Prima Trek 3D eco

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prima Trek 3D eco

Příspěvekod msml » čtv srp 30, 2007 9:53

Po poslednej noci strávenej pod širákom vo výške 2500 m som začal vážnejšie uvažovať nad kúpou nového spacáku. Po prečítaní mnohých odkazov a skúseností sa zameriavam hlavne na spacáky Prima. Máte niekto konkrétne skúsenosti s Prima Trek 3D eco?
Chcem ho používať od skoršej jari do neskorej jesene.

Za všetky reakcie vopred ďakujem.
Uživatelský avatar
msml
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: pon led 8, 2007 23:02
Bydliště: Martin

Příspěvekod Fory » čtv srp 30, 2007 10:21

Jestli ho chces na spani pod sirakem, jdi do normalni varianty, ne do modelu eco. je to drazsi, ale rozdil poznas.
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod lamaTor » čtv srp 30, 2007 11:02

Mám normální Trek 3D (ne Bivak, jak jsem psal myslím Hafimu-tímto se omlouvám za mírnou dezinformaci) a ten materiál (pravda, eco jsem nezkoušel) je skvělý a pod širákem pod nulou jsem spal jen v trenýrkách, zimní čepici a tričku a bylo mi výborně. Nemůžu si ho vynachválit. Akorát (jak už zde někdo psal) je to spíš třísezonní spacák na období podzim-zima-jaro -když je tepleji (+10 a víc), tak už je v něm už docela horko, což pro změnu trochu nahrává variantě eco. Jenže spacák se dá otevřít vždycky, ale víc dutého vlákna do něj asi nestrčíš. :wink:
Naposledy upravil lamaTor dne čtv srp 30, 2007 11:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod sx02 » čtv srp 30, 2007 11:06

Zkušenost z opačného konce -> Moje draha ho (klasickou verzi ne ECO) ma dva roky a je desne zimouriva, takze kdyz jsme ted meli v italii v noci kolem 4 stupnu tak uz ji lehce mrzly nozky. Jinak je ale 100% spokojena.

Zavisi na tom ted jak moc ses zimourivej.
V lete je v nem tedy vedro, to muzu taky potvrdit.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod jedik » čtv srp 30, 2007 11:15

Mam Tulaka 3D eco, tedy o radu niz a aktualni zkusenosti ze spani ve 2500 m.n.m. jsou pozitivni a to kosa taky byla.

Obcas se stalo, ze kdyz jsem v nem lezel schouleny, tak pri odchouleni jsem citil, ze je spodni cast u nohou(zevnitr samozrejme :)) je studenejsi, ale vazne do 10s po doteku to uz bylo v poradku, nicmene cloveka to muze probudit. Priste uz jsem si proste vzal ponozky a byl klid.

I kdyz jsem s nim taky spal sem tam pod sirakem, tak pokud to chces provozovat pravidelne, jdi radsi do ne-eco verze, sichr je sichr.

PS: zimomrivy jsem prumerne a spim v termotriku, trenclich a ponozkach ;)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mařena » čtv srp 30, 2007 11:20

Předloni v zimě jsem chtěl vyzkoušet, co vydrží, tak jsem si v něm lehl venku před garáž - na beton, pod sebou samonafukovačku. Bylo cca -14°C a přitom docela vysoká vlhkost (mlha) a nevyspal jsem se - ale spíš proto, že mi omrzal ksicht, resp. ty části, které mi lezly ze spacáku. Takže dle mých zkušeností ta hraniční teplota sedí, ale chce to šátek přes ksicht a dvoje fusekle.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod sx02 » čtv srp 30, 2007 11:33

Jinak bych jeste doplnil ze ja mam starsiho tulaka 3D a toho bych uz spis nevolil - spis bych sel uz rovnou do treka.
Nevhodnym vyberem a skladovanim jsem si ho prakticky odrovnal. :cry:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Klíma » čtv srp 30, 2007 11:34

Mařena píše:Předloni v zimě jsem chtěl vyzkoušet, co vydrží, tak jsem si v něm lehl venku před garáž - na beton, pod sebou samonafukovačku. Bylo cca -14°C a přitom docela vysoká vlhkost (mlha) a nevyspal jsem se - ale spíš proto, že mi omrzal ksicht, resp. ty části, které mi lezly ze spacáku. Takže dle mých zkušeností ta hraniční teplota sedí, ale chce to šátek přes ksicht a dvoje fusekle.

ja takhle zkousel Pingviiina - pac mam fousy tak jsem z nich rano vyklepaval led :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Rujir » čtv srp 30, 2007 12:24

Mam Trek3D a mozem odporucat. Ale pod sirak naozaj skor klasicku verziu a nie eco. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tesil » čtv srp 30, 2007 13:07

Rujir píše:...pod sirak naozaj skor klasicku verziu a nie eco. :wink:

souhlas, mám trampa 3d eco a (jak už jsem tady kdysi psal) dneska bych šel do neECO verze právě kvůli profouknutelnosti toho eco šusťáku. při spaní pod jacquesem chiracem se to dá ale řešit žďárákem ;-)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod lamaTor » čtv srp 30, 2007 14:42

Teď mě ještě napadá, že já vytápím o 20 cm víc, mám tu delší verzi. To bych považoval za jediné mínus toho spacáku-nesedí mi délkově. Měřím zhruba 175cm a ta kratší verze už mi nebyla, tudíž mám ve spacáku docela díru. Ale i tak je mi v něm teplo, ten prostor navíc téměř nejde poznat (teplotou ve spacáku).
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod Rodriguez » čtv srp 30, 2007 15:02

já spím v Condoru,který má stejné užitné vlastnosti jako trek 3D eco a ušili mi ho na míru za cenu spacáku od primy,což byl rozhodující krok,rozdíl cca 800,- mi přijde výrazný.zatím jsem ho neotestoval v mezních teplotách ale ve 2000m kde bylo cca 5st,jsem spal jen v trenkách a v tričku a ani jsem se pořádně nezapínal.
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Příspěvekod Rodriguez » čtv srp 30, 2007 15:05

jen dodatek,je to konkrétně typ VIII plus DT
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15


Zpět na Spacáky a karimatky