S 2-letým dítětem poprvé pod stan (týpí)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

S 2-letým dítětem poprvé pod stan (týpí)

Příspěvekod Ctirad » ned čer 24, 2007 8:41

Chystáme se s naší téměř dvouletou holčičkou poprvé na týden pod stan, respektive - budeme spát v týpíčku. Doporučili byste spacák, deky nebo ještě něco speciálního? Bude to koncem srpna, takže noci už budou chladné. Nevím, jestli by jí spacák nevadil kvůli nemožnosti pohybu. Případně jestli máte jiné další zkušenosti, sem s nima.
Ctirad
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 13, 2006 11:43

Příspěvekod pripluv » ned čer 24, 2007 9:27

Spacák. Z deky se může odkopat. Ve spacáku může zase zajet dolu a udusit se. Spíš nějakej dětskej spacák, něco jako větší fusak do kočáru :(( . A do foroty deku.
Důležitější bude to, co bude pod ní, kvalitní izolace od země, karimatka, nafukovačka nebo tak něco. Jinak, jestli to tee-pee bude mít lajning, tak to bude v pohodě.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » pon čer 25, 2007 20:44

Pokud bude dobre udelany typko vcetne lajningu, tak staci neco uplne lehkyho... Nejakej jak Pripluv naznacil fusak do kocaru, tak neco takovyho prikryty dekou by podle me mohlo stacit... Ale zalezi na konkretnich podminkach. Jinak sve trilete sestrence bych uz bral spacak...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Michal Bazilišek » pon čer 25, 2007 21:15

No, já jsem s klukem jezdil od jednoho roku (teď jsou mu 3), ale je pravda, že jsme to nejdřív vyzkoušeli na zahradě. Byl v pohodě a pod stan se těší. Máme normální stan (kupoli) a má malý spacák mumii od Hannahu. Za týden zase vyrážíme, bude to masakr, 6 chlapů a 8 dětí. To nemůže přežít nikdo. Až budete číst o tragédii v Úštěku, tak mluví o nás :mrgreen: .
Jo a stanujeme i když je ráno kolem nuly.
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod tulak » úte čer 26, 2007 8:25

s dvojčaty jsem to dělal jednoduše, v horolezeckém stanu - "psí bouda" nás spalo 6. 2 dospěláci, děti 6, 3, 2, 2. holky spaly v přeloženém spacáku "pod ně" tak že měly pod sebou dost silnou izolační vrstvu na karimámě a kluci spali v zimním fusaku z beránka. přežili všichni. největší nebezpečí hrozilo ze zalehnutí ...... :-) se 4 letou holkou jsem spal běžně pod stěnou pod širákem. spala na karimatce a v přeloženém spacáku pod ní. jestli je nějaký živočich uzpůsoben k přežití tak, je to dítě,. to přežije snad všechno. (jen se to nesmí, až na výjimky, dovědět babička :-) )
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod honzi » úte čer 26, 2007 9:09

Když byli děti malé tak jsme jednoduše v půlce převázali spacák aby nemohly zajet dovnitř a spalo se v pohdě.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K


Zpět na Spacáky a karimatky