Treksport nebo Prima?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Chasi » úte bře 27, 2007 13:13

Tak se dívám na rozdíl mezi Tulákem (2 tis.) a Trekem (2,5 tis.).
V teplotním komfortu je to skoro neznatelné (to bude asi těch 400 g matroše navíc)...

Chci se zeptat. Ta cena 2 tis. za Tuláka je solidní nebo se to někdy vyprodávalo za ještě menší peníz?
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Hafi » úte bře 27, 2007 13:23

Chasi píše:Tak se dívám na rozdíl mezi Tulákem (2 tis.) a Trekem (2,5 tis.).
V teplotním komfortu je to skoro neznatelné (to bude asi těch 400 g matroše navíc)...

Chci se zeptat. Ta cena 2 tis. za Tuláka je solidní nebo se to někdy vyprodávalo za ještě menší peníz?

hlavne je to za verzi eco (jestli teda mluvime o tomtez), coz znamena o neco horsi (profoukavejsi) vnejsi material. Osobne mam prave tulaka eco za ty 2000 a zpetne bych si koupil asi normalniho, ale na leto staci a ve stanu je perfektni, kdyz ale pod sirakem fouka tak to je znat. Na zimu planuju bivaka a urcite pujdu do toho normalniho.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Chasi » úte bře 27, 2007 13:44

Hafi píše:hlavne je to za verzi eco (jestli teda mluvime o tomtez), coz znamena o neco horsi (profoukavejsi) vnejsi material. Osobne mam prave tulaka eco za ty 2000 a zpetne bych si koupil asi normalniho, ale na leto staci a ve stanu je perfektni, kdyz ale pod sirakem fouka tak to je znat. Na zimu planuju bivaka a urcite pujdu do toho normalniho.


JJ, to že je to eco vím. Já na bivak zase moc nejsem, ale pokud bych hu už použil, tak spíše v létě. Jinak dávám přednost stanu, chatám atd... :wink:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Hafi » úte bře 27, 2007 13:54

Chasi píše:
Hafi píše:hlavne je to za verzi eco (jestli teda mluvime o tomtez), coz znamena o neco horsi (profoukavejsi) vnejsi material. Osobne mam prave tulaka eco za ty 2000 a zpetne bych si koupil asi normalniho, ale na leto staci a ve stanu je perfektni, kdyz ale pod sirakem fouka tak to je znat. Na zimu planuju bivaka a urcite pujdu do toho normalniho.


JJ, to že je to eco vím. Já na bivak zase moc nejsem, ale pokud bych hu už použil, tak spíše v létě. Jinak dávám přednost stanu, chatám atd... :wink:

tak v ramci chat si myslim ze tulak eco staci
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » úte bře 27, 2007 14:43

Chasi píše:Tzn., že uváděné rozměry (u jednotlivých spacáků) jsou před kompresí, že?

Já myslel, že to píšou už ve staženém stavu... :((
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Schnappi » úte bře 27, 2007 14:49

Chasi píše:
Hafi píše:Na zimu planuju bivaka a urcite pujdu do toho normalniho.
Já na bivak zase moc nejsem, ale pokud bych hu už použil, tak spíše v létě. Jinak dávám přednost stanu, chatám atd... :wink:

Ale Hafi myslel spacák Bivak, ne? Ten je v létě nepoužitelný...
(nerad to říkám, protože za to zas dostanu vynadáno, ale tyhlety situace vznikají kvůli tomu, že "sem tam" někdo ignoruje gramatiku :P)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Chasi » úte bře 27, 2007 15:21

Chasi píše:
Hafi píše:hlavne je to za verzi eco (jestli teda mluvime o tomtez), coz znamena o neco horsi (profoukavejsi) vnejsi material. Osobne mam prave tulaka eco za ty 2000 a zpetne bych si koupil asi normalniho, ale na leto staci a ve stanu je perfektni, kdyz ale pod sirakem fouka tak to je znat. Na zimu planuju bivaka a urcite pujdu do toho normalniho.


JJ, to že je to eco vím. Já na bivak zase moc nejsem, ale pokud bych hu už použil, tak spíše v létě. Jinak dávám přednost stanu, chatám atd... :wink:


Já na bivak=spaní pod širákem moc nejsem :wink:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Schnappi » úte bře 27, 2007 15:24

Aha, už na to koukám - ono tam bylo zmíněno obojí :) Jsem holt hlava děravá, při čtení tvého příspěvku už mi zůstal v hlavě jen konec toho Hafíkova :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Mařena » úte bře 27, 2007 15:48

Chasi píše:rozdíl mezi Tulákem (2 tis.) a Trekem (2,5 tis.).... (to bude asi těch 400 g matroše navíc)...

Ono je to celkem jednoduché :
Bike = 1 vrstva rouna
Tulák = 2 vrstvy rouna
Trek = 3 vrstvy rouna
Bivak = 4 vrstvy rouna
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » úte bře 27, 2007 17:32

schnappi píše:
Chasi píše:
Hafi píše:Na zimu planuju bivaka a urcite pujdu do toho normalniho.
Já na bivak zase moc nejsem, ale pokud bych hu už použil, tak spíše v létě. Jinak dávám přednost stanu, chatám atd... :wink:

Ale Hafi myslel spacák Bivak, ne? Ten je v létě nepoužitelný...
(nerad to říkám, protože za to zas dostanu vynadáno, ale tyhlety situace vznikají kvůli tomu, že "sem tam" někdo ignoruje gramatiku :P)

chjo, myslel sem to ve smyslu, ze si minim koupit Bivak, a ne Bivak eco, protože ten se na bivak moc nehodi, pac profoukne. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod ToM » úte bře 27, 2007 18:03

schnappi píše:
Chasi píše:Tzn., že uváděné rozměry (u jednotlivých spacáků) jsou před kompresí, že?

Já myslel, že to píšou už ve staženém stavu... :((

Rozměry jsou udávany v takovém stavu, kdy je spacák nacpaný do obalu a uzavřen šnůrku s rychlosvorkou, tzn. že kompresníma popruhama to lze mnohem více zmenšit... Tak to alespoň vyplývá z mých měření (a že na to mám dost času...). 8)
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Vojtos » úte bře 27, 2007 20:03

Jsem taky pro topas obvzláště jestli někdy spíš pod širákem. Je přeci jen univerzálnější ten Bike je ideální spíš na spaní ve stanu, mám něco podobnýho (hannah scout) a samozřejmě se v něm dá spát i když je chladnějc, ale zas musí bejt člověk víc oblečenej, takže tu váhu co ušetříš s sebou zase táhneš třeba v oblečení.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Chasi » stř bře 28, 2007 6:28

Vojtos píše:Jsem taky pro topas obvzláště jestli někdy spíš pod širákem. Je přeci jen univerzálnější ten Bike je ideální spíš na spaní ve stanu, mám něco podobnýho (hannah scout) a samozřejmě se v něm dá spát i když je chladnějc, ale zas musí bejt člověk víc oblečenej, takže tu váhu co ušetříš s sebou zase táhneš třeba v oblečení.


Já ani Bike nevzpomínal. Přemítám tady nad Tulákem a Trekem. Spacák nepoužívám zase až tak často, ale zase jsem tady četl o tom "opotřebení" , tak aby mi z toho spacáku za chvilku aspoň něco zůstalo :wink: .
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Vilík » stř bře 28, 2007 16:06

Chasi píše:
Vojtos píše:Jsem taky pro topas obvzláště jestli někdy spíš pod širákem. Je přeci jen univerzálnější ten Bike je ideální spíš na spaní ve stanu, mám něco podobnýho (hannah scout) a samozřejmě se v něm dá spát i když je chladnějc, ale zas musí bejt člověk víc oblečenej, takže tu váhu co ušetříš s sebou zase táhneš třeba v oblečení.


Já ani Bike nevzpomínal. Přemítám tady nad Tulákem a Trekem. Spacák nepoužívám zase až tak často, ale zase jsem tady četl o tom "opotřebení" , tak aby mi z toho spacáku za chvilku aspoň něco zůstalo :wink: .


Se starsim Tulakem se da spat v pohode i kdyz na jare v noci mrzne. Takova jinovatka rano na spacaku... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale je pravda, ze tedka, kdyz sem linej stavet stany a spacak starne (po 4 letech) bych bral asi Treka... Je mirne teplejsi... Ale na druhou stranu ja nemam P3D, mam neco starsiho, takze Tulak s 3D na tom bude lip nez ten muj...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Chasi » čtv bře 29, 2007 11:19

ToM píše:
schnappi píše:
Chasi píše:Tzn., že uváděné rozměry (u jednotlivých spacáků) jsou před kompresí, že?

Já myslel, že to píšou už ve staženém stavu... :((

Rozměry jsou udávany v takovém stavu, kdy je spacák nacpaný do obalu a uzavřen šnůrku s rychlosvorkou, tzn. že kompresníma popruhama to lze mnohem více zmenšit... Tak to alespoň vyplývá z mých měření (a že na to mám dost času...). 8)


Tak trek v obalu je uváděn 47*25 cm a kopres to dá na 38*25. Takhle mi bylo odpovězeno. :ú
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Chasi » čtv bře 29, 2007 13:34

Tak mě napadlo. Jdou sepnout různé velikosti spacáků Prima? :(( Tak aby se v nich dobře spalo?
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Hafi » čtv bře 29, 2007 14:41

Chasi píše:Tak mě napadlo. Jdou sepnout různé velikosti spacáků Prima? :(( Tak aby se v nich dobře spalo?

nemel by byt problem, jen ten kratsi bude o trochu niz a ne o cely rozdil, pac cca pulka rozdilu je v nohach jeste pod zipem.Myslim.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod ToM » čtv bře 29, 2007 14:42

Chasi píše:Tak mě napadlo. Jdou sepnout různé velikosti spacáků Prima? :(( Tak aby se v nich dobře spalo?

Když budu mít zítra čas, tak Ti to vyzkouším. Máš na mysli verzi 200 a 220?!
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Chasi » čtv bře 29, 2007 14:54

ToM píše:
Chasi píše:Tak mě napadlo. Jdou sepnout různé velikosti spacáků Prima? :(( Tak aby se v nich dobře spalo?

Když budu mít zítra čas, tak Ti to vyzkouším. Máš na mysli verzi 200 a 220?!


To by bylo super :smt023 . Můžeš to i nafotit? :mrgreen:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod tesil » čtv bře 29, 2007 15:00

Chasi píše:Tak mě napadlo. Jdou sepnout různé velikosti spacáků Prima? :(( Tak aby se v nich dobře spalo?

dají. délka zipu je stejná na obou velikostech, ten vetší spacák je prodlouženej ve spodní části (až pod zipem)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Chasi » pát bře 30, 2007 10:54

ToM píše:
Chasi píše:Tak mě napadlo. Jdou sepnout různé velikosti spacáků Prima? :(( Tak aby se v nich dobře spalo?

Když budu mít zítra čas, tak Ti to vyzkouším. Máš na mysli verzi 200 a 220?!


Tak jak?
Proběhla zkouška? :roll:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod sx02 » pát bře 30, 2007 11:05

Chasi píše:
ToM píše:
Chasi píše:Tak mě napadlo. Jdou sepnout různé velikosti spacáků Prima? :(( Tak aby se v nich dobře spalo?

Když budu mít zítra čas, tak Ti to vyzkouším. Máš na mysli verzi 200 a 220?!


Tak jak?
Proběhla zkouška? :roll:
Muzu potvrdit, mame dlouhej a obyc. Dokonce jiny verze (kompletne jiny rocniky) a jde to vpohode.
(ten delsi ma pak dole vetsi bouli)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Chasi » pát bře 30, 2007 11:37

Takže se dá spojit i ten nový (krabicoý) s tím starým (eco) vzorem? Já to chápu, já to chápu... je to jasný! :ú
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod sx02 » pát bře 30, 2007 15:14

Chasi píše:Takže se dá spojit i ten nový (krabicoý) s tím starým (eco) vzorem? Já to chápu, já to chápu... je to jasný! :ú

Mno mam starej typ - jeste kdyz se to nerozlisovalo (ale vypada presne jako eco) a moje draha ma uz novou krabici a normalne to spojit jde.

Tak jsem to jeste ted pro jistotu vyzkousel s rok starym krabicovym trekem co tu ma segra a uplne vpohode. Jediny na co dat pozor aby mel zip na spravny strane, ale to je samozrejmost.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Chasi » sob bře 31, 2007 8:04

sx02 píše:
Chasi píše:Takže se dá spojit i ten nový (krabicoý) s tím starým (eco) vzorem? Já to chápu, já to chápu... je to jasný! :ú

Mno mam starej typ - jeste kdyz se to nerozlisovalo (ale vypada presne jako eco) a moje draha ma uz novou krabici a normalne to spojit jde.

Tak jsem to jeste ted pro jistotu vyzkousel s rok starym krabicovym trekem co tu ma segra a uplne vpohode. Jediny na co dat pozor aby mel zip na spravny strane, ale to je samozrejmost.


Jeden musí být L a druhý pravý, že? (pro jistotu) :oops:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Rujir » sob bře 31, 2007 9:41

Chasi píše:Jeden musí být L a druhý pravý, že? (pro jistotu) :oops:


Ano. Ale pozor - v anglicky terminoch moze L znamenat aj Long a R regular, nielen Left a Right. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Chasi » sob bře 31, 2007 18:06

Rujir píše:
Chasi píše:Jeden musí být L a druhý pravý, že? (pro jistotu) :oops:


Ano. Ale pozor - v anglicky terminoch moze L znamenat aj Long a R regular, nielen Left a Right. :wink:


Yes, No, O.K. :wink:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Hafi » sob bře 31, 2007 19:20

Chasi píše:
Rujir píše:
Chasi píše:Jeden musí být L a druhý pravý, že? (pro jistotu) :oops:


Ano. Ale pozor - v anglicky terminoch moze L znamenat aj Long a R regular, nielen Left a Right. :wink:


Yes, No, O.K. :wink:

Ale jde i spojit dva levy nebo dva pravy. jen pak ten jeden clovek bude mit to co ma mit pod hlavou nad hlavou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod sx02 » sob bře 31, 2007 19:22

Hafi píše:
Chasi píše:
Rujir píše:
Chasi píše:Jeden musí být L a druhý pravý, že? (pro jistotu) :oops:


Ano. Ale pozor - v anglicky terminoch moze L znamenat aj Long a R regular, nielen Left a Right. :wink:


Yes, No, O.K. :wink:

Ale jde i spojit dva levy nebo dva pravy. jen pak ten jeden clovek bude mit to co ma mit pod hlavou nad hlavou.

Coz je treba pripad me s mou drahou a je to fakt napytel. :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod šíp » pon dub 2, 2007 9:34

Rujir píše:
Chasi píše:Jeden musí být L a druhý pravý, že? (pro jistotu) :oops:


Ano. Ale pozor - v anglicky terminoch moze L znamenat aj Long a R regular, nielen Left a Right. :wink:


ano tak to máme i my s letními spacáky
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky