Treksport nebo Prima?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod bytost » ned úno 25, 2007 0:00

Mno, tak to tak nakonec asi dopadne. Ten Bike 3D mi byl fakt hodně sympatickej, úplně nejvíc samozřejmě tou hmotností, ale když kouknu na ty teploty a srovnám to s tou Microu, tak se mi to vůbec nelíbí a přestávám mu věřit.. Sice jsem jezdila i s Rock Empirem cyklo 800 a ten měl 10/-3, ale byl fakt jen na léto, a když si ho půjčil přítel, tak mu v něm prej byla zima - mně nikdy :lol: Jako nosit na zádech spacáček, kterej má 800g, to by bylo bájo, to 1,5 kg je sice dvojnásobek, ale furt je to polovina váhy naší kočky :lol: a ta neváží nic :lol: tak