Vojenské spacáky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod maznak » čtv říj 1, 2009 17:20

Ahoj, takže je to takhle se spacákama co využívá AČR. Využívá čtyři typy.
1.Pytel spací letní pro průzkumníky
2.Pytel spací zimní pro průzkumníky-tento spacák je v extrému jen do -30C°, proto je ten modulární:)
3.Pytel spací modulárního systému letní
4.Pytel spací modulárního systému zimní-spacáky modulární se dají vzajemne spojit. Pokud jsou spojeny tak jsou armádou testovany, až do teploty -50C°. Je to sice teplota krajní a extremní, ale nebral bych jí na lehkou váhu. Je testována samotnou armadou, při tvrdých armádních testech, které probíhají, jak při výberovém řízení na dodávky tak i před zařazením do výstroje.
Dříve bylo využíváno vlákno thinsulate, ale teď se využívá Primaloft.
maznak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte úno 24, 2009 11:52

vojenský spacák

Příspěvekod engys » pát kvě 14, 2010 18:14

Ahoj. Máte někdo zkušenosti s vojenskýmí spacáky ať už pro lampasáky nebo pro záklaďáky? Jak je to u nich s komfortem a extrémem? Občas se dají koupit ve výprodejích za velice zajímavé ceny a bylo by možná škoda toho nevyužít. Díky
engys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 14, 2010 18:10

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod Indy » pát kvě 14, 2010 21:02

pokud se bavime o CSLA, tak:

ver mi, byla by skoda toho vyuzit.

do auta, nebo jako stylovku pro arisofty, jinak nebrat..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re:

Příspěvekod mrkvajz » stř říj 20, 2010 14:49

pripluv píše:Nebo starej poctivej desetikilovej ČSLA důstojnickej ... ten nás všechny přeýije :ú .

Máš pravdu v tom že je starej:-) ale ne poctivej:-)
mrkvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 20, 2010 14:29

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod hkhkhk » pon lis 29, 2010 9:21

mate skusenosti s bundeswehr spacakami?
daju sa zohnat okolo 400kc
hkhkhk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 8, 2010 11:37

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod BNY » stř pro 29, 2010 5:53

Se spacáky "pro armádu" mám bohužel jen špatné zkušenosti. 4 roky zpáty sem koupil v jinak celkem oblíbeném armyshopu v liberci spacák. Značku bohužel neřeknu, protože je celej zelenej a balí se do kapuce, takže žádný potisky na obalu. Ať to balim jak to balim, tak je z toho obrovskej válec a ještě mi v něm snad nebylo teplo (pokud nepočítám letní * 20° noci..)
BNY
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 28, 2010 3:30

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 29, 2010 7:42

No jo, jenže je to spacák pro vojáky, nebo "pro vojáky"?
Je to skutečně spací pytel např. od firmy Carinthia nebo nějaká nápodobenina, hlavně že je zelená? :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod BNY » stř pro 29, 2010 8:57

Jak řikám, těžko říct, páč to nemá ani značku výrobce, natož model. Ale zatím mi tam žádnýho zmetka neprodali. Ale všechno je jednou poprvé ](*,) . Každopádně místo tý obludy už by bylo lepší sbalit komunistickou peřinu, možná i celou postel, pořád by to bylo skladnější ](*,) .
BNY
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 28, 2010 3:30

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod MartinH » pon led 10, 2011 16:41

No když tu řešíte ty vojenské spacáky. Tak kolega z jednotky (military klub) má ten HUMI ale starší verzi, jedná se o zimní model. Co ho znám tak ho tahá snad už 5 let a zatím funguje v pohodě spal s ním i na Libavé v -22 a ráno se v pohodě probudil :), lehnul do něj po soutěži průzkumných hlídek vykoupanej v bahně atd. atd. no prostě ho neštří. A spacák funguje i do -20 kdy mám mít udajně komfort nevím jak teď po jeho používání. Ale co jsme bavily s lidma s armády a lidma od průzkumu tak takovýhle věci jsou u nich většinou osobní investice, protože každej má rád "to svoje". Na závěr koukal se někdo na spacáky Snugpak, britská firma a jejich ceny a výrobky taky nejsou k zahození. Tahá je cela BA a spousta dalších.
Uživatelský avatar
MartinH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 24, 2010 20:05
Bydliště: Olomouc

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod charles79 » sob led 22, 2011 0:51

MartinH píše:Na závěr koukal se někdo na spacáky Snugpak, britská firma a jejich ceny a výrobky taky nejsou k zahození. Tahá je cela BA a spousta dalších.


Mám Snugpak Anctartica a zatím spokojenost. Více zde:
viewtopic.php?f=5&t=6505&hilit=snugpak
Uživatelský avatar
charles79
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: ned říj 12, 2008 19:49
Bydliště: Praha

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod zlutasek » úte led 14, 2014 0:49

Přidávám jeden vojenskej spacák vevzoru 95 http://www.webareal.cz/fotky31725/fotos ... vy-les.jpg ted ho mám přes jeden rok na zkušenou na hrubé zacházení...
zlutasek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 14, 2014 0:40

Re: Vojenské spacáky

Příspěvekod mmmmichal » úte led 14, 2014 13:56

To BNY: ty mas beztak tu starou ludru :D v tem je i v lete kosa... my mame ted letni a zimni spacaky..ty zimni jsou fakt super co rikali kolegove z biga (bojove roty) jsou v nich porad venku a cajk... jinak ted nedavno dostali nove a pry jsou dobre ale ne jak ty stare.. vyrobce a cenu zatim nevim ale zkusim zjistit..
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky

cron