Prima Bivak 3D

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prima Bivak 3D

Příspěvekod Pavlos » stř srp 25, 2004 17:48

Ahoj. Máte někdo zkušenosti se spacákem Bivak 3D od Primy. Zajímalo by mě hlavně jestli se hned neslehne (nebo za jak dlouho). Popřípadě mi doporučte jiný spacák do zimy v týhle cennový kategorii(4200,-). Díky všem :ú
Zdar Pavel
Pavlos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 25, 2004 17:42

Příspěvekod blondak » čtv srp 26, 2004 7:12

doporučuju péřák nad něj neni. zkus warmpeace ten dělá dobrý péřáky za rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod Vojtos » čtv srp 26, 2004 8:05

blondak píše:doporučuju péřák nad něj neni. zkus warmpeace ten dělá dobrý péřáky za rozumnou cenu.


Péřák je super, ale cenovej rozdíl je nezanedbatelnou položkou prostě péřák ve ktery se vyspíš v zimě za 4200 nekoupíš. Jinak já mám spacák od Condora Z400 a zimě parádní teplíčko testováno první sezónu na sněhu cca -16 na sobě moirovej rolák a jégrovky spal sem si jako v bavlnce. A hlavně dorbá cena as 3400,- Pokud chceš spacák vyloženě do zimy dělaj i Z500 ale je to hrozně velký bago a docela těžký. Ve váze při stejnym tepelnym komfortu, peří nemá konkurenci bohužel stejně tak i v ceně. Pokud se nechystáš na nějakou expedici je podle mne blbost investovat 7500 - 9000 do zimního spacáku. 8)
Naposledy upravil Vojtos dne čtv srp 26, 2004 9:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Prima Bivak 3D

Příspěvekod Choceň » čtv srp 26, 2004 9:16

Pavlos píše:Ahoj. Máte někdo zkušenosti se spacákem Bivak 3D od Primy. Zajímalo by mě hlavně jestli se hned neslehne (nebo za jak dlouho). Popřípadě mi doporučte jiný spacák do zimy v týhle cennový kategorii(4200,-). Díky všem :ú


co do toho dávají ? Thinsulate, nebo Polarguard 3D ? Podle toho 3D asi ten polarguard, že ?

Já mám od primy thinsulatového Tuláka a zatím po cca 2 letech je v poho... ale jaký je rozdíl v těch vláknech, těžko říct... ale obě jsou na svou "výhřevnost" velice lehká a skladná... což je nezanedbatelná výhoda.
I cesta může být cíl... http://outdoor.webz.cz
Uživatelský avatar
Choceň
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 16, 2004 19:05
Bydliště: Brno, Choceň

Příspěvekod Honza » pát zář 24, 2004 10:50

Od Primy mám dva spacáky - Treka (polarguard 3D) a starší Bike(Thinsulate). Bike používám v létě v našich končinách a nebo když mám spát na chatě, jinak Treka. Teplotní rozsah ber s rezervou, to, co uvádějí jako dolní hranici komfortu ber spíš jako extrém. Co se slehávání náplně týká tak zatím nemůžu posoudit. Materiál je OK, nevím, jestli mají už jinak řešenou zateplovací légu u zipu - občas se mi ji povede do škrku přivřít. Ten bivak bude asi dost velkej - Trek v prodloužené verzi zabírá v báglu opravdu dost místa...
Honza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 11, 2004 18:44
Bydliště: Ivančice

Příspěvekod Yopo » pát led 27, 2006 9:49

Po dlhom zvazovani som si kupil spacak od Primy (Bivak 3D) a hned som ho aj otestoval na akcii zvanej Aplikovaná (termo)mechanika (http://www.kmp.vslib.cz/dalsi_aktivity/ ... hp?lang=cs). Musim vsak povedat ze som trochu sklamany, lebo som ocakaval trochu lepsie vlastnosti. :(( Pri max. nocnej teplote -8ºC (merane digitalnym pristrojom pozicanym z KMP) som pocitoval chlad, ktory mi zneprijemnoval spanok (odev - 3 vrsvy). Spacak je vraj pouzitelny v tychto teplotach (+10ºC | -12ºC az -22ºC | -32ºC), mne vsak pripada, ze to nie je az tak celkom pravda. Nechcem predcasne odpisat spacaky od primy, a preto sa chystam na dalsie testovanie. Dufam, ze dalsie testy dopadnu lepsie. :)
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Lumyr » pát led 27, 2006 10:19

me je v tom spacaku (prima bivak 3d) zima. Mam ho 2,5 roku a uz po roce mi v nem zacala byt zima. byl teda pouzivany dost ale uz bych do toho nikdy za ty prachy nesel.. (a to sem si ho poridil jako 3 sezoni, v zime bych v nem nespal...) asi pujdu do peraku.. http://www.bartsport.cz/zimni-spacaky/t ... ekker-down jen ta cena je nejaka divna, ale jestli sedi, neni co resit.. Mr. Green
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod tuso » pát led 27, 2006 10:29

Lumyr píše:me je v tom spacaku (prima bivak 3d) zima. Mam ho 2,5 roku a uz po roce mi v nem zacala byt zima. byl teda pouzivany dost ale uz bych do toho nikdy za ty prachy nesel.. (a to sem si ho poridil jako 3 sezoni, v zime bych v nem nespal...) asi pujdu do peraku.. http://www.bartsport.cz/zimni-spacaky/t ... ekker-down jen ta cena je nejaka divna, ale jestli sedi, neni co resit.. Mr. Green


Ta cena je fakt dobrá, jenom zase problém celého mall.cz- popisy tovaru- druh náplně- syntetický, náplň- peří- jestli je peří syntetika, tak já jsem císař pán. NEbo HP Kahiltna- v podrobném popisu napíšou, že má 4 kapsy zvenku, 2 ve futru a 2 na rukávech,alew ve výsledném souhrnu: počet kapes: 4. A to samé se stává i na ostatních e-shopech pod mall.cz. Nevím, jestli to po sobě nečtou, nebo co.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lumyr » pát led 27, 2006 10:31

tuso píše:
Lumyr píše:me je v tom spacaku (prima bivak 3d) zima. Mam ho 2,5 roku a uz po roce mi v nem zacala byt zima. byl teda pouzivany dost ale uz bych do toho nikdy za ty prachy nesel.. (a to sem si ho poridil jako 3 sezoni, v zime bych v nem nespal...) asi pujdu do peraku.. http://www.bartsport.cz/zimni-spacaky/t ... ekker-down jen ta cena je nejaka divna, ale jestli sedi, neni co resit.. Mr. Green


Ta cena je fakt dobrá, jenom zase problém celého mall.cz- popisy tovaru- druh náplně- syntetický, náplň- peří- jestli je peří syntetika, tak já jsem císař pán. A to samé se stává i na ostatních e-shopech pod mall.cz. Nevím, jestli to po sobě nečtou, nebo co.


neni nic jednodusiho nez se podivat primo na vyrobce :mrgreen: http://www.treksport.sk/main.php?menuID=spacaky&id=11
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod teoretic » pát led 27, 2006 10:33

takhle levnej perak mi prijde podezrelej - taky zalezi, co tam je za peri treba to ma nejakou souvislost s ptaci chripkou :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » pát led 27, 2006 10:38

teoretic píše:takhle levnej perak mi prijde podezrelej - taky zalezi, co tam je za peri treba to ma nejakou souvislost s ptaci chripkou :mrgreen:

t.


hmm spis si myslim ze nekoho napadlo delat perak za normalni penize (prijde mi to tak akorat, naklady/zisk) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Simi » pát led 27, 2006 10:39

Lumyr píše:
tuso píše:
Lumyr píše:me je v tom spacaku (prima bivak 3d) zima. Mam ho 2,5 roku a uz po roce mi v nem zacala byt zima. byl teda pouzivany dost ale uz bych do toho nikdy za ty prachy nesel.. (a to sem si ho poridil jako 3 sezoni, v zime bych v nem nespal...) asi pujdu do peraku.. http://www.bartsport.cz/zimni-spacaky/t ... ekker-down jen ta cena je nejaka divna, ale jestli sedi, neni co resit.. Mr. Green


Ta cena je fakt dobrá, jenom zase problém celého mall.cz- popisy tovaru- druh náplně- syntetický, náplň- peří- jestli je peří syntetika, tak já jsem císař pán. A to samé se stává i na ostatních e-shopech pod mall.cz. Nevím, jestli to po sobě nečtou, nebo co.


neni nic jednodusiho nez se podivat primo na vyrobce :mrgreen: http://www.treksport.sk/main.php?menuID=spacaky&id=11


Nebo si pripadne kup Treksport Extreme Down. Neni o moc drazsi nez Trekker Down a je v nem vic peri (teda taky je o neco tezsi ;-) ).
Naposledy jsem ho poradne testnul pred 2 tydny. V noci -20 pod sirakem. Pres spacak zdarak a na sobe dole tenka moira, nahore moira a flisovej rolak a spal jsem jako v bavlnce... :-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » pát led 27, 2006 10:42

Lumyr píše:
teoretic píše:takhle levnej perak mi prijde podezrelej - taky zalezi, co tam je za peri treba to ma nejakou souvislost s ptaci chripkou :mrgreen:

t.


hmm spis si myslim ze nekoho napadlo delat perak za normalni penize (prijde mi to tak akorat, naklady/zisk) :mrgreen:


A sranda je, že na e-shopu Trek-sportu stojí ještě míň: 3990 Sk . Dle dnešního kursu: 3050 Kč. To je ještě zajímavější cena.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lumyr » pát led 27, 2006 10:51

tuso píše:
Lumyr píše:
teoretic píše:takhle levnej perak mi prijde podezrelej - taky zalezi, co tam je za peri treba to ma nejakou souvislost s ptaci chripkou :mrgreen:

t.


hmm spis si myslim ze nekoho napadlo delat perak za normalni penize (prijde mi to tak akorat, naklady/zisk) :mrgreen:


A sranda je, že na e-shopu Trek-sportu stojí ještě míň: 3990 Sk . Dle dnešního kursu: 3050 Kč. To je ještě zajímavější cena.


jenze ti ho do cech neposlou :((
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Ježo » pát led 27, 2006 10:53

Lumyr píše:jenze ti ho do cech neposlou :((


Rujiiiiiiir.....? :D :D :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pát led 27, 2006 11:01

Lumyr píše:...jenze ti ho do cech neposlou :((


To jsou takový jelita? :evil:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lumyr » pát led 27, 2006 11:03

jezo píše:
Lumyr píše:jenze ti ho do cech neposlou :((


Rujiiiiiiir.....? :D :D :D :D :D :D :D


http://www.affekt.cz/Treksport-Trekker-Down-162.html

tady je jeste levnejsi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Yopo » pát led 27, 2006 12:15

Heh, treksport si kupuj radsej na slovensku. Ked som bol na sviatky doma tak v kazdom obchode mali 20% a viac zlavu na spacaky a batohy Treksport. Ja som pozeral na nejaky (tusim TS extrem down alebo iba down) spacak a bol zlacneny zo 6000 SK na 3500 SK
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Medved » pát led 27, 2006 12:15

Mám a celkem spokojenost. Testoval jsem jej při -21, oblečen do čtyř vrstev, tenkých rukavic a čepice a vyspal jsem se do růžova. Vlastním jen rok, slehání nepozoruji. Uskladněn volně pověšen. Léga kryjící zip by mohla být o něco širší a silnější, je trochu cítit chlad, ale to myslím u všech spacáků. Obdobně by mohlo být více vychytáno spojení stahovacího límce okolo krku. Naprosto ovšem nechápu obal. Velikost dobrá, kompresní popruhy OK, ale víko, no, taková ta hadérka co kryje vstup do obalu, je naprosto nedostatečné velikosti. Ještě nikdy se mně nepovedlo spěchovat spacák a stáhnout vstupní otvor tak, aby jej tento kousek játky, zvící velikosti poštovní známky nějaké banánové republiky, zakryl. Jak jsem řek, celkem spokojenost. Dávám 4* z 5.
Medved
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 23, 2005 5:24

Příspěvekod Lumyr » pát led 27, 2006 12:37

Yopo píše:Heh, treksport si kupuj radsej na slovensku. Ked som bol na sviatky doma tak v kazdom obchode mali 20% a viac zlavu na spacaky a batohy Treksport. Ja som pozeral na nejaky (tusim TS extrem down alebo iba down) spacak a bol zlacneny zo 6000 SK na 3500 SK


kdy tam jedes zase?? Za ty prachy ho beru... :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Rujir » pát led 27, 2006 15:33

No k spacakom Trek Sport - ono je to zlozitejsie. Ked s nimi zacali, tak boli na tie casy uplne super - doteraz mam TS Himalaya a za tie prachy bol naozaj fajn. Potom mali jeden rok seriu, ktora bola tak priserna, ze museli stahovat spacaky z obehu a uplne zmenit nazvy jednotlivych modelov, aby sa zbavili akejkolvek navaznosti na tu pohromu. Kto ma spacak z tohto obdobia, tak si uz pravdepodobne od TS nikdy nic nekupil. :twisted:

Nasledujuci rok si dali naozaj bacha a od tej doby sa da povedat, ze spacaky TS su celkom uchadzajuce. Ta uchadzajuca cena je realna. lebo sa tu za nu vyrobky TS naozaj zacali predavat. Napr. sympatexova bunda od TS stoji 4000,-Sk, co je velmi slusne. Jediny problem je v tom, ze vsetko su to tak tri roky stare modely a to nielen dizajnom, ale pravdepodobne aj casom usitia.

Mne osobne to pripada, ze sa silou mocou snazia zbavit starych zasob a vyrobkov, aby bud:
a.) mohli zacat s cistym stitom a uviest konecne nieco nove
b.) zabalit celu vetvu oblecenia a spacakov a sustredit sa len na batohy

Ak chcete, tak sa na to opytam svojich starych kontaktov v TS. Snad bude o tom este niekto nieco vediet... :mrgreen:

Suma sumarum - za tie prachy by som perovy spacak asi bral - druha taka ponuka uz tak skoro asi nebude. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA


Zpět na Spacáky a karimatky