Jaký spacák do 1900 kč???

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký spacák do 1900 kč???

Příspěvekod lukynh » úte kvě 8, 2007 18:21

Přemýšlím o koupi spacáku do 1900 kč. Budu rád za každou radu, díky. Zatím se mi líbí tyto dva od Colemanu. Co myslíte??

http://www.bartsport.cz/trisezonni-spac ... cco-xtr-15
http://www.bartsport.cz/trisezonni-spac ... emons-x750
lukynh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 8, 2007 18:16

Re: Jaký spacák do 1900 kč???

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 18:26

lukynh píše:Přemýšlím o koupi spacáku do 1900 kč. Budu rád za každou radu, díky. Zatím se mi líbí tyto dva od Colemanu. Co myslíte??

http://www.bartsport.cz/trisezonni-spac ... cco-xtr-15
http://www.bartsport.cz/trisezonni-spac ... emons-x750

doporucuju pridat stovku a koupit prima tulak eco....cimz jsem vyjadril postoj vsech na OF,že?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » úte kvě 8, 2007 18:29

Ty Colemany ... žádná sláva.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Chumy » úte kvě 8, 2007 19:26

Já mám Colemn Peak Sirocco už víc jak rok a jsem s ním moc spokojený. Spal jsem v něm i v zimě v iglů při -20....v létě je na mě ale moc teplý, to z něj ráno vyleješ litr potu :mrgreen: ...jinak letos si koupím určitě ještě jeden pro přítelkyni, abychom je mohli spojit. Já s ním nemám nejmenší problém. Nemám sice moc zkušenosti se spacáky třeba od "Primy" ale tenhle Coleman je supr.... *
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha

Re: Jaký spacák do 1900 kč???

Příspěvekod uplne jinej martin » úte kvě 8, 2007 20:31

Hafi píše:doporucuju pridat stovku a koupit prima tulak eco....cimz jsem vyjadril postoj vsech na OF,že?


NE, já bych doporučil zas Condora, ale proti gustu žádnej dišputát.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod ToM » úte kvě 8, 2007 21:03

Taky nemám nic proti Colemanovi, holt si ale musí člověk uvědomit, že Američané měří průměrně 220 cm, proto taky Coleman dělá spacáky 230 cm dlouhé, takže je fajn nosit na zádech +- půl metru látky a výplně navíc... :D
Ale jinak mám Peak 6.20 a nestěžuju si, aspoň mám trénink na 5BV...
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod brhel » úte kvě 8, 2007 21:41

a kolik stojí vlastně spacák? :lol:
volil bych českou kvalitu pinguin, prima, condor. Ani s jednou z tehle znacek vedle neslapnes a snad najdes i neco v dany cene.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Jaký spacák do 1900 kč???

Příspěvekod valodja » sob kvě 12, 2007 15:01

lukynh píše:Přemýšlím o koupi spacáku do 1900 kč. Budu rád za každou radu, díky. Zatím se mi líbí tyto dva od Colemanu. Co myslíte??


ahoj, já jsem si zrovna teď objednal Loap St. Laurent. Má údajný parametry komf.-8/lim.-15, no moc tomu nevěřim, ale když to bude o 10st horší, pořád to bude ok. Má 1900g quallofillu a dá se sehnat za 1629 (kde, to lehko vygoogluješ). A je to celý v Tactelu. Doufám, že provedení nebude úplnná hrůza. Takže jsem neodolal a budu dělat pokusnýho králíka Jinak se dá sehnat asi o 70kč levnějc 1750g St.Moritz.
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Re: Jaký spacák do 1900 kč???

Příspěvekod uplne jinej martin » sob kvě 12, 2007 16:44

valodja píše: a dá se sehnat za 1629 (kde, to lehko vygoogluješ).

Si hrajem na schovku? Nějak nechápu. Sem napiš rovnou, že na http://www.extrem-outdoor.com
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Jaký spacák do 1900 kč???

Příspěvekod uplne jinej martin » sob kvě 12, 2007 16:46

valodja píše:
lukynh píše:Přemýšlím o koupi spacáku do 1900 kč. Budu rád za každou radu, díky. Zatím se mi líbí tyto dva od Colemanu. Co myslíte??


ahoj, já jsem si zrovna teď objednal Loap St. Laurent. Má údajný parametry komf.-8/lim.-15, no moc tomu nevěřim, ale když to bude o 10st horší, pořád to bude ok. Má 1900g quallofillu a dá se sehnat za 1629 (kde, to lehko vygoogluješ). A je to celý v Tactelu. Doufám, že provedení nebude úplnná hrůza. Takže jsem neodolal a budu dělat pokusnýho králíka Jinak se dá sehnat asi o 70kč levnějc 1750g St.Moritz.

Bych rači šel do Condora za tuhle cenu, kór když třeba holan má teď 15% slevu na všecky spacáky ;-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Jaký spacák do 1900 kč???

Příspěvekod valodja » sob kvě 12, 2007 22:01

uplne jinej martin píše:
valodja píše: a dá se sehnat za 1629 (kde, to lehko vygoogluješ).

Si hrajem na schovku? Nějak nechápu. Sem napiš rovnou, že na http://www.extrem-outdoor.com


jo, sorry :roll:
občas blbnu :((

no, koukal jsem na condory a je fakt, že za ty prachy by mohl být s duothermem...mno, uvidíme, jak bude vypadat a sloužit ten co jsem objednal...snad to nebude extra průšvih :? 8)
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Příspěvekod Hans » čtv čer 7, 2007 17:20

Nemůžu porovnat s ostatníma spacákama, ale brácha má Hannah Bivak II, a jsem zcela spokojen. komfort -5, extrém - 15. možná trochu větší a těžší, ale to se u takového spacáku dá očekávat. Za letních dnů nepoužitelný, ale kdo by se s tim v létě tahal. Nemyslim že se dá udělat chyba.
Hans
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 2, 2007 18:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod tuso » čtv čer 7, 2007 17:29

Hans píše:Nemůžu porovnat s ostatníma spacákama, ale brácha má Hannah Bivak II, a jsem zcela spokojen. komfort -5, extrém - 15. možná trochu větší a těžší, ale to se u takového spacáku dá očekávat. Za letních dnů nepoužitelný, ale kdo by se s tim v létě tahal. Nemyslim že se dá udělat chyba.


Já jsem jednu našel. Hádejte jakou? :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » čtv čer 7, 2007 17:34

tuso píše:Já jsem jednu našel. Hádejte jakou? :mrgreen:


Myslim, ze viem, aku mas na mysli... :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Nik » čtv čer 7, 2007 17:38

Když už tady probíráte spacáky, jak jsou na tom třeba spacáky od Jurka, jde mi o model HILLY - třísezonní
Nik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 20, 2007 11:58

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv čer 7, 2007 21:33

Nik píše:Když už tady probíráte spacáky, jak jsou na tom třeba spacáky od Jurka, jde mi o model HILLY - třísezonní


Ne nijak extrémně špatně. Ale jak já řikam, jako raděj dopoledne nechám picnout prase a k večeru jím čerstvou kejtu, raděj zavolám od condora a za tejden až dva mam spacák, kterej ještě před deseti dněma chrochtal a běhal po chlívku :-) (jako že necestoval měsíc nahňácanej v kontejneru v lodi, jež dováží čaj a kávu).
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod zbuddy » pát čer 8, 2007 2:41

uplne jinej martin píše:jako že necestoval měsíc nahňácanej v kontejneru v lodi, jež dováží čaj a kávu).

To je velice chytrá poznámka :smt023
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod šíp » pát čer 8, 2007 7:07

Hans píše:Nemůžu porovnat s ostatníma spacákama, ale brácha má Hannah Bivak II, a jsem zcela spokojen. komfort -5, extrém - 15. možná trochu větší a těžší, ale to se u takového spacáku dá očekávat. Za letních dnů nepoužitelný, ale kdo by se s tim v létě tahal. Nemyslim že se dá udělat chyba.


tenhle spacák má sestra se švagrem a jsou nespokojeni. právě že při teplotách kolem nuly se vnem nevyspali
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hans » pát čer 8, 2007 14:55

tuso píše:
Hans píše:Nemůžu porovnat s ostatníma spacákama, ale brácha má Hannah Bivak II, a jsem zcela spokojen. komfort -5, extrém - 15. možná trochu větší a těžší, ale to se u takového spacáku dá očekávat. Za letních dnů nepoužitelný, ale kdo by se s tim v létě tahal. Nemyslim že se dá udělat chyba.


Já jsem jednu našel. Hádejte jakou? :mrgreen:


Hele, tak to by mě fakt zajimalo jakou. Že je to Hannah? Samozřejmě že se chyba udělat dá, ale nemůžou bejt mezi spacákama tak propastný rozdíly. Když už jste ze mě udělali takovýho amatéra tak mě aspoň poučte o tý chybě. (Mimochodem čekal jsem že mě někdo na tady tom anti-Hannah foru zkritizuje.)

šíp píše:tenhle spacák má sestra se švagrem a jsou nespokojeni. právě že při teplotách kolem nuly se vnem nevyspali


Tak v tom případě mám vadnej spacák. Ve skalách kolem teploty pod nulu, jsem se naprosto v pohodě vyspal aniž bych byl nějak zvláštně oblečenej.
Hans
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 2, 2007 18:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Petras » pát čer 8, 2007 15:00

Hans píše:Tak v tom případě mám vadnej spacák. Ve skalách kolem teploty pod nulu, jsem se naprosto v pohodě vyspal aniž bych byl nějak zvláštně oblečenej.

Jo a kolik jsi měl :partyman: v sobě svetrů
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Hans » pát čer 8, 2007 15:08

Petras píše:
Hans píše:Tak v tom případě mám vadnej spacák. Ve skalách kolem teploty pod nulu, jsem se naprosto v pohodě vyspal aniž bych byl nějak zvláštně oblečenej.

Jo a kolik jsi měl :partyman: v sobě svetrů


:D Je to zvláštní, ale žádnej. To co jsme s sebou měli tak mi nejelo. Zato kámoš jich měl v sobě dost :lol: on dobře ví o co se jedná :D
Hans
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 2, 2007 18:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Petras » pát čer 8, 2007 15:11

Hans píše:
Petras píše:
Hans píše:Tak v tom případě mám vadnej spacák. Ve skalách kolem teploty pod nulu, jsem se naprosto v pohodě vyspal aniž bych byl nějak zvláštně oblečenej.

Jo a kolik jsi měl :partyman: v sobě svetrů


:D Je to zvláštní, ale žádnej. To co jsme s sebou měli tak mi nejelo. Zato kámoš jich měl v sobě dost :lol: on dobře ví o co se jedná :D

:weedman:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod pripluv » pát čer 8, 2007 16:09

@ Hans: nečil se hned :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pát čer 8, 2007 17:13

Hans píše:... ale nemůžou bejt mezi spacákama tak propastný rozdíly.


Ale jasne, ze moze. A este aky.
1. Takze zaklad je samozrejme v pouzitych materialoch. Ak sa zvolia kvalitne, tak sa tam naozaj neda velmi kde spravit chyba, pac materialy si nikto nevyraba, ale kupuju sa uz hotove "metraze" (p3d sa asi na metre nekupuje).
2. Dolezity je aj vonkajsi material. Darmo mas superizolacne vlakno, ak ho strcis do sustaku, ktory prefukne aj najmensi vanok a zvnutra das bavlnu, alebo podobne zazracny material pritahujuci vodu.
3. Najdolezitejsia cast - samotna konstruckia spacaku tj. tvar spacaku, tvar jednotlivych "sindlov", v ktorych je izolacny material, zateplovaci golier, kapuca stahujuca hlavu a pod. Najvacsie nebezpecenstvo plynie z toho, ze ked to zle usijes, tak ti vzniknu tzv. studene svy, pri ktorych ti ani perie nepomoze.
4. Drobnosti typu kapsicka na cennosti, putka na zavesenie spacaku, kompresny a skladovaci obal na spacak a pod.

Toto su samozrejme vseobecne zasady a netvrdim, ze toto vsetko je prave na tom, konkretnom Hannahu zle (ja som nan ani nepozrel, takze vazne netusim), ale toto su zaroven veci, ktore odlisuju kvalitny spacak od produkcie ala Tesco. Howgh! *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » pát čer 8, 2007 20:42

zbuddy píše:To je velice chytrá poznámka :smt023

A letošní maturanti i pochopili narážku na jednu debilní knihu ;-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Hans » pát čer 8, 2007 22:38

@Rujir: Díky za vysvětlení. Pochopitelně si nebudu kupovat spacák z Tesca.
Hans
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 2, 2007 18:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Mablung » sob čer 9, 2007 14:02

Hans píše:@Rujir: Díky za vysvětlení. Pochopitelně si nebudu kupovat spacák z Tesca.


to je snad samozřejmé :wink:
Uživatelský avatar
Mablung
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon dub 16, 2007 8:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » ned čer 10, 2007 8:06

Hans píše:Hele, tak to by mě fakt zajimalo jakou. Že je to Hannah? Samozřejmě že se chyba udělat dá, ale nemůžou bejt mezi spacákama tak propastný rozdíly. Když už jste ze mě udělali takovýho amatéra tak mě aspoň poučte o tý chybě. (Mimochodem čekal jsem že mě někdo na tady tom anti-Hannah foru zkritizuje.)

.


Nejde o amatéra. Jde o to, že kámoše, co maj Hannah a jsou spokojeni spočítám na jedné ruce. Daleko víc je těch, co ho mají a nadávají kam přijdou. Už se to tady několikrát rozebíralo. Prostě fušerské provedení. Přítelkyně má Hannah Wrapper- perfektní kalhoty,akorát první kus jsme museli vyměnit, protože ještě doma se odpáral komplet sucháč na jedný nohavici. A tak je to u hodně výrobků Hannah. Co ti je platná trechnologie, když i Ťamani šijou kvalitněji.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » ned čer 10, 2007 20:51

uplne jinej martin píše:
zbuddy píše:To je velice chytrá poznámka :smt023

A letošní maturanti i pochopili narážku na jednu debilní knihu ;-)

I maturant z roku 1982 pochopil :twisted: :twisted: :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon čer 11, 2007 8:24

zbuddy píše:I maturant z roku 1982 pochopil :twisted: :twisted: :twisted:


A to v tom roku uz Maria Terezia zaviedla povinnu skolsku dochadzku? :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Další

Zpět na Spacáky a karimatky

cron