Spacák 1200-1500 kč třísezonní???

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacák 1200-1500 kč třísezonní???

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 17, 2007 13:18

Zdravím.

Potřeboval bych poradit jaký spacák pro přítelkyni, jede v létě na jahody do Skotska.
Myslím, že nejlepší by byl nějaký třísezonní. Má nižší krevní tlak tak ji je občas i v létě zima. Měří 183 cm a cena spacáku kolem 1200-1500kč. A čím menší přepravní rozměry a hmotnost tím lépe :-)

Moje tipy:

http://www.bartsport.cz/trisezonni-spac ... ?v=1746921

http://www.bartsport.cz/trisezonni-spac ... rt-trekker

http://www.kasa.cz/sport-outdoor/koupit ... loap-lite/

http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?n ... nguageID=1


Předem díky za informace
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Goggy » čtv kvě 17, 2007 14:40

Mam Pinguin Comfort a pohoda, za ten rok se moc nesleh, koupe na nejaky vystave za 1000kc, spal sem v tom napodzim, k rano bylo pod nulou a v teplakach a kosili mi v tom bylo tak korat. Akorat je to teda mrcha velka tezka spatne sbalitelna. Kdyz bude ale nahodou nad 15 stupnu tak ji podle me zacne bejt docela teplo...
Naposledy upravil Goggy dne čtv kvě 17, 2007 14:44, celkově upraveno 1
Goggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 3, 2007 16:14

Příspěvekod Mablung » čtv kvě 17, 2007 14:41

Z tohodle výběru bych určitě za sebe vyřadil LOOP (vypadá sice efektně, ale kvalitou si moc jistý nejsem). Jako třísezonní bych za tu cenu bral toho Pinguina (a to i přesto, že má kol 2kg).
Uživatelský avatar
Mablung
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon dub 16, 2007 8:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 17, 2007 14:46

Mablung píše:Z tohodle výběru bych určitě za sebe vyřadil LOOP (vypadá sice efektně, ale kvalitou si moc jistý nejsem). Jako třísezonní bych za tu cenu bral toho Pinguina (a to i přesto, že má kol 2kg).

jj, efektne ale neefektivne...a hned po nem bych poslal do vecnych lovist rockempire...a ze zbytku bych rek, ze pinguin je lepsi varianta
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Mablung » čtv kvě 17, 2007 14:55

Hafi píše: jj, efektne ale neefektivne...a hned po nem bych poslal do vecnych lovist rockempire...a ze zbytku bych rek, ze pinguin je lepsi varianta


To jsi trefil úplně přesně!!! *
Uživatelský avatar
Mablung
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon dub 16, 2007 8:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mablung » čtv kvě 17, 2007 15:09

A co třeba některý z Condorů.
Mám taky jeden (s Duothermem) a jsem spokojený (i když některé typy mají blbý kompresní obal, ale to se dá jednoduše vyřešit :wink: )
Uživatelský avatar
Mablung
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon dub 16, 2007 8:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod Goggy » čtv kvě 17, 2007 15:41

Ten loap ma vlakna Poly Plus, to je jednoduchy duty vlakno od francouzky irmy co vyrabi plasty.

Pinguin pouziva duty vlakno se 4rma dutinama, sice to neni polarguard 3d ale je to 2x200gramu a vzhledem k tomu ze ten pytel ma pres 2kg tak se asi neprepsali. U Loapu se mi gramaz najit nepodarilo, jen celkovou vahu, a pokud to neni kvalitni peri nebo P3D tak bych se spis misto poctu vrstev, dutosti vlaken zameril na cistlou vahu pytle, cim tezsi tim vic to bude hrat..
Goggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 3, 2007 16:14

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 17, 2007 16:50

Prozatím to vypadá na Pinguin Comfort, ale má velkou hmotnost a rozměry což není moc dobré na cestování. Mají tam napsáno velikost po sbalení 25×42/30 cm co znamená 42/30 cm?? Kdyby to bylo 42 cm po sbalení to je dost velká délka, 30 cm by bylo mnohem lepší.

http://www.bartsport.cz/trisezonni-spac ... in-comfort
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 17, 2007 16:53

A co říkáte na tento spacák???

trek-sport-mountain

http://www.bartsport.cz/trisezonni-spac ... t-mountain
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Spacák

Příspěvekod funo » čtv kvě 17, 2007 18:03

Mrkni na husky.cz, maj tam akční ceny na spacáky.Určitě je to značka srovnatelná s RE, nebo Treksportem.Za tu cenu...
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Re: Spacák

Příspěvekod funo » čtv kvě 17, 2007 18:04

funo píše:Mrkni na husky.cz, maj tam akční ceny na spacáky.Určitě je to značka srovnatelná s RE, nebo Treksportem.Za tu cenu...


Opravuji: huskycz.cz
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 17, 2007 18:44

no huskyho bych soupnul jen tesne nad uroven loap...takze taky nebrat. jinak ta velikost: mas kompresni obal a 42 je to pred stazenim, 30 po stazeni
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod KeyLuke » čtv kvě 17, 2007 18:57

A co Ferrino nadir 580? Za 1200Kč je to dobrá koupě.
KeyLuke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 7, 2006 21:25

Příspěvekod brhel » čtv kvě 17, 2007 18:59

pinguin, condor nebo prima :smt023
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod funo » čtv kvě 17, 2007 19:00

Hafi píše:no huskyho bych soupnul jen tesne nad uroven loap...takze taky nebrat. jinak ta velikost: mas kompresni obal a 42 je to pred stazenim, 30 po stazeni


Docela spol. Husky lituju, začali jako supermarketová značka a i když podle mě tvrdě makají, tak zbavit se této nálepky jim dá sakra práci..Myslím, že určitě není o nic horší než třeba např.Coleman atd.Když mrknu na zakládající příspěvek (přenocování na brigádě), tak mám dojem, že Husky v pohodě stačí.
Jinak dle mého názoru u nás za něco stojí pouze Prima, Sir Joseph a možná Pinguin..Primu mám (3D) ostatní je teorie...
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 17, 2007 19:05

funo píše:
Hafi píše:no huskyho bych soupnul jen tesne nad uroven loap...takze taky nebrat. jinak ta velikost: mas kompresni obal a 42 je to pred stazenim, 30 po stazeni


Docela spol. Husky lituju, začali jako supermarketová značka a i když podle mě tvrdě makají, tak zbavit se této nálepky jim dá sakra práci..Myslím, že určitě není o nic horší než třeba např.Coleman atd.Když mrknu na zakládající příspěvek (přenocování na brigádě), tak mám dojem, že Husky v pohodě stačí.
Jinak dle mého názoru u nás za něco stojí pouze Prima, Sir Joseph a možná Pinguin..Primu mám (3D) ostatní je teorie...

a jako myslis ze sou vyrazne lepsi nez byli? akorat se zacali trosku jinak profilovat.
A co se tyce staci/nestaci. nevim jak je moc pocasi ve skotsku, ale rek bych zet am v noci muze byt i zima. nepopiram ze by mozna husky stacil, ale proc, kdyz za stejnou cenu muzu mit neco lepsiho? je jasny ze je tady zbytecny nutit primu kdyz je to mmo financni moznosti, ale ten piguin je ok.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » čtv kvě 17, 2007 19:06

Shodou okolností má Coleman nálepku supermarketové značky ve státech :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Skimpy » čtv kvě 17, 2007 19:28

AD Hafi

Mám podobný názor, proto jdu do Pinguin Comfort.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Spacák

Příspěvekod petr.sis » čtv kvě 17, 2007 22:58

Pokud spacák - pak Jurek!

TREK PL1
hřeje ikdyž je vlhký!

V těchto věcech sázím na jistotu. Mrznout někde v blbém spacáku a hřát se pouze myšlenkou, že jsem ušetřil 500,- ??? Z toho jsem už vyrostl :lol:
Uživatelský avatar
petr.sis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 9, 2007 19:00
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Rujir » pát kvě 18, 2007 0:18

Přípluv píše:Shodou okolností má Coleman nálepku supermarketové značky ve státech :mrgreen: .


A opravnene. :twisted:

Inak dievcina bude spat vonku medzi tymi jahodami? Ja teda neviem, ako prebiehaju brigady v Skotsku, ale to budu spat v stanoch, alebo nejakych budach, alebo ako?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Skimpy » pát kvě 18, 2007 5:20

AD Rujir

Aaaaaaaaa na to jsem zapoměl, předpokládá se že budou spát v karavanech. (aspoň loni to tak bylo).
Nic méně Pinguin je již objednaný u bartsportu za 1260 kč.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Spacák

Příspěvekod Hafi » pát kvě 18, 2007 8:31

petr.sis píše:Pokud spacák - pak Jurek!

TREK PL1
hřeje ikdyž je vlhký!

V těchto věcech sázím na jistotu. Mrznout někde v blbém spacáku a hřát se pouze myšlenkou, že jsem ušetřil 500,- ??? Z toho jsem už vyrostl :lol:

proč mám dycky z tvých příspěvků pocit jak při sledování reklamního bloku na nově?! Divná náho da že zas doporučuješ jedinou značku co prodáváš, ne?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pát kvě 18, 2007 8:37

třeba to prodává i proto, že je přesvědčen o kvalitě. Dokud nezáčíná své příspěvky tučným linkem na svůj kšeft, nevadí mi to. Konkrétně v tomto příspěvku bych se o nějaký kšeftě nedozvěděl, kdybych to nevěděl z dřívějška...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pát kvě 18, 2007 8:43

Přípluv píše:třeba to prodává i proto, že je přesvědčen o kvalitě. Dokud nezáčíná své příspěvky tučným linkem na svůj kšeft, nevadí mi to. Konkrétně v tomto příspěvku bych se o nějaký kšeftě nedozvěděl, kdybych to nevěděl z dřívějška...

souhlasim s tim, ze z tohoto to neni uplne zrejmy ale pokud to vis, tak to vyzni zajmave. Btw, kdyz se podivas na jeho stranky, tak si vsimnes ze neprodava jine spacaky nez jurek. takze bud je presvedcen ze jedine kvalitni je jurek (coz je mi divny...) anebo proste nic jinyho neprodava a pak je to reklama.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Chasi » pát kvě 18, 2007 9:16

Btw...dle mého názoru zde každý doporučuje (do jisté míry propaguje) výrobky, zboží, se kterým má nějaké zkušenosti (především své vlastní). Každopádně to reklama je, ale to neznamená, že by tady neměl přispívat i někdo, kdo vlastní nějaký obchod s tímto výr.,zbožím.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Re: Spacák

Příspěvekod tina » pát kvě 18, 2007 9:26

Hafi píše:proč mám dycky z tvých příspěvků pocit jak při sledování reklamního bloku na nově?! Divná náho da že zas doporučuješ jedinou značku co prodáváš, ne?


to sa bezne robi. ja pracujem v rekl. agenture a taketo finty casto doporucujeme klientom. je to velmi lacna a efektivna reklama, vhodna halvne pre male firmy, lebo ludia nevedia ze ide o reklamu a maju tendenciu takymto prispevkom verit. len sa o tom pre istotu nehovori ;)
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod pripluv » pát kvě 18, 2007 10:49

Jenom trochu paranoidní člověk si najde reklamu všude. Počínaje diskuzema, končící PR článkama v denících. Taky mám k reklamě poměrně blízko.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 18, 2007 11:13

Přípluv píše:Jenom trochu paranoidní člověk si najde reklamu všude. Počínaje diskuzema, končící PR článkama v denících. Taky mám k reklamě poměrně blízko.

Poměrně? :mrgreen: 6106 příspěvků na téma C... :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pát kvě 18, 2007 11:26

Přípluv píše:Jenom trochu paranoidní člověk si najde reklamu všude. Počínaje diskuzema, končící PR článkama v denících. Taky mám k reklamě poměrně blízko.


Jo, ale je rozdiel, ked mas z toho okamzity zisk, a ked robis reklamu vyrobku len preto, lebo je kvalitny a si s nim spokojny. A to je ten rozdiel, na ktory hafi naraza.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Spasitel » pát kvě 18, 2007 11:50

Přípluv napsal:
Shodou okolností má Coleman nálepku supermarketové značky ve státech .


A opravnene.
A z coho vychadzas? Lebo podla mna to je hlavne vec obchodnej politiky a taktiky kde sa rozhodnes predavat a vyrabat. Uchytit sa v supermarketich (hlavne v usa) vyzaduje okrem dobrej ceny aj solidnu kvalitu. Preto nemam rad zbytocne predsudky sposobene tym, ze sa nejaka znacka najde aj v supermarkete. O Husky som uz pocul, ze ich batohy nie su nic moc. O Colemane som schopny sa aj trochu priet, lebo napriklad stany maju aj lacne jednoduchsie, aj take co preziju vo vyssich horach. Okrem toho je to velmi inovativna firma, zatial co Jurek spi na vavrinoch tak Coleman uz prisiel s mnohymi novymi modelmi o ktorych si dovolim povedat ze mali rozne zaujimave riesenia.

Minule som si zobral v obchode katalog Jurek 2007, tak velmi pripomina modelmi (dokonca tie iste fotky!) aj graf. upravou, formatom atd atd katalog - teda slova katalog to vlastne ani nie je hodne - spred asi 5 rokov, kde boli este aj skolacke chyby v anglickom preklade, stale je to tak maly format ze je az zle citatelny.... proste neviem ci sa Jurek hra na nejaky outdoorovy underground; co si usiju v malej dielnicke aj predaju viacmenej vo vlastnej rezii a ignoruju vyvoj... ale aj to je cesta.

Obchodny uspech sa dnes deje skor tak, ze najdes fabriku kde ti to nasekaju lacno a v stabilnej prijatelnej kvalite (cize najskor Azia), zaplatis vyvojarov a marketing a zorganizujes distribuciu. Tak to robi globalna znacka Coleman. A ze su ich veci zle by som netvrdil, mam varic ktory mi dobre sluzi 5 rokov, stan je zatial novy tak este uvidim. Ani nejake staznosti som nepocul...

proč mám dycky z tvých příspěvků pocit jak při sledování reklamního bloku na nově?! Divná náho da že zas doporučuješ jedinou značku co prodáváš, ne?


to sa bezne robi. ja pracujem v rekl. agenture a taketo finty casto doporucujeme klientom. je to velmi lacna a efektivna reklama, vhodna halvne pre male firmy, lebo ludia nevedia ze ide o reklamu a maju tendenciu takymto prispevkom verit. len sa o tom pre istotu nehovori
Dost sa to blizi tomu co by si clovek predstavoval pod zavadzanim zakaznika resp. nekalymi obchodnymi praktikami :? Uznaj sam, ked ti vychvaluje nieco niekto, kto z toho ma priamy profit, tak velku doveryhodnost to nevzbudzuje...
A rad by som vedel ake mas zo svojej prace pocity, ked sa k tomuto priznavas.
Spasitel
 

Další

Zpět na Spacáky a karimatky