Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
36%
Ne
25
64%
 
Celkem hlasů : 39

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 20:15

Neni nafukovacka jako nafukovacka... Ridil bych se tepelnym odporem u overenych vyrobcu, na ten se da spolehnout. Moje XLite je rozhodne teplejsi, nez starsi ProLite. Nedavno jsem na ni spal na betonove podlaze pri teplote kolem nuly a uplne v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 20:39

přesně tak, na Therm-A-Rest NeoAir Xtherm jsem spal při cca -20°C, a žádný problém, celkově jsem na ní spal cca 90x
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 20:44

Ja na Xtherm pod nulou nespal, ale vzdy kdyz si na tu karimatku lehnu bez spacaku, tak mam pocit ze hreje :) Kazdopadne bych veril, ze mi ke spacaku klidne nejaky ten stupinek ke komfotu prida.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon led 5, 2015 20:55

J
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 20:58

- jaké dvě si proděravěl?

- já spím ve stanu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 21:00

Zatim pod to davam vzdy tyvek. Nejen kvuli ochrane ale i proti zapraseni spacaku a batohu, proti mokru, kdyz rozestelu, vse mam na tyveku :) Xthermka ma navic ten spodek ze silnejsiho matrose, tvari se celkem odolne, tak uvidim. je to jeden z duvodu proc jsem vzal tezsi xthermku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 21:01

scinkk píše:Ja na Xtherm pod nulou nespal, ale vzdy kdyz si na tu karimatku lehnu bez spacaku, tak mam pocit ze hreje

jojo, je to tak
"S tepelným koeficientem 5,7 není zimní použití problém. Takový tepelný komfort byl dosažen použitím čtyř Alu fólií – patentovaná technologie reflexního aluminiového zátěru zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci pro 4-sezónní použití, aniž by se zvýšila hmotnost nebo rozměr. Tato technologie izolačních vrstev uvnitř matrace funguje jako tepelný reflektor, který odráží chlad ze země a naopak vrací teplo produkované lidským tělem zpět."
scinkk píše:Xthermka ma navic ten spodek ze silnejsiho matrose, tvari se celkem odolne

jojo, a celá je pogumovaná, nebo posilikonovaná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod booze » pon led 5, 2015 21:15

[q
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » pon led 5, 2015 21:42

Tak to jsem nechtel, ale je treba si uvedomit, ze je nafukovacka a NAFUKOVACKA. Mimochodem na te sve jsem spal ze soboty na nedeli, venku 1,8°C, ve stanu chvilema i 6,5°C, v 8:13 rano 3,9°C. Jenze o teplotu vzduchu ani tak nejde jako o to, jak je promrzla zem, zejo. Zkratka, s dostatecnym spacakem jsem na ty svy nafuk sel spat odvazne v pizamu (ciste z lenosti jit vyndavat jiny hadry). Po chvili jsem sel pro merino, svetr, polartec fusky a alumatku, kterou jsem si nacpal do spacaku. Spat ale treba na tomhle, mohl bych i v trenyrkach. Takze nafukovacku urcite doporucuju, jen je treba vybrat s lepsim tepelnym indexem, pokud ma byt vyuzivana i v zime.

Tak dneska mi to de .... nez jsem to dopsal, tak pribylo dalsich 8 prispevku a Kubajs tady furt beha...
Naposledy upravil budo dne pon led 5, 2015 21:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pon led 5, 2015 21:51

jezdím do přírody cca 30 let, kdysi jsem spal jenom na igelitu, celtě, a v zimě na dece, samozřejmě jsem za ty roky používal i různé karimatky nebo samonafukovačky, ale dneska by mě ani nenapadlo spát na něčem jiným než na Therm-A-Rest NeoAir Xtherm, kdo jednou zažije komfort co je na Therm-A-Rest NeoAir Xtherm, tak se už těžko vrátí k horší, za tu opatrnost při používání to stojí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » pon led 5, 2015 21:57

Mawenzi píše:tak sem zmerila svoji orezanou 14mm evu (mam ji ufiklou asi na 120 cm a zbytek prilepenou alumatku) a i tak ji mam nejak "bezne" svazanou 17x16 pac je to svine velka a nedari se mi ji nikdy smotat dokonale) a jeste navic sem ji musela ufiknout, protoze by se mi to nikdy se spacakem neveslo do toho baglu.....



Jo, mawe, chtel jsem jeste ohledne delky tvy uriznuty evazotky ... pises 120 + alu. Neni to zbytecne moc? Ja mam Z-Lite DIY na 90cm (u mne od ramen pod zadek, mimochodem, tady je cuba cvaknuta do baglu) a zbytek podlozim pod hlavu bagl nebo obleceni, pod nohy alu. Pro tebe by mohlo stacit 85cm a tim bys na tom slozenem byliku taky dost usetrila. 120 je asi az moc, pod hlavou ji nepotrebujes.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » úte led 6, 2015 7:19

budo - 120 sem odhadla, mam to cca od ramen po kolena, muze to byt i min pravdepodobne vzhledem k mym 168cm, ale problem je, ze mi je zima kdyz sou teploty kolem nuly a min, mam obecne dost problem s ledovyma nohama i v ponozkach, bagl davam pod hlavu. kdyz je venku treba 10°C, je mi to dost jedno. Ale premyslim prave o necem na zimu - spim dycky pod sirakem, maximalne pod celtou a rikam si, ze nejaky zimnejsi reseni by bylo lepsi a to bud koupit druhou evu, nebo si koupit tu z-lite. Obecne si rikam, ze kdyz se z-lite proti eve vic chvali, proc kupovat druhou evu a nezkusit neco jinyho zas.

Proste si myslim, ze kdyz nebudu mit pod nohama alumatku a celkove pod zbytkem tela neco lepsiho, bude mi trochu teplej?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod budo » úte led 6, 2015 8:28

Neber ohledu na prachy a kup TaR Prolite Plus Woman Regular - neni UL, ale prilis tezka taky ne. A na te ti zima nikdy nebude.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » úte led 6, 2015 8:32

mam pocit, ze sme se v minulosti shodli na tom, ze samonafukovacka pro me nebude idealni kdyz mam psychicky labilni fenu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod budo » úte led 6, 2015 14:35

Zo uz si nepamatuju. Pokud jde o drapky, toho bych se nebal. Jestli kouse, je to horsi.
Krome Z-Lite - divala ses na Ridge Rest Solar? .... lepsi telelny koeficient, jeste uchazejici hmotnost, rozumna cena
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » úte led 6, 2015 14:53

divala ale ta zlite by snad mela byt skladnejsi nez ta ridgerest a ja to potrebuju narvat dovnitr do baglu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Jery01 » pon led 12, 2015 22:39

Ahoj, smím se zeptat, jestli už Ti ta z-lite přišla? V batozích (jak se sbalit na 2-3 dny) jste to, myslím, řešili, ale nějak to rychle skončilo. Nyní se rozhoduji o koupi nové karimatky (ještě pořád váhám mezi samonafukovačkou (trail scout x trail lite) a pěnovkou (spíš z-lite sol než ridgerest)) - se psem nechodím, spím ve stanu/na tyveku, stále vlastním "cosi slehlého" vhodné možná tak na spaní na posteli.. Takže bych uvítal nějaké dojmy + třeba nějaký popis/obrázek jak se Ti teda vejde do batohu (a jakého :)). Moc díky a ať slouží zzzz
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » úte led 13, 2015 6:21

ceka na prodejne, dneska bych ji mela mit doma. diky pracovni indispozici sem to nezvladla vcera...

vecer zkusim hodit foto nebo aspon popis, chtel to I axi12 tak to mam na pameti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod dudy » úte led 13, 2015 8:08

Mawenzi píše:.....zlite by snad mela byt skladnejsi nez ta ridgerest a ja to potrebuju narvat dovnitr do baglu


Skladnější bude jen podle toho, jakým způsobem jí sbalíš.
Obě mají shodný rozměr 51 cm x 183 cm x 2 cm, takže i shodný objem 18,666 litru.
A když už, tak bych šel do variantu Sol, při stejných rozměrech i váze lepší tepelný odpor a cena skoro stejná.
Navíc proč ten úsus s vnitřkem báglu?
Co třeba vnější futrál?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » úte led 13, 2015 8:20

proste nerada nosim karosku zvenku, mam to radsi pekne vsecko vevnitr i kvuli manipulaci, vlaku a tak. Vic mi to vyhovuje.

to jo, objem by meli mit stejnej, ale chapu to tak, ze z-lite je harmonika a ridgerest se musi srolovat (z-lite udavaji 51x13x14 a ridgerest 51x22). prumer 22 je proste moc aby se mi tam vesel.

edit: objednala sem si sol variantu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod dudy » úte led 13, 2015 8:37

A jo, máš pravdu.
Teď na to koukám.
Ta Z-lite je udělaná tak, že ty čudlíky zapadaj do děr, jak když skládáš plata na vajíčka a tím dosáhli toho, že se dostanou na poloviční složenej objem, než je deklarovanej objem rozložený matrace.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » úte led 13, 2015 8:38

jj, presne tak. Proto ta volba.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod jenam » úte led 13, 2015 16:38

Z-lite mám. Měl jsem ji jen na několika kratších akcích, ale zatím spokojenost. Fajn je, že je okamžitě složená, člověk to nemusí pečlivě rolovat, aby byla rule co nejmenší a pak to ještě něčím stahovat. Jednoduše složím a přidělám na batoh. Chvilku jsem přemýšlel, kterou stranou ji dávat na zem, nakonec ji dávám hliníkovou nahoru - aby se teplo od spacáku odráželo zpět. Na druhou stranu pochopil bych to i naopak - hliník nepustí chlad od země. Možný je oboje. Kdyžtak mě poučte :wink: .

Na batohu Gregory Z40 ji nosím dole napříč, takže nepotěším ty, co by to rádi viděli nacpaný vevnitř. Nejradši bych to nosil vertikálně, ale na to Z40 chybí stahovací popruhy.

Celkově zatím spokojenost, splňuje to, co jsem od ní čekal a o žádným problému zatím nevím. Co jsem dřív četl některý diskuze a recenze, tak po delším užívání trochu slehne a výstupky se sploští, nicméně to považuju za obecnou vlastnost pěnových karimatek danou materiálem.

TaR.jpg
TaR Z-Lite na Gregory Z40
jenam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř srp 27, 2014 14:17

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » úte led 13, 2015 19:07

taky asi budu hlinikovou nahoru - jinak nad tim uvazuju jak ty, ale nekde sem cetla (mozna i tu na of) ze je lepsi odrazet teplo zpet k cloveku nez zimu zpet do zeme :D

takze porovnani z-lite sol s vikingem 600 (neni v kompresnim vaku ale v obalu, kterej je s vikingem dodavanej) v osprey kestrel 48
porovnani spolu a v baglu zezhora.
Vetsinou pouzivam kompresni vak z prima bike, ale kdo vi, kde je mu konec, takze ted zabere vic mista, nez normalne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mvaldo » úte led 13, 2015 20:07

nie je lepsie nosit karimatku na baglu? :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » úte led 13, 2015 20:21

Není :twisted:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » úte led 13, 2015 20:22

@Mawenzi: a Talona 44 nemáš, což? :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » úte led 13, 2015 20:22

axi12 píše:Není :twisted:
*

nemam, fakt nechcu byt jak dudy :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » úte led 13, 2015 20:24

@axi: :smt071 :twisted:

Myslim, ze by si to mela dat do podpisu, jinak na to bude odpovidat furt dokolecka. Kdyby to nebylo o pet prispevku vys... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » úte led 13, 2015 20:30

@Mawenzi: No, dyž on dudy taky nemá Talona 44! :((

@mike: pohoda, klídek, tak jsem na to zapomněl *
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky