Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod jony800 » pon črc 5, 2021 20:56

mike píše:Jake knizeci rady?

No přesně takovéhle:
mike píše: Idealni je počkat na slevy a koupit spacák, co stal původně 5000 za polovinu.

Když totiž chceš koupit spacák pro dítě co jezdí v létě na tábor v ceně do 2 tisíc, rada kup si spacák za 5 nebo počkej na slevy je ti celkem ničemu.
TREK 500 5 °C oproti tomu co má teď bude tepelný komfort při nejlepším stejný možná o něco horší.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » úte črc 6, 2021 7:12

Je otázkou, jak často a na jak dlouho jezdí, jakej je charakter táboru, tj jestli dělají puťáky hodně, jestli ten spacák využije i mimo tábor... Mohla by to Misha trochu specifikovat, pak to můžeme posoudit zda se to vyplatí či nevyplatí. Btw hodila by se i informace o teplotách, ve kterých jezdí.
Já osobně bych dceru nenechal tahat obrovskou a těžkou syntetickou obludnost. Ono hodně lidí turistika v raném věku omrzí mj proto, jaký všechny šílenosti musí tahat na hrbu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Misha69 » úte črc 6, 2021 8:52

mike píše:Ale jo, idealni je pockat na slevy a koupit spacak, co stal puvodne 5000 za polovinu.

Klidně bych si počkala, jen nevím kdy a kde číhat :mrgreen:
Uvažuji ted nad pujčením, nechci zbytečně vyhazovat peníze za nekvalitní.
Naposledy upravil mike dne úte črc 6, 2021 17:59, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace i s vnorenyma citacema :-/
Misha69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 4, 2021 20:59

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod zonn » úte črc 6, 2021 10:20

A nebo Aegismax peri z Ali.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod jony800 » úte črc 6, 2021 10:34

Na spacáku se syntetickou vyplní není nic nekvalitního. Má svoje výhody i nevýhody, stejně jako péřový. Co se slev týče reálně nepočítej s větší než 25% pokud budeš mít štěstí.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Misha69 » stř črc 7, 2021 12:43

Ahoj, mám možnost vypůjčení spacák Boll Karma Plus SF, je to ale ultralehký letní spacák.
Nemáte s ním někdo zkušenost? 3 týdny bude dcera na táboře na Šumavě a bude jim tak hodně pršet, nevím reálně na kolik můžou spadnout teploty, tak aby mi nemrzla.

https://www.4camping.cz/p/spacak-boll-k ... pravy-seda

Díky :)
Misha69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 4, 2021 20:59

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Asanoth » stř črc 7, 2021 14:37

Ty jo, tady se vybírá spacák pro dvanáctiletou holku na letní tábor na Šumavě a je z toho zas anabáze na téma "chce to dát aspoň 5000, peří je nutnost, bez něj má smysl jen prostřelit si hlavu..."
Tohle je třeba spacák 1600 g který do stanu bude stačit jaro - podzim:
https://www.pinguin-shop.cz/spaci-pytel ... istral-pfm
Tenhle má kilo a komfort +6 (to mi přijde trochu moc, ale úplně do těch syntetik nevidím):
https://www.4camping.cz/p/spacak-pingui ... ravy-modra
Nebo tady, kilo a půl, komfort 4:
https://www.4camping.cz/p/spacak-robens ... levy-modra

Ten Boll k půjčení na papíře taky vypadá dobře.

Jako malej jsem dostal na tábory a tak poměrně velký a pohodlný zřejmě 3sezónní spacák a byl jsem s ním spokojenej asi až do 16 nebo 18, kdy jsem si koupil High Peak Lite Pak 800. Všechny letní tábory/vody a tehdejší občasné vandry bez stanu jsem v něm (nikoliv ale jako děvče) dal bez potíží - a to má komfort asi 11°C. Nepřijde mi teda ten High Peak moc dobrej, ale teď jsem si ho po 10-15 letech koupil znova jako zálohu na hodně teplé počasí nebo dovnitř.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř črc 7, 2021 15:37

Jenze tady nejde o spacak do stanu, ale o spacak na putak, ktery bude nosit na zadech. Takze by nemel byt moc tezky a velky. Problem s levnou syntetikou je v tom, ze dostatecne teply bude mit aspon 1.5 kila, spis 1.6+ a bude velky jako krava.

Levne spacaky s vahou okolo kila a komfortem 5 stupnu a niz jsou sci-fi, resp. podvod. Coz se tyka i tebou odkazovanych.

Misha69 píše:mám možnost vypůjčení spacák Boll Karma Plus SF, je to ale ultralehký letní spacák.

