Perovy spacak

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Perovy spacak

Příspěvekod conny » úte kvě 8, 2007 7:57

Rozhodla som sa, ze zainvestujem do peroveho spacaku:

Moje poziadavky su nasledovne:
- vyuzitie jar, jesen a letna VHT
- priorita nie je ani tak vaha ako zbalitelnost (preto perak).
- potrebujem sa v tom pohodlne vyspat zhruba do -5 (kedze som zmrzlik na pohladanie, navrhujem babsky komfort tak -10)
- ta vec by nemala velmi premokat (rada spim pod sirakom a to na cloveka nejakych par kvapiek obcas padne - minimalne slusna rosa - neradte mi zdarak, to si radsej priplatim za ten spacak)
- mam 165cm, takze by som preferovala nieco kratsie.


kukala som rakoncaja a warmpeace, len mam trosku gulas v modeloch. alebo je rozumenejsie nechat si to niekde rovno usit?

potrebujem to vyriesit do zaciatku leta (to sa chystam niekde do hor a nehodlam tam zasa klepat kosu v polarke 200).

diky

conny
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tuso » úte kvě 8, 2007 8:09

JA chcem Sylve kúpiť toto

Akurát ta nepremokavosť asi nebude nijak úžasná- je to len záter, nie membrána, ale membránový spacák stojí nad 15tis. Kč.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Borek Tomis » úte kvě 8, 2007 9:20

Ahoj Conny,konkrétne ti neporadím,ale ten Tusov tip nie je zlý. Jednoznačne by si tam mala mať 800-1000 g náplne peria.Žiadny spacák nemá takú úpravu,aby si v ňom mohla spať bez ďaľšej ochrany v daždi a už určite nie perový. Vnútorná vlhkosť by ti pri nepriepustnej vrstve zničila loft peria a bola by si nahraná.Veď už si isto čítala aj tu o tom,ako skončia tí,ktorí majú žďárák a spia vonku v daždi.Ale jedno také poloriešenie používam aj ja. V Gumotexe v BŘeclave majú svoju firemnú predajňu a tam predávajú šusťákovinu so záterom.Ja som ju len preložil na jednu stranu dal dlhý zip a zošil na také vreco. Lozím do nej aj s karimatkou a tak mám akú-takú istotu,že z nej v noci nezleziem,že ešte trochu ju ochránim pred prepichnutím a vytvorím ešte aj takú uzavretú komoru ktorá neleží priamo na celej ploche spacáku a tak je lepšie vetrateľná.A na druhej strane to pomáha,aby ti vietor nekradol teplo od karimatky.Stojí to len pár korún a hodinku za šijacím strojom.
Borek Tomis
 

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 9:33

no ja jen prihodim, ze modely explorer od warmpeacu maj nejakou jakoby membranu od gore a tedy by meli neco vydrzet. Ma to kamoska a o velikonocich v tom v pohode spala venku a ikdyz rano sem ja mel spacak zvenku lehce navlhly, tak ona mela sucho. ale stejnak nevim jak moc to vydrzi.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 9:34

Hafi píše:no ja jen prihodim, ze modely explorer od warmpeacu maj nejakou jakoby membranu od gore a tedy by meli neco vydrzet. Ma to kamoska a o velikonocich v tom v pohode spala venku a ikdyz rano sem ja mel spacak zvenku lehce navlhly, tak ona mela sucho. ale stejnak nevim jak moc to vydrzi.

Asi máš moc vlhké prdy :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 10:59

Pokud se do toho nebojíš investovat, tak bych si vzal Erratic 850 nebo 1000 od Rakoncaje. svrchní materiál je Excel Dry, který už má určitou voděvzdornost (nepamatuju si jaký sloupec) a přitom je výborně prodyšný! Spacáky Erratic však stojí kolem 10 000, ale vyplatí se to. V obou je plnivost peří 650 cuin, limitní teploty komfortu kolem těch -10. Ikdyž tyhle hodnoty, co výrobce uvádí, jsou individuální, ale zatim mi zima ve spacáku od Raka nebyla!
A jestli chceš nějakou specialitku, tak si pořiď Koteku taky od Raka. Je neuvěřitelně malý a lehký. Svrchní materiál je taky Excel Dry a je v něm 500g peří, ale o plnivosti 800 cuin. Mám dost známích, kteří ho mají a kamoš v něm spal v -5 a prý to bylo uplně v pohodě. Nevim jak pro tebe, když jsi zmrzlina, ale určitě je to spacák který si zaslouží pozornost! Stojí tušim okolo 7500,-...
Spacáky od Warmpeace tak prozkoumaný nemam, ale maj širokou nabídku a jsou dost kvalitní...
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod Yopo » úte kvě 8, 2007 11:26

Dnes už skoro všetci priadny výrobcovia používajú materiály, ktoré majú akú takú odolnosť proti vlhkosti (niektoré sú odolnejšie, niektoré zas menej). Problémom však zostáva zabezpečiť dokonalú izoláciu náplne spacáku od vonkajšej vlhkosti, pričom spacák musí dýchať a použitý materiál by nemal zhoršiť skladnosť a hmotnosť spacáku.

Najideálnejším riešením by snáď bolo, keby si spacák nechala ušiť z membránového materiálu (napríklad GORE-TEX Packlite). Použitím membránových materiálov však porastie cena spacáku exponenciálne a to sa ti určite nebude páčiť.

Osobne by som ti odporúčal zamerať sa na spacáky, ktoré sú šité z materiálov EXEL DRY a PERTEX. Sú to materiál podobné nylónu z ktorého je šitá väčšina spacákov. EXEL DRY a PERTEX sú však odolnejšie voči vonkajšej vlhkosti a nie sú také drahé ako membránové materiály.

Pokiaľ plánuješ dlhšie bivakovanie v prírode, tak by si mala počítať aj s nejakým prístreškom pre prípad niekoľkodňovej nepriazne počasia, pretože žiaden spacák nevydrží v daždi suchý (ani membránový – perie zvlhne z potu ktorý sa odparuje z tela (0,3 - 0,5 l/noc) a prechádza spacákom – funkčnosť membrány sa počas daždivého počasia zhoršuje).

Ja spávam tiež len tak pod holým nebom, ale pre istotu si nosím rep-šnúru a plachtu 2x3m z ktorej si staviam prístrešok počas daždivého počasia. Je to lepšie ako žďárak. Spacák dýcha a človek je v suchu. Hmotnostne a skladnosťou je to podobne ako pri žďáraku (zaberá to minimum váhy a miesta).

Osobne preferujem spacáky od Rakoncaja, no odporúčam sa pozrieť aj na Warmpeace.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod sobb » úte kvě 8, 2007 11:32

Warmpeace Explorer, akorát teď nevím jestli máme 900 nebo 1200 :oops:
Vršek Gore dry loft .... a silnou rosu v pohodě snese. Teď tam dávají Colibry dry, predpokládám, že obdobných kvalit...
Sbalitelný je výborně, vejde se do kompresáku od tenoučké Gemmy Thinsulate.
V létě ho do hor ale nevozíme, je v něm moc vedro :lol: ... No spíš je to kvůli tomu, že se často stavujeme i jinde, v nížinách, nebo k moři a je nám líto tam péřák ničit ... :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 11:53

sobb píše:Warmpeace Explorer, akorát teď nevím jestli máme 900 nebo 1200 :oops:

jj, ten explorer 90 je ten co jsem zminoval vyse
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod conny » úte kvě 8, 2007 12:05

diky za rady, aby som to upresnila, ja v tom v spacaku nechcem spavat tyzden v dazdi ale trebars hore na holiach byva tej rosy dost - hlavne za pekneho pocasia. povodne som na seba hadzala ponco - lenze odkedy mam membranovku, nechce sa mi ho so sebou nosit.

ked spim pod sirakom tak preto, lebo si myslim, ze nebude do rana prsat - vacsinou mam moznost zaliezt niekde pod strechu, previs alebo pod stan.

to, ze vam v nom bolo teplo, nic neznamena, mne uz bola kosa aj v spacaku, ktory ma komfort -1 v chate na povale, kde bolo minimalne desat stupnov (je fakt, ze to som bola dost vystavena) :roll:
to si ale nevsimajte, naposledy sa ma jeden kamarat spytal ako vobec mozem chodit do hor, ked som taky zmrzlik :ú

tuso, presne na henten spacak som pozerala.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tuso » úte kvě 8, 2007 12:12

conny píše:diky za rady, aby som to upresnila, ja v tom v spacaku nechcem spavat tyzden v dazdi ale trebars hore na holiach byva tej rosy dost - hlavne za pekneho pocasia. povodne som na seba hadzala ponco - lenze odkedy mam membranovku, nechce sa mi ho so sebou nosit.

ked spim pod sirakom tak preto, lebo si myslim, ze nebude do rana prsat - vacsinou mam moznost zaliezt niekde pod strechu, previs alebo pod stan.

to, ze vam v nom bolo teplo, nic neznamena, mne uz bola kosa aj v spacaku, ktory ma komfort -1 v chate na povale, kde bolo minimalne desat stupnov (je fakt, ze to som bola dost vystavena) :roll:
to si ale nevsimajte, naposledy sa ma jeden kamarat spytal ako vobec mozem chodit do hor, ked som taky zmrzlik :ú

tuso, presne na henten spacak som pozerala.


Ten Rimo má práve v dámskej verzii výhodu, že pri menších rozmeroch má rovnakú gramáž, takže sa kompenzuje nižšia tolerancia žien voči chladu
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte kvě 8, 2007 14:58

http://www.highpoint.cz/obleceni-podle- ... pytle.html

Měly by snad mít nějakou membránu či co, pomůže jak proti vodě, tak proti větru = víc tepla.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte kvě 8, 2007 18:41

Přípluv píše:http://www.highpoint.cz/obleceni-podle-materialu/spaci-pytle.html

Měly by snad mít nějakou membránu či co, pomůže jak proti vodě, tak proti větru = víc tepla.


100% High Tenacity Nylon PU CO:
To není membrána, ale zátěr.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » úte kvě 8, 2007 19:37

Tak zátěr, já v tom mám bordel.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » stř kvě 9, 2007 16:09

je nejaky rozdiel v tych zateroch na highpointe a rakoncajovi? rakoncaj to tolko nevychvaluje, ale ten material mi pride dost porovnatelny...
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Bedrich » ned kvě 27, 2007 6:34

conny píše:je nejaky rozdiel v tych zateroch na highpointe a rakoncajovi? rakoncaj to tolko nevychvaluje, ale ten material mi pride dost porovnatelny...


No skoro zena, ma spacak od Rakoncaje a beznou rani rosu to v pohode zvladne, ale ze by se v tom dalo spat v desti tak to tezko, na to si bere zdarak radsi.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Re: Perovy spacak

Příspěvekod bajkal » ned kvě 27, 2007 9:12

conny píše:Rozhodla som sa, ze zainvestujem do peroveho spacaku:

Moje poziadavky su nasledovne:
- vyuzitie jar, jesen a letna VHT
- priorita nie je ani tak vaha ako zbalitelnost (preto perak).
- potrebujem sa v tom pohodlne vyspat zhruba do -5 (kedze som zmrzlik na pohladanie, navrhujem babsky komfort tak -10)
- ta vec by nemala velmi premokat (rada spim pod sirakom a to na cloveka nejakych par kvapiek obcas padne - minimalne slusna rosa - neradte mi zdarak, to si radsej priplatim za ten spacak)
- mam 165cm, takze by som preferovala nieco kratsie.


kukala som rakoncaja a warmpeace, len mam trosku gulas v modeloch. alebo je rozumenejsie nechat si to niekde rovno usit?

potrebujem to vyriesit do zaciatku leta (to sa chystam niekde do hor a nehodlam tam zasa klepat kosu v polarke 200).

diky

conny





skus sa pozriet aj na malachowskeho spacaky
www.malachowski.com
neviem ako to je s cenou teraz ale mam jeden model asi 6 rokov
je to perak a pri castom pouzivani aj pod sirakom je stale vyborny

bajkal
bajkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 7, 2007 17:03

Příspěvekod sx02 » ned kvě 27, 2007 10:28

Bajkal: Myslis spis http://www.malachowski.pl/
pokud si teda nechces koupit misto spacaku visacku :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod bajkal » ned kvě 27, 2007 12:40

sx02 píše:Bajkal: Myslis spis http://www.malachowski.pl/
pokud si teda nechces koupit misto spacaku visacku :mrgreen:


jasne sorry
www.malachowski.pl
bajkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 7, 2007 17:03

Příspěvekod conny » pon kvě 28, 2007 13:00

diky za tip, nemate nejaky napad, kde by sa taka vec dala vidiet niekde v Prahe a okoli?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Lumyr » pon kvě 28, 2007 15:58

jeden tipek na spacak, je to neco co hledas a ted i za dobrou cenu... http://www.hanibal.cz/warmpeace-viking-900-195cm
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod conny » úte kvě 29, 2007 12:08

ta cena je krasna, ale spacak prilis dlhy :(( 195cm nenaskrabem ani keby som este nejakym zazrakom par cm narastla.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Rujir » úte kvě 29, 2007 12:29

conny píše:ta cena je krasna, ale spacak prilis dlhy :(( 195cm nenaskrabem ani keby som este nejakym zazrakom par cm narastla.


A neskratil by ho niekto sikovny? Napr. Warmpeace itself?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod conny » úte kvě 29, 2007 12:58

no vypredavaju len tento rozmer, pochybujem, ze mi niekto bude skracovat spacak na dlzku, ktoru normalne predavaju.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Schnappi » ned črc 1, 2007 14:25

Tady a tu je taky pár Warmpeaceů ve výprodeji.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod uplne jinej martin » ned črc 1, 2007 20:29

Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod conny » pon črc 9, 2007 8:10

spacak uz mam, nakoniec som sla do toho Rima 1000 od raka. je vyborny - teplucky * a dokonca sa mi ho po Vojtosovej rade uz dari aj narvat do batoha :ú

vcera som ho dokonca vyhodila na balkon - do rana ta vec zmokla a na spacaku bola kaluz - rozhodne nebol uplne premoceny, skor navlhly. takze rosu vydrzi celkom urcite - mozno aj mensi dazdik.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky


Zpět na Spacáky a karimatky