spacák na VHT: LOAP?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

spacák na VHT: LOAP?

Příspěvekod valodja » čtv dub 12, 2007 11:45

Ahoj,

chtěl bych si koupit spacák, kterej by byl použitelnej na náročnější VHT - aby zvládnul (resp. já v něm 8) ) spaní cca květen - říjen cca 1500 - 3000mnm. v Alpách (popřípadě Karpatech...). Letos mě taky možná čeká červencovej Blanc, takže výjimečně i vejš...
Ne vždy pod stanem.

Je mi 24, 188cm, 84kg, jsem celkem otužilej (doteď jsem jakžtakž zvládal i 5 let starou Bambusu M10, ale byly to boje).

Je mi jasný, že byste mi asi doporučili, ať si koupím Primu Trek, nebo Pinguin Spirit, nebo condora Z300/400, ale já jsem natrefil na spacáky Loap, které jsou dost levné (prachů je málo!!) a vypadá to, že mají dobré parametry. Mrkněte na ně - a zkuste nadhodit případné postřehy, praktické zkušenosti apod.

Je to z Quallofilu, svršek z Tactelu, čili dobrej standard, zdá se mi...

Jen nevím, jakou gramáž případně zvolit...

1750g comfort -3/limit -10 http://www.extrem-outdoor.com/Loap/Spac ... oritz.html

1900g -8/-15 http://www.extrem-outdoor.com/Loap/Spac ... urent.html

2100g -10/-18 http://www.extrem-outdoor.com/Loap/Spac ... anton.html

nebo bez tactelu, s nějakým jiným (ripstopovým) materiálem svršku
2050g -10/-18
http://www.extrem-outdoor.com/Loap/Spac ... vouac.html

Psal jsem do Loapu a teploty jsou už fakt prý podle euronormy, takže by to neměly být úplný nesmysly, nicméně...zdá se mi, že vypadají až podezřele lákavě. Ten člověk taky psal, že s tím nejtenčím byl letos v zimě v Roháčích a ok...

Mně se asi jako nejlepší kompromis zatím jeví ten střední s hmotností 1900g, ale rád si nechám poradit...případně odradit...
Je mi jasný, že v těchhle vejškách může být klidně -10, takže lépe mít rezervu, ale zase když jsem nahodil ty teplotní hodnoty do kalkulátoru metabolismu na svetu outdooru, tak by vycházelo, že by pro mě byl ok. i ten nejtenčí...zase abych se v něm neupekl...i v horách bejvá někdy teplo...
hmotnost až tak neřeším, primární je pro mě fce.

Díky moc!
*
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Příspěvekod Hafi » čtv dub 12, 2007 12:00

asi takhle...nebudu ti tedy psat at koupis primu nebo neco jinyho...mylsim, ze v nem nezmrznes...ale bral bych ten nejtezsi, pac ty hodnoty sou sice dle normy, ale moc s tim pocitat nejde a lepsi teplejs nez zima...a v horach v noci byva nejak vyraznejs teplej jen vyjimecne. Ael reknu ti v cem je to levnejsi...v zivotnosti. i pokud se ti nekde nerozpadnou svym, tak proste to vlakno nevydrzi totez co p3d, nebo aspon termolite...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 12:06

Mam Quallofil v Rock Empire Arktida z roku asi 2002 a spokojnost. Ma tusim 1850 gr., do -5 C sa da...
Este by som sa zaujimal aku maju tie spacaky konstrukciu, aj ked teda velmi by som sa divil keby boli jednovrstvove, ale na tom eshope to neuvadzaju.

Ked si kupis tazsi tak budes mat rezervu ked sa po case trochu zlahne. Ja by som kludne vzal aj ten najvacsi. V noci byva na horach malokedy teplo...
Spasitel
 

Příspěvekod valodja » čtv dub 12, 2007 12:19

Hafi píše:a...ale bral bych ten nejtezsi, pac ty hodnoty sou sice dle normy, ale moc s tim pocitat nejde a lepsi teplejs nez zima...a v horach v noci byva nejak vyraznejs teplej jen vyjimecne.



Ael reknu ti v cem je to levnejsi...v zivotnosti. i pokud se ti nekde nerozpadnou svym, tak proste to vlakno nevydrzi totez co p3d, nebo aspon termolite...


spíš jsi asi myslel "NEbral".. ten nejtenčí?

No, že by se úplně rozpadnul, to snad ne, i když čína to asi bude...a s životností...no, já zase nejsem ten typ, co by v něm spal 100 dní ročně - spíš tak 10-20 :| a když vydrží aspoň pár let...budu spokojenej...a pak už zase budou lepší možnosti výběru - zkušenost a snad i víc prašulí
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Příspěvekod valodja » čtv dub 12, 2007 12:22

Spasitel píše:Mam Quallofil v Rock Empire Arktida z roku asi 2002 a spokojnost. Ma tusim 1850 gr., do -5 C sa da...
Este by som sa zaujimal aku maju tie spacaky konstrukciu, aj ked teda velmi by som sa divil keby boli jednovrstvove, ale na tom eshope to neuvadzaju.

Ked si kupis tazsi tak budes mat rezervu ked sa po case trochu zlahne. Ja by som kludne vzal aj ten najvacsi. V noci byva na horach malokedy teplo...


Jo, ségra má taky arktidu, ale zatím v ní spala jen pár nocí na podzim a prj celkem ok.


Konstrukce je, zdá se, klasická dvojvrstva
http://www.loap-sport.com/cz07-l/SE403.php

zipy YKK...zdá se mi to fakt celkem vychytaný...na první a druhej pohled...
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

prima trek

Příspěvekod Chasi » čtv dub 12, 2007 12:33

Taky teď řeším spacák a já si do toho Prima Trek půjdu :ú .
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Re: prima trek

Příspěvekod swisss » čtv dub 12, 2007 13:08

Chasi píše:Taky teď řeším spacák a já si do toho Prima Trek půjdu :ú .


:smt023 Dobrá volba. Nedávno jsem si nechal ušít Treka 3D (trochu delšího, než prodávají) a jsem víc než spokojen.. Pravda, zatím jsem s ním nebyl v pořádném mrazu, ale za to může průběh letošní zimy...
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Re: prima trek

Příspěvekod valodja » čtv dub 12, 2007 13:09

swisss píše:
Chasi píše:Taky teď řeším spacák a já si do toho Prima Trek půjdu :ú .


:smt023 Dobrá volba. Nedávno jsem si nechal ušít Treka 3D (trochu delšího, než prodávají) a jsem víc než spokojen.. Pravda, zatím jsem s ním nebyl v pořádném mrazu, ale za to může průběh letošní zimy...


a kolik měříš, že sis nechal šít delší spacák?
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Re: prima trek

Příspěvekod swisss » čtv dub 12, 2007 13:18

valodja píše:a kolik měříš, že sis nechal šít delší spacák?


Meřím 192. Chlapík z Primy tvrdil, že hodnoty, které mají na webu (postava 195cm u delšího spacáku) jsou maxilmální, a kvůli pohodlí a tomu, aby nedocházelo ke stlačování izolační vrstvy je vhodná rezerva 5-10cm. Fakt je, že možnost natáhnout si nohy za to stojí (to u předchozího letního spacáku nešlo :) )
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Re: prima trek

Příspěvekod Chasi » čtv dub 12, 2007 13:18

swisss píše:
Chasi píše:Taky teď řeším spacák a já si do toho Prima Trek půjdu :ú .


:smt023 Dobrá volba. Nedávno jsem si nechal ušít Treka 3D (trochu delšího, než prodávají) a jsem víc než spokojen.. Pravda, zatím jsem s ním nebyl v pořádném mrazu, ale za to může průběh letošní zimy...


Tak já mám 193 a chystám se na tu 220tku. Beru ten Trek 3D s ohledem na budoucnost. Nesjsem moc zimomřivý. Ale až vyrazím někam ven (nevím jak často), tak se bude hodit a časem taky trošku ztratí ze svých vlastností.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Spasitel » čtv dub 12, 2007 13:25

Dobre vyskusaj ci sa tam vlezies kym zaplatis, lebo ja mam par cm menej a spacak 220 cm a je to len-len, 230ka by bola lepsia.
Spasitel
 

Příspěvekod valodja » čtv dub 12, 2007 14:40

no je fakt, že i já jsem si dost často říkal, že si příště koupím delší spacák (a to mám jen 188cm, zato nohu 49 :roll: )...když byla kosa a musel jsem úplně zatáhnout dejchací otvor, tak jssem se taky nemohl natáhnout a když, tak jsem byl pěkně rozepčenej nohama...hmmm

Na kolik vyšel ten 230cm Trek?

Ve 230ce se dá jinak sehnat ta Arktida od RockEmpire, ale je celkem drahá v porovnání k událanému limitu -3 a hmotnosti sakumprdum 2100g...a přitom je taky(stejně jako ty kousky od Loopu) z Thermolitu Quallo a Tactelu...divné....
http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?n ... nguageID=1
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Příspěvekod Hafi » čtv dub 12, 2007 14:44

valodja píše:
Hafi píše:ale bral bych ten nejtezsi,


spíš jsi asi myslel "NEbral".. ten nejteí?

to je snad to samy,ne?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod valodja » čtv dub 12, 2007 14:46

Hafi píše:
valodja píše:
Hafi píše:ale bral bych ten nejtezsi,


spíš jsi asi myslel "NEbral".. ten nejteí?

to je snad to samy,ne?


jo, jasně...už mi trochu z toho sezení u kompu hrabe 8-[
Nechval dne před večeří...
Uživatelský avatar
valodja
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 29, 2006 20:36
Bydliště: Ledenice

Příspěvekod swisss » čtv dub 12, 2007 19:11

valodja píše:Na kolik vyšel ten 230cm Trek?


To ti ted bohuzel nejsem schopen rict, protoze nemuzu najit doklad o zaplaceni, ale myslim, ze to bylo cca + 500 max 1000kc. Kdyz jim napises mail s tim, ze chces vedet cenu Treku 3D delky 230, tak behem jednoho, max. dvou dnu mas zarucene odpoved.. - komunikace i ochota lidi z primy je na vyborne urovni.. . :smt023

kontakt: prima@prima-spacaky.cz
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » pát dub 13, 2007 18:33

swisss píše:
valodja píše:Na kolik vyšel ten 230cm Trek?


To ti ted bohuzel nejsem schopen rict, protoze nemuzu najit doklad o zaplaceni, ale myslim, ze to bylo cca + 500 max 1000kc. Kdyz jim napises mail s tim, ze chces vedet cenu Treku 3D delky 230, tak behem jednoho, max. dvou dnu mas zarucene odpoved.. - komunikace i ochota lidi z primy je na vyborne urovni.. . :smt023

kontakt: prima@prima-spacaky.cz


Precist si to vcera, tak sem tam mohl osobne zajit... Kdyz sem linej cekat na bus, tak kolem jejich firmy chodim domu ze skoly...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod ONDRA » pát dub 13, 2007 19:33

Hafi píše:asi takhle...nebudu ti tedy psat at koupis primu nebo neco jinyho...mylsim, ze v nem nezmrznes...ale bral bych ten nejtezsi, pac ty hodnoty sou sice dle normy, ale moc s tim pocitat nejde a lepsi teplejs nez zima...a v horach v noci byva nejak vyraznejs teplej jen vyjimecne. Ael reknu ti v cem je to levnejsi...v zivotnosti. i pokud se ti nekde nerozpadnou svym, tak proste to vlakno nevydrzi totez co p3d, nebo aspon termolite...

No já mám pocit, že právě p3d a thermolite jsou mikrovlákna. sice vlastnostma super (izolace, hmotnost), ale právě s životností jsou na tom líp duté vlákna . nejsou tak náchylné na poničení
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Hafi » pát dub 13, 2007 22:22

ONDRA píše:p3d a thermolite jsou mikrovlákna.


termolite jo, ale ono neni mikrovlakno jako mikrovlakno...a v tomto verim dupontu ze vi co dela. A co se tyce p3d, tak to je v podstate duty mikrovlakno...a diky tomu to je v podstate to nejlepsi co se dela.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(


Zpět na Spacáky a karimatky