Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aryas11 » pon kvě 14, 2018 22:08

Michal82 - kecat by nemuseli. Ten Hydrogen je měřenej podle EN normy a má comfort limit -5 a to je 310g 800+ FP. Criterion je 350g 870 FP. Takže mezi těmito dvěma by to i mohlo sedět. :) Samozřejmě to té tvojí tabulky to nesedí, protože jsou to hodnoty na úrovni Panyamu, který má při +- stejným FP o 100 respektive o 140g peří víc. Jasný, roli může hrát i materiál, ale udělá rozdíl 3-4 stupně? Pochybuju. Něco je špatně a sám jsem z toho nějaký zmatený :-s
Aryas11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 7, 2017 13:39

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » pon kvě 14, 2018 23:35

Materiál na těch spacakach nijak víc neizoluje - mají Pertex Quantum tedy UL materiál který mám ve svém spacaku jako vnitřní materiál :D a Pertex Microlight což je podobné - já mám z venku Pertex Endurance tedy silnější materiál.

I tak se 400g 800FP mám teploty dle EN 1,5/-4/-21 a vlastní měření -6RAB limit.

U toho Criterion bych to věřil je to 350g 870FP v poměru 60 vršek 40 spodek (jen jsem podotkl ze tento poměr většinou více se vrtici lidé nemají radi) tak tam proč ne navíc těch -6 je podle britské normy a né podle EN normy. A ten údaj je podobný třeba tomu RAB limitu což je parametr posazený těsně za ,,limit,, podle EN normy - jen sem poukazoval ze to není údaj komfort podle EN normy jak v nalehko ,,šikovně zamaskovali,, ale je nutné počítat s tím ze klasicky komfort bude kolem plus 2 nebo 1°C.

Ale ten druhy Marmot má 800FP - jen sem nikde nezjistil kolik má mít peří - ani na webu výrobce sem si toho nevšiml. Pokud jak píšeš těch 310g tak to je velmi podivné - 410g by sedelo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Wasek12 » čtv kvě 17, 2018 6:37

Zdravím všechny :)
Měl bych dotaz, zda tu máte někdo zkušenosti se spacák od Snugpaku? Mají strašně lákavé rozměry a váha taky dobrá.. jde mi o to že za měsíc letím na 14 dní na Island a po loňské zkušenosti z Norska to chce něco lepšího..

Vybral jsem třeba tento: https://www.top-armyshop.cz/spaci-pytel-softie-6-kestrel-snugpak-cerny

Co si o tom myslíte? Investovat chci okolo 3000... Děkuji za jakoukoliv radu či zkušenost..
Co jsem tu hledal u vás, tak vlákna tu moc nejsou nebo hodne staré... a nechtěl jsem zakladat nove ;)
Wasek12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 31, 2016 17:54

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 17, 2018 6:47

Jestli chceš něco lepšího musíš jít do peří - potom můžeš mít výrazně menší rozměry zabaleného spacáku i výrazně nižší (až poloviční) hmotnost a spacák vydrží dlouhá léta 10-20 let podle zacházení.

Tohle bude po 2-3 letech jen deka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Wasek12 » čtv kvě 17, 2018 7:08

Když peří je cenově někde jinde :? A náchylné na vlhkost, pokud se teda nekoupí s tim upraveným peřím.. nemůžu si vzpomenout na název :D
Wasek12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 31, 2016 17:54

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 17, 2018 7:31

Hydrophobické - jj no ale i tak když to zpocitas tak té za těch v průměru 15 let vyjde levneji jak syntetika a hlavně mas celou dobu menší váhu a rozměry.
Já třeba segre kupuju syntetické - protože to má na chlastacky na chatě a životnost 2-3 roky ji netrápí jelikož do té doby ten spacak stejně někde chytne díry od cigára nebo ohynku a td, ale pokud se k tomu budeš chovat trochu slušně tak spacák vydrží těch 15 let - jenže syntetická izolace ne - někde tu někdo psal ze při častém nasazení a kompresovani je už po roce mrtvá.
Jestli to chceš jen na tu jednu akci tak proč ne, ale jestli ho planujes používat déle tak si priplat za peří - zrovna kousek nad se řešili levnější perove spacaky a s HP peřím už se dnes daji koupit levneji třeba když kouknes po vyprodejich nebo do zahraničí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Wasek12 » čtv kvě 17, 2018 7:47

Jako na jednu akci ho určitě neplanuji.. Dobrá, pokud bych šel do peří, jak je to s teplotou? Já neplanuji spát někde v mrazech (Jako počítám že na Islandu bude klidně okolo nuly, plus vitr) mám radši chladem na spaní, jelikož se dost potim, tak bude i značná vlhkost uvnitř spacáku.. nevím jak ty vrstvy fungují.. každopádně pokud se podívám třeba na WP Viking 600 tak rozměry jsou úplně jinde(o dost větší) a váha jen o 125g nižší... kolik bych tedy musel investovat, zda to vůbec je možné sehnat? Peří aby se po kompresi dostalo na rozměr cca 20x20 a vešel se do cca do 1200g? :) děkuji za radu a odpovědi:)
Wasek12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 31, 2016 17:54

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 17, 2018 8:31

Můžeš kouknout třeba na Cumulus který je zde celkem oblíben.
Já používám RAB (trochu dražší) ale tady mas par ukázek z jejich portfolia

Mythic 400 s 900FP
-1/-6/-24
Váha 660g
Cena £430

Neutrino Endurance 400 s 800FP
1,5/-4/-21
Váha 890g
Cena £345

Summit 600 s 650FP
0/-6/-24
Váha 1090g
Cena £295

Rozměry - mám to Neutrino Endurance 400 a rozměry v obalu jsou 15x25 ale pozor - bez komprese - kdybys na to dal kompresní popruhy uděláš z toho tak 15x15 ale mě kompresak přijde jako prasárna - u syntetiky je vždy komprese jinak bys z toho měl objem na celej batoh.

Ty ofiko ceny jsou dost ale pokud pohledas často se dá najít slevicka.
Nebo kouknout na Cumulus který mívá nižší ceny.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Pierre111 » čtv kvě 17, 2018 8:49

Wasek12: tvoje porovnání má jednu chybu a to, že ten snugpak co tu uvádíš bude mít úplně jiný komfortní teploty na spaní. Už jen to jak to tam uvádí, že extrém je -5°C a komfort je 0°C je blbost a je vidět, že to nebudou hodnoty měřené dle EN. ale nějaké vycucané z prstu. Viking má komfort -3 a limit -9, extrém -28. Takže ty by jsi se v něm mohl trochu oblečený v -9 vyspat (píšeš že se potíš, tedy asi docela topíš). Syntetika co váží 1200g nebude mít podle mě komfort 0°C ale tak +7°C. Ten snugpak je dle mě letní spacák, jak dle váhy, tak podle rozměrů po sbalení. Odpovídat teplotně mu bude tak Viking 300 možná Soliter 250.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Wasek12 » čtv kvě 17, 2018 9:33

Právě že co jsem hledal různé recenze a testy v cizině, tak jim teploty sedí.. opravdu odpovídají, tak nevím :/ mě šlo hlavně o to, zda ho tady někdo nevlastní třeba, nějaký od této značky..
Tímto bych se chtěl zeptat moderátorů fóra zda mám položit na tuto značku vlákno, aby bylo vidět nebo ne? Jelikož ne každý si tu to čte.. třeba by se nějaký vlastník našel.. dekuji
Wasek12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 31, 2016 17:54

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Wasek12 » čtv kvě 17, 2018 9:37

Michal82 píše:Mythic 400 s 900FP
-1/-6/-24
Váha 660g
Cena £430
...

Ceny jsou úplně jinde... myslím si že ho ani tolik nevyužiju, přece jen ty chladnější země Evropy už mám skoro vsechny za sebou... a tak nejak chci procestovat co nejvice zemí.. ale dekuji za ukazku :)
Wasek12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 31, 2016 17:54

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » čtv kvě 17, 2018 10:09

Michal82 píše:Materiál na těch spacakach nijak víc neizoluje

Ale ma vliv na transport par ze spacaku ven. Vlhkost ve spacaku dost hybe teplotnim urcenim.

Ten snugpak je maly skladny. Na sever bych ho netahl. Nedavno jsem byl u reky s panem, ktery ho mel. Se zimou problem nemel, ale spal jeste v US zdaraku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 17, 2018 10:41

booze - mezi těmi Pertexy jsou minimální rozdíly spis jde o tu oderuvzdornost a trochu víc proti vodě ten Endurance - na teplotu je vliv minimální a plus je to pro silnější materiál viz třeba dva jinak naprosto stejné spacáky co do konstrukce střihu a peří:

Neutrino
400g 800FP
Pertex Quantum/Quantum
2,5/-3/-20

Neutrino Endurance
400g 800FP
Pertex Endurance/Quantum
1,5/-4/-21



Wasek12
Tak ceny sou trochu jinde ale jak už ti psali ten teplotní komfort tam stejně sedět nebude a i kdyby do 2 let je po izolaci.
Spacaky co sem ti vypsal jsou spíše lehčí 3 sezonní na teplejší 3 sezóny je třeba o 200g peří víc - takže to nejsou spacaky na zimu ale na ty severnejsi země na léto a v ČR na 3 sezóny s trochou štěstí.
A mas tam i levný spacak za cca 6000 když trochu pohledas.
Ale je to tvůj boj ;)
Já taky tolik nespim venku - spacak nemám ani 3 roky a má jen 250 noci. Jiní to mají za rok.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » čtv kvě 17, 2018 10:55

Pisu vseobecne ne konkretne k Rabu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Wasek12 » čtv kvě 17, 2018 11:47

No tak já budu dál hledat, číst a vybírat.. ještě na to mám měsíc a pár dní :D
Wasek12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 31, 2016 17:54

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 17, 2018 12:17

jabych netvrdila, ze spacak za 6000 je levny, ja povazuju za levnej spacak cca 2t :D

a co treba jen ty quilty na prikryti?

criterion/cumulus maj uzsi strihy asi nez WP, ale to plneninestejnonerny... zas wp 600 urco pujde stlacit pod 20×20 nebo ne vic a tepelbej komfort bude jiste vyssi ez stejne tezka syntetikahlavne za par let...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv kvě 17, 2018 12:29

Michal82 píše:mezi těmi Pertexy jsou minimální rozdíly spis jde o tu oderuvzdornost a trochu víc proti vodě ten Endurance - na teplotu je vliv minimální
No, ja se priklonuji k boozemu, protoze mezi Pertexy je teda docela rozdil, jak co se tyce prodysnosti, tak i (trochu souvisejici) (u)drzeni teploty. A nezapomen taky, ze Endurance ma prakticky membranu, tj. propustnost par mnohem mensi. Taky (ty stare, podle noveho oznaceni to nerozeznavam dobre) oba Quantumy je mnohem husteji tkany (i kdyz jedno z o dost tenciho vlakna) a vice "zadrzujici" vzduch a teplo nez napr. Microlight.
Jen tak na okraj - nekteri se mi divili, kdyz jsem psal, ze mi je ve vetrovce (z Pertex Classic) mnohem tepleji nez v nekterem jinem obleceni z mnohem "poradnejsiho" matrose, napr. triku Silkbody (hedvibi+merino+malo bavlny) s dlouhym rukavem a to i za bezvetri. Nepotim se, ale drzi moje teplo, neuchazi. Quantum by drzel jeste vice, i kdyz je slabsi material, membrana udrzi nejvic.
Podle mne jen ten material muze delat nekolik jednotek stupnu, jiny strih a komory dalsich par jednotek. Ale presne to nedokazu odhadnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 17, 2018 13:23

Apuka - tak u oblečení to bude větší rozdíl protože hřeješ jak kamna při pohybu, ale ve spacáku jen lezis.
A jak jsem uvedl ten příklad mezi naprosto stejnými spacaky co do konstrukce je mezi Quantum a Endurance 1°C ve prospěch Endurance jakožto silnějšího (membranovatejsiho) materiálu.

Myslím u Cumulus jde taky vybrat dva stejné jen z jiného materiálu, pak se schválně kouknu.

To co psal booze by asi fungovalo u obyčejného peří ve vlhku - tam bych s tím určitě souhlasil, protože to peří by snáz vysychalo a tím by lépe izolovalo, u HP je to ale jedno takže tam potom ten silnější materiál asi udrží nepatrne více tepla - samozrejmne asi do jisté míry.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv kvě 17, 2018 14:53

Jenomze podle mne booze nemyslel jen na to, ze se vlhko udrzi v peri. Jednoduse plati, ze material (mysleno obalu), ktery lepe umozni odvod vlhkosti umozni mit vevnitr (jak ve spacaku tak i ve vyplni) sussi vzduch - a cim je vzduch vlhci, tim rychleji odvadi teplo od tela (je to lepsi vodic), navic (kvuli tomu samemu) se tim zvysuje pocit chladu pri stejne teplote. Ale odvod tepla je to pryc od tela do naplne az po vnejsi (v noci v nasich podminkach urcite chladnejsi) vrstvu, takze to jeste neznamena, ze teplo hned pujde uplne ven ze spacaku. Takze napsane nemusi byt v primem protikladu s tim,co jsem psal s odvadenim tepla se zvysenim prodysnosti latky. Ve skutecnosti budou oba ucinky urcovat spolecne, jak cloveku vevnitr bude.
To jsou ale veci (obzvlaste to druhe), ktere zadny pristroj nezachyti a neodmeri.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » čtv kvě 17, 2018 16:05

Wasek12 píše:Tímto bych se chtěl zeptat moderátorů fóra zda mám položit na tuto značku vlákno, aby bylo vidět nebo ne? Jelikož ne každý si tu to čte.. třeba by se nějaký vlastník našel.. dekuji

Ne, tady je to OK, stejne bychom to sloucili. Nechceme na kazdou znacku spacaku vlastni vlakno, stejne se diskuse nakonec stoci jinam, jak se ostatne uz stalo.

Jeste prosim citace, dve jsem ti ted opravil. Citovat cely predchozi prispevek neni potreba nikdy, delsi citaci jineho je vhodne zkratit na nezbytne minimum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » čtv kvě 17, 2018 19:57

Mam docela cerstvou zkusenost a to s hydrofobnim perim. Je to jak popisuje apuka. Vim uplne presne co chci po spacaku
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 17, 2018 20:51

A ta zkušenost byla kde, kdy, na jak dlouho, v jakých podmínkách co do teploty, vlhkosti vzduchu, s jakým výrobkem a srovnáváno bylo vůči čemu?

V Pertexu Endurance jsem se nikdy nezpotil dejchá to hezky taky se nikdy nestalo že by vnitřní Quantum byl navlhnutý nebo by se peří slepovalo a strácelo loft.

Ve spacáku jsem dával i teploty pod limitem.

Ta prodyšnost Endurance bude stále vyšší než je u spacáku potřeba - kdyby to tak nebylo nebyl by tento materiál na těch nejlepších spacácích co se vyrábějí napříč mnoha výrobci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » čtv kvě 17, 2018 21:20

To je logika :D Naopak bych mohl napsat, ze kdyby opravdu stacil, tak je na vsech spacacich ;-) Vyrobci ho tam davaji proto, ze je celkem lehky, dostupny (levny) a ze marketingove vypada vodeodolny spacak lip. Protoze vetsina lidi netusi, cim za vodeodolnost plati. To mas uplne stejne jako se zimnima bundama a kalhotama na lyzovani. Dneska uz nesezenes nic bez membrany, prestoze ve vetsine pripadu delaji vic skody, nez uzitku. Stezuju si tady na to roky.

PE ma papirove parametry spatne a ze kondenzaci na jeho vnitrni strane nevidis neznamena, ze tam neni. Mam zdarak/obal na spacak z GTX a je tak akorat, ze se mi do nej perak vejde a neni tam zadna mezera. Rano byva zdarak zevnitr a spacak zvnejsku vlhky od kondenzace zevnitr. Pricemz ten GTX ma vyrazne lepsi parametry, nez PE.

Hydrofobni peri se samozrejme neslepuje a neztraci loft, to je cely smysl toho, ze je hydrofobni. To ale neznamena, ze nemas ve spacaku vic vlhko a tudiz neztracis tepla vic, nez v prodysnem spacaku.

A navic tu tahle diskuse uz minimalne jednou probehla :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » čtv kvě 17, 2018 22:32

Mike GTX je něco jiného to sem radši nepleť.
Podle tabulek by GTX mělo udejchat snad všechno, realita je taková, ze se v tom zpotím po chvilce co to mám na sobě.

Pertex Endurance i Quantum jsou tkaniny se zátěrem jen v jiné gramáži, hustotě a vlákeny.
Pokud je budeš porovnávat zjistíš, že oboje dýchá na spacák v reálu dostatečně a ten rozdíl je spíše v tom, že Endurance je trochu odolnejsi proti vodě a proti oděru za cenu vyšší váhy.

Jinak v reálu to jsou minimální rozdíly mezi Endurance a Quantum. V ruce to poznat jde ale musíš je mít vedle sebe.

Takže řešit ,,přenosy a úniky tepla díky jiné vodivosti vnitřního vzduchu kvůli lepší ventilaci v praxi dvou téměř stejných látek,, je pěkná kravina. To bude tak mizivy rozdíl, že jeden prd vyhřeje spacák víc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pát kvě 18, 2018 0:08

:roll: pises nesmysly. Pertex Quantum nema zadny zater, jen DWR. Je to huste tkana latka, pres kterou muze prochazet vzduch. Sice mizerne, nejakych 0.5 - 3 CFM, ale na spacak to staci. Prodysnost takove latky je radove vyssi, nez prodysnost PU membran.

Pertex Endurance je membrana s asi nejhorsimi parametry z tech znackovych. "Prodysnost" 7000 g/m^2 za 24 hodin je lepsi igelit. Vodeodolnost 1000 mm je smesna. Porovnani s GTX je spravne, protoze funguji na stejnem principu, akorat GTX nasobne lip. Ani pres jednu nemuze prochazet vzduch, vlhkost projde skrz diky difuzi v pevne latce. Ta funguje na zaklade rozdilu tlaku vodnich par na obou stranach membrany, ktery je u spacaku maly a tim mensi, cim je spacak teplejsi. Pri tak mizernych parametrech, jake ma PE, se da cekat, ze vetsina vypocene vlhkosti zustane vevnitr. Ze ji nevidis, protoze kondenzuje na vnitrni strane vnejsi latky, neznamena, ze tam neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 18, 2018 10:27

Mike oba mají DWR - obojí je látka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » pát kvě 18, 2018 11:41

Michale, fakt pises nesmysly... Primo Pertex pise na svych strankach:
U Pertex Quantum: A durable water repellent (DWR) finish sheds light rain and snow to provide additional weather protection.
vs.
Pertex® Quantum Pro uses an ultra thin water resistant coating to provide increased weather resistance for extreme conditions.

Toje ponekud rozdil. DWR neni zany zater. Na obrazcich to pekne videt, ze u Endurance je dalsi vrstva (zater).
Predtim, kym to byl Quantum (dva druhy) a Endurance to tam bylo napsane jeste presneji a vyrazneji.

Resp: vlastne mas pravdu: DWR maji obe a obe jsou latky. Jen PE ma navic k latce jeste membranu (presneji PU zater).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 18, 2018 12:34

Tak - takže nekecám ;)

A jak se aplikuje na tkaniny DWR....? Stříká se, natírá se... nějak se tam nanést musí.

Ty materiály mám před sebou a není mezi nimi velký rozdíl.

A ten zátěr u PE by měl být z důvodu větší izolace, co jsem se dočetl.

Což vysvětluje ten 1°C mezi N a NE s jinak stejnou konstrukcí a peřím.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod oodoow » pát kvě 18, 2018 12:40

Michale, jestli ty tkaniny máš před sebou, tak rozdíl je v tom, že přes jednu vzduch projde a přes druhou ne. ;) O to tu v té diskusi celou dobu jde, můžeš to vyzkoušet. A rozdíl je to podle mě celkem zásadní.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod remy77 » pát kvě 18, 2018 14:31

Michal82
Co viem, DWR pri Pertexe by mal byt robeny tak, ze sa najprv osetri vlakno a potom sa z toho "utka" latka. Preto by takato DWR uprava mala byt trvanlivelsia ako ked sa upravi az latka. Ale ci to je tak na 100%, asi nepovie nik.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky