Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
36%
Ne
25
64%
 
Celkem hlasů : 39

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » sob čer 4, 2022 20:11

GreyMouse píše:Může být šťastná, že nemám přes metrák.

Treba na to nechce cekat ;-)

GreyMouse píše:A díru hledám marně.

Proc nezkusit tu reklamaci? Mas dozivotni zaruku, tak ji vyuzij. Je klidne mozne, ze je tam nejaka vada a ne propichnuti.

sup píše:vlastně vůbec nechápu, že Thermarest nekrachuje

Neni kazdy jako ty ;-) Mam nekde ve skrini jeste starou ProLite, ktere nic neni resp. nebylo, jen jsem presel na XLite kvuli vaze a pohodli. Ta je (snad) taky jeste v pohode, ale mam na ni naspano tak desitky noci. Rekl bych, ze spousta lidi to bude mit takhle, zvlast v USA, kde to pro ne neni nijak extra polozka a klidne si ji koupi na par noci do kempu.

Pred casem jsem si psal s Darn Tough, kteri maji dozivotni zaruku na ponozky a meni zadarmo i prosoupane. To taky vypada jako neudrzitelny obchodni model, ale z nasi komunikace mi vyplynulo, ze jsem spis vyjimka, nez pravidlo a to mozna i vzacna vyjimka. Ty ponozky potrebuji na prosoupani tisice km a jaka cast uzivatelu to nachodi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod GreyMouse » sob čer 4, 2022 22:22

mike píše:Proc nezkusit tu reklamaci? Mas dozivotni zaruku, tak ji vyuzij. Je klidne mozne, ze je tam nejaka vada a ne propichnuti.

Tak nejdřív samozřejmě zkusím zase domácí hledání závady. Chtěla jsem se podívat i jak je to se servisem kvůli té starší XLite. Mám pocit, že jsem někde tady narazila na to, že servis zajišťuje dovozce, ale hledat to na výletě v mobilu se mi nechtělo. Jde mi o situaci, kdy bych si závadu způsobila sama, ale nepodařilo by se mi ji najít a opravit vlastníma silama.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » úte dub 25, 2023 10:40

Tak zde po delsi dobe prispeju se zkusenosti, bohuzel negativni u karimatek Therm-a-Rest.
Prvni Uberlite, tedy ta nejlehci co lze koupit, ty jsou bohuzel vsechny do dnes na odpis. Dokonce tu chybu udelal kamarad (nezeptal se), zakoupil ji v Praze. Nasledne ji pouzil pouze 2x a to takto... dal tyvek v lese, nasledne na to karimatku. Nafoukl to drahou pumpickou (ta doporucena za litr), dofoukl pytlikem. Cumel jak puk, ze se mu to vyfukuje. Beru mu to na reklamaci a uvidime.
Kamoska ta ani ji nereklamovala, karimatka skoncila asi nekde za skrini.

Ted prejdu k te top, po sve zkusenosti s Uberlite, kdy se mi prvne pokazili pricky, delala se boule jsem zakoupil tu nejdrazsi a to Therm-a-Rest NeoAir Xtherm za cenu 5600czk, pak stala pres 6000czk. Na to ze tolik stoji...
vzdy davam v lese celtu tzv sloni kuze, ta je silna. Karimatka od 10/2021 vydrzela cca 6 - 7 noci.
Pouzivana pouze pres zimu. Naposledy jsem ji pouzil na srazu na chate, kde jsem mel na zemi take tu celtu. Od te doby se vyfukuje, nedala to.
Bohuzel zamitnuto, takze zbyla jen nabidka servisu a to oprava za 400czk.

Karimatka byla podrobena testu těsnosti. Bylo nalezeno mechanické poškození karimatky. Na spodní části bylo nalezeno několik trhlin.
posouzeni dela vertone.cz

hmm, ze by nejaky kaminek se nekde dostal? :-k Mate taky nekdo s tim problemy? Za me, tyto mensi karimatky do batohu nic moc nevydrzi, na to kolik to stoji a nebo to proste asi neumim pouzivat. Je zvlastni ale ze treba radu Uberlite znicili vsichni, kdo to koupil a to hned :D
Naposledy upravil ripper6 dne úte dub 25, 2023 11:41, celkově upraveno 1
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » úte dub 25, 2023 11:05

sup píše:Já mám pocit že v případě nedetekovatelných děr to dávaj na reklamaci (vlastně vůbec nechápu, že Thermarest nekrachuje)

Abych jen odpovedel zde, nekrachuje protoze rada lidi to ani nereklamuje a koupi nove a nebo se na to vybodne uplne. Smysl to dava, bud bude lehka a mala ale jen se na to blbe podivam, pokazi se. Pripadne bude odolna, ale bude to tezky a velky, takze musim koupit auto.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » úte dub 25, 2023 13:44

No, moje zkusenost je jina, así 80 procent uspesnych reklamaci. Z toho, jak to popisujes, mi prijde, zes to ani nezkusil dat do vody a ty diry najit a zalepit? Karimatky se propichuki casto, tonje normalni, celta nestaci, je potreba opravdu vycistit misto na spani.

Moje uberlite (ctvrta, viz vyse) drzi a uz ma za sebou tak tricet noci, sam se divim.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » úte dub 25, 2023 14:24

Ano nezkusil. Jsem to uz neresil, delal jsem to tak u te Uberlite a stejne ji reklamoval.
Mozna to byla chyba, mel bych jistotu ze treba nelzou.

Dotaz, jak se cisti takove misto na spani?
Pripadne odkaz. Jasne se se to neda na sutry nebo neda se to na jehlici ci neco ostre co trci z travy.
Ne vse ale vidim a pokud ne ja, tak ostatni pratele maji slepotu.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 15:09

Roztáhneš Tyvek a hmatem přes něj zkontroluješ místo. Když ucítíš něco, vyhodíš to z pod Tyveku. Jebačka, občas je těžký najít použitelný místo, ale nikdy jsem po vyčištění nic nepích
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » úte dub 25, 2023 15:38

Dekuji za vysvetleni, ale problem tu je jeste jinde.
U teto silnejsi jsem zminil, ze byla plne v poradku, drzela celou noc. Problem uchazeni nastal az na chate.
Tedy prijdes na chatu, podlaha je drevena, na tu podlahu polozis tyvek. Pokud by tam byl hrebik hned bych ho citil a nevydrzela by noc. Az potom jsem zjistil ze uchazi. Takze netusim co by ji mohlo poskodit.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 16:12

Třeba něco v batohu, případně nějak o něco při balení, ono bylo potřeba vyvinout sílu na to sbalit ju..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » úte dub 25, 2023 16:25

Kdovi, co se da delat, necham ji opravit. Me spis zajmalo, ze to tak nevydrzelo, neslo mi o tech 400kc.
U te ale Uberlight, tam musi byt nejaka velika poruchovost, nezda se mi ze by vsichni kdo to koupi neumeli nebo nevedeli dat spravne karimatku. Pripadne asi mam moc nesikovny pratele, co vse znici :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2023 16:27

Jo, Uberlight ma poruchovst velkou, tam uz sli za hranu rozumneho vylehcovani. Je to videt jak tady, tak v recenzich na Netu. Proto jsem ji nekoupil, radej o neco tezsi XLite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » úte dub 25, 2023 16:46

Xlite mi vadi, pokud se nepletu je stale zluta, jenze v lese nechci svitit jak vanocni stromecek :D

btw momentalne jsem se rozhodl ze zkusim na test z Alika (podobna velikost, vaha jen horsi koeficient tepelneho odporu) a vedle ve vlaknu popisu pak jak to dopadlo :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » úte dub 25, 2023 16:55

Ad cisteni: zalezi na podnebnem pasmu. Cim sussi, tim vic je treba cistit. Ja se vetsinou snazim misto na stan zamest nohama/podrazkama, vytrham suche rostliny, obcas vyhrabu ostrejsi kameny, pak si na to lehnu pres tyvek a zkontroluju to. Treba pred par dny jsme na vyhlidce nad spanelskym mestem pri celovce odhazovali deset minut strepy.

Ne vzdy si clovek zavady vsimne hned. Malokdy je tak velka, ze se karimatka vyfoukne cela, kdyz pred spanim clovek nedofoukne objem, o ktery prisel ochlazenim vzduchu. V zasade je dost jednoduche jakoukoliv (uberlite mi neprijde nachylnejsi nez samonafukovaci thermarest, ktera je o dost bytelnejsi) karimatku propichnout, ani clovek nevi jak. Pokud nechces premyslet, nemej nafukovaci karimatku. To baleni s lepenim k tomu nebali pro srandu kralikum.
Naposledy upravil sup dne stř dub 26, 2023 17:30, celkově upraveno 1
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod ripper6 » stř dub 26, 2023 15:03

sup: dobre, budu se snazit to vic hlidat a reknu to i ostatnim. Opravene to bude. Ted jsem dal na reklamaci kamosovi Uberlite, priznali me taky ze ty nejsou nic moc (co se poruchovosti tyce) a vzali na reklamaci.
Vzdy se ptaji, jestli se snazil najit kde se to vyfukuje. Spal na ni 2x a mel tu vetsi proto jsem koukal ze cena za Uberlite daval 6500kc.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod booze » stř kvě 3, 2023 7:20

Nema nekdo nahodou nafukovaci obal na karimatku od TaR? Poprosil bych majitele o fotku ventilu u pytle Therm-a-Rest BlockerLite Pump Sack dekuji :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod pavelh » stř bře 13, 2024 16:51

Ahoj. Víte někdo kam podat raklamaci karimatky Therm-a-Rest? Posílal jsem na mail pana Křivánka z Vertical Trade a mail se mi vrátil jako nedoručitelný. Je na to autorizovaný servis v ČR? Kam to posíláte nebo to nechat na prodejci?
Uživatelský avatar
pavelh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 13, 2020 20:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » stř bře 13, 2024 17:21

Oni zmenili distributora. Nejmenuji se ted Vertone? Nebo tak nejak. Stalo se to tak 2-3 roky zpatky. Ja jsem to posilal vzdy jim rovnou v baliku s popisem zavady a mailem, oni se pak uz ozvali, zda to opravi v zaruce nebo co s tim. Pres prodejce by clovek usetril za postovne, kdyby to mel z kameneho obchodu.

Jinak tedy ted mam stav, ze vsechny (uberlite a samonafukovaci) karimatky mam propichle a zaboha ten unik nemuzu najit. Budu jim to taky muset poslat.

Svoji neoair x-lite jsem pred rokem velmi chytre chybne se domnivajic, ze je sucha, po navratu nedosusil a paradne mi zplesnivela. Zkousel jsem lecos a plisen nesla pryc. Savo pomohlo, byla zluta jak nova. Jen jsem zjistil pres slunce, ze plisen vevnitr samozrejme zustala (predtim jsem nevedel, ze byla i tam). Inu, rekl jsem, ze se naucim pouzivat ten vak, pac foukat do plisne se mi nechtelo. Kupodivu to funguje docela dobre, coz me po nekolika letech vlastnictvitoho vaku docela prekvapilo. Na karimatce jsem se vyspal, pres noc vydrzela, tak jsem si rekl, ze jsem na to vyzral a odletel na tri mesice do Chile. Tam jsem prvni noc karimatku nafoukl a do hodiny byla uplne zplaskla. Aspon jsem zjistil, ze na zemi v zasade bez niceho se taky vyspim. Po prozkoumani karimatky jsem okem zjistil docela rozsahle zavady na textilu karimatky, zcela neopravitelne (zpetne videno asi stejnak dobra zprava pro moje plice). Tak jsem po dvaceti letech koupil molitanovou a zjistil jsem, ze je to docela dobre: rychle se vecer vybaluje, clovek neresi propichnuti, tak mnohem rychleji zvoli misto na spani. A vyspat se da. Jen na kamenech pri teplotach k peti stupnum jsem citil chlad odspodu. Nejvetsi potiz je, ze mam s obycejnou karimatkou vetsi tendenci spat na zadech a chrapat. Kdyby toho nebylo, mozna bych u ni zustal (plusnjenotravne, jak je neskladna).
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod pavelh » stř bře 13, 2024 17:57

Díky za rychlou reakci, i když taky jsem si už Vertone našel na ofiko stránkách TaR, měl jsem tam asi kouknout rovnou a neotravovat tady : ) - psal jsem mail, tak uvidím. U mě se jedná o UberLite a závada je taková, že mi uvnitř asi povolily "přepážky" a nahoře v rožšířenější části se mi udělala bublina. Toho jsem si všiml jednoho rána až po probuzení. Říkal jsem si, že bych to mohl mít jako dva v jednom a nemuset s sebou brát foukací polštářek, ale předpokládám, že by se to mohlo rozjet ještě víc a to by nebylo dobrý.

Nafukování mi taky dává zabrat. O problému s plísní vím. Ten zelený vak TaR nemám, jen ten původní šedý, který dávaj ke karimatkám. Ano spát se dá i na pěně - záleží jen na chladu a jak to zvládaj tvoje záda. Nejradši mám asi stejně tu harmonikovou taky od TaR, ale i když jsem ji zkrátil, pořád je dost objemná (viditelná), ale občas ji beru, hlavně když nechci složitě řešit kde si ustelu.
Uživatelský avatar
pavelh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 13, 2020 20:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » stř bře 13, 2024 18:06

Jo, to by ti meli dat novou, trva jim to vetsinou tak 3-4 tydny. Casem by se to urcite rozsirilo podle me zkusenosti.

Co se tyce plisne, tak kdyz to po kazdem pouziti radne vysusis (je ok ji mit mokrou pres den ale neni dobre ji mit morkou vic jak den v kuse), melo by to bejt ok. Kdyz se ji nafouknutou podivas proti slunci, plisen bys uvidel, takove kvetinove fleky.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 18:08

pavelh píše: U mě se jedná o UberLite a závada je taková, že mi uvnitř asi povolily "přepážky" a nahoře v rožšířenější části se mi udělala bublina. Toho jsem si všiml jednoho rána až po probuzení. Říkal jsem si, že bych to mohl mít jako dva v jednom a nemuset s sebou brát foukací polštářek, ale předpokládám, že by se to mohlo rozjet ještě víc a to by nebylo dobrý.

Rozjede se to jeste vic. Ze zacatku to jen povoli, pak to ma tendenci hlasite praskat. Pri prvni reklamaci se me ptali jestli nebyla pres den nafoukla ve stanu. U druhe reklamace se neptali na nic, asi tohho meli vic. Na US forech maji lidi stejne zkusenosti. Uberlite nebrat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 18:09

Mas prosim nejaky trik ma suseni? Dik
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » stř bře 13, 2024 20:12

Staci ji nechat 5-10 minut z obou stran vyfouklou na slunicku a vysusi se. Kdyz je sucha zvenku, staci to. Kdyz se voda zkondenzovala vevnitr, otevrel jsem ventil a nechal ji chvili na slunicku, kapicky se premenej v paru a ta se pak vyfoukne. Ale to bych resil jen kdyby se to opakovalo vic dnu.

Ja vymenil tri nez mi ctvrta prestala praskat, je to popsane par stranek nahoru.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod oodoow » stř bře 13, 2024 21:28

sup píše:Tak jsem po dvaceti letech koupil molitanovou a zjistil jsem, ze je to docela dobre: rychle se vecer vybaluje, clovek neresi propichnuti, tak mnohem rychleji zvoli misto na spani. A vyspat se da.

Mám z těch nafukovaček podobný pocity. Nafukoval jsem to skoro měsíc v kuse každej večer pomocí toho nafukovacího pytle a byl to dost opruz a trvalo to dlouho. Molitanovou si člověk může rozložit i v průběhu dne, když chce někde oddáchnout.
Jediná nevýhoda molitovanové je fakt ta neskladnost. Za ideál považuju její uložení v zádech batohu, kde slouží jako polstrování. Tím plní dvě funkce, takže se ušetří na váze batohu a ještě se dobře uskladní po čas pohybu.

Na další větší trek možná zvolím spíš klasickou karimatku a nafukovačku nechám doma.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 21:46

Hmm, mne teda prijde, ze hlavni vyhoda nafukovacky je pohodli a tepelny komfort. Tomu se zadna klasicka nemuze rovnat a otlacena zebra uz mne nebavi. Nedovedu si moc predstavit spat na ledovci na penove, to bych asi chcipnul, nohy mi mrzly i tak (cervenec ve 3400, bylo tak -5 az -10). Skladnost je samozrejme taky velke plus.

Nafukovani je prece otazka chvilky plicema a o trochu delsi chvilky pytlem. Naprosta prkotina a to se mi obcas ve vyssich nadmorskych vyskach po nafukovani trochu mota hlava (z hlubokeho dychani).

Smula je, ze Uberlite je tak poruchova, to uz je stupid light. Ale nova XLite NXT je super.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Etheric » čtv bře 14, 2024 5:40

Měl jsem Uberlite jako horkou novinku, sloužila dobře, pak jsem ju prodal. Zajímalo by mě, jak dlouho sloužila či ještě slouží kupujícímu..

Pěna do zad batohu je naprd. Těžký věci se tak dostanou dál od zad. Ono to neni zrovna tenký. Já tu pěnu nesnášel hlavně kvůli tomu, jak obrovský a neskladný to je
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod booze » čtv bře 14, 2024 8:00

sup píše:Staci ji nechat 5-10 minut z obou stran vyfouklou na slunicku a vysusi se. Kdyz je sucha zvenku, staci to. Kdyz se voda zkondenzovala vevnitr, otevrel jsem ventil a nechal ji chvili na slunicku, kapicky se premenej v paru a ta se pak vyfoukne. Ale to bych resil jen kdyby se to opakovalo vic dnu.

Ja vymenil tri nez mi ctvrta prestala praskat, je to popsane par stranek nahoru.

Diky, přesně toto Dělám úplně stejně jak popisuješ.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv bře 14, 2024 12:10

mike píše:Hmm, mne teda prijde, ze hlavni vyhoda nafukovacky je pohodli a tepelny komfort.


Však jo. To jsem taky psal. Jen mě překvapilo, že i na pěně jsem se zvládnul vyspat, pamatoval jsem si to podstatně horší, než to bylo.

Zásadní je podle mě ale i poruchovost. Cestuju většinou minimálně po dobu měsíce a tak v půlce případů se mi stane, že na karimatce něco nefunguje. Podmínky na nalezení díry v terénu nejsou vždy skvělé. A teď mám dva kusy, co se trochu vyfukujou, a díru nemůžu zaboha najít ani doma. Jednou jsem ostatně už od Thermarestu dostal novou karimatku, protože tam našli mikroskopické vady, které vyhodnotili jako jejich chybu.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Lipon » čtv bře 14, 2024 12:42

nezbyde ti než napustit vanu a máčet karimatku
u jedné jsem taky nemohl za boha najít díru, pak jsem zjistil, že povolily lepené švy a byly tam stovky malinkatých bublinek, které bych na vzduchu nebyl schopen zaregistrovat
naštěstí to bylo ještě v záruce a vrátili peníze
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod sup » čtv bře 14, 2024 12:52

No vanu uz jsem napustil a nic. A to pritom uz jsem zalepil der tak deset za ty leta (pro 3-4 ruzne uzivatele), neni to tak, ze bych to vubec neumel.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod booze » čtv bře 14, 2024 13:07

Muze to byt celoplosne rozpadem vnitrniho zateru. Musis ji prefouknout a zatizit. Dela to v 99% pripadu prave plisen.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky