Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 26, 2023 16:44

greymouse
a navuc jsem diky tobe zjistila, ze WP dela expandery!
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod GreyMouse » úte zář 26, 2023 17:07

Tak SJ Rimo 600 s WP Viking 300 se mi spojit podařilo, ale Cumulus X- lite má jemnější zip. Ale pokud tvůj Cumulus s WP spojit jde, tak bych to viděla nadějně :wink:

Já to taky nevěděla, ale strejček Google ví všechno :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 26, 2023 18:09

ten xlite mozna ma jemnejsi zip, ja mam jeste lite line a ten ma zip myslim stejnej. Dekuju, ja vim o SJ, ale ten WP se mi i libi vic (vypada sirsi, ne jen v ramenou). AKorat 300g :D :D "za 10cm mista" :D

uplne si rikam, jeslti si nemam 1800 odlozit na novej spacak :D:D (ale su heawenzi, to unesu :D)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 29, 2023 11:12

No, peníze ani váha nejsou úplně zanedbatelný :? Přijdeš tím o tu "lehkost" kvůli které sis asi spacák koupila.

A co se vlastně změnilo? Nevěřím, že bys z LL vytloustla. Zachtělo se ti většího pohodlí a možnosti rozvalovat se uvnitř spacáku? Pro mě je u X-lite nezvyk ten zkrácený zip, ale se šířkou problém nemám a to jsem určitě objemnější než ty. Je fakt, že jsem ho teď dost používala rozepnutý jen jako přikrývku, ale už jsem v něm spala i v zimě v péřovce a dobrý, malá šířka mě netrápila.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 30, 2023 7:42

cca 2 roky zpet sem si zranila krcni pater a od te doby porad nemuzu spat na boku, nebo ne celou noc, jak jsem ale spavala vetsinu zivota. Puvodne sem si myslela, ze po rehabkach a tak uz to bude dobry, ale uz to asi proste dobry nebude (nebo ne tak, abych tak spala celou noc a pokud jo, asi ne v nejblizsich letech). Na zadech moc neusnu ani tak nevydrzim spat, ale naucila sem se spat v takove poloze polobok - polobricho, kdy mam jednu nohu normalne natazenou a druhou skrcenou a hlavu u toho primo na podlozce v mensim zalomeni patere nez pri poloze na boku, a LL je na to uzkej, takze se nejsem schopna vyspat, nebo me silene boli za krkem, kdyz teda zustanu na boku i pres bolest, coz pak ovlivnuje dalsi dny.

vetsinu leta jsem ho pouzivala jako deku (na penovku, tu snesu na dotek), tak to je OK, ale horsi asi hrana sezony, kdy v nem chci byt dobre zapnuta a chci se zaroven vyspat.

expander ma vyhodu, ze je levnej a muzu si ho vzit jen kdyz budu potrebovat podle predpovedi, ale zase ztraci nevyhodu sbalitelnosti a vahy...
755g + 300g je 1155g, takze i kdybych si treba chtela koupit "levnou" variantu vikinga 600, su cca na stejne vaze, takze jedine zase jit do neceho ala liteline, aby to melo smysl a to je 8+ 000.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod malejjarda » ned říj 1, 2023 6:58

Není mi jasné, proč bys měla mít při ležení na boku zalomenou páteř. Tohle snad řeší odpovídající polštář.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 1, 2023 9:51

malej jarda
doma mam vhodny polstar, ale i tak to neni uplne ono a porad jeste nedokazu spat celou noc na boku (prvni pul rok po zraneni sem si mohla i o 10 min lezeni na boku nechat zdat) takze sem si nasla polohu, kde muzu spat stridave s tou bocni.

problem u polohy na boku je ten, ze hlava nesmi prepadnout "dopredu" a to pri spanku ani s polstarem nezajistim, ze k tomu nedojde. Ve spanku proste nejsu schopna udrzet "hlavu v prodlouzeni patere" bez vyoseni prave dopredu, k cemuz u me ve spanku dochazi a z toho me pak krcni pater porad poboliva, protoze neni 100% cajk.

pokud znas metodu, jak pri spani na boku zajistis, ze se hlava/krcni pater nikdy nedostane z te osy, tak si ji rada poslechnu.

aktualne su rada, ze se dokazu 1) vyspat celou noc, coz sem vetsinu lonskyho roku neverila, ze pujde 2) dokazu se vyspat tak, ze me krk rano neboli, ale bohuzel je to v rozporu spat 8h na boku, protoze porad u me dochazi prave k tomu, ze se hlava muze dostat do spatneho uhlu s pateri. A to vyresi mozna nejaky odlitek, ktery ti nedovoli se hybat. Polstar sice nejak podporuje krk a lepsi lezeni, ale kdyz posunes telo vuci nehybne hlave, opet ses vyosenej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » ned říj 1, 2023 10:54

@Mawe: a co spát s límcem, kterej ti nedovolí blbý pohyby? Je to vojeb a váha do batohu navíc, ale je to způsob, jak vyřešit problém. Osobně teda snesu spaní s límcem lépe, než třeba se špunty v uších..

Já mám ve spacáku zase problém s rukama - ani LL s rozšířením +22cm nebylo dost, abych mohl ruce poskládat, jak potřebuju...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 1, 2023 12:15

etheric
limec zas brani te poloze na brise, na kterou sem si docela zvykla, ze se mi v ni dobre spi. A hlavne dneska bych si asi tak uzkej spacak ani nekoupila, i tak me nekdy v noci budi panika, ze su v tom jak ve sveraci kazajce a nemuzu se pohnout...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 2, 2023 15:25

To teda není nic moc, vůbec ti to nezávidím. Ale třeba se to časem ještě zlepší, když je to letos lepší než loni :wink:

A taková "standardně" široká mumie typu Viking ti stačí? Abys nemusela tahat dokonce nějaký dekový spacák nebo hledat rozšířenou verzi... :((

Cenově (jako provizorní řešení) by vyšlo líp ušít si vpínací klín z vatelínu, ale nejspíš by byl problém sehnat vhodný zip. Ale pokud si v LL připadáš jako ve svěrací kazajce, tak by asi bylo opravdu lepší rovnou šetřit na nový spacák bez ohledu na vývoj v oblasti krční páteře :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 2, 2023 16:36

GreyMouse
pod vikingem 600 jsem spala minuly vikend (zapujcenym), a ten je pouzitelnej v pohode. Mozna nejakej centik chybi, ale vyspala jsem se vcelku dobre, takze myslim, ze by stacil v pohode :)

to bych usit asi nezvladla, sotva si zkratim kalhoty, natoz prisit zip :D navic nevim, aby ta vaha pak nebyla jak dva spacaky :D (protoze to se musi vsit do sustaku, nebo neceho, ne?)

na hrane sezony vetsinou spavam pod castecne rozepnutym a to je zas dobry, ze je dost teplej a zaroven lehkej a v nouzi se muzu prikryt a nastesti tech noci, kdy se melu tak, ze mi to dela problemy je spis minimum, ale i tak by nejake rozsireni asi vyresilo rovnou i toto. No musim to zvazit. S klinem budu na vaze vikingu za pulku ceny vikinga a muzu porad v pripade nouze vyuzivat moznosti lehkeho spacaku bez klinu...

no uvidime, az dostanu svoji prvni vyplatu po 6 mesicich od te posledni :D jestli zrovna klin bude to, za co utratim prebytky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 12, 2023 17:54

muj LL 400 je jeste velikost "uni" na postavu do 185cm. WP Expander II jsem koupila 180cm a o 5cm precuhuje zip, ale myslim, ze to bude pouzitelne.

Rozsireny je to tak akorat, myslim, ze ted to spani bude o dost lepsi. Do novyho spacaku nakonec nepujdu, kdyz budu cekat tepleji, budu to vozit bez rozsireni a prikryvat se jak dekou, jak jsem zvykla a kdyz chladneji, tak rozdil nejakych 7000 za usetrenych cca 200g... nebudu resit.

Vepnout to slo bez potizi.
Přílohy
WP-extender-II-180cm-110gperi.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky