa bavíme o horách, preto to ospravedlnenie. Ak sa pýtaš preto, lebo mi chceš nejaký ponúknuť, tak nemám žiadnu 300 gramovku :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Paleccc » ned říj 16, 2016 10:21

Vdaka Guly za rady. Tie Yeti spacaky vyzeraju ozaj dobre :) Idealne by bolo keby som si spacaky z mojho uzsieho vyberu mohol niekde vyskusat... alebo aspon vidiet nazivo, aby som ich nejako mohol porovnat... Asi nieje idealne spoliehat sa len na recenzie - ktore casto niesu objektivne...

Pouvazujem aj nad tym ci mi staci plnenie okolo 600 alebo pojdem vyssie... S cim ale bude suvisiet aj vyssia vaha a horsia zbalitelnost (pokial by som teda nekupoval perie s vyssim cuin, co by sa zase odrazilo na vyssej cene)...

Takze mam nad cim rozmyslat :D

Zatial vdaka za info!
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » ned říj 16, 2016 14:06

Paleccc píše:Momentalne na to ale nemam peniaze, tak hladam univerzal...

ale až budeš mít peníze na tři různě plněné péřáky na celoroční používání, tak ti ten univalentní péřák bude na nic, kvalitní péřák můžeš používat desítky let, a když budeš celoročně střídat tři různě plněné péřáky, tak ti možná vydrží i celí turistický život, nákup komplet celoročního kvalitního vybavení chce rozložit v letech, a každý rok se objeví pěkné slevy i na to nejlepší vybavení, chce to hold plánovat hodně dopředu, mně to trvalo cca 3 roky, a to přitom peníze zase tolik nemusím řešit, já jak koupil něco levného a nebo univerzálního, tak to bylo vždy na nic, já ve vybavení nerad dělám kompromisy

Paleccc píše:Skor mi islo o porovnanie s inymi znackami, popripade skusenosti s konkretnym modelom. Ci by ste sli skor do Sir Joseph alebo poradili este nejaku inu znacku napr. tu primu, yeti a pod...

moje pořadí při nákupu

Sir Joseph
Yeti
Malachowski
Prima

o jiných značkách bych ani neuvažoval, čtyři značky ze kterých bych vybíral je dost, Cumulus bych do výběru nezařadil kvůli rozdílnému plněni spodní a horní části, a Warmpeace zase kvůli tomu že mají kachní peří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod pby » pon říj 17, 2016 9:39

stale niesom rozhodnuty - tak este na zaver otazka PRIMA umele vlakno MAKALU alebo perie ARCTIC ?
-ps: sirka 80 bude OK ? ja ma teraz strasne maly letny nejakych 75cm ma a jednoznacne potrebujem o dost sirsi no neviem ci "iba" 80cm sikra u primi bude OK (na zakazku siju ale trva to cez 1 mesiac :( )
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod dudy » pon říj 17, 2016 10:13

fps píše:...Warmpeace zase kvůli tomu že mají kachní peří


Já mám Summerlite 300, v nabídce furt je Winterlite a Horizont a v těch je péro z husáka.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » pon říj 17, 2016 12:34

staré (výprodejové) měli husí peří, ale nové jsou všechno kachna, Warmpeace spací pytle

pby píše:-ps: sirka 80 bude OK ? ja ma teraz strasne maly letny nejakych 75cm ma a jednoznacne potrebujem o dost sirsi no neviem ci "iba" 80cm sikra u primi bude OK

já potřebuji taky aspoň 80 cm, UL spacáky mi jsou úzký
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Paleccc » pon říj 17, 2016 14:42

fps píše:ale až budeš mít peníze na tři různě plněné péřáky na celoroční používání, tak ti ten univalentní péřák bude na nic


Asi si ma zle pochopil... Ja nejdem setrit na spacaku, ale nemam peniaze na to aby som si mohol kupit 3 spacaky, kazdy do inych podmienok.

Preto si teraz kupujem jeden, ktory chcem vyuzivat prevazne 3 sezonne, s tym, ze by som chcel, aby vydrzal aj zopar vyletov v zime. V podstate mi islo o to, ci mi na moje pouzitie bude stacit spacak s komfortom okolo 0 stupnov, alebo si kupit spacak s vacsim plnenim, ktory bude mat komfort dajme tomu okolo -5 ale uz neviem ci v nom vydrzim aj tych +10 stupnov...

fps píše:o jiných značkách bych ani neuvažoval, čtyři značky ze kterých bych vybíral je dost, Cumulus bych do výběru nezařadil kvůli rozdílnému plněni spodní a horní části, a Warmpeace zase kvůli tomu že mají kachní peří


Co sa tyka, tych odporucanych znaciek, tak z tych co si pisal, som pozeral hlavne sir joseph, ale cital som na nich vela recenzii, kde ludia neboli celkom spokojny...

Naopak o cumuluse som pocul samu chvalu.... to ze maju plnenie 40:60 mi v teoretickej rovine nevadi, asi vedia preco to robia... A recenzie maju velmi dobre. Su lahsie ako SJ za +- tie iste prachy...

Aj preto mam zatial favorita Cumulus Mysterious Traveller, len sa neviem rozhodnut ci mi bude na moje turistikovanie stacit 500vka alebo mam ist radsej do 700vky...

(Popripade ekvivalent inej znacky, ale zatial sa mi najviac pozdava prave ten cumulus)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » pon říj 17, 2016 16:11

Paleccc píše:Asi si ma zle pochopil... Ja nejdem setrit na spacaku, ale nemam peniaze na to aby som si mohol kupit 3 spacaky, kazdy do inych podmienok.

Preto si teraz kupujem jeden, ktory chcem vyuzivat prevazne 3 sezonne, s tym, ze by som chcel, aby vydrzal aj zopar vyletov v zime. V podstate mi islo o to, ci mi na moje pouzitie bude stacit spacak s komfortom okolo 0 stupnov, alebo si kupit spacak s vacsim plnenim, ktory bude mat komfort dajme tomu okolo -5 ale uz neviem ci v nom vydrzim aj tych +10 stupnov...

Myslím, že tě právě pochopil dobře. ty nechceš šetřit na spacáku, ale chceš si koupit POUZE jeden na +10°C - -10°C. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že můj Warmpeace Viking 300 má udávaný LIMIT 0°C. Jakmile je cca pod +8°C, musím se hodně obléct, abych vůbec spal. Tudíž mezi UDÁVANOU a SUBJEKTIVNÍ teplotou je rozdíl cca 8°C.
Pokud si koupíš Cumulus MT500, je LIMIT kolem -5°C, já bych se tedy doufám vyspal kolem +3°C.
Pokud si koupíš Cumulus MT700, je LIMIT kolem -12°C, já bych se tedy doufám vyspal kolem -4°C.

Mimochodem přímo zde je dole uvedeno: "Z vlastní zkušenosti doporučuji začínajícím outdoorovým fanouškům ( kteří ještě nemají zkušenosti se spaním venku ) tento spacák pro pohodlné spaní do teplot kolem -5°C +/-." Z toho mi vychází, že pokud víš co a jak, tento spacák by ti měl do cca -10°C stačit.

Nicméně jakmile bude +10°C, bude ti v něm teplo, nehledě na to, že budeš tahat zbytečně váhu navíc. K tomu bych koupil klidně nějaký lehčí, obyčejnější letní spacák, klidně umělotinu (Měl jsem Pinguin Micra hafo let jako letní spacák)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Pierre111 » pon říj 17, 2016 16:14

Ahoj já mám cumulus panyam 450 a jsem s ním taky spokojený. Rozdílně plnění mi nevadí, točím se ve spacáku a ne s ním. Spal jsem s ním jak pod širákem, tak ve stanu. Naposledy tři noci poslední týden v září při cestě na Monte Adamello. Spal jsem dvě noci v 1600mnm a jednu noc 2850mnm vše ve stanu. Nahoře mrzlo, typuju tak -3 až -5. Batohy co byly venku úplně omrzlé, stan zevnitř omrzlí jen v předsíni. Ve spacáku jsem měl vložku, na sobě termoprádlo a pws mikinu (ta byla asi zbytečná) a za celou noc jsme nepocítil ani náznak chladu. Záleží tedy zda chceš spát pod širákem nebo ve stanu a zda spíš oblečený nebo jen ve spodním prádle. Pokud spíš pod širákem tak bych spíš vzal těch 700 než mít spacák ve kterém ti bude zima. Ono to teplotní rozmezí je co udáváš je celkem široké. Možná bude lepší vzít k tomu teplému spacáku nějaký lehký letní, který bude taky podstatně levnější.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pon říj 17, 2016 16:32

Paleccc píše:Aj preto mam zatial favorita Cumulus Mysterious Traveller, len sa neviem rozhodnut ci mi bude na moje turistikovanie stacit 500vka alebo mam ist radsej do 700vky...


MT 700 pri plneni 60:40 bude mat vrch 420g peria 700 cuin. Ak sa s tym matematicky trochu pohras, zistis ze je to necelych 1000g 600 cuin (napr. Rimo 1000 s Tcom -7 a Tlim -13,5)
MT 500 cca. 700g 600 cuin.

odpovedz si uz sam, co by ti stacilo....
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky