Jakou karimatku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » úte čer 22, 2021 19:40

Mawenzi píše:kdyz nekdo vypije 30 piv a ujde 29 km je to takova hruza?

Pribeh opravdoveho Terminatora :twisted: Pohaneneho lihem. Clovek, kdyby to prezil, by byl zapsan v Guinnessove knize rekordu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » úte čer 22, 2021 19:50

Mawenzi píše:kdo pije pivo nechodi a naopak..

Nic takovýho jsem neříkal. Jistě jsou tací, kteří ujdou 29km a vypijou u toho 30 piv, i tací, kteří v 30ti stupňovym vedru za den vypijou půllitr slivovice a u toho ujdou 50...ale já neměl na mysli několik extrémních jedinců, nýbrž jistou skupinu lidí... To byla narážka na já nevím jak tu skupinu "turistů" nazvat. Prostě lidi, kteří chodí stylem hospoda - hospoda - hospoda - kemp u rybníka. Charakteristické jsou pro ně obří či naopak malý a ověšený batohy, městský (bavlněný) oblečení a právě ty pěnový karimatky. Účel jejich cesty? Pobavit se, vylejt se. Na tom samozřejmě není vůbec nic špatnýho, ale tyto lidi já za turisty nepovažuju.
Tato skupina používá pěnový karimatky, a to z více důvodů - jejich "výlet" je spíše mejdan, tak potřebují něco, co to přežije. Často se o outdoor ani nezajímají a tak ani neví o existenci nafukovacích. Za další, na co by si kupovali nafukovací, když jdou párkrát do roka pod širák či do kempu. No a vzhledem k výše zmíněnému je jim u řiti, jestli maj batohy 25l s karimatkou uvnitř, nebo 65l s karimatkou z venku. Na ty jejich aktivity je to úplně jedno.
Že je pohodlí pěnovky dostatečné (tzn druhé nejhorší hodnocení od konce), to je na těch pár nocí taky netrápí...

Co jsem vyzkoušel nafukovací, tak už je prostě pěna pocitově beton. Ještě nejsu tak starej, abych se probudil rozlámanej, ať už spím na čemkoliv, ale přece jen ten rozdíl nafukovací vs pěnová je propastnej. Vyspím se na obojím, ale ono je rozdíl vyspat se výborně, nebo jen dostatečně. Třeba když nemůžu usnout, je mnohem pohodlnější dělat otočky na nafukovací, než na pěnový.
Hlavně odmalinka nesnáším pěnovky kvůli rozměrům. Překáželo a vadilo mi to jako děcku, teď je to úplně stejný. Pamatuju, jak jsem jako dítě měl přání, že chcu měkkou karimatku, kterou zabalím do hrnku. V tý době mě fakt nenapadlo, že za 24 let se mi to splní a budu cestovat s titanovým hrnkem, ve kterým mám složenou karimatku :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 23, 2021 7:10

asi se po 23 letech spkojenyho pouzivani penovky musim radist do skupiny hospoda - hospoda - hospoda. holt co nadelam, ze su v teto skupine takzvanych tuslristu kdeti vubec nechodi a jen se jdou vylejt a je jim to jedno...

mam rada penovy karimatky. jedina jejich nevyhoda pro me je nedostatecna izolace mimo leto. jinak s ni nemam vubec zadnej problem. jestli to ze me dela ozralce co nikam nedojde, asi se s rum smirim a budu se dal placat v naproste spokojenosti s ovesenym batohem, kterej nosim ke svy spokojenosti k bavlnenejm hadrum a dokonce si to venku uzivam a bavi me to.

v kazdym pripade zatim sem neobjednala nic a budu jeste chvili zvazovat. kara z decathlonu asi letosni leto jeste da.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod apuka » stř čer 23, 2021 9:22

Ja teda taky moc nechapu toto:
Etheric píše:e prostě pěna pocitově beton
:roll:. Z meho pohledu (a pro mne) je penovka dokonce pohodlnejsi nez nafukovacka, pro mne je to jako matrace na posteli. Ale hodne zavisi od toho, jak se nafoukne. Dokonce (v praci na podlaze) jsem se nekolikrat docela prijemne vyspal i na "erarni", ktera mela na rohu do obou stran v delce cca 30-40 cm odtrzenou latku, tj, nafouknout se nedala, ale drzela tam jenom pena. Cimz chci rict jen to, ze do prekvapive miry fungovala z pohledu pruznosti a odmekceni i totalne poskozena. Samozrejme v prirode nekde na kamenech nebo trsich travy bych se na ni nevyspal.

@mawe: I penova karimatka muze dobre izolovat v zime. Jen si musis sehnat silnejsi, tlustsi. Bohuzel ruka v ruce s tim jde, ze to bude zabirat o hodne vice mista nez ta letni tenci. A taky bude tezsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 23, 2021 10:54

apuka
to samozrejme vim, jen pisu, ze moje karimatky vzdy byly pohodlny a dobry na leto, ale na zimu sem si proste radsi poriidla nafukovacku kdyz uz sem jin resila do skotska kvuli kompaktnimu batohu. nova zlite taky davala -5 kdyz mi bylo tak o 7 let min nez ted, ted mi nestaci ani na +5...

v kazdym pripade v zime mi nafukovacka vyhovuje vuc ale v lete uprednostnuju penovku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » stř čer 23, 2021 14:12

@Mawe: neříkám, že každej uživatel pěnový karimatky je hospodskej potulnej, jen je to nejpočetnější skupina uživatel této karimatky. Druhá nejpočetnější jsou trampové a třetí začínající vandráci. U lidí, co chodí více/déle, už jsou k vidění málo, v terénu vídám pěnovky méně a méně, už to takhle do lesa v ČR používá opravdu málo turistů ve srovnání s ještě před několika málo lety..
Se přiznám, že občas kolegům s pěnou závidím, když večer to jen mrsknou na holou zem a neřeší nic, zatímco já vybírám klacíky, kamínky, bukvice,... Je s tim sraní, ale to je malá daň za to, že můžu mít menší a lehčí batoh. Což se do těchto veder náramně hodí. Méně se tak budu potit, spotrebuju tak méně vody, která taky něco váží, budu méně unaven,... Prostě pozitivní spirála :)
Jak už jsem psal, ať si kdo chce tahá třeba pružinovku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 23, 2021 16:41

kdyz je ti jedno kdo co nosi, tak je s podivem ze na to dokazes hazet negativa cely dve strany:D

kdyz se zamyslim, tak jeste treba 2 roky zpet nikdo v mym okoli jic jinyho nez penovku nemel. a i dneska pwnovka dost vyhrava cenou a odolnosti a s vahou bych se prela.protoze prumerna nafukovacka cenou vetsinou vazi minimalne stejne jako penovka, takze argument s vahou je uplne mimo na prumernej segment trhu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » stř čer 23, 2021 17:18

Mawenzi píše: je s podivem ze na to dokazes hazet negativa cely dve strany:D

argument s vahou je uplne mimo

Protože mě pěnový karimatky serou, odmala :D

Jde spíš o tu sbalitelnost. S pěnou si nemůžu vzít svůj 25l na víkend, s nafukovací jo. Takže ušetřím hmotnost na tom, že nemusím brát kvůli karimatce batoh větší, než potřebuju.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mitau » stř čer 23, 2021 17:58

Vyhodu sbalitelnosati karimatky vidim v tom, ze ten batoh pak vypada maly a ostatnim nemusi byt jasne, ze budes nekde prespavat (treba kdyz je to zakazane - chranene uzemi nebo treba covid). Ale i na maly batuzek jde karimatka pripnout, samozrejme zalezi na konkretnim batohu. Ja casto chodil s karimatkou na 22l batohu (Doll Dire Force), takze nevim, jestli te to bude vyslovene nutit si brat vetsi batoh. Chapu, ze treba zrovna na ten svuj karimatku nepridelas, ale neni to obecna vlastnost ;)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » stř čer 23, 2021 19:56

Technicky vzato by na můj 25l batoh ta role přidělat šla, dopředu i z boku. Ale není to vůbec dobrý řešení, překáží to v přístupu do kapes i při nošení. Taky když začne lejt, nepůjde nasadit pláštěnka.
A vadí mi už jen samotnej fakt, že mám na ten batoh přidělat věc větší, než je batoh samotnej :roll:
Přes ty rozměry pěnovky se nepřenesu, je to daleko za hranou maximálního rozměru věcí a zavazadla, co jsem ještě ochoten nosit. Tak obrovskej krám nosit odmítám, byť třeba není těžkej.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod apuka » stř čer 23, 2021 20:11

Etheric píše:můj 25l batoh ... věc větší, než je batoh samotnej
:-k :-k Docela bych chtel videt 25l batoh, ktery je mensi nez 50x180 cm karimatka. Teda pokud se nesroluje do role prumeru pul metru.

Vetsina 25l batohu, co jsem mel nebo jsem videl (a opravdu mel tech 25l) byl dokonce o malo vyssi nez 50 cm, proste ten hruskovy tvar se sirokym a hlubokym spodkem uz neni v mode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 24, 2021 5:13

etheric
my to.chapem ze ty to nemas rad, myslim, ze uz ti nemusis znova a a znova a znova opakovat:D tisicovkam jinejch lidi to nevadi.

fakt nechapu, proc by do vlakna o penovkach sel nekdo s dotazem kterou, kdyz by je nesnasel a nechtel. takze mysli si o penovkach co chces, pravdepodobne to nic nezmeni na faktu, ze ty tisice lidi je budou dal spokojene pouzivat i nosit a dokonce z toho ani nebudou mit nejaky pnuti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » čtv čer 24, 2021 6:23

@apuka: Batoh má 50x26x25cm. Karimatka nějakých 50x18 či 50x20cm. Což teda není "větší než batoh", ale téměř stejně velký jak batoh. Když to k tomu připnu, mám pocit, že to větší než batoh je. Prostě je šílený na batoh 50x26x25 přidělat něco 50x20. Nelze to přidělat tak, aby to nebránilo přístupu do přední kapsy nebo neblokovalo jednu boční kapsu. Dát to dospodu překáží ještě víc, než když to je na boku či ve předu. Prostě nosit na takovým batohu pěnovku ke extrémně nepraktický.

Už na to peču :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Tomas » čtv čer 24, 2021 6:28

Pěnovky jsem používal leta. Neskladný, nepraktický, R hodnota mizerná, časem se proleží a slehne. V autobuse zavází, v uličce vagonu zavází. Na kolo se to blbě dává / nedá dát / zavází.

Jediná "výhoda" je, že to člověk může hodit na ostrý kameny a ležet na tom (s velmi diskutabilním komfortem). Nafukování cca minutu večer a ráno 2 minuty balení mi nepřipadne jako žádný drama a člověka to nezabije.

Teď mám několik nafukovaček / samonafukovaček a volím dle teploty, pěnovka je u mě mrtvá věc.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » čtv čer 24, 2021 7:54

Tomas píše:Nafukování cca minutu večer a ráno 2 minuty balení mi nepřipadne jako žádný drama a člověka to nezabije.

Ať jsme fér, musíš ještě přičíst čas potřebný k důkladnějšímu vyčištění místa. Ale to jde většinou rychle, stačí vomect klackem a vycházet zbylej drobnej bordel, taky to není žádná tragédie a stihnu to i s nafučením karimatky a vybalenim spacáku akorát než se udělá lyo, takže časově netratim nic, jen spálím trošičku víc energie, ta se mi vrátí v komfortu spánku, takže ve finále taky netratim.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Kennedy » čtv čer 24, 2021 8:32

Tady se to zase jen hemží dezinformacemi! S pěnovkou jezdím celej život, v hospodě jsem nikdy nebyl a piva bych se nedotkl. Takže bych se chtěl zásadně ohradit proti podobnýmu škatulkování, které se zakládá na naprosto nepodložených domněnkách a spekulacích. =;
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Tomas » čtv čer 24, 2021 8:40

Etheric píše:Ať jsme fér, musíš ještě přičíst čas potřebný k důkladnějšímu vyčištění místa.

S pěnovkou taky dávaš pryč ostrý kameny, šišky, atd. naprd, takže moc velkej rozdíl v tom ve finále asi není.

Kennedy píše:S pěnovkou jezdím celej život, v hospodě jsem nikdy nebyl a piva bych se nedotkl.

:lol: Máš co dohánět. Já byl v hospodě s pěnovkou, s nafukovačkou a párkrát dokonce i úplně bez karimatky!
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » čtv čer 24, 2021 13:00

Kennedy píše:Takže bych se chtěl zásadně ohradit proti podobnýmu škatulkování, které se zakládá na naprosto nepodložených domněnkách a spekulacích. =;

Další, co to nepochopil. Neříkám, že každý, kdo používá pěnu, patří do hospodské "rekreační" skupiny. Ale říkám, že tato skupina je nejpočetnější co do uživatelů pěny, což mám vypozorováno. Následuje skupina trampů "ohníčkářů", za nimi skupina začátečníků. Zbytek tvoří malá část lidí napříč turistickým spektrem. Mezi "chodci" už začíná být pěna celkem rarita.
Asi jako když řeknu, že nejpočetnější skupinou uživatelů tarpů jsou UL turisté. To jistě jsou, ale neznamená to, že každý uživatel tarpu je UL turista ;)

Tomas píše:takže moc velkej rozdíl v tom ve finále asi není.

Nafukovačku musíš ještě doma po výletě sušit, tj několikrát nafouknout pumpsackem, nechat, vyfouknout,.. Ale chápu že pro někoho to může být nepředstavitelný problém, někteří mají tak nabité plány, že několik málo volných minut po příjezdu z výletu nenajdou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod JoseD » čtv čer 24, 2021 14:29

Etheric píše:Protože mě pěnový karimatky serou, odmala :D

Etheric píše:Další, co to nepochopil.

je vážně nutný tady takhle tapetovat fórum kvůli osobním problémům s pěnovými karimatkami?

Etheric píše:Neříkám, že každý, kdo používá pěnu, patří do hospodské "rekreační" skupiny. Ale říkám, že tato skupina je nejpočetnější co do uživatelů pěny, což mám vypozorováno.


aha. Já mám zase vypozorováno, že nejvíce uživatelů pěnových karimatek je mezi praváky. google: korelace vs. kauzalita.
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » čtv čer 24, 2021 14:36

Tahle diskuse uz prekonala i me nejhorsi diskuse s apukou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Asanoth » stř čer 30, 2021 10:39

To je takový nešvar všech fór, že přijde někdo, kdo ví co chce, je to produkt typu A a všichni mu začnou cpát produkty typu B a C... Ach ach.

Mawenzi píše:tzn asi vsechny penovky podobny...
doufala sem, ze eva vydrzi dyl, nez treba zlite... a teda asi vydrzi dyl, ale treba jen 2x dyl a ne vyrazne dyl... hm...


Mám Yate Evazote 14, od roku 2012 a nesleduju, že by se jakkoliv snižoval tepelný či jiný komfort: Byť to pohodlí samo o sobě není světové...
Zigzag má R 2,2, tohle má 2,0.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Asanoth » stř čer 30, 2021 10:46

Etheric píše:...nýbrž jistou skupinu lidí... To byla narážka na já nevím jak tu skupinu "turistů" nazvat. Prostě lidi, kteří chodí stylem hospoda - hospoda - hospoda - kemp u rybníka. Charakteristické jsou pro ně obří či naopak malý a ověšený batohy, městský (bavlněný) oblečení a právě ty pěnový karimatky. Účel jejich cesty? Pobavit se, vylejt se. Na tom samozřejmě není vůbec nic špatnýho, ale tyto lidi já za turisty nepovažuju.
Tato skupina používá pěnový karimatky, a to z více důvodů - jejich "výlet" je spíše mejdan, tak potřebují něco, co to přežije. Často se o outdoor ani nezajímají a tak ani neví o existenci nafukovacích. Za další, na co by si kupovali nafukovací, když jdou párkrát do roka pod širák či do kempu. No a vzhledem k výše zmíněnému je jim u řiti, jestli maj batohy 25l s karimatkou uvnitř, nebo 65l s karimatkou z venku. Na ty jejich aktivity je to úplně jedno.
Že je pohodlí pěnovky dostatečné (tzn druhé nejhorší hodnocení od konce), to je na těch pár nocí taky netrápí...


Tohle zní, jakože na to máš nějakou sofistikovanou sociologicko-psychologickou studii, sondu do pokleslého, temného světa, kam by ses jinak neodvážil se ani přiblížit... Ne, počkej, počkej... Zní to spíš jako absolutní dojmologie! ;)
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » stř čer 30, 2021 17:43

Dojmologie? Nevím... Všímám si toho, co kdo používá a ty pěnovky už jsou u turistů - chodců celkem rarita. Zejména poslední roky počty uživatelů pěny strmě klesají. Naopak zcela evidentně jsou jejich nejčastějšími uživateli ohníčkáři, příležitostní a začínající turisté.
Samozřejmě, že pěnu používají všechny skupiny napříč celým turistickým spektrem, ale výše zmíněné skupiny jsou prostě jejich nejčastějšími uživateli, toho nejde si venku nevšimnout.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod JoseD » stř čer 30, 2021 18:08

Etheric píše:Nevím...

ok, tak..
.. tady je to stručně: https://m.xkcd.com/2476/
..a tady to je vysvětlené trochu polopatičtěji: https://www.explainxkcd.com/wiki/index. ... _Base_Rate
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » stř čer 30, 2021 18:12

Takže moje levorukost je důvod, proč používám nafukovačku...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » stř čer 30, 2021 20:57

Kdybych nevedel, jak (ne)uvazujes, tak napisu Bingo! :twisted:

@JoseD: kdybych to nechapal na prvni pohled, tak to z toho vysvetleni nepochopim ;-) To se fakt nepovedlo, nakonec, je tam i takova poznamka. Mozna to zkus radej ty tady, strucne, cesky a polopaticky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Asanoth » čtv črc 1, 2021 9:14

Etheric píše:Dojmologie? Nevím... Všímám si toho, co kdo používá a ty pěnovky už jsou u turistů - chodců celkem rarita.


Etheric píše:chodí stylem hospoda - hospoda - hospoda - kemp u rybníka.
...
Účel jejich cesty? Pobavit se, vylejt se.
...
jejich "výlet" je spíše mejdan, tak potřebují něco, co to přežije.
...
Často se o outdoor ani nezajímají
...
ani neví o existenci nafukovacích.
...
jdou párkrát do roka pod širák či do kempu.
...
je jim u řiti, jestli maj batohy 25l s karimatkou uvnitř, nebo 65l s karimatkou z venku
...
Že je pohodlí pěnovky dostatečné (tzn druhé nejhorší hodnocení od konce), to je na těch pár nocí taky netrápí...


Tohle všechno poznáš z karimatky? Nebo z čeho vlastně? Jestli to není ze své touhy být ten jiný, drsný zálesák...

Ano, lidi, co jezdí málo (kamkoliv) mají pěnové karimatky, protože nebudou dávat dvojku za matračku co použijou párkrát do roka. To je jediná úvaha kam sahá příčinná souvislost. Zajímání se o "outdoor"(co to je? prostranství před panelákem?), počet navštívených hospod, spaní v kempu nebo mimo kemp a náhledy na velikosti batohu, tam to nesahá.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod skutrjohny » čtv črc 1, 2021 9:14

jen tak ze zvedavosti a dotaz v tuhle chvili asi hlavne na Etherica.
ty si pod to lehatko nedavas zadnou podlozkou, kdyz tak divoce cistis to misto? ty nafukovacku rovnou polozis na holou zem?

a k tem neskladnym karimatkam
ja teda pouzivam pouze nafukovaci lehatka, ale i klasicke moderni karimatky mi prijdou porad tak nejak cool. pusobi na me futuristicky, teda hlavne ty skladaci a krom te neskladnosti mi jinak prijdou nadcasove a neskutecne efektivni k ucelu, ke kteremu se pouzivaji, tzn., skoro neznicitelne, nesaji vodu, rychle rozlozene a sbalene, vsude k sehnani a levne. proste nabizi presne to, co turista potrebuje k danemu ucelu. nafukovacka ma jedinou nespornou vyhodu jen ve skladnosti, hotovo, tecka.
samozrejme,
je pohodlnejsi.. ale zas jak pro koho. nekomu prijde dostatecne pohodlna i penovka, protoze si holt nejakou izolaci nosi neustale sebou ;) (takze, pro mnohe to neni nevyhoda)
lehatko muze byt vyrazne teplejsi, ale zas.. dle urceni. na 3-sezonni pouzite je penovka dostacujici (takze, neni nevyhoda)

celkove vyhody penovek prevladaji a je tudiz idealnejsi.
tak a tim mas jiny uhel pohledu.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod milarepa » čtv črc 1, 2021 10:54

JoseD píše:
Etheric píše:Nevím...

ok, tak..
.. tady je to stručně: https://m.xkcd.com/2476/
..a tady to je vysvětlené trochu polopatičtěji: https://www.explainxkcd.com/wiki/index. ... _Base_Rate


proč sem dáváš takové cypoviny? Navíc explicitně podporující rasistickou partu Black Lives Matter? S tím běž mezi podobně postižené ztrátou soudnosti někam mezi zdegenerované sluníčkářské kruhy, odkud jsi to vykopal
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » čtv črc 1, 2021 10:59

Asanoth píše:Tohle všechno poznáš z karimatky?

Ne, to poznám většinou podle toho, o čem se mezi sebou baví, jaký plány pro výlet řeší atd. Tyhle skupinky přeslechnout nejde. A skupiny řešící alkovandry jsou v drtivé většině vybaveni pěnou. Stejně tak většina ohníčkářů používá na přístřešek celtu a většina UL turistů zase tarp. Jsou to jediné skupiny používající toto vybavení? Ne. Jsou to skupiny, které daný typ vybavení používají nejčastěji? Ano.
Znova opakuju, že nejde o počet vypitejch piv atd, ale o způsob, jakým kdo výletuje.
Něco se dá poznat taky podle oblečení, výbavy připnutý na batohu,... A často se prostě někoho zeptám, protože mě rozličná výbava zajímá. Někdy mi ten dotyčný přinese svým pochystem aj inspiraci, někteří to mají opravdu vychytaný.

Touha být drsný zálesák? To fakt nejsu a ani po tom netoužím. Kdo je drsný zálesák? Asi ten, komu pro pobyt v přírodě stačí mačeta a vše ostatní si vyrobí a obstará z přírodních materiálů? To je ale survival, bushcraft, tomu se já nevěnuju.
Nejsu drsný zálesák, nýbrž obyčejný turista - chodec, s velmi křehkou duší, která má k té drsné fakt daleko.
Touha být jiný? Však dělám a používám to, co je teď dá se říci v módě a co dělá a používá velká část chodců, tady spíše zapadám do davu, než že bych vyčníval. Jiný su až až a vůbec se o to snažit nemusím, spíš se občas snažím nebýt tak jiný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky

cron