Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 21:09

Možná je mé tělo se spaním ve spacáku nekompatibilní, už jsem si to kolikrát říkal...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 21:47

ja jsem komfort sveho spani v minulem roce vystrelil naprosto do vesmiru ... poridil jsem si Patizon G400, kterej ma genialni strih a nahore je sirokej kolem tela a ramenou a je to obrovskej rozdil oproti klasickym uzkym mumiim, na ktery jsem byl do te doby zvyklej ++ jsem si koupil novou karimatku (TaR prolite apex), ktera je fakt pohodlna jako postel .. je to az neuveritelny, jak je tahle karimatka pohodlna (pred tim jsem mel 15 let starou ctvercovou samonafukovacku od Lafumy, ktera neni spatna, je ale uzsi a 6cm sirka je docela znatelnej rozdil a hubenejsi) .. mam jeste Zulu Carlos (mam ji 2x :D .. sleva na 499, no nekup to), se kterou jsem spal tak cca 10x a je sice malinka a lehka (ma 450g vc. obalu), to pohodli se ale neda se samonafukovackou od TaR vubec srovnat .. + pouzivam bud normalni polstarek v lete a nebo mam na podzim ssebou normalni bavlnenej prijemnej obal na polstar a do nej si davam perovku a nebo jine volne obleceni (zadnej nafukovaci nesmysl nebo si davat neco do obalu na spacak apod) ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 21:54

Tím si nepomůžu, když i Panyam +22cm byl pro mé neklidné ruce moc ouzký. Nevím, jak tohle vyřešit, kdybysem chtěl někdy ještě cestovat se spaním venku. Asi vážně moje tělo není se spaním ve spacáku kompatibilní. Pitomý ADHD a tiky :|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod irem » úte dub 4, 2023 7:48

booze: diky. Mas v tehle kategorii spacaku tip na neco lepsiho? U tehle dvou se mi pomer vahy / vykonu / (predpokladane) kvality zda dobry. Uzsi strih mi nijak nevadi.

Etheric: spim v tom na brise nebo na zadech, jednu ruku vetsinou pod hlavou, druhou podel tela. Tedy, leta pouzivam Viking 300 jako trisezonni spacak, coz jde jen s perovkou a trochou ochoty snaset mirne nepohodli, takze kdyz se teploty zacnou pohybovat kolem nuly, spim zasadne na zadech s rukama vrazenyma v kapsach :-D
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » úte dub 4, 2023 8:35

irem píše:spim v tom na brise nebo na zadech, jednu ruku vetsinou pod hlavou, druhou podel tela.

Tak vydržím chvilku. Řádově minuty ;) Moje tělo nevydrží ani ve spánku chvíli v klidu..

Fungoval by spacák s rukávy? To by moje ruce měly přesně takovou volnost, jakou potřebují :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 9:28

@irem - SJ i Cumulus jsou dobre znacky a ty jejich spacaky jsou dobre .. kazdej tady muze vykrikovat, ze nejlepsi je jen ten jeho konkretni spacak .. Pokud si vyberes spacak od firem jako SJ, Cumulus, Pajak (https://pajaksport.com/core-400-d.html tenhle se mi libi), Patizon, Malachowski, Roberts (napr. tahle rada je zajimava https://roberts.pl/index.php?l=en&p=_ka ... alight#img) tak to jsou vsechno "premiove" znacky a neudelas tam chybu .. nejlepsi by bylo ty spacaky mit vedle sebe, vyzkouset si je, ocuchat, osahat a vybrat ten, kterej by se ti libil/sedel nejvic, to ale bohuzel neni casto mozny ..

Ja jsem si treba koupil pred 4-ma lety (samozrejme po procitani diskusi na netu a samozrejme zdejsiho fora :) jako host) koupil Cumulus Panyam, kterej jsem o dva roky pozdeji nahradil dalsim spacakem za 10 tisic (Patizoni G400) a taky jsem dal na zarucene rady kdyz jsem kupoval Panyam abych pozdeji zjistil, ze jsem se mel zamerit na neco jineho pri vyberu (coz byl v mem pripade tvar)

Podle meho nazoru vsechny vyse uvedene spacaky/znacky jsou kvalitni, vsechny hrejou stejne, maj podobnej matros .. Co je asi nejdulezitejsi a dela tam ten zasadni rozdil je strih .. Pokud ti nevadi uzkej strih (a nebo ho dokonce preferujes - spacak se lepe vyhreje, je mensi) tak si muzes vzit fakt uplne jakejkoliv podle libi/nelibi a bude to pokazdy dobry ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » úte dub 4, 2023 9:59

Etheric píše:Fungoval by spacák s rukávy? To by moje ruce měly přesně takovou volnost, jakou potřebují
Mozna jeste lepe celotelovy perovy overal+perove vyssi "papuce/ponozky". Uz jsem takove neco videl nekde prodavat na expedice - jen bys asi musel vysolit vice nez za spacak (i za ten s rukavy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » úte dub 4, 2023 17:16

Jinak kdyby to nekoho zajimalo, dnes jsem psal maila tohodle obsahu do roberts.pl

Hello,

I didn't find this information on your web page .. could you please kindly tell me

a) where are your sleeping bags manufactured
b) and whether you use the RDS down
c) and also if some kind of HF (hydrophobic) down is available ?

I am mostly interested about the ULTRALIGHT line ..

thanks and regards, ~dan


a prisla mi nasledujici odpoved

Hello Daniel,

Thank you for your interest in our products.

All our products are manufactured in our small workshop here in Gdynia, Poland.

We use Polish down plucked from dead birds only. We buy it exclusively from our well-known, trusted and many year’s suppliers. The products we buy from them have valid both RDS and TDS certificates.

We are not biggest fans of hydrophobic down but can get some on Client’s request. We can use hydrophobic 750 cuin down (but for us after this treatment it’s not more than 730 cuin, usually less – approx. 710 cuin…). This down is treated with silicic acid salts (does not contain hydrofluorocarbons) agents – this method of hydrophobization gives a relatively stable effect but affects down’s loft. Moreover, although impregnation improves water resistance of down, it does not significantly affect the absorption of water vapor (e.g. from a user's body), so hydrophobic down does not absorb only water, but water vapor still has an access to it. So it doesn’t exempt for drying ones sleeping bag (or using VBL in certain circumstances). This down is more expensive than the standard 750 cuin goose down – its price is between the 750 and 850 cuin downs.

If you like us to suggest best sleeping bag options for your needs, it would be best if you fill out the questionnaire below.

I look forward to hearing from you.

Pozdrawiam / Best regards,

Joanna
Robert’s Outdoor Equipment
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » úte dub 4, 2023 21:48

ntz píše:We use Polish down plucked from dead birds only.

To zni jako by sbirali mrtve ptaky na ulici nebo v kafilerce :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod irem » stř dub 5, 2023 8:12

Etheric: ja mam pocit, ze na me spacak pusobi trochu jako zavinovacka na male dite :-D rozhodne se v nem v noci nepohybuju tolik, jako obvykle, protoze proste nemuzu. A kdyz uz spim venku, vetsinou jsem dost unavena na to, abych i tak spala.

Ty mozna potrebujes tohle :-D :-k https://www.hygger.com/en/public/nanuk.html
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » stř dub 5, 2023 9:11

Jo, něco na tento způsob /lepší izolace, bez membrány/ by mi dávalo možnost vyspat se komfortně. V klasickým spacáku mi to nejde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » stř dub 5, 2023 13:27

Presne neco takoveho jsem mel na mysli taky?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » stř dub 5, 2023 14:12

... napr. neco z tady uvedenych a testovanych.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » čtv dub 6, 2023 19:08

irem píše:booze: diky. Mas v tehle kategorii spacaku tip na neco lepsiho? U tehle dvou se mi pomer vahy / vykonu / (predpokladane) kvality zda dobry. Uzsi strih mi nijak nevadi.

Vsechno je plus minus stejne. Neda se uz nic super-ultra zazracne vymyslet. Honba za zazraky cuin a vodeodolnosti peri je uz taky pase. Zazraky s hydrofobnim perim se nedeji.

Byt tebou beru ten SJ budes mit servis a prani v CR to same bych rekl i o Warmpeace. Nevim jak moc naspis ve spacaku (ja docela dost) a sama si rozhodni plusy a minusy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » pát dub 7, 2023 19:06

booze píše:Byt tebou beru ten SJ ..


ja bych radsi aby vzala toho Pajaka a rekla nam, jakej je :) (ne kvuli ni, ale kvuli nam), navic to nebude takova proflakla znacka v Cesku ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod lojzmen » pát dub 7, 2023 21:12

irem píše:Etheric: ja mam pocit, ze na me spacak pusobi trochu jako zavinovacka na male dite :-D rozhodne se v nem v noci nepohybuju tolik, jako obvykle, protoze proste nemuzu. A kdyz uz spim venku, vetsinou jsem dost unavena na to, abych i tak spala.

Ty mozna potrebujes tohle :-D :-k https://www.hygger.com/en/public/nanuk.html


:D
Nebo tohle.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » sob dub 8, 2023 0:36

Bomba :D Za tu cenu by to mel Etheric aspon zkusit :twisted:

ntz píše:ja bych radsi aby vzala toho Pajaka a rekla nam, jakej je

Ten Pajak ma jen 400 g jen 700 cuin peri, takze Koteka ma o 43 % vetsi objem peri a Cumulus o 37 % a pri maximalnim dosypani o 58 %. Tj. Pajak neni srovnatelny spacak s vybranyma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » sob dub 8, 2023 6:16

Nemám tolik peněz, abych kupoval shit. Ali kšeft nepodporuju.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod irem » pát dub 21, 2023 12:39

@booze Tak diky za nazor. Ten SJ ma sice prekvapive celkem hlucnou vrchni latku (tak nejak lamave, praskave susti), ale strihove je mi pohodlnejsi v nohach, takze vybrano.

@ntz Pajak je zajimavy, pockam si na Tvou recenzi a popremyslim o nem, jestli budu nekdy nahrazovat stareho dobreho Vikinga :lol:
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » pon dub 24, 2023 20:13

Ano, je pravda že divne šustí, ale ona se po pár zabalení ususti a pak to bude v pohodě.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod jinevis » stř čer 21, 2023 16:34

ntz píše:Patizon G400, kterej ma genialni strih a nahore je sirokej kolem tela a ramenou a je to obrovskej rozdil oproti klasickym uzkym mumiim


Prosím, nechci objednávat více druhů abych si vybral a pak to vracel, proto bych rád předem měl ujasněnu jednu myšlenku... Podle níže uvedeného, není parametrově G400 širší než jiné mumie, spíš naopak (v ramenou)

Čili jak jsi to myslel?

G400
Šířka v úrovni uší: 56 cm (S/M) | 60 cm (L), Šířka v ramenou: 63 cm (S/M) | 68 cm (L), Šířka v bocích: 56 cm (S/M) | 60 cm (L), Šířka dna: 31 cm (S/M) | 32 cm (L)

Viking 600
standardní šíří mají v nohou 50 cm a v oblasti ramen 80 cm

Koteka III 500
RAMENA/BOKY/NOHY: 81/65/31 cm/cm/cm
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » stř čer 21, 2023 16:41

Bingo.
Nebude lepší si buď někam zajet a spacáky vyzkouset, nebo si je objednat a vyzkoušet v klidu doma?

Ty možnosti tady jsou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod jinevis » stř čer 21, 2023 16:46

Mám vše z ruky bohužel
a mít 30tis v objednávkách taky není ideální.

Rozumím. ovšem mě stačí pochopit vaše myšlenkové pochody :-) a pak se zorientuju sám a půjdu do užšího výběru
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » stř čer 21, 2023 17:13

Tak se zmer.
Ramena
Boky
Nohy

Pak si definuj jak spíš.
Na zádech, na boku. Vrtis se nebo ses v klidu.

Co chceš od spacáku.
Teplotní rozsahy, šířku, délku, materiály, husa nebo kachna, DWR...

Pak si dej dohromady, co je na trhu a co ocekavas od značky.
Servis, doplnění peří, praní.

Kolik noci v něm budeš spát za rok. Přepočítat kolik tě vyjde cena na jednu noc...

Být tebou tak se soustředím na české výrobce, což máš ve výběru.
Pokud dobře chápu, tak chceš spacák aby byl jen lehký? Levný? Jaký? Na co? Kde budeš spát?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » stř čer 21, 2023 18:46

ta si myslim, ze to mereni je trochu irrelevant a ja ta cisla taky nechapu ... idealni by bylo vyzkouset .. ja mam spacak velikosti L (ta nejvetsi) a pak jsem koupil jeste S svoji zene a prislo mi, ze to ma trosku jinej strih a tohle mi odpovedel primo patizon na otazku stran strihu a matrose ..

takze z toho vypliva ze velikost L je oproti velikosti S a M jeste trosku vic rozsirena .. Porad ale plati, ze ten Patizon ma skvelej strih a je oproti normalnim klasickym mumiim (porovnavam s Cumulusem a nebo se Sir Josephem) vyrazne pohodlnejsi a volnejsi strih ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod jinevis » stř čer 21, 2023 18:55

Většinou spím na boku až břiše a dost často se motám jak zavináč, proto mi Viking 300 resp. 600 se svýma 80 ramena a 50 nohy vyhovoval až až, na mých 165cm a 65 kg.
Preferuji něco na 2,5 sezony nebo až 3 sezony a co nejlehčí vs. nejvíc plnivost.
Vesměs stan

Proto nechápu jak je větší něco co je menší :-)
jinevis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned čer 5, 2022 7:12

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » čtv čer 22, 2023 5:53

Plnivost ti slehne za dva roky. Žádná hitparáda a zázraky se nekonají 850+ atp. Dobre, když odlehcujes, tak zvaž tyto spacáky
Rab neutrino 400
Patizon g 400
Criterion Quantum 450
Sir Joseph Rimo 500
Sir Joseph Paine 400
Udělej si tabulku v Excelu a porovnej si je. Jsou +-stejné.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » čtv čer 22, 2023 9:32

booze píše:Plnivost ti slehne za dva roky. Žádná hitparáda a zázraky se nekonají 850+ atp.


ceho ???? o.O .. predpokladam ale, ze u spacaku od Kwaku (co jsi onehda strasne doporucoval) se ti tohle u zabiho peri nestane ;)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » pát čer 23, 2023 6:36

Peří
ntz píše:predpokladam ale, ze u spacaku od Kwaku (co jsi onehda strasne doporucoval) se ti tohle u zabiho peri nestane

Pokud tohle mělo být vtipné, tak se nesmeju. :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » pát čer 23, 2023 8:54

ty jsi ale vazne doporucoval kwak jakozto neznicitelnej spacak (kterej ma taky 850cuin) a ted tu strasis s `Plnivost ti slehne za dva roky. Žádná hitparáda a zázraky se nekonají 850+ atp'
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky