Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon pro 18, 2017 11:01

Kachní peří není špatné. Žádné peří není špatné. Jde o to, že u kachny nejsi schopen získat peří s velkým loftem a tudíž ho v daném spacáku musíš mít víc aby jsi měl adekvátní tepelnou izolaci. Kupovat dneka peří s méně než 750 CUIN je podle mě krok zpět. Toť vše.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mitau » pon pro 18, 2017 11:22

Diky za vysvetleni - tj. u levnych 600cuinovych spacaku to nevadi.

Chapu tvuj pohled na peri alespon 750cuin , ale ty se vyznas v oboru, tak chces to nejlepsi. Pro spoustu lidi je i peri 600cuin velky krok vpred od syntetickych spacaku.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod korgan » pon pro 18, 2017 11:38

Z velké části plánujeme teplé oblasti Indie, Laos, Vietnam, Kambodža, Nový Zéland, Kanada, USA ...

Tu 0 jsem chtěl hlavně kvůli trekům do hor (např. sever Indie, popř. různé horské oblasti, kde netopí), ale vždy asi budeme spát u domorodců :)
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mitau » pon pro 18, 2017 11:56

Pak je otazka, jestli potrebujete tak teple spacaky (ano zvrhne se to do druheho aktivniho tematu o spacacich, kde se jen bavi o teplotach o 20 stupnu nizsich a pritom to tam v te diskuzi dost vre). V 4000m v Peru v lete s teplotami k nule bylo v pohode s Viking 300 s prioblecenim perove vesticky. Ale to bylo ve stanu, takze tam mohlo byt tim padem tepleji.

Jestli fakt budete projizdet cely svet, tak 900g peri mi prijde moc pro teplejsi oblasti. Muj osobni ideal by byl kolem 400g peri 600-750cuin. Zkratka trpet vetsinu casu kvuli moc teplemu a tezkemu spacaku za to nestoji a tech par chladnejsich noci zvladnete diky obleceni se. Ale urcite vam tu poradi nekdo, kdo ma vetsi zkusenosti s takovym dlouhym cestovanim.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon pro 18, 2017 12:06

Pár takových "světo trampů" jsem už vybavoval a vždyky nakonec koupili 400g 850 CUIN v celkové váze 750 g a s komfortem 2 st.
Když by sis takhle teplotně postavený spacák koupil s peřím 600 CUIN, budeš muse mít minimálně o cca 150 - 200g více peří.
Pokud u všecho co dáš na takový trip do batohu ušetříš 1/3 váhy, tak si celkově na úplně jiné váze batohu :)
No a to už se pronese že? :t:t
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod korgan » pon pro 18, 2017 21:39

Úplnou náhodou jsem dnes mluvil s kamarádem, který má SJ Koteka II(800cuin) a říkal, že cca po 3měsících v Norsku a 1měsící ve Finsku se mu peří slehlo a komfort se značně posunul. Takže jsem ztratil všechny iluze o drahých spacákách, pro můj účel (jsou situace, kdy mají smysl) :)

Půjdu do WP Viking 600(pro mě i pro přítelkyni), je to pod 1kg(965g) a dobrý poměr cena/výkon. Ještě jsem trochu pokukoval po Husky Dinis :)

Každopádně díky za rady, přemýšlel jsem už nad dražším spacákem, ale diskuze s kamarádem mě odradila...
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pon pro 18, 2017 21:52

Korgan:
Tak si mal kamos kupit spacak od Cumulusu :wink:
Pomer vykon-cena je podla mna lepsi ako SJ (hlavne seria Koteka).
Na druhej strane, ak v nom spal 120 noci na tripe, mohlo perie stratit trochu loft mastnotou (zalezi ako a v akych podmienkach ho kamos pouzival) a pomohlo by mu dat ho vyprat.
Mame doma 6 perovych spacakov, z toho okrem ineho dva Vikingy a dva od Cumulusu (tiez mam piaty rok Cumulus paperku) a spokojnost prave s Cumulusom nadmieru. Rozdiel co vidiet medzi husou 850 cumulusu a kackou 600 viking (ak odmyslim velkost loftu) hlave rychlost, akou po vybaleni nabera loft prave husie perie.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » pon pro 18, 2017 22:06

korgan píše:Úplnou náhodou jsem dnes mluvil s kamarádem, který má SJ Koteka II(800cuin) a říkal, že cca po 3měsících v Norsku a 1měsící ve Finsku se mu peří slehlo a komfort se značně posunul. Takže jsem ztratil všechny iluze o drahých spacákách, pro můj účel (jsou situace, kdy mají smysl) :)


Možná je třeba se zamyslet nad kvalitou peří od SJ :(( :finga:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod korgan » pon pro 18, 2017 22:42

remy77 píše:Na druhej strane, ak v nom spal 120 noci na tripe, mohlo perie stratit trochu loft mastnotou (zalezi ako a v akych podmienkach ho kamos pouzival) a pomohlo by mu dat ho vyprat.

Díky za radu, řeknu mu to.

Po přečtení pár diskuzí jsem si myslel, že SJ je kvalita - často ho doporučují(ve vedlejším vláknu)... Máte někdo zkušenost s Cumulusem při takto extrémní zátěži, tj. půl roku používání a z velké doby v kompresním obalu?
Naposledy upravil korgan dne pon pro 18, 2017 22:50, celkově upraveno 1
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod sobb » pon pro 18, 2017 22:48

Aldo píše:Možná je třeba se zamyslet nad kvalitou peří od SJ :(( :finga:
máš nějaké zákulisní informace, nebo je to jen rýpnutí do konkurence? :wink: Mám Koteku - bundu a přijde mi docela dobrá, teď máme objednaných pár dalších věcí a docela na ně spolíhám :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod malejjarda » úte pro 19, 2017 9:09

korgan píše:
Půjdu do WP Viking 600(pro mě i pro přítelkyni), je to pod 1kg(965g)


Tuhle hmotnost by měl mít v nejmenší velikosti 170cm. Máte ho někdo reálně zvážený?
Někde jsem četl, že třeba Viking 300 je okoro 100g těžší než uvádí výrobce.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod wawrik » úte pro 19, 2017 9:13

korgan píše:Úplnou náhodou jsem dnes mluvil s kamarádem, který má SJ Koteka II(800cuin) a říkal, že cca po 3měsících v Norsku a 1měsící ve Finsku se mu peří slehlo a komfort se značně posunul. Takže jsem ztratil všechny iluze o drahých spacákách, pro můj účel (jsou situace, kdy mají smysl) :)
Mám naprosto totožnú skúsenosť s rovnakým spacákom, ale v prvej generácii (Koteka 850). Teraz je z neho taký trochu lepší trojsezoňák :?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod SamanBN » stř pro 20, 2017 7:03

Ako je to vlastne potom s perím ? znižuje sa časom cuin ?
kúpim cuin 750 a po 100 nociach mám cuin 600 ?
Alebo ide skorej o znehodnotenie typu zamastenie peria ?

Ide mi o to, že či má teda význam investovať odo modelu s vyšším cuin, alebo radšej obetovať kúsok miesta a váhy a kúpiť spacák s menej cuin a viac perím, lebo je tam samozrejme rozdiel aj v cene.

konkrétne napr.:
Prima Polar 1200gr peria, 600c, vs. prima glacier 900gr., 750c
SamanBN
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 11, 2016 20:35

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aldo » stř pro 20, 2017 9:27

Podle toho, co jsem vyrozuměl od zkušenějších ( rozuměj tradičních výrobců spacáků) a ze své již snad dlouhodobé zkušenosti je to takto :
Mluvíme o kvalitním peří, ne nějakém takovém peří !!!

Ano CUIN - plnění, s časem, ale spíše s počtem kompresí a možná i potu a celkově špatného zacházení padá dolů - snižuje se. To znamená že peří slehává a už se tolik nerozpíná. Tak to opravdu je. Tomuto jevu lze zabránít dobrou péči o spacák a taky občasným šetrným praním.

Na druhé straně je ale veličina poměru prachového peří a zbytků. Peří se drolí a láme a poměr prachu a zbytků se zvětšuje. Na konci životnosti máš samý prach ale velmi malé CUIN plnění. Suma sumárum máš po několika mnoha letech špatného zacházení slehlé prachové peří. Což už je dost napytel. ( spací * )

U kvalitního peří se udává poměr někde od 90/10. Menší poměr je už špatně. Já začínám na 95/5 a u nejkvalitnějšího peří UL výrobků jsem na 98/2. To znamená 98 % prachového a zbytek 2% tvrdší částí, nečistoty .... V podstatě jen prachové peří. Tahle firma MALACHOWSKI šije s takto kvalitního peří už mnoho - mnoho let a já ty výrobky prodávám taky už nějakou dobu ( více jak 10 let ) a zatím žádný negativní ohlas. Poměr je to už na hraně ale je třeba si uvědomit, že se jedná o velmi kvalitní peří. Jedno z nejkvalitnějších na světě. Takže výsledná životnost peří ve výrobků je zase někde jinde, než u běžného peří.

Nicméně dobrá zpráva je, že tohle je dost dlouhodobý vývoj a u klasického trampa ( 20-50 nocí/rok ) s kvalitním spacákem na startu, v podstatě nepozorovatelný jev. Spacák dříve zastará morálně než parametrově.

Vše záleží jak se o to člověk stará a jaký výrobek měl na začátku používání.
- Kompresovat můžeš jak je libo ale krátkodobě. Na týdenním čundru klidně ale pak pořádně ( alespoň 3 dny ) vysušit a skladovat ve skladovacím obalu nebo někde volně v suchu.
- Sem tam vyprat. Co 2 roky stačí

Peří je přírodní a velmi houževnatý materiál a hned tak něco mu neuškodí, ale rozdíl mezi syntetikou a péřákem je také v tom, že o peří se musí člověk taky trochu starat.

Jak ale píšu výše, tohle platí pro kvalitní a výběroré peří. U méně kvalitního peří se slehávání a rozpad může dít samozřejmě rychleji. A to už nemluvím o ETICKÉM PEŘÍ a jiných hrůzách co se v současné době objevují. U kterých výrobků se tak děje ? Tuto úvahu nechám na jiných.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » stř pro 20, 2017 9:43

Kazda vec sa pouzivanim opotrebuje. perie oproti syntetickej izolacii ma niekolkonasobne lepsiu vydrz. Ale aj perie casom zdegraduje. . Ale ci za 100 alebo 150 zbaleni a rozbaleni to bude 1 % alebo 3%, to ti tu nikto nepovie. Na to by musel niekto robit laboratorne testy.
Dost zalezi, v akych podmienkach je spacak pouzivany, ci je niekto prasa, ako je skladovany...

Kazdopadne perovy spacak vydrzi roky a sam musis zvazit, ci o 2-3 roky sa tvoja cinnost v horach nerozsiri na tazsie tereny alebo casovo dlhsie treky, kde budes potrebovat setrit miesto a vahu a napr. teraz kupeny spacak napr. so 600 cuin budes musiet predat a investovat do 850-ky. Potom si mozno povies, ze som prerobil, alebo ze keby som si ho kupil hned, nemusel som predtym tahat vacsi a tazsi...
Je to vec priorit a penazi


Edit: Kukam, ze Aldo ma obehol :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod SamanBN » stř pro 20, 2017 11:15

Dikes za info,
vychadza mi z toho, ze radsej viac cuin, ako mnozstva, pokial som ochotny to zaplatit a potrebujem mensi a lahsi spacak. Moj limit je ale 300e.

Skusim sa teda spytat konkretne:
Ma niekto, alebo porovnaval niekto Prima Glacier (alebo podobny model) s konkurenciu?
Preco ano a preco nie?
..je to sice spacak rozpoctovka za asi 290e, no parametre by celkom mal(husie perie, cuin, teploty, velkost a hmotnost..). Kvalitu peria ukaze az cas.
SamanBN
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 11, 2016 20:35

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » stř pro 20, 2017 12:12

@SamanBN: Ano, je to tak.

Pred rokom,ked som riesil kupu zimneho peraka, tak som rozmyslal aj nad Primou Glacier 900. V tej cenovej relacii bol vsak aj Cumulus Alaska 900, ktorý je o 200 g lahsi a Cumulus Teneqa 700 (lahsia dokonca o 430g). Vtedy este Cumulus plnil 60:40 (teraz 55:45), cize ak mali hore 60 % peria, boli papierovo este teplejsie ako Glacier 900 (Teraz pri 55:45 by to aspon matematicky malo byt zhruba narovnako ako u Glacier 900).
Niekto ma z nerovnomerneho plnenia Cumulusov obavu, ale tym, ze sa obraciam vnutri v spacaku a nie s nim, tak som to ani neriesil (a aj tym, ze paperka od Cumulusu s rovnakym materialom aj perim aky je na spacakoch mi ani po 4 rokoch neplzne a nestraca loft) a vzal Cumulus.
A vdaka Aldovmu prozakaznickemu pristupu som vzal nakoniec sebe aj polovicke Teneqa 850 :wink:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » sob pro 23, 2017 18:40

Dzunk píše:criterion prime se mi líbí, jen nechápu, jak může tak málo peří tolik hřát

dle mě jsou ty hodnoty komfortní teploty nadhodnocené o 6 až 10°C, a nebo jsou pro lední medvědy

korgan píše:hledám levný(cena/výkon) a hlavně lehký spacák pro mě a pro přítelkyni
že minimální teplota by měla být okolo 0 stupňů(vždy budeme spát u někoho).
Osobně chci vzít Warmpeace Viking 600((pro přítelkyní 900)

být tebou, tak bych spíš koupil péřák Prima, už jenom proto že když kachní peří jen lehce navlhne, tak mě tedy šíleně smrdí, a to bych řek že nejsem moc velká citlivka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aranyafea » pát led 5, 2018 1:15

Ahoj,
snažím se vybrat nový spacák. Jsem ochotný do něj investovat i více, poměr cena/výkon mě zajímá smaozřjemě nejvíc. Prioritou je velikost - potřebuju to sbalit co nejmenší. Určitě třísezonní, ale nedaří se mi rozhodnout, zda peří nebo syntetika. Nejprve použití:
v domácím prostředí, hory převážně léto, ale měl by zvládnout i nějakou ne moc mrazivou zimní noc (holt diskomfort). Spaní často nadivoko, jen pod plachtou = sice většinou v suchu, ale fouká na mě. Žďárák nemám.
V létě by ovšem měl snést dost náročné zacházení - stopování po evropě s velice improvizovaným spaním naprosto kdekoliv (benzinky, rumiště, silnice, ...) a zároveň dlouhý trek, tak dva týdny se spaním pod širákem/plachtou. Po poslední takové zkušenosti (mnohadenní stopování + dlouhý trek) se vrátil spacák, bohužel, od bláta, od rozmačkaných slimáků, od krve a několikrát promočený deštěm či rosou. Je mi jasné, že to není vhodné chování ke spacáku, ale místo na spaní si člověk někdy nevybere.
Láká mě péřák, protože ty promrzlé noci mě fat už nebaví. Ale váhám, jestli radši nezvolit syntetiku, protože péřák schne dlouho a navíc mám obavu, že bych ho při podobných akcích, jako jsem zmiňoval, rychle zničil (a za ty prachy...).
Co byste doporučovali vy? A obecně k péřákům, jak rychle v praxi schne péřák v terénu (rozložený na slunci), když na něj padne rosa, nebo trochu víc navlhne? Jak se cestuje s péřákem po delší dobu ve vlhkém a deštivém prostředí?
Díky za tipy, rady, připomínky!

Ohledně péřáku jsem, i po doporučení kamarádů, přemýšlel zatím nad Warmpeacem Viking 600, syntetiku zatím fakt nevím, kde hledat kvalitu.
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pát led 5, 2018 2:03

Aranyafea píše:Prioritou je velikost - potřebuju to sbalit co nejmenší. Určitě třísezonní, ale nedaří se mi rozhodnout, zda peří nebo syntetika.

V tom pripade jednoznacne peri. Syntetika bude pri stejnych parametrech vzdycky vyrazne vetsi. No a peri samozrejme co nejlepsi tj. 800+ cuin. Tim se dostanes na minimalni velikost i vahu.

Aranyafea píše:Láká mě péřák, protože ty promrzlé noci mě fat už nebaví. Ale váhám, jestli radši nezvolit syntetiku, protože péřák schne dlouho

Tohle resi hydrofobni peri a pro tve pouziti mozna i membrana. Koukni sem a zkus si nakonfigurovat vlastni spacak. Asi bych v tvem pripade vysel z Panyamu 450. Vyber hydrofobni peri a mozna Pertex Quantum Pro (drive Endurance) a 44 g/m^2 pro vetsi mechanickou odolnost.

K membrane viz diskuse tady. Zvaz sam, jestli je to pro tebe dobra volba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pát led 5, 2018 8:01

Aranyafea píše: Žďárák nemám.... Po poslední takové zkušenosti (mnohadenní stopování + dlouhý trek) se vrátil spacák, bohužel, od bláta, od rozmačkaných slimáků, od krve a několikrát promočený deštěm či rosou. Je mi jasné, že to není vhodné chování ke spacáku, ale místo na spaní si člověk někdy nevybere.


Ak investujes do peraka a hlavne lepsieho, tak by si mal zvazit aj investiciu do zadaraku. Inak ti takym sposobom nic dlho nevydrzi.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Aranyafea » pát led 5, 2018 10:25

Díky!
Právě proto taky uvažuju o peří.
A jak se tedy chová v praxi péřák, který navlhne, promokne? Jak se suší v terénu? A jaký velký je v praxi u schnutí rozdíl mezi normálním a hydrofobním peřím?
Až zase tolik peněz za to dát nemůžu, resp. nemám je, proto taky cestuju, jak cestuju :-)

Jinak o Žďáráku taky přemýšlím, že bych ho časem přikoupil.
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » pát led 5, 2018 13:08

Perie ak navlhne, tak sa vnutri "zgrcne", cim viac vlhka, tym vic sa zrazi a ma mensi loft = ide dolu tepelnz komfort.
Susi sa tak, ze ak ho mas moznost tak ho rozloszis na slnku (preto je idealne mat jednu stranu ciernu) alebo niekde na vzuchu a ako sa susi, tak perie pretrepavas.
Hydrofobne perie ovela menej nasiakne, cize nestrati tak vyrazne tepelnz komfort a logicky aj rychlejsie schne.
Napr. tu mas k HF periu video: http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/menu- ... hobic-down
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » pát led 5, 2018 16:50

Aranyafea@

já doporučuji jedině péřák, ale aby měl jak membránu (případně žďárák), tak voděodolnou úpravu peří, ale jestli do toho nedáš víc peněz, tak to bude problém, jedině něco koupit ve slevách, a nebo v bazaru
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pát led 5, 2018 18:14

@Aranyafea: muzes mit spacak maly/lehky, muzes mit spacak teply a muzes mit spacak levny. Muzes mit ale zaroven jen dve z techto moznosti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod sobb » pát led 5, 2018 18:49

Aranyafea píše:V létě by ovšem měl snést dost náročné zacházení - stopování po evropě s velice improvizovaným spaním naprosto kdekoliv (benzinky, rumiště, silnice, ...) a zároveň dlouhý trek, tak dva týdny se spaním pod širákem/plachtou. Po poslední takové zkušenosti (mnohadenní stopování + dlouhý trek) se vrátil spacák, bohužel, od bláta, od rozmačkaných slimáků, od krve a několikrát promočený deštěm či rosou.
záleží kam po Evropě (sever nebo jih), ale na tohle bych už spíš brala syntetický spacák, péřák takovýmto zacházením rychle zničíš
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » pát led 5, 2018 19:16

sobb píše:péřák takovýmto zacházením rychle zničíš

3-4 roky u peri. U umelaka je pri praseni zivotnost tepelneho komfortu 1-2roky. Pokud v Bergamu u letiste nedas spacak do kaluze vyjeteho oleje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Brasi » čtv led 25, 2018 12:37

Zdravím, mohl bych se zeptat do ted jsem jezdil s prima tulák a max spokojenost, ovšem používán již 5 let, takže tepelný komfort je dole. Přemýšlím o novém spacáku a vzhledem k tomu, že mám v plánu Himaláje na podzim a okolí mount gongga v čině na začátku prosince, potřeboval bych poradit s výběrem spacáku. Očekával bych, že noční teploty klesnout k -5 max -7 je pro takové použití dostačující Prima Makalu 220 nebo se poohlednout po teplejším spacáku?

Děkuji za odpověd.
Brasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 27, 2012 16:39

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » čtv led 25, 2018 15:48

dle "Anketa: teplotni urceni Prima spacaku se syntetickou izolaci" bude u něj komfortní teplota okolo -3°C, a za pár let bude ještě vyšší, já bych si trochu připlatil za péřák, třeba za Prima Polar 1000, tem ti budu na tyto teploty stačit, a taky ti u něj vydrží komfortní teplota o hodně déle než u umělotiny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Brasi » pát led 26, 2018 17:59

JJ na to jsem se díval, ale nebude peří vlhnout? často spím v relativně vlhkém stanu a není moc možnost spacák poté vysušit.
Brasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 27, 2012 16:39

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky