Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » pát kvě 12, 2017 10:10

Mawenzi: přesně Vikinga 300 mám, pro mě byla limitní teplota nějakých +8°C, na sobě jsem měl dlouhé triko, mikinu, na nohách péřovku a ve stanu to šlo. Od té doby jsem výbavu doplnil o Cumulus 700 a péřové KWAK botky. Jsem si jistý, že v těch +8°C bych dnes s papučema a péřovkou nahoře vydržel v klidu (resp. dalo by se o trošku nižší teplota). Tehdy jsme byli autem, tudíž by ale nebyl problém vzít si Cumulus jen v trenkách.
Kdyby ale byla možnost vzít Viking 300 (60:40), bral bych ho hned.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 12, 2017 11:03

takovej viking bohuzel neexistuje, nicmene zvaxit nahradu za wikinga necim s timhle pomerem bych mohla ale financne se to proste nevyplati...

hm, mohla bych se podivat po nejakych flasach ale moc nevarim celkove... takze bych asposn mohla zacit kdyz bych musela mit neco na ohrev :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » pát kvě 12, 2017 12:04

Musis pocitat s tim, ze kdyz uz mas laby "vychlazene", tak je musis nejdrive prehrat a na to je nejlepsi dodat externi teplo - napr. ten termofor. Zadne perove papuce Ti teplo sami osebe nevytvori.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 12, 2017 13:32

Mawenzi píše:hm, mohla bych se podivat po nejakych flasach ale moc nevarim celkove... takze bych asposn mohla zacit kdyz bych musela mit neco na ohrev :)

Stačí horký (ne vařící) čaj do PETky. Večer zahřeje nohy a ráno nebude ledový. Teď má být v noci celkem teplo, ale až se trochu ochladí, můžeš to otestovat i doma na zahradě ;-)

Ale já bych si vzala spíš ten Criterion, kdybych si nebyla víceméně jistá, že budou teplé noci. Váhový rozdíl je tak půl kila? Pokud vezmeš víc oblečení jen jako zateplení do spacáku, tak bude rozdíl ještě menší.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod wawrik » pát kvě 12, 2017 13:38

GreyMouse píše:Stačí horký (ne vařící) čaj do PETky.
Ty fakt dokážeš vypiť teplú vodu alebo čaj z PET fľaše? Akonáhle to má 50-60 stupňov - čo na ohrev mať musí - tak je to IMHO pekný blivajz...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 12, 2017 13:54

Čaj z PETky piju běžně. Teplotu teda neměřím; láhev se při nalévání nedeformuje, ale současně v ruce hřeje. 60° už mi přijde moc. To máme v bojleru a když to nesmíchám se studenou, tak se "opařím".
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » pát kvě 12, 2017 14:29

Jo, kolem 60-ti stupnu se zacina petka pri nalevani caje pekne deformovavat. Jsem se jednou zapomel a synovi nalil do flase teplejsi caj, nez jsme to delavali, nechaj jsem ji chvili jeste nezasroubovanou, at caj chladne a za par minut koukam, ze je vsude mokro. Petka se cela scvrkla (bez viditelne deformace, jen nalepka byla nejaka hodne volna a "prebytecny" caj ze seba vytlacila. TO by sice na chvili nohy mawe ve spacaku zahralo, ale nevim, jak dlouho by se tomu tesila :-).

Jinak jako flasi bych doporucoval Nalgene. Kdyz to jeste natahnes do teplejsi fusky (ehm, lepsi je nepouzita :-)), tak to slouzi jako slabsi termoska, teplo uchova na docela dost hodin. A muzes do ni nalevat i vrouci vodu, nedostane zadnou prichut.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 12, 2017 14:57

apuka píše:Jo, kolem 60-ti stupnu se zacina petka pri nalevani caje pekne deformovavat.

Pokusy s naléváním horké vody do PET láhve dělal mike. Tipuju to tak na říjen 2015, také nějaké vlákno a spacácích. Později se deformuje čirá, ale teploty už si nepamatuju. Mawenzi samozřejmě může dělat domácí pokusy jen s vodou, pít to nemusí.

apuka píše:Jinak jako flasi bych doporucoval Nalgene. Kdyz to jeste natahnes do teplejsi fusky (ehm, lepsi je nepouzita :-)), tak to slouzi jako slabsi termoska, teplo uchova na docela dost hodin.

Používám rezervní ponožky jako termoobal v zimě i na PETku :D. Pokud čaj přesto vychladne dřív než ho vypiju, smíchám studený zbytek s čajem z termosky, který stejně bývá ze začátku horký až moc. Jo, žádné hi-tech řešení to není, ale mám dost teplého čaje i s jednou termoskou :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 12, 2017 16:08

greymouse - jojo, ty testy s petkama si pamatuju. perovou bundu nosim vzdycky, takze bych navic mela jen ty papuce, pokud bych si je koupila... pripadne nejakou tu tezsi lahev. Mam 1,5 l asi nalgene od kamaradky na vanoce a ta horkou vodu dava v pohode, to mam ze zimnich vyletu ozkouseny.

apuka - z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz zabalim nohy do peri, tak do 5ti minut nevim o svete, problem nastaval, kdyz sem se nad ranem budila zimou a musela sem prestehovat perovku na zada

wawrik
jo, delavam to nekdy taky ze ovazu rukavy jen kolem tela ze mam bundu na zadech.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » pát kvě 12, 2017 16:34

slezacekm píše:Od té doby jsem výbavu doplnil o Cumulus 700 a péřové KWAK botky. Jsem si jistý, že v těch +8°C bych dnes s papučema a péřovkou nahoře vydržel v klidu (resp. dalo by se o tro

V jakych teplotach pouzivas ten Cumulus 700?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » pát kvě 12, 2017 16:56

booze: zatím ho mám relativně krátce, tak toho není moc a stále se seznamujeme.
Nejvyšší teplota byla zatím +5 (uvnitř, winterraum, jen termoprádlo) a úplná pohoda
Nejnižší teplota -18 (širák, bez žďáráku, termoprádlo, péřovka, papuče, +Viking 300 vevnitř) a taky úplná pohoda. Těch -18 byla první akce se spacákem, tudíž jsem nevěděl jak se osvědčí a radši jsem použil ve spojení s Vikingem 300. Kdybych měl tu možnost, zkusil bych to i bez vloženého Vikinga.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » pát kvě 12, 2017 17:13

A do plus kolik je normalne pouzitelny, nez se zacnes potit?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod slezacekm » pát kvě 12, 2017 17:52

vyzkouseno mam tak tech +5. myslim si, ze do nejakych +10 max by to slo
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » pát kvě 12, 2017 20:10

GreyMouse píše:Pokusy s naléváním horké vody do PET láhve dělal mike. Tipuju to tak na říjen 2015, také nějaké vlákno a spacácích. Později se deformuje čirá, ale teploty už si nepamatuju. Mawenzi samozřejmě může dělat domácí pokusy jen s vodou, pít to nemusí.

Tady i s teplotama.

V terenu byl rano caj pitelny kdyz flaska (cira) nezmekla. Tedy minimalne do 60 stupnu. Kdyz mi jednou zmekla tak, ze se uvolnila nalepka, coz z testu odpovida tak 75 - 80 stupnum, tak jsem caj rano ochutnal a pak jsem sel radej nekolik hodin bez piti, nez jsem narazil na vodu. Coz je v podstate jediny problem, kdyz neni voda. Jinak bych uz caj nedelal, rano vodu vylil a uvaril z cerstve. Caj ma byt horky a voda studena, ne naopak ;-)

@Mawenzi: na tohle by mohla byt idealni pullitrova nebo 0.75 l PETka, kterou na nic jineho nepouzijes. Nevazi skoro nic a mista moc taky nezabere, v nejhorsim se da opatrne zmacknout. Zahrival jsem se takhle na jednom studenem treku a vecer do flasky lil asi tech 3/4 litru horke vody a stacilo to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » pát kvě 19, 2017 10:18

booze píše:Tak v tom pripade perove papuce.

přesně tak, jak se má předpovídaná teplota blížit ke komfortní teplotě péřáku, tak beru péřové papuče
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nový třísezonní spacák (Vango nebo Trimm)

Příspěvekod Kubicka » sob kvě 20, 2017 20:17

Zdravíčko,

vybírám si nový třísezóní spacák a objevil jsem VANGO Atlas 350 (https://www.amazon.co.uk/Vango-Atlas-35 ... B06WP9QSLT), nicméně jsem na něj nenašel nikde recenze a ani obecně na značku VANGO, máte někdo zkušenosti s tímto spacákem či značkou?

Popřípadě se mi ještě líbí Trimm Highlander (http://www.trimm.cz/cz/catalog/highlander-c1665.htm), co vy na to?

Díky Kubička
Naposledy upravil mike dne ned kvě 21, 2017 1:09, celkově upraveno 1
Důvod: linky nemusi ukazovat do ceskych eshopu, ze?
Kubicka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 20, 2017 20:11

Re: Nový třísezonní spacák (Vango nebo Trimm)

Příspěvekod dudy » sob kvě 20, 2017 20:50

Kerej z těch odkazů je ten spamovací?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod mike » ned kvě 21, 2017 1:09

Tipuju spis ten druhy, ale zmenil jsem je oba. Plus jsem to sloucil s existujicim vlaknem ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod prokopiko » sob kvě 27, 2017 11:00

Zdravím,
může mi teď někdo prosim říct, jak je na tom Microfiber dual po nějak době užívání? Nějak jsem toho na internetu o daném materiálu moc nenašel. Přemýšlím nad Climashieldem (prima), BHB (pinguin) a Microfiber dual (Boll). O primě každý říká něco jiného, tak se přikláním k BHB, ale zaujaly mě i parametry Bory+. Díky moc za sdělení zkušeností.
prokopiko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 2, 2017 13:55

Spacák pro zimomřivou holku

Příspěvekod Kami » stř čer 7, 2017 8:48

Ahoj,
moc prosím přítomné o radu při výběru spacáku. Budu vděčná za všeobecné rady i konkrétní tipy. Jak budu spacák používat:

1) od jara do podzimu
2) ve stanu i pod širákem
3) ve střední Evropě
4) většinou ho nebudu tahat na zádech (tzn. - neřeším váhu ani rozměr sbaleného spacáku)
5) jsem zimomřivá a v létě na Šumavě je v noci i k nule:)
6) měřím 168 cm.

Předem velmi děkuji za vaše odpovědi a přeji krásný den.
Kamila
Kami
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 7, 2017 8:30

Re: Spacák pro zimomřivou holku

Příspěvekod apuka » stř čer 7, 2017 9:51

Kami píše:Jak budu spacák používat:
...3) ve střední Evropě...
Promin, ale toto "omezeni" je naprosto k nicemu. Spis bys mela napsat, jestli to chces pouzivat na horach (a kde, v jakych vyskach) nebo napr. na kole pri nizinnych jednoduchych cyklostezkach, atd. Stredni Evropa zahrnuje vysku 0 - 4500 m nad morem, teplotni pasma subtropicke az alpinske ledovcove pasmo odpovidajici az (sub)polarnimu pasmu, velice suche podnebi az hodne vlhke a destive, takze bys vlastne chtela spacak na vsechno. Coz je, samozrejme, nerealni.

Krom toho, muzes to tady prohledat, u bylo skoro vse napsane, co muzes potrebovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Spacák pro zimomřivou holku

Příspěvekod Kami » stř čer 7, 2017 10:40

Děkuji za odpověď, upřesňuji tu Střední Evropu: hlavně Česká republika a Slovensko. Spacák budu používat v nížinách, při cyklovýletech a na vodě.
Naposledy upravil mike dne stř čer 7, 2017 19:05, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno, nezakladej duplicitni temata
Kami
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 7, 2017 8:30

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2017 6:48

Kami píše:Ahoj,
moc prosím přítomné o radu při výběru spacáku. Budu vděčná za všeobecné rady i konkrétní tipy.

Ahoj podivej se na perak Cumulus Mysterious Traveller 500.
3/4 ma 7stovku a nestezuje si. Jedine co je nevyhoda, ze je dlouhy.
Dalsi moznosti je cina do 100$ slusny perak, ale i tady pozor ted dosel komplicovi a ma X komory, takze kdaz zacalo v noci foukat, tak pres svy byl ve spacaku pruvan jak prase a musel zalezt do zdaraku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod impra » pon srp 14, 2017 20:26

Ahoj, poradíte mi nějaký fajn spacák ve kterým bych mohl spát v Alpách ve stanu ( dejme tomu do 4000m). Přemýšlel jsem na Rock Empirem Montanou, ale z recenzí jsem vyčetl, že tento spacák je hrozně velkej a nevleze se do batohu.
impra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 9, 2017 10:23

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod apuka » pon srp 14, 2017 20:56

Hele, jako caj jsi vynikajici ("Impra"), ale ta otazka je fakt pitoma...

V kazdem spacaku muzes "spat v Alpach ve stanu (dejme tomu do 4000m). A kazdy spacak se do nejakeho batohu urcite vleze....
Proste trochu vice musis specifikovat, co chces. V jakem prostredi v Alpach, za jakych podminek, rocni obdobi, predpokladany teplotni rozsah, do jakeho batohu by se mel spacak vlezt, a hlavne kolik za to chces dat. Az tyto veci napises, znalejsi TI spacak doporuci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod impra » pon srp 14, 2017 21:21

Roční období - Léto
Prostředí - na karimatce mezi šutrama
Teplotní rozsah od 0C do -10C
Spacak by se měl vlézt do 75l batohu
Chci za to utratit tak do 2000
impra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 9, 2017 10:23

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod remy77 » úte srp 15, 2017 14:19

Leto a od 0 do -10. To mas zimny spacak. Inak hore bez problemov aj v lete zimne podmienky. Syntetak s takym komfortom bude velky asi ako bufetka.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod fps » stř srp 16, 2017 19:28

jojo, a ještě k tomu ho za 2000 kč ani nesežene, jedině ňáký z bazaru či ve slevě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 12, 2017 10:19

jak vubec " spravne" pouzivat kapuci?
greymousino omrzani nosu mi pripomelo ze neumim spat se zatazenou kapuci, protoze mi vadi ta hnusna latka ve spacaku a protoze obecne jsou leskly a kluzky, jen si tam dat triko a pod kapyci zespod "polstar" tak utece oboji... takze vetsinou davam jakoze polstar do kapuce at nedrha a zaroven spim na prijemny latce (balim to do tricka) cimz kapuce uz nestaci pojmout hlavu...

jak to idealne vyresit? jak to resite vy?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod PaKo » čtv říj 12, 2017 10:24

Čepice, v případě větší zimy šátek /palestinu/ kolem krku a přes část obličeje (kukla mi je nepříjemná).
PaKo
 

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky