Condor x Jurek x Pinguin x Prima

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Condor x Jurek x Pinguin x Prima

Příspěvekod Nataša » úte črc 19, 2005 18:52

Potřebuju radu ohledně výběru spacáku. Používat ho chci běžně přes léto, méně často tak duben - říjen a zhruba jednou ročně v létě v horách. Mám několik kandidátů:

CONDOR: Z 300
VI DT
JUREK: Trek PL 1
PINGUIN: Topas
PRIMA: Tulák 3D

Všechny firmy mi přijdou dost kvalitní - uvítala bych nějaké zkušenosti s jednotlivými modely. Díky
Nataša
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 19, 2005 18:42

Tulák

Příspěvekod Kučis » čtv črc 28, 2005 7:38

mám Tuláka od Primy už ani nevim jak dlouho (7-9 let), projel toho se mnou hodne (Alpy rakouské, francouzské, Julské, Skotsko, Finsko, Slovensko, ČR) a nemůžu si stěžovat

s ostatními nemám zkušenost, ale tenhle můžu jen doporučit, v létě v něm není extrémní horko a na jaro i podzim taky bez problémů vyhovuje, trochu zima mi byla ve druhé polovině září v Alpách v 1500-2000 m, ale to jsem zapomněl karimatku :-) a dalo se to vydržet, mechanicky se zatím nepoškodil vůbec, a to jsem ho používal u třeba u moře místo deky, běžně ho peru (na 40) a celkově ho nijak moc nešetřím *
Kučis
 

Příspěvekod chonga » čtv črc 28, 2005 21:14

nemám jej, ale dcela chválí Primu a hodně známejch i Condora.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Vilík » sob črc 30, 2005 14:56

Prave sem se vratil z tabora a tam sem na brehu reky s tulakem prespal 3 tydny bez sebemensiho klepani kosy. uplne v poho
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Prima

Příspěvekod Tom077 » sob črc 30, 2005 17:30

Já jsem před nedávnem řešil stejný problém,ale chtěl jsem spacák na celoroční užití.
Pro Pinguin jsem byl rozhodnut,ale...na stránkách Primy jsem objevil super slevu.Koupil jsem Prima Trek 3D eco...zatím neodzkoušen,ale četl jsem na něj spoustu chvály.Zkus ještě mrknout na strány Primy
www.primaspacaky.cz
Taky už tu někdo Primu chválil.
Hodně zdaru při výběru.
HORE ZDAR
Uživatelský avatar
Tom077
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 14, 2005 14:52
Bydliště: ocelové srdce republiky OSTRAVA

Jurek x Prima

Příspěvekod Jitka » pát srp 5, 2005 14:27

Nemá tu někdo s Jurkem už zkušenost? Láká mě náplň Primaloft. Potřebuju spacák pro dceru na vodu, od brzkého jara a u řek velká vhlkost.

Rozvažuji mezi Prima Trek 3D eco a Jurkem Trek PL1. Prima díky akci vychází líp cenově, líp vypadají i teplotní hodnoty, povrchové materiály by měly být stejné, rozdíl ve váze do loďáku až zas tak nevadí...
Prima je odzkoušená, jurek pro mě zatím sázka do loterie.... leč teoretické zachování izolačních vlastností i ve vlhku mluví pro Jurka.

Jaké máte zkušenosti se zachováním tepelných vlastností těchto náplní? Z třísezóňáku Warmpeace je po 4 sezonách spacák tak akorát na léto. (při dodržování všech pravidel skladování a údržby).
Jitka
 

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 5, 2005 17:28

btw, víte někdo, jak dlouho trvá cesta lodí z Číny do Hamburku a pak do Česka vlakem? Já bych řek, že docela dlouho, ty spacáky tam určitě nebudou "volně rozložený" a proto jsem si koupil spacák made in CZ...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl


Zpět na Spacáky a karimatky