Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
36%
Ne
25
64%
 
Celkem hlasů : 39

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod šíp » pát bře 21, 2014 22:22

budo píše:Kdyz se mrknes do vlakna ze zimniho taboreni OF 2014, tak tam najdes fotky, kde ji lidi maji. V te SOL verzi ji ma šíp s manzelem a pokud si vzpominam, tak i lara a robur.

Oprava: šípovic mají starší verzi Therm-A-Rest RidgeRest Deluxe Regular, což je předchůdce Solar, a stejnou má i Robur. Lara má klasickou Ridge Rest, nikoliv Deluxe.
Dřív jsem nereagovala, protože jsem měla rozpracovanou recenzi karimatky a chtěla jsem sem vložit příspěvek, až bude elaborát hotov.
Zde naše zkušenosti s karimatkami. Rozebírám tam i nešťastné zachytávání sněhu do profilovaného designu karimatky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Aggy » čtv dub 10, 2014 14:42

Ahoj, oslovuji majitelé samonafukovaček Thermarest s dotazem- řešili jste už někdy v terénu protrhnutí, případně proděravění vaši karimatky?
Máme před sebou 3 týdenní trek po Islandu v době červen/ červenec a v hlavě myšlenku, jakou karimatku s sebou.

Vlastním TaR Prolite http://www.ecstore.cz/detail/turisticke-vybaveni/thermarest-prolite/
a TaR All Seassons http://www.ecstore.cz/detail/turisticke-vybaveni/thermarest-neoair-al-2014/ .

Zároveň musím nějakou tu karošku obstarat přítulce...ale to je vedlejší..co se týká té mé, jsem s výběrem v úzkých. :((

Buď s sebou vzít Prolite, která působí pevnějším dojmem, ale je horší v parametrech. Nebo se nebát protrhnutí a vzít pohodlnější a lehčí Neo All Season. :-k

Jaké názory na to máte osobně vy? Děkuji
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » čtv dub 10, 2014 18:30

čus, TaR nemam, ale jednou jsem nekde pichnul vojenskou 3,8 cm samonafukovaci Artiach. Doma jsem ji snadno behem 5 minut zalepil cyklo lepenim na duse za 15 Kč. Takze to ber tak, ze zalepit se da karoska snadno, ale aby ti lezela doma jen proto, ze se bojis, abys ji nepichnul, to je celkem skoda. Ber tu, ktera koeficientem postaci na pocasi a je lehci.

EDIT: nez se ozve hnidopich, samozrejme lepeni s sebou
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod wawrik » čtv dub 10, 2014 18:39

Aggy píše:Buď s sebou vzít Prolite, která působí pevnějším dojmem, ale je horší v parametrech. Nebo se nebát protrhnutí a vzít pohodlnější a lehčí Neo All Season
Ja by som na Island nebral nič ľahko prepichnuteľné. Lávové kamene aj drť sú skutočne ostré, a tá drť sa úplne bežne dostane trebárs do báglu, kde pretrhne aj bundu z GTX Pro (osobná skúsenosť). Neo All Season nepoznám, ale ak je len trochu podobná Xtherm, tak je to horúci kandidát na prepichnutie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Aggy » čtv dub 10, 2014 18:55

Já jsem si to tak trochu myslel, díky. 8-[
Prvně jsem uvažoval o nákupu nějake TaR Z lite http://www.ecstore.cz/detail/turisticke-vybaveni/thermarest-z-lite/ nebo TaR Ridgerest Solar http://www.ecstore.cz/detail/turisticke-vybaveni/thermarest-ridgerest-solar/, ale říkal jsem si, že když už mám 2 karimatky, raději se zeptám, jak je to s tím terénem a jejich odolností.
I díky tomu, že si na Islandu byl, tak víš o čem je řeč, tudíž se asi zase vracím k těm pěnovým. :-k
Díky za info. =D>
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod wawrik » čtv dub 10, 2014 19:05

Tej ProLite by som sa nebál, ja mám Prolite Plus a prežil som tam s ňou týždeň. To nie je tak zraniteľná karimatka ako Neoair. Ale jasné, že penová karimatka je úplná istota.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pát dub 11, 2014 18:28

na Therm a Rest NeoAir XTherm jsem spal cca 50x, když jsem si jí kupoval, tak jsem se taky obával propíchnutí, všude to každý říkal že se to stane, ale dneska po tolika nocích co jsem na ni spal si vůbec ani neuvědomuji že se to může stát, a když se to stane, tak není přeci problém ji za několik minut zalepit, sada na lepeni je dodávána k nafukovačce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pát dub 11, 2014 18:43

docela by mě zajímalo jestli je tady někdo kdo propíchl nafukovačku Therm a Rest NeoAir? případně v jakých podmínkách, protože mam zato že jestli někdo spí ve stanu, a nedělá mu problém se všeobecně chovat ke svým věcem šetrně, tak nafukovačka není žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod jihra » sob kvě 31, 2014 0:24

Taky uvažuji o karimatce Therm-a-rest. Narazil jsem na přehlednou tabulku s parametry jednotlivých typů - http://media.cascadedesigns.com/pdf/Mat ... rt2013.pdf
jihra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát led 8, 2010 20:02

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Quido » pon říj 6, 2014 10:43

nejen @fps:
chodím dost často se psem a z toho důvodu (a nejen z toho) je pro mne samonafukovačka nepřijatelná - nebudu zde rozvádět, co všechno pes nevymyslí, ale pořád hlídat jeho i sebe, resp. samonafukovačku je opruz - kdo má psa ví, kdo ne, nechť to neřeší...
:wink:
jinak mám tedy T&R Ridgerest Classic a nemůžu si ji vynachválit, jedinou nevýhodu spatřuji, že se dost špatně balí, jak jsem zde již někde uváděl, neb je poměrně tuhá - čili to řeším tak, že ji stočím jen volně do průměru, který se vejde do batohu a povolím ji těsně na stěny batohu, co to průřez batohu povolí, věci pak nacpu do středu takto vzniklého válce... karimatka tak skoro žádné nezabere a ještě batoh získá poměrně kompaktní tvar, nevýhodou může být, že se pak k věcem nedá přistupovat bočním, případně čelním vstupem, pokud používaný batoh takový má, já osobně nejsem zvyklý tyto vstupy používat a vlastně jsem boční vstup použil snad jen 2x v životě, takže to mne netrápí.

no jo, vše má své pro a proti... :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod nazalogy » sob říj 25, 2014 14:39

Ahoj máte někdo nějaký tip na obal pro karimatku Ridge Rest Solar Large ?
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod dufi » sob říj 25, 2014 17:40

Ahoj....je to zrovna cca 3 týdny co jsem si přesně na tuto karimatku nechal ušít nepromokavý obal u Jurka...standartně mají XL na klasickou velikost, na tu prodlouženou musíš mít XXL...bral jsem dva a stálo to kolem pětistovky...
dufi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř říj 8, 2014 20:19
Bydliště: Praha

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod dudy » úte lis 25, 2014 15:16

Teď sem se to dočet na SO (a netýká se to jen TaR).
Bacha na nadmořskou výšku:
"....zásadní informace zde nezazněla. A to mírně fyzikální. A to, že se vzrůstající výškou jaksi mění tlak. Tudíž zapoměňte, že si ve výšce od cca 3000mnm škrtnete s nafukovačkou. To abyste si vyvedli ventilek do péřáku a pravidelně dofukovali, protože vzduch ztrácí objem. A to dost..."
:mrgreen:

http://www.svetoutdooru.cz/diskuse/spac ... u-/#218936
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » úte lis 25, 2014 17:31

:shock: :smt082 :smt082

Tak to jsem asi udelal nejakou chybu, kdyz jsem na nafukovacce pres 3000 spal :twisted:

Cim takovi exoti uvazujou by mne fakt zajimalo... nebo mozna radej ne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod budo » úte lis 25, 2014 19:25

Zkusim si to predstavit. Ve 3k je okolni tlak kolem karosky nizsi, nez v nizsi vysce. Takze mi bude karoska mit snahu utikat? Kudy? Pres ventilek? Tak spatnej asi zase nebude. A kdyztak ho vic utahnu. Ze by vlivem nizsiho atm tlaku ve 3k ztracel vzduch v karosce objem je totalni hovadina, pokud uz by se neco delo, tak spis opacne. Takze typkovi vystydnul v karosce vzduch diky chladu a tim zmensil objem, rozhodne to nesouvisí s nmv. Dofouknu a spim dal. Mne se to ve vetsim mrazu stava bezne, ale pokles neni rozhodne tragicky a ze bych celou noc foukal, to ani nahodou. No anebo by si typek po navratu domu mel karosku nafouknout, hupsnout s do vany a mrknout, jestli ta jeho fyzika spik proste prozaicky nekde nebubla :)

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re:

Příspěvekod fps » stř lis 26, 2014 10:20

budo píše:Takze typkovi vystydnul v karosce vzduch diky chladu a tim zmensil objem

jojo, sice nemám z fyziky maturitu, ale znám to z prakse v technických oborech, co je teple, má vetší objem než to co je studené, vzduch, voda, kovy, atd.
budo píše:Dofouknu a spim dal. Mne se to ve vetsim mrazu stava bezne, ale pokles neni rozhodne tragicky a ze bych celou noc foukal, to ani nahodou.

já nafukovačku Therm-A-Rest NeoAir Xtherm nedofukuji ani když na ní ležím 12h v -20°C, v zimě nafukovačku nafukuji víc než když je teplo, čím větší je zima, tím víc ji nafukuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Re:

Příspěvekod dudy » stř lis 26, 2014 10:26

fps píše:....znám to z prakse v technických oborech, co je teple, má vetší objem než to co je studené, vzduch, voda, kovy, atd.....

I voda pod nulou?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Re:

Příspěvekod fps » stř lis 26, 2014 10:27

pak už to je zase naopak, led má větší objem než voda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod budo » stř lis 26, 2014 11:21

Hahaha, na led jsem si taky hned pomyslel. Jinak jsem to blbe napsal. Dofukoval jsem max. 3x. Jinak taky v chladu proste fouknu 2-3 x navic, jako fps a je to.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Olchor » čtv pro 18, 2014 11:05

Koupil jsem ženě nafukovačku TaR NeoAir Trekker Large. Celkem spokojenost, akorát že ve stanu při každém pohybu hrozně šustí. Před tím jsem měl na vyzkoušení tutéž karimatku v provedení Regular, byla moc úzká ( 51cm při té tloušťce je málo, člověk z ní padá) ale materiál byl trochu jiný, příjemnější a nešustil. Má s tím někdo zkušenosti?
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 12:23

tak dneska mam spamovaci den, zvazuju karimatku z-lite sol a pac nekde na predchozich stranach pisete, ze porovnani s klasickou evazotkou je jasne ve prostech z-lite, tak asi budu muset doma omerit tu evazotku:)

pac nosim karimamu vevnitr v batohu, nastojakav jedny pulce a do druhy narvu spacak a bordel a nejsu si jista, jestli ta harmonika tam pude strcit obdobne dobre:( nemate nekdo porovnani pri noseni vevnitr? (jinak si to budu muset asi zkusit v obchode, coz nevim jak je potesim:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon led 5, 2015 13:24

s:
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Chmeld4 » pon led 5, 2015 14:07

Ještě přihodím již myslím několikrát prohozenou věc ohledně z-lite sol. Několik lidí jsem už slyšel tvrdit že se v těch prolisech snadno sráží teplo procházející ze spacáku a namáčí se tak spacák. Potvrdilo mi to i pár lidí z mého okolí. Většina přešla z5 na klasickou EVU. To jen aby si to neměla tak snadné při rozhodování :twisted:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 14:12

booze, diky, si me navnadil narozdil od chmeld4 :twisted:

a jak casto ji pouzivas?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon led 5, 2015 16:52

.
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 17:08

booze píše:Chtel jsem letos nafukovacku, ale budo me odradil

čím?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 17:08

Od nafukovacky se nenech odradit. Mam uz par let XLite a jsem velmi spokojen. Lehka, tepla a zabere malo mista. Minusy jsou nebezpeci propichnuti, ktere muzes z vetsi casti eliminovat a nutnost nafukovani. Ono se to nezda, ale ve vetsi vysce kdyz je zima to docela provetra plice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 17:12

este to tu z pc poradne proctu,am perovej zpacak ale malokdy budou 2 noci, vetsinou spis hedna. pokud ta vlhkost meni nic hroznyho, asi to risknu. 100 noci ja mam na 5 leet takze to driv prestanu chodit nez bych ji slehla
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 19:58

tak sem zmerila svoji orezanou 14mm evu (mam ji ufiklou asi na 120 cm a zbytek prilepenou alumatku) a i tak ji mam nejak "bezne" svazanou 17x16 pac je to svine velka a nedari se mi ji nikdy smotat dokonale) a jeste navic sem ji musela ufiknout, protoze by se mi to nikdy se spacakem neveslo do toho baglu.

takze v tomto je to asi + pro tu z-lite, navic vaha 373 coz je skoro jako zlite, ktere bych teoreticky mohla uriznout posledni dilek (mam 168cm) a su na tom stejne. No du zvazovat, premyslet a zvazovat. Ne ze bych se koncem ledna v moravskym krasu teda bala umrznuti :D ale su fakt desne zimomriva a trochu vic izolace zespoda mi asi neuskodi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon led 5, 2015 20:08

u.
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky

cron