Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
37%
Ne
24
63%
 
Celkem hlasů : 38

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod dudy » sob bře 7, 2015 8:59

S4TYR píše:.....Mam dojem, ze pokud bych vybiral z nejakeho duvodu radu XLite, tak sahnu po te babske verzi - je tam vyssi tepelny odpor nez u normalnich. Ale to ozelim.. a navic oproti XTherm susti az hruza :)

Asi nerozumím řeči Tvého kmene....
Co je teda vlastně výhoda a co nevýhoda, co je možné oželet....?
Ta větná skladba tu informaci poněkud degraduje. Nebo spíš jen to "Ale to ozelim...".
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » sob bře 7, 2015 12:36

@ dudy
Myslel jsem tim to, ze mam ke sve plne spokojenosti regular velikost NeoAir XTherm. Pokud bych z nejakeho duvodu vybiral karimatku znova, tak asi podle stejnych predpokladu jako prvne: tepelny odpor/pohodlnost; vaha/sbalitelnost. A tu je pro me ve verzi XLite kandidatka jen v te zenske velikosti (diky vyssimu tepelnemu odporu 3.9 misto beznych 3.2).
V rade XTherm bych si dnes mozna vybiral z tech novych obdelnikovych. :)
Nevyhody XLite jsou pro me v nizsim tepelnem odporu, ktery je dany jejich nizsi vahou (pro me par gramu co snesu) a pak taky te vetsi sustivosti - z toho plyne, ze bych zustal nakonec stejne na nejake karimatce z XTherm rady..
uff premyslim, co jsem vcera napsal tak nesrozumitelneho :shock: snad to staci takhle.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Frcaphoto » ned dub 5, 2015 11:09

Ahojky,
už pár dní možná týdnů :-) dumám nad koupí pěnové karimatky. Pěnové proto, že ji kromě spaní, používám také při focení, kdy se na ní válím třeba na břehu rybníka atd. Vyprofiloval jsem si asi tři, které splní můj finanční požadavek, což je vlézt se do pěti kil. Může mi někdo poradit, která z nich je na tom lépe co se týká jak izolačních vlastnosrtí, tak mechanické odolnosti. Moc díky, celkem dost tápu :-/
http://karimatky.heureka.cz/husky-felt-1_4-cm/
http://karimatky.heureka.cz/therm-a-res ... t-classic/
http://karimatky.heureka.cz/karrimor-folding-sleep-mat/
Díky moc za případné postřehy!
Frcaphoto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 31, 2014 18:43

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » ned dub 5, 2015 11:12

Husky vyškrtni rovnou, karrimor neznám, TaR je špička na trhu.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Frcaphoto » ned dub 5, 2015 11:24

Díky, víš co, já původně též favorizoval TR ale odrazuje mě ta recenze na heuréce o malé odolnosti. Proto pátrám po zkušenostech místních borců...
Frcaphoto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 31, 2014 18:43

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » ned dub 5, 2015 11:27

Koukni sem na recenzi. U lidí na Heurece nevíš, kdo to je a jaké s tím má zkušenosti (po jak dlouhé době tu zkušenost píše). Což tady u lidí na Nalehko víš daleko lépe. Ale pokud se bojíš odolnosti, tak Husky určitě (a Karrimor spíš taky) nebude odolnější než TaR RidgeRest...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod AldaCZ » ned dub 5, 2015 11:28

Z tebou vybranych bych sel do TAR jako asi top kvalitu na trhu.

Btw. Axi12... Myslis si, ze je rozdil v EVA od Husky a EVA treba od Yate atd. ? ;-)
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mitau » ned dub 5, 2015 12:18

Jestli neřešíš hmotnost ani velikost po sbalení, bude nejlepší ta TAR Ridge Rest. Na ČR jaro-podzim mám 1cm EVA karimatku (asi od Yate, ale nejsem si jistý) a úplně to stačí. Oproti TAR je menší po sbalení a lehčí. Hmotnost té TAR mě právě odrazuje od jejího vyzkoušení. Jsem celkem lehký, takže nemám moc velké nároky na komfort :D Odolnosti bych se ani u jedné z těch karimatek nebál.

Jestli se liší EVA od různých výrobců netuším. Karrimor dělá (nebo alespoň dělal) dobré batohy, ale v posledních letech ho něko koupil a dělá teď spoustu nekvalitního vybavení pro SportsDirect. U té karimatky bych se bál, že to bude laciná kopie TAR Z-LITE právě pro SportsDirect. V takovém případě bych měl k tomu velkou nedůvěru.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » ned dub 5, 2015 12:39

@AldaCZ: No, je... v názvu značky, která to pak prodává :D :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod AldaCZ » ned dub 5, 2015 14:06

:Axi12... Jo a vlastne jeste v cene - insportline 160 czk / husky 300 czk / yate 500 czk :lol:
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Frcaphoto » pon dub 6, 2015 13:49

Díky všem za rady, nakonec jsem tedy objednal TAR. Myslím, že na to moje povalování po českých luzích a hájích bude v pohodě zzzz
Frcaphoto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 31, 2014 18:43

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod HonzaS23 » úte dub 7, 2015 12:18

Ahoj, prosím o radu. Potřebuji koupit novou karimatku a letní spacák. To co normálně nosím nejde zabalit do malého válce. Aby jste rozuměli, potřebuji to zabalit do staré USárny......výšlapy 2-3 dny. Takže..celta, na to obdélníková karimatka 50 cm,lehký skladný spacák a žďárák. Z toho se musí umotat válec.
Jen v létě, takže tak +6. Jde mi hlavně o karimatku....aby izolovala a nebyla moc tlustá......spaní pod širákem.
Děkuji za rady. Možná to někdo z vás do USky už balil.
Honza.
HonzaS23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 7, 2012 10:24

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod tomesso » stř dub 29, 2015 21:59

Ahoj, mám TaR Trail Lite - tloušťka 3,8 cm. Chci přítelkyni koupit TaR Pro Lite - tloušťka 2,5 cm. Trail Lite je parádně pohodlná, je stejně pohodlná i Pro Lite? Nebo je ten rozdíl 1,3 cm markantní? Může to někdo porovnat nebo mi alespon napsat, jak se na Pro Lite spí? Díky!
tomesso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: sob úno 5, 2011 14:44

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » čtv dub 30, 2015 6:56

Sám mám 3,8cm, s 2,5cm z praxe srovnání nemám. Rozdíl v tloušťce je 34% - rozdíl v pohodlí bude citelný, o tom bych vůbec nepochyboval.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod ita » čtv dub 30, 2015 14:59

tomesso: Já mám 2,5 TaR a spí se na ní dobře, spím na ní i v zimě. Předtím jsem teda měla nějakého Pinguina 3,8 a bylo to pohodlnější, né že né. Ale ten byl po sbalení moc velký, tak jsem ho po čase dala pryč.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 16:29

Tak mám nově TaR Z Lite SOL s R-Value 2,6.
Dá se na ní bez klepání kosy spát i v zimě? Máte s tím někdo praktickou zkušenost? Nebo je nutný na zimu něco alespoň s R 3,5? Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54


Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 16:53

To je potěšující informace a ještě se zeptám. Bylo to "čerstvých náhlých -10" nebo už při dlouhodobějším promrznutí země? Ono náhlých 5°C uprostřed léta je jiných než 5°C v březnu, kdy po zimě ještě není zem prohřátá. Děkuji.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon črc 20, 2015 17:21

da uplne s prehledem, pokud neni vylezena
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod wawrik » pon črc 20, 2015 17:32

budo: Suchá zima vo výške 4200 m (Sellele), slnečno, takže zem sa cez deň stíhala trochu prehriať.

Korekcia: bolo -9 °C, a bola to obyčajná Z-lite, nie Sol (som to predtým prehliadol).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod šíp » pon črc 20, 2015 18:21

Ve Finsku jsme byli s karimatkami Therm-A-Rest Z-Lite SOL Regular. Asi se později dokopu k nějaké delší recenzi, nyní jen stručně a heslovitě:

Klady:
- balí se velmi jednoduše, shrnuje se jako harmonika
- nedá se zničit, zacházeli jsme s ní docela hrubě. Prostě je po všech stránkách blbuvzdorná
- díky systému balení je vždy jedna strana kladena dole a druhá nahoře, tedy nikdy nedojde ke kontaktu nějaké části karimatky mezi dolní a horní stranou. Výhodu to má tehdy, kdy člověk karimatku práskne někam do bláta, na mokrý povrch apod., vždy má tedy zajištěno, že si spacák položí na suchou, čistou stranu.
- díky systému shrnování jsme ji s úspěchem rozložili na dvě složené poloviny a takto upnuli na vozík za kolo. Na batohu by tohle nefungovalo, ale na vozíku, který má velkou plochu, to lze s efektem. Mimo jiné tak vznikne ideálně rovná plocha, vhodná třeba na solární nabíječku
- příjemně nás překvapila pohodlnost a komfort ležení, tohle jsme nečekali

Zápory
- z našeho pohledu velká nevýhoda, a tou je zachytávání vody v "ďolíkách" karimatky. Sice samotný materiál je nenasákavý, co je mi to ale platné, když v těch ďolíkách se voda drží jak čert a špatně se vyklepává. Prostě kapičky vody tam přilnou. Tohle by řešil nepromokavý obal na karimatku. Nějaké kondenzování vlhkosti při spaní, jak se popisuje na netu, jsme nepozorovali.
- velmi rychle se slehne, na těch našich už je to patrné. Bohužel tahle karimatka nebude na několik let, tohle je pro nás zklamání. Za tu cenu bych čekala větší výdrž, co se tohoto faktoru týče. Co jsem se dočetla, více lidí mělo stejný dojem.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » pon črc 20, 2015 19:37

šipko díky, tohle všechno jsem ale věděl, klady byly důvodem k jejímu pořízení a zápory (hlavně rychlost slehávání) různí uživatelé popsali různě, tak jsem to risknul. Spíše mě zajímala ta použitelnost v zimě při daném R-Value.
Jinak z běžné pěnovky používám už 2 roky "Z-Lite DIY", kterou jsem si udělal v délce 90cm a používám ji v kombinaci s alumatkou. Spal jsem na ní i v zimě na Mužském, ale klepal jsem celou noc kosu, protože to je fakt obyč pěnovka (ani to není EVA). Spíš tím chci říct, že klady ohledně skládání, blbuvzdornosti a špinění jen z jedné strany, znám z praxe velmi dobře a sakramentsky si je cením.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod šíp » pon črc 20, 2015 19:40

Já vlastně nereagovala na Tvůj dotaz. Díky Tobě se totiž tohle vlákno dostalo do popředí a mě nedalo sem nenapsat pár zkušeností. Nebýt toho, asi bych sem nepsala.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » stř črc 22, 2015 20:43

@budo dneska jsem mel nejake foceni a ve volne chvilce jsem ti nafotil karosky pro porovnani.
Karimatky.jpg

Karimatky II.jpg

Karimatky III.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » stř črc 22, 2015 20:43

Karimatky IV.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » čtv črc 23, 2015 18:39

Děkuju, to je hezky, Ta Prolite Plus.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 0:54

chjo.. mam takovy zvlastni dotaz.
Zajimalo by me, jak jste na tom s vypoustenim TAR NeoAir XTherm pri beznem provozu?!? Dnes jiz po trech pokusech (+ odzkouseno v domacich podminkach) zjistuji unik o min. 30% a pritom po zkousce ve vane nikde nic neunika.
Zacinam byt nasrany a stejne tak odhodlany se na TAR uplne vy.. Protoze prvni prisla vadna primo z vyroby a ted unika, aniz by bylo zjevne kudy..
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Rostak37 » sob led 9, 2016 1:51

Koukám po karimatce pro spaní na sněhu pod ni už max pončo spíš vůbec nic. Rozhodl jsme se jít do samonafukovací od Thermarestu. Všude doporučují tep. odpor alespoň 3,5 a vyšší.
Do oka mi zatím padla Trail Scout Large a Prolite Plus obě R=3,4. Ano Scout je skoro o cm nižší zároveň o 200g težší, ale zase stojí polovinu. A výška by neměla být problém, pokud mají shodný tepelný odpor, neměl by v nich být z hlediska izolace rozdíl, nebo se pletu. Měřím 186 váha 90kg. Doteď jsem měl samonafukovačku lowcost za 600 R=2,2 a ve stanu nebyl problém. Teď bych ale chtěl testnout spaní venku. Spacák SJ Erratic 1000. Případně doporučte jinou.

PS: jaký vliv na izolaci má teplota sněhu na které leží, resp. plánujeme trek do laponska, kde se teplota může pohybovat i kolem -20, samozřejmě spaní ve stanu, ale i tak si myslím, že podklad bude o hodně více promrzlý, než u nás.

Díky za rady a postřehy.
Rostak37
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 17, 2013 19:59

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 2:10

snehovy podklad je IZOLACE sama o sobe :) v hodne krutoprisnych mrazech je kvalitni keroska na snehu vic nez kvalitni keroska na promrzle zemi - samo,ze ve stanu! Ale jak jsem psal sam vyse, jde i o to, ze muze nastat potiz s unikanim - u me tohle nastalo az treti den (presneji az treti den jsem si toho vsimnul) a nelibi se mi to, jelikoz se mi TAR po nafouknuti doma odfunela pres noc stejne a po testovani ve vane nikde neunika.
Stejna TAR a stejny model od pritulky funguje super a unik je minimalni. Asi dle kolisajici teploty podkladu, ale nikoliv jako u te me o 50% za noc v dom.podminkach
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod grco » sob led 9, 2016 12:14

satyr: mne neoair tiez unika, a maju podobne problemy vaceri ludia, ked ju doma nafuknem a nezatazim ju, tak neunikne nic, ale ked na nej spim, tak rano je skoro vyfuknuta, musim ju v noci dofukovat, nie som s nou moc spokojny...

no ale kedze to neunikalo samo od seba, tak som googlil, ze cim to moze byt, no a vela ludi pisalo, ze su to proste MIKRO diery, takze ked to nezatazis a das do vody, tak sa to tvari, ze nic neunika, vsetko drzi v pohode (preto mi to doma nevyfukne, ked to necham cez noc len tak polozene)...

no ale samozrejme je to este horsie, lebo keby to bola 1 blba diera, tak ju zaplatas, lenze ked je to X "mikrodier" tak sa nahovno hladaju a aj opravuju...

jedine riesenie je podla mna reklamace, ale ja inak prave od toho neoair upustam, a aj ked sice ma vacsiu vahu, tak pouzivam prolite, ktoru mam ovela dlhsie a stale vobec nesfukuje

inak ma to sere, pretoze ta neoair je mensia, lahsia a hrubsia, takze pohodlnejsia, lenze budit sa 2 krat v noci a dofukovat ju nie je idealne :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky