Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pát led 26, 2018 18:09

Myslis, ze jsi prvni, koho takova vec napadla? A myslis taky, ze se tu nikdy nediskutovala? Schvalne si zkus tipnout a pak si to over pomoci funkce Hledat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

SJ Paine 400

Příspěvekod martens.xy » sob úno 3, 2018 13:09

Ahoj,

poctivě jsem se prohrabal celým fórem, ale jelikož jsem tu nenašel úplně to co chci tak zakládám toto vlákno:

Mám jasno v několika bodech:

- chci péřák
- použití od jara do podzimu a to kdekoliv (jižní amerika, evropa, afrika) v nižších nadmořských výškách
- nejnáročnější použití typicky Dolomity - září, max. říjen do max 2500 mnm
- tento spacák nemá mít ambici spát v zimě (na to budu řešit ryze zimní spacák, až na to přijde)
- spaní pouze ve stanu, případně do chat
- spacák budu nosit často v batohu (tedy skladnost)
- ryze ultralehké modely nechci (menší odolnost a trvanlivost)

Došel jsem k modelu SJ Paine 400 nebo RIMO 600

Moc reálných zkušeností jsem tu nenašel a to ani jinde na webu. SJ u Paina 400 udává komfort 1 stupeň, což je hodně podobné jako má RIMO s 600 g peří (-1 stupeň). Je to vůbec možné? kde je údaj blíž reálu?
Pokud by tu byl někdo, kdo má se zmiňovaným Painem zkušenost, budu rád, když se podělí. Zda na tohle použití to bude ok

Pokud jde o to RIMO 600 - tam se mi líbí nižší cena, zřejmě bude "pytlovitější", jak to ale bude se sbalitelností? podle webu je sbalený stejně velký jako Paine 400, což mi přijde dost nelogické, vzhledem k tomu, že je z těžšího materiálu, více peří a celková váha je o nějakých 300 g větší.

Pocitově se kloním k tomu Painu 400, ale budu rád za názory

díky
martens.xy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 29, 2009 13:52

SJ Paine 400

Příspěvekod Lipon » sob úno 3, 2018 15:44

O SJ Paine 400 jsem tu už psal, pohledej. Max pár měsíců zpět.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

SJ Paine 400

Příspěvekod Michal82 » sob úno 3, 2018 15:46

Promiň, že ti do toho skáču, ale za tu cenu bych u péráku dnes již určitě trval na HP což nic od SJ nesplňuje.
Vybral bych tedy u jiného výrobce - a už jich je dost - třeba Cumulus je cenou srovnatelný - třeba Panyam 450 - peří s vyšším CUIN - 850 místo 650 - tedy je teplejší a zabalenej spacak je pro stejný tepelný komfort menší a za drobný příplatek je s HP.
Jinak samozrejmne najdeš řadu dalších.
Kor když to chceš do různých podmínek a dle těch lokalit to nebude na víkend - tedy mas po starostech s navlhnutim peří.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod martens.xy » sob úno 3, 2018 20:00

Asi blbý dotaz.. ale co je myšleno zkratkou HP? :D
Je to pro mě trochu překvapivá odpověď... dle toho co tu čtu jsem myslel, že SJ je top špička toho co se dá sehnat.
Není ale zmíněný Panyam něco na způsob Koteky? tedy i díky 850 CUIN peří tlak na minimální váhu na úkor životnosti?
martens.xy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 29, 2009 13:52

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » sob úno 3, 2018 21:15

HP - hydrophobicky upravené peří.

Odpadá ti problém s vlhnutím peří a tím pádem stráty izolační schopnosti.

Životnost u 850 bude podobná co u 650 - z koteky to dost leze co tu někdo psal.
Pokud chceš minimální rozměry a váhu tak hledej něco 800-900 CUIN.

Mám RAB Neutrino Endurance 400 - 400g 800FP HP, Pertex Endurance a Quantum.
1,5 / -4 / -6 / -21
210 nocí většina ve vlhku a je jak novej až na umaštěnou kapucu od vlasů - letos jde tady v UK k výrobci na čištění.

Po zabalení cca 15x25
Váha 890g
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » sob úno 3, 2018 21:27

Nicméně u výrobce stojí £ 335 takže to by sis od SJ Paine 400 už dost připlatil.
Ale třeba Cumulus má lepší ceny a těch výrobců je víc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » sob úno 3, 2018 21:45

A jestli se bojíš životnosti, odolnosti....

Věř tomu, že moc lidí posedlých odolností víc než já zde na fóru asi nenajdeš. :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod martens.xy » ned úno 4, 2018 0:04

No ideálně bych se rád vešel do těch 7000 CZK...
JInak co se váhy a rozměrů týká tak jak jsem říkal, tak nechci jít úplně do extrému, spíš řeším nějakou rovnováhu mezi "robustností" a váhou (a cenou samozřejmě) :-)

Každopádně odpověď výše mě navedla na značky Criterion a Cumulus, konkrétně modely Traveller 500. Jak jsem se tu dočetl, tak jde o nějak "spřízněné" značky? pokud i Criterion byl dříve Cumulus... Je nějaký zásadní kvalitativní rozdíl? (v rámci stejné cenové kategorie samozřejmě)?
martens.xy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 29, 2009 13:52

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » ned úno 4, 2018 10:41

Criterion sem viděl a byl kvalitně šitej - to ostatně i Cumulus - myslím bude to vědět někdo lip ze to je obojí z Polska jen Criterion je pro UK trh a plní se zde. Ale nějak sem si nevšiml jestli mají v nabídce HP.
Cumulus ho má cca jak někdo psal u jeho konfigurace za příplatek 800 Kč a jak zde dost lidi potvrdilo sou to kvalitní spacaky.
Někde ve vlakne HP jsem loni psal seznam značek co už HP používají - bylo jich tak 6-8 co si pamatuji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: SJ Paine 400

Příspěvekod fps » pon úno 5, 2018 14:29

martens.xy píše:SJ u Paina 400 udává komfort 1 stupeň, což je hodně podobné jako má RIMO s 600 g peří (-1 stupeň). Je to vůbec možné? kde je údaj blíž reálu?

zdejší zkušenosti jsou takové, že komfortní teploty co udává SJ jsou realistické
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon úno 5, 2018 15:04

Je to divné a navíc celková váha spacáku přes 1200g u 600g plnění, to je opravdu HIGH TECH výrobek hodný 21 století. #-o
Sorry za tu poznámku ale tohle je tak trochu pravěk ne?
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod akrij » pon úno 5, 2018 16:24

Tohle mě právě zaráží na péřových spacácích od Primy. Polar a Arctic při plnění 600g váží 1,25kg. A v popisu mají že používají nejlepší materiály... Mám od nich mnoho let syntetiku, komfortní teplota už je dávno jinde, ale nemohl jsem si stěžovat, další chci už péřák, chtěl bych podpořit i českého výrobce, ale asi to neudělám, hlavně pro tu hmotnost.
akrij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 14, 2014 13:47

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pon úno 5, 2018 18:10

Michal82 píše:Cumulus ho má cca jak někdo psal u jeho konfigurace za příplatek 800 Kč a jak zde dost lidi potvrdilo sou to kvalitní spacaky.


Schvalne som si to pozrel a priplatok za HF perie vychadza do cca 10€ (250czk) za 100 g.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » pon úno 5, 2018 18:40

Šak to odpovídá - dotyčný si konfiguroval tuším 300-400g
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » pon úno 5, 2018 18:52

Aldo píše:Je to divné a navíc celková váha spacáku přes 1200g u 600g plnění, to je opravdu HIGH TECH výrobek hodný 21 století.
Tak zacni trochu pocitat. Predpokladam, za tam maji Microlight, maji V-komory. Spacak ma 200cm, pripocitej potrebu kvuli komoram, svum a mozna vyjde, ze je treba min 10 m2 Microloghtu, coz je cca 500g. Plus zip (10 dg), snurky a dalsi veci a uz jsi s perim na cca 1100g. A to jsem material odhadoval jen velice zhruba.
Vem to taky tak, ze oni nedelaji UL, spise aby spacaky vydrzely, takze pevnejsi material nez napr. Quantum al. Extra lehke Toraye.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod martens.xy » pon úno 5, 2018 19:08

akrij píše:chtěl bych podpořit i českého výrobce, ale asi to neudělám, hlavně pro tu hmotnost.


přesně tak, mám to podobně.. na popud zdejších příspěvků jsem začal hledat info o (doteď mě neznámých) značkách jako RAB, Cumulus, Criterion atd. a s překvapením zjišťuju že po konstrukční a materiálové stránce jsou dost napřed než třeba SJ a to při konkurenceschopných cenách.
Až mi tak připadá, že české značky jakoby zaspaly vývoj? nebo spoléhají na konzervativnost českých zákazníků? Třeba takový Jurek u stanů mi přijde jako typický příklad - asi kvalitní - to ano, ale nějaké vychytávky.. to nic moc
martens.xy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 29, 2009 13:52

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon úno 5, 2018 20:17

apuka píše:Tak zacni trochu pocitat. Predpokladam, za tam maji Microlight, maji V-komory. Spacak ma 200cm, pripocitej potrebu kvuli komoram, svum a mozna vyjde, ze je treba min 10 m2 Microloghtu, coz je cca 500g. Plus zip (10 dg), snurky a dalsi veci a uz jsi s perim na cca 1100g. A to jsem material odhadoval jen velice zhruba.
Vem to taky tak, ze oni nedelaji UL, spise aby spacaky vydrzely, takze pevnejsi material nez napr. Quantum al. Extra lehke Toraye.


Já nemusím počítat, já to už spočítané mám, jen mě to překvapuje. Pokud vezmu třeba PAINE 400 a porovnám ceny a parametry u "nejmenované" konkurence, :wink: tak to je pravěk jako vyšitý, za celkem vysoké ceny. Hele nechci hanět konkurenci, ale ten vývoj je fakt už někde jinde. Nevím proč tomu tak je a proč není u SJ nějaký vývoj, a možná že se to bude zdát ode mě divné, ale mrzí mě to.

Jinak u SJ značkové materiály nepoužívají, takže nějaký MICROLIGHT asi ne.

U P QUANTUM je váha obalu cca 390g u P MICROLIGHT 460g. vč zipů, šňůrek a nití. Nepočítám UL spacáky.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pon úno 5, 2018 21:15

Aldo píše:Jinak u SJ značkové materiály nepoužívají, takže nějaký MICROLIGHT asi ne.


Ale ano, Koteka uz ma Quantum Y. Teda ako jedina.

A Prima pise ze pouziva Pertex o gramazi 49g/m2, co moze byt nejaky Microlight.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon úno 5, 2018 21:28

Aha toho jsem si nevšimnul. Tak alespoň nějaký pokrok. :-k
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon úno 5, 2018 21:35

Tady je totiž obrovský problém v tom, dělat "ultimativní" velmi kvalitní věci. Výrobci se bojí, že to neprodají. ... a já se jim ani nedivím :) To chce odvahu.
Jednoduchší je totiž dělat věci "levnější", méně inovativnější a pak se marketingově snažit pozicovat do vyššího levlu než naskočit na HIGH TECH výrobky a materiály a přesvědčovat zákazníky, že to má smysl vydat více peněz za kvalitní produkt. :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Michal82 » pon úno 5, 2018 21:44

Nojo jenže oni mají ceny jak za ty top věci - kdyby staly výrazně méně neřekl bych nic ale ze u SJ zaspali si myslím taky - třeba kapuce u nižších rad - co to jako je....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » úte úno 6, 2018 8:43

@Aldo: ja jsem myslel Primu, o nem byla rec v poslednim prispevku o vahach. U SJ je vaha materialu zakladnich rad jeste vyssi.

Ale promin, Tve slova "to je opravdu HIGH TECH výrobek hodný 21 století." jsou ponekud nepatricne, kdyz potom srovnas nesrovnatelne. Proste SJ ma nastavene rady jinak nez Cumulus. Zakladni rady sije z pevnejsiho matrose, Cumulus vsechno z Quantumu. At se koukas jakkoli, jeden i druhy material ma sve vyhody i nevyhody, neni to tak, ze Quantum je ve vsem lepsi. Minimalne nemusi kazdemu vyhovovat v tom spat, na to jsou roznodne prijemnejsi matrose. A taky se Cesi z velke casti nechovaji ke svym vecem zrovna ohleduplne - a proto pevnejsi matros pro zakladni rady ma docela opodstatneni. Cumulus se zameruje spise smerem od Light k UL. Kdyz uz chces srovnat, tak srovnej UL radu SJ, kde SJ taky pouziva matros 35g/m2 a tam uz je rozdil mezi nima znacne mensi. Ten rozdil klidne muze byt v jinem strihu SJ, kvuli kteremu SJ pouziva vice materialu.
Prima dela prakticky jenom jednu, zakladni radu spacaku, jen meni kvalitu peri na plneni. Ale nehraje se na UL. Proto u nej plati, co jsem napsal u SJ o zakladni rade.
A protoze jsem nejak neslysel, ze by jak SJ (u zakladnich rad) a obzvlaste Prima vyhlasovali o svych vyrobcich, ze jsou "HIGH TECH", tak jejich shazovani slovami, jako jso Tvoje citovane mi prijde ponekud ujete.

Ja osobne bych si pri nakupu peroveho spacaku zvazoval prave i to, kde a jak jej budu pouzivat, jak jej budu nosit (odolnost materialu), jak se mi spi na vnitrni latce, jak spacak (ne)klouze na karimatce (coz je u Quantumu o dost horsi nez napr. u Microlightu a myslim, i Softexu od SJ) a neposledni rade, jak mi sedi "strih" spacaku. A kdyz mym hlavnim a jedinym kriteriem nebude vaha, s velkou pravdepodobnosti neskoncim ani u Cumulusu ani u Malachowskeho. (Nerikam, ze u Primy nebo SJ, protoze bych se snazil vyzkouset i jine vyrobce.) Pro mne osobne ma rozhodne vetsi vahu abych se ve spacaku citil dobre a dobre vyspal nez ze musim vlacit hoc o 300g vice. A mozna i tom to vsechno je. Kazdy jsme jini, kazdemu vyhovuje a je dulezite neco jineho, takze si sve zakazniky si najdou jak "HIGH TECH" Cumulusy, tak i obycejne a tezsi Primy a SJ - a mozna budou vsichni spokojeni se svou volbou, mozna kdyby si koupili opacne, tak by byli zklamani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » úte úno 6, 2018 18:06

apuka píše:Vem to taky tak, ze oni nedelaji UL, spise aby spacaky vydrzely, takze pevnejsi material nez napr. Quantum al. Extra lehke Toraye.

apuka píše:Ale promin, Tve slova "to je opravdu HIGH TECH výrobek hodný 21 století." jsou ponekud nepatricne, kdyz potom srovnas nesrovnatelne.

jojo, a taky jde o rozměry, já se třeba do úzkých UL spacáků SJ Koteka, RAB, Cumulus, Criterion nevejdu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2018 18:20

V tom konfiguratoru u Cumulusu si muzes dat i vetsi sirku.

Jinak souhlas, co ma byt "znackovy" material? Pertex? Jsou lepsi i kdyz nemaji znacku. Treba ten, co mam na perovce od Montbellu. 7D ballistic nylon bez znacky a proti Pertexu Quantum je lepsi snad ve vsem a kdybych si mel vybirat z techto dvou, tak neni vubec co resit. Lehci, vyrazne prijemnejsi na telo a mozna i pevnejsi. Pertexy nejsou az tak moc extra a ke vsemu je to pod stejnym nazvem kazdy pes jina ves. Nebo Pertex Microlight versus japonsky material, co mam na vetrovce (DA Tornado). Tam mam prime srovnani s druhou vetrovkou a ten druhy je lepsi.

Taky mi prijde, ze SJ zamrznul v minulem tisicileti, ale zrovna o obalove materialy moc nejde. Zasadni prinos Cumulusu je hydrofobni peri a ten konfigurator. No a Prima je trochu jina kategorie spacaku, myslim, ze i cenove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » úte úno 6, 2018 18:53

mike píše:V tom konfiguratoru u Cumulusu si muzes dat i vetsi sirku.

každý kvalitní výrobce ti připadaně udělá úpravy podle tebe, ale o to tady vůbec nejde, jde o to že srovnávají váhu UL spacáků který jsou i díky tomu že je užší, tak jsou i lehčí než spacáky který nejsou UL, prostě srovnávají nesrovnatelné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod dusa56 » sob úno 10, 2018 17:53

Je nějaká lepší varianta 3sezonního spacáku než warmpeace viking 600, když beru v úvahu (hmotnost/výkon)? V přibližně stejné cenové kategorii?
dusa56
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 2, 2018 22:55

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » pon úno 12, 2018 17:48

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mitau » pon úno 12, 2018 19:37

Ten Polar vazi asi o 150g vic, takze Viking vychazi hmotnostne lepe.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » pon úno 12, 2018 21:43

Dival jsem se do kristalove koule a vim co napise fps: "je v tom husi peri a je to made in CR" :D

no a WP VIKING 600 vel. 195cm 1175 g
PRIMA Polar 600 vel. 200cm 1250 g
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky