Třísezónní spacák - co vybrat?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Třísezónní spacák - co vybrat?

Příspěvekod jirik.rejci » stř říj 24, 2007 21:33

Ahoj všichni, mám menší dilema, rád bych si koupil spacák, ale vůbec se nemohu rozhodnout co vybrat. Vzhledem k tomu, že ven jezdím především od jara do podzimu a rád spím pod širákem, tak by byl nejlepší asi nějaký třísezoňák, ale potřeboval bych poradit nějaký spacák, který bude splňovat mé požadavky: poměr velikost a teplota (aby mi v něm nebyla zima, ale aby byl pokud možno co nejmenší), když už bude do zimy, tak abych se v létě zbytečně nepotil, aby vydržel funkční co nejdéle a aby byl odolný i vůči povětrnostním podmínkám. Na ceně v téhle fázi rozhodování zas až tak nezáleží. Docela mě zaujal Bivak III od Hannahu, takže pokud s ním máte někdo zkušenosti tak prosím napište, ale když mi poradíte cokoliv jiného, s čím jste nadmíru spokojeni a přidáte nějaký důvod proč, tak vám budu vděčný. Díky moc a mějte se fajn :-)[/b]
Kde je vůle, tam je i cesta :-)
jirik.rejci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 24, 2007 21:17

Příspěvekod teoretic » stř říj 24, 2007 21:36

hodně populární tu jsou spacáky firmy Prima (dobrá cena, spolehlivost) - mrkni na ně

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vilík » stř říj 24, 2007 21:44

Ja vrele doporucuju primu Tulaka... Mam ho uz dlouho a obrovska spokojenost... Teda na podzim moc pod sirakem nespim, ale asi bych to v nem dal... A to mam jeste starou verzi (ne 3D, ktera je diky jine naplni teplejsi). Sel bych do nej znova...

A jinak na znacku Hannah se tu pohlizi velmi s despektem, protoze za jejich cenu sezenes jinde vetsinou kvalitnejsi vyrobky. Hodne lidi tu uz zklamala...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » čtv říj 25, 2007 5:16

Počítej s tím, že v třísezóňáku ti v létě bude vždycky tepleji než na jaře a podzim. Ta Prima je dobrá volba, poměr cena/výkon je nejlepší...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod simp » čtv říj 25, 2007 7:02

Jo podívej se na Primu ale také na www.pinguin-sport.cz. A kukej na vlákna 3D Polarguard. Ty jsou v současnosti to nejlepší.
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvekod dvora » čtv říj 25, 2007 8:22

No a když už jsme u toho, jaký doporučujete teplotní rozsah (komfort, extrem..)?
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod kvik » čtv říj 25, 2007 8:33

ak ti naozaj velmi zalezi na tom aby bol po zbaleni maly, a nezalezi na cene, tak pozri nejake akciove perie - ja som zohnala za 3000sk Treksport trekker down, komfort okolo -8, vazi 1,4kg a rvem ho do kompresneho obalu s priemerom 10cm, po uplnom stiahnuti je v nom dlhy okolo 25cm. spavala som v nom pod sirakom, samozrejme nie ked prsalo, v lete som ho len rozopnuty prehodila cez seba a bolo mi tak akurat, pouzivala som ho aj v zime, nie nejakej krutej - len slovenske hory, stacil, ale to som sa uz donho radsej aj obliekla :wink:
samozrejme do peria nechod ak chces spat vo vlhku vela noci a nemozes ho medzitym vetrat. no a ked nezozenies dobru akciu, tak ta to vyjde podstatne drahsie :?
kvik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř zář 12, 2007 9:33

Příspěvekod viňa » ned říj 28, 2007 21:18

Já jsem šel do spacáku od Primy konkrétně Trek 3D 220 eco a mají tam ještě "normální"verzi 200 a teď ho maj na www.prima-spacaky.cz za 2490.- což je o 1300-1400.- levnější než kde jinde
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod si9 » ned říj 28, 2007 21:38

Já se vetřu a taky se optám na názor. Přemejšlím, jakej spacák si přát k Vánocům. Vybral jsem si právě Primu Trek 3D. Ale teď jsem v katalogu Hudy objevil péřovej třísezóňák od Warmpeace Viking přibližně ve stejný cenový relaci (čtyři a půl tisíců)... Babo raď!
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod brhel » ned říj 28, 2007 22:53

Pinguin Topas :smt023
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod lamaTor » ned říj 28, 2007 23:33

Zase se budu vtírat se svou chválou na Primu Trek 3D, akorát je docela objemná (ale nevím, jak jsou na tom spacáky podobné kategorie s Polarguardem). Ale taky platí, že čím nižší teploty zvládá, tím větší pochopitelně je, takže z toho bych si hlavu nedělal. Při teplotě nad +10 už je v něm docela teplo, ale pořád se dá téměř celý otevřít, tudíž se to dá tímto docela vykompenzovat. Ve vichřici jsem s ním nespal, ale kupříkaldu když jsem s ním teď spal zhruba v +5ti stupních a docela foukalo, tak rozhodně neprofouknul (což bych kromě vichřice bral jako samozřejmost. Na spaní pod širákem do -10 ideální spacák, hlavně bych řekl, že vydrží. A je vyroben z velice příjemného materiálu, lepší jsem v ruce (v kategorii spacáků) dosud neměl (ne že bych jich v ruce držel nějaká kvanta :wink: ).
Tolik můj chvalozpěv...... :finga:
Naposledy upravil lamaTor dne úte říj 30, 2007 15:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod viňa » pon říj 29, 2007 20:55

Tak až mi přijde ten můj tak ho co nejdříve vyzkouším a pošlu echo
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod Petras » úte říj 30, 2007 11:40

viňa píše:Já jsem šel do spacáku od Primy konkrétně Trek 3D 220 eco a mají tam ještě "normální"verzi 200 a teď ho maj na www.prima-spacaky.cz za 2490.- což je o 1300-1400.- levnější než kde jinde

Číslo 200 neznamená "normální" nýbrž krátkou(do 175cm) verzi.
Ty ceny jsou za verze eko které se jinam než na podnikovou prodejnu a poštou nedodávají.Já osobně jsem měl možnost srovnání obou verzí a musím říct že rozdíl v materiálu i tvaru je poměrně velký,ale cena u eko verze přesto více než příznivá.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Ježo » úte říj 30, 2007 11:43

Petras píše:Já osobně jsem měl možnost srovnání obou verzí a musím říct že rozdíl v materiálu i tvaru je poměrně velký,ale cena u eko verze přesto více než příznivá.


Jako majitel starsi, dosluhujici verze Bivaku 3D eco bych se chtel zeptat: co to znamena velky rozdil?
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » úte říj 30, 2007 12:17

jezo píše:
Petras píše:Já osobně jsem měl možnost srovnání obou verzí a musím říct že rozdíl v materiálu i tvaru je poměrně velký,ale cena u eko verze přesto více než příznivá.


Jako majitel starsi, dosluhujici verze Bivaku 3D eco bych se chtel zeptat: co to znamena velky rozdil?

Postraní panely drží lépe tvar a matroš je mnohem příjemnější a asi i odolnější,ale to chce vidět.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod viňa » úte říj 30, 2007 14:55

to je holt riziko povolání
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod jirik.rejci » pon lis 5, 2007 23:04

Tak jsem si dneska koupil Primu Tulaka 3D, tak jsem zvedav, kdyz to dobre dopadne, tak ho pojedu hned o vikendu vyzkouset. Kazdopadne dekuji vsem, kteri mi tu prispeli radou nebo zkusenosti :-)
Kde je vůle, tam je i cesta :-)
jirik.rejci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 24, 2007 21:17

Příspěvekod zatora » úte lis 6, 2007 7:24

taky ma treka eco a po těch pár letech jsem stále spokojen. Co se velikosti týče tak kompresní obal z něj udělá docela běžný rozměr (předtím sem měl H trek a kompresní obal H sem při cpani roztrhal-njn H :wink: )
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Vilík » úte lis 6, 2007 10:03

jirik.rejci píše:Tak jsem si dneska koupil Primu Tulaka 3D, tak jsem zvedav, kdyz to dobre dopadne, tak ho pojedu hned o vikendu vyzkouset. Kazdopadne dekuji vsem, kteri mi tu prispeli radou nebo zkusenosti :-)


No... Tulak neni na snih moc stavenej... Je trisezonni a zacala ZIMA... :ú :ú :ú
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod outdoor » úte lis 6, 2007 10:43

jojo zima zacala!!! *

a co spacaky od Jurka testoval uz nekdo? nebo mam byt prvni :lol:
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Příspěvekod Rujir » úte lis 6, 2007 10:49

outdoor píše:a co spacaky od Jurka testoval uz nekdo? nebo mam byt prvni :lol:


Niekto to tu prednedavnom spominal a nenadaval. Ale hladaj a urcite to najdes. Bolo to niekde spolu s porovnanim primaloftu a p3d.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Andreev » úte lis 6, 2007 14:54

jirik.rejci píše:Tak jsem si dneska koupil Primu Tulaka 3D, tak jsem zvedav, kdyz to dobre dopadne, tak ho pojedu hned o vikendu vyzkouset. Kazdopadne dekuji vsem, kteri mi tu prispeli radou nebo zkusenosti :-)


Já jsem v novém Tulákovi 3D 220 spal minulý týden jednu noc pod širákem a byla mi už v něm zima. Dalo se to v pohodě zvládnout bez nastydnutí, ale zimou jsem se v něm nevyspal.

V noci bylo 0-2 stupnu. Spal jsem na zimni samonafukovacce. Mel jsem na sobe ponozky, kulich, rukavice a tricko. Tot vse :-) Jo a vazim 70kg a jsem muz :-)

Takze podle me ty komfortni hodnoty uvadene vyrobcem jsou spis hodnoty limitni.
Uživatelský avatar
Andreev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát srp 10, 2007 17:21
Bydliště: Praha

Re: Třísezónní spacák - co vybrat?

Příspěvekod IvanHyl » úte pro 5, 2017 23:48

Já jsem na podzim zkoušel spacák od <nejaky_spamersky_shit> a obstál výborně. Preferuju taky spaní pod širákem a zima mi nebyla i přes to, že bylo docela nepříznivé počasí a měl by teda vydržet i víc, protože je do -5°C.
IvanHyl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 5, 2017 23:46

Re: Třísezónní spacák - co vybrat?

Příspěvekod dudy » stř pro 6, 2017 7:19

Prima Tulák 3D není ani třísezónní.
Výrobce ho uvádí jako "Teplejší letní spacák pro zimomřivé spáče" přičemž to letní spacák má i v popisu vyvedeno tučně...
Navíc na Primácký hausnumera tu maj vlastní vlákno.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Třísezónní spacák - co vybrat?

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 15:29

Reagujes na 10 let stary prispevek od cloveka, ktery tu byl naposled pred 9.5 lety :twisted: Vlakno resuscitoval spamer, ktery se zrejme jen netrefil k dotazu sveho alter ega.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Třísezónní spacák - co vybrat?

Příspěvekod dudy » stř pro 6, 2017 15:34

Tvl, to ta sedmička na konci.
Mi to přišlo divný, že sem si toho nevšim před tím, ale kouknu listopad sedm (rovná se logicky 11/2017), ale nenapadlo mi, že je to desetiletá zdechlina.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP


Zpět na Spacáky a karimatky