Jo. Tenhle nema komfort 4 C ani nahodou, realne bude mozna 10 C. Jestli to bude stacit nebo ne musis zvazit sama...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » stř črc 7, 2021 15:45

Ja tedy neradim na to spacak za 5000, ale...

Synt. spacak, ktery ma kilo nebo min, tak tam bych komfortu 4-6 stupnu jednoduse neveril. A mezi Boltem a Pinguin Microu bych bral Pinguina, ten ma lepsi napln. Ale i tak bych pridal ke komfortu pro holku tak 8-10 stupnu.
Meli jsme doma dva podobne spacaky, jo, jeden Hannah, tehdy za (doslova) par stovek, druhy jeden z tech kvalitnejsich TNF, zkouseli jsme i z Decathlonu - na spani v telocvicnich a ubytovnach na normalnich matracich (v zime vytapene mistnosti, v lete prehrate sluncem). No a manzelce, ktera v zime nemela problemy ani pod komfortem, tak s temito spacaky teda problem mela i pri +20. Proste ji v nich byla kosa. Pravda, darovala to (trochu trestene, neposedne jako blecha) kamosce, ktera jezdila na stejne akce a ta si ten TNF nemohla vychvalit.

Takze s tim definovanym komfortem trochu bacha. Navic, pokud ten synt, spacak byl skladovani rok-dva nekde na skalde v komprimovane forme, tak izolacni schopnosti budou nekde jeste vice v haji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Misha69 » stř črc 7, 2021 18:49

@mike

Ted hledám takový který zahřeje, nebude vážit 2 kg a kompresním obalem nebude velký jak bejk.
Na puták pujsou během tábora na 2-3 dny. Tak vzít nějaký prumerny a pak v klidu najít ten pravý.

V jedné pujčovně mají fajn spacák, ale v obalu je tak velký že by ho musela mít jedině zavěšenej na batohu a fakt vy překážel :)
Misha69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 4, 2021 20:59

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř črc 7, 2021 20:59

V tom pripade tu nekolik pouzitelnych tipu okolo 1.5 kila padlo. Decathlon, Pinguin, Robens...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod GreyMouse » čtv črc 8, 2021 11:52

@Misha69: Na ty deklarované komforty u syntetických spacáků opravdu bacha. Mám asi kilový Hannah, který jsem koupila narychlo, když jsem se nechtěla týden tahat se starou syntetickou krávou (asi 1,8 kg), když byla skoro jistota, že bude celý týden teplo, a zatímco deklarovaný komfort je +6°, pro mě je to spíš +16°. V situaci, pro kterou jsem si ho koupila, posloužil, ve spacákové brašně na kole zabíral polovinu místa oproti tomu starému a zima mi v něm byla akorát jednu noc, kdy u Lipna klesla teplota asi na + 8°, ale na tábor na Šumavu bych si ho určitě nevzala.

Zkusila jsem "prodej péřového spacáku" v inzerátech, na Bazoši nic použitelnýho, ale dole se mi zobrazila mj. reklama na tohle. Nic nevím o té značce spacáku ani o té kartě, se kterou má být cena 1992 Kč, taky komfort bude asi vyšší než uvedená nula, ale třeba by posloužil. Při 850 g by mohl být i malý objem a do spacákové části batohu by se mohlo vejít i nějaké teplé oblečení jako rezerva.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod aksam » čtv črc 8, 2021 12:27

Koukám, že na mallu prodávají už i překupníci čínského zboží...nejlepší je, že ho srovnávají s Cumulusem a Sir Joseph... :)

Misha69...na 4camping.cz mají slušný výběr syntetických spacáků, různé velikosti, gramáže, váhy...můžeš na prodejnu objednat vícero spacáků a porovnat..., co se hodí...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv črc 8, 2021 16:19

Ja jsem dnes jeste narazil na tento spacak od Mammutu. Myslim, ze za tu cenu (1079 Kc) je to neco, co se da vyzkouset - a asi to po domacim vyzkouseni muze i vratit, pokud nevyhovuje. Prece jen je to slusna znacka a i ta izolace neni bezejmenna (Ajungilak byl jeden z nejlepsich vyrobcu dutych vlaken v devadesatkach, potom jej pohltil Mammut a uz to nikomu jinemu nedava).

Jako komfort bych ale i u nej radeji pocital pro holku tak +10.

Kdybys chtela lehky a dostupny perovy spacak za slusnou cenu, tak bych se kouknul na Husky Darwin (idealne s nejakou slevovou akci, ja jsem jej mel doma za cca 2000, nekdy maji mobilni operatori slevy - to si ale musis pohlidat sama). Ten - stejne jako Mammut vyse - je jenom trochu delsi, ale skladne a lehke to je a rekl bych, ze se v nem vyspi holka i pri nizsich teplotach nez v tech kilovych syntetickych s udavanym komfortem +4 - 6 stupnu. Kupodivu, bylo provedeni a kvalita - alespon u kusu, co jsem mel doma i jinych, co jsem v obchode mel v rukou hodne slusna.
Nebo potom perak z Decathlonu taky do +10, ten je taky skvely (mame doma na obcasne pouziti) a prijemny, dobre skladny a lehky - jen u nej si je treba trochu zvyknout na tu mensi kapuci, ktera vsak plne funguje. Vyhodou naopak je, ze je v ruznych delkach.

Jestli syntak nebo perak, nejvice zavisi, jak na nej dokaze davat bacha holka. Pokud zachazeni bude (s prominutim) prasacke, muze se lehce namocit, tak je lepsi syntetika - ta rychle vyschne, da se pouzit i mirne vlhky a doma se muze hodit do pracky. Ale pomerne rychle odejde, asi do jejich osmnactin nevydrzi. Pokud dokaze davat si trochu bacha, tak perovy ji bude prijemnejsi, min se pronese a vydrzi ji dlouha leta.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » čtv črc 8, 2021 17:50

apuka píše:Jako komfort bych ale i u nej radeji pocital pro holku tak +10.

komfort: 5°C (ženy 9°C), extrém: -8 °C, takze komfort znamena limit a zeny normalni komfort ](*,) Realita bude jeste o par stupnu vys.

apuka píše:Ten - stejne jako Mammut vyse - je jenom trochu delsi, ale skladne a lehke to je a rekl bych, ze se v nem vyspi holka i pri nizsich teplotach nez v tech kilovych syntetickych s udavanym komfortem +4 - 6 stupnu.

Tim bych si nebyl jisty, 230 g 700 cuin peri je fakt malo, ale udavany komfort 14 C by odpovidat mohl. Coz v tomhle pripade nestaci. Jinak zase Husky podvod, kdy je v nazvu spacaku extremni teplota. Jestli v nem nekdo zkusi spat okolo nuly, tak se to da brat jako pokus o Darwinovu cenu a jmeno zrejme zvolili podle toho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv črc 8, 2021 20:31

mike píše:takze komfort znamena limit a zeny normalni komfort ](*,) Realita bude jeste o par stupnu vys.
Ja jsem se koukal na hodnoty primo u Mammutu. tam je komfort 7 a limit 2, ale je mozne, ze Hervis doprodava nejakou starsi verzi - nebo taky, ze jen odnekud vyhrabali nejake hodnoty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » ned črc 11, 2021 19:59

@Misha69: koukni na tenhle inzerat, #2: viewtopic.php?p=544537#p544537

Cinsky perak za 1500, ktery by mel v pohode stacit a na pozadovane pouziti ma mozna lepsi tvar, nez spickove mumiove peraky. Vypada, ze se da cely rozepnout a pouzit jako deka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Rimo II 600 x Viking 600

Příspěvekod Luc1e » pát zář 3, 2021 10:10

Máte, prosím, zkušenost s těmito dvěma spacáky? Jsou obdobné, nebo je jeden lepší? Který?
Luc1e
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 12, 2021 15:49

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mitau » pát zář 3, 2021 11:19

Rimo vs. Viking se tu uz urcite nekolikrat resilo. Mam pocit, ze Viking ma lehci latku na vak spacaku, takze je trochu lehci. Navic je o trochu levnejsi. Tema husi vs kachni peri je nekonecne a osobne jsem si z toho odnesl, ze na tom nezalezi. Takze byt tebou bych vzal Viking. Je to dost popularni spacak a nezaznamenal jsem nejake vaznejsi ztiznosti,
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod AlexBeck » ned zář 12, 2021 12:52

fps píše: nejenom kuli tomu vyměnil Sir Joseph Koteka za Sir Joseph Looping


Pelichá alespoň méně než Koteka? Chtěl bych ho (Looping II 500) použit jako podzimě/jarní spacák. Jen mam obavu zda ta membrána udychá i plusové teploty :((
Ono dostupných (skladem a ne za 10 týdnů ala Cumulus) alternativ asi moc nebude? Tj 200cm komfort k -5, ne extra chrtí střih a vaha max 1.2kg?
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » pon zář 13, 2021 10:55

s pelicháním Koteky nemám problém, v létě požívám 290, a to samé platí i u Looping 500 a 900, já používám Looping 500 cca od -3°C do +8°C, nejvíc asi bylo cca +15°C, a žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pon zář 13, 2021 16:40

fps píše:v létě požívám 290

Nelechta te to peri v krku? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod AlexBeck » pon zář 13, 2021 21:56

fps píše: Looping 500 cca od -3°C do +8°C, nejvíc asi bylo cca +15°C,

Hm tak to je fajn, že ani plusové teploty nejsou problém. A pod -3C máš zimní nebo už je v něm zima ?
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » úte zář 14, 2021 3:29

fps píše:nejvíc asi bylo cca +15°C, a žádný problém

Ale tos ho použil jako deku ne? V 500g peří bych se při +15 uvařil, respektive bych ten spacák propotil, že by splask.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » stř zář 15, 2021 12:43

- Etheric@
jako deku ho používám už když je nad cca +10°C, ale při těchto teplotách ho používám (vozím sebou) málo kdy, když má být za týden třeba jednu noc takto teplo, ostatní noci je cca 0°C, jak má být celí týden do cca +7°C, tak beru letní Koteku 290
- AlexBeck@
v těch cca -3°C v komplet PWR v pohodě, ale jak má být pod -3°C, tak už beru zimní Looping 900, nemusím se pak na noc tolik oblékat, což je pohodlnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod AlexBeck » čtv zář 16, 2021 6:39

Hm ta devitisovka uz je čistokrevný zimak - komfort -11C.
Já hledám něco na podzim/jaro a kopce 1500-2500 n m.m. Takže něco na spani mezi nulou a -5 max k té -10.
:(( Tak nevím zda ten Looping 500 není málo -3C. Dle tabulky by mi teplotně seděl spíše Erratic plus II 850 -5.5C nebo spíš rovnou 1000 a komfort -7C
Neporovnaval jsi Looping VS Erratic ? Střihově je asi o něco menší. Proč se u nej používá menší plnivost ??? To přináší i nějaké výhody ? Preci jen nejde o levný spacák + nárůst váhy :cry:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » čtv zář 16, 2021 12:34

já to mám rozloženo na celí rok takto, jaro-podzim cca +7°C do -3°C Looping 500, zima od cca -3°C níže Looping 900, léto cca +7°C víše Koteka 290, takto rozložené 3 spacáky na celí rok mi vyhovuje, proč ho chceš zrovna na 0°C do -10°C? jedině že by si mněl už jiné koupené na ostatní teploty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod AlexBeck » čtv zář 16, 2021 19:03

Takze Sir Joseph Looping II 500 doma a otestovan...

Obrázek

Vypada kvalitne (aby ne za tu cenu 320E) Je pomerne lehoucky a FAKT OBROVSKY !!! To mam 194cm/100kg a v klidu do nej zapluji asi i v perove kombineze :D
Ta maxi velikost asi i snizuje tepelny komfort :(( Dalo mi zabrat jej vytopit, ale pak uz se hezky se spalo... (+5C) Opravdu jak doma pod perinou a ne zkurtnovaný ve spacaku, kdy se nemuzes ani otocit.
Membrana asi prodysnost moc nesnizuje... spal jsem 2 noci ve velke vlhkosti. Stan zevnitr fest oroseny, ale spacák zustal obe noci suchy.
Co me prekvapilo bylo, ze naplnen nejakým "hrubym" perim. Ze zacatku mi proslo ze i dost jakoby krupalo. Manzelka ma starou Koteku a tam ty jemnoulinke pericka lezou pres tu "kosmickou" latku/svy....
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » stř říj 13, 2021 8:48

Sice mám nějaký svůj tip, nicméně, chtěl bych znát názor - spíše těch zkušenějších - na aktuální výběr třísezónního spacáku (k Vánocům) pro člena rodiny: jezdí pod stan od jara do podzimu cca každý třetí víkend, (občas i v zimě, ale to už jen vyjímečně), 80% po naší republice, občas Fatra, Tatry, 1-2x do roka Dolomity, Rumunsko, Albánie atp.

Ve hře je levnější verze (a), jen od nás, nebo dražší verze (b), kdy by se složila širší rodina...

(a) tento Pinguin TOPAS
(b) tento Mammut NORDIC DOWN 3-SEASON

Vím, že technicky a cenově jsou to nesrovnatelné spacáky, že jeden je syntetika, druhý peří atd. - mne spíše zajímá každého názor na to, zda na tento druh outdooru použít ten či onen, zda raději levnější, nebo dražší, jestli se připlatit si vyplatí, resp. jestli rozdíl přes 2,5 tisíce stojí v tomto případě za to, a takové podobné osobní názory, žádné porovnávání a měření ...
:roll:
Pokud má někdo ochotu se k tomu vyjádřit, děkuji předem!
:prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » stř říj 13, 2021 9:17

Od jara do podzimu 1x za 3 týdny už je frekvence, kde bych neváhal ani vteřinu, zda peří nebo syntetiku. To už se vyplatí koupit co nejlehčí, bo je to v součtu hodně kilometrů, kde by musel/a tahat těžkou a objemnou krávu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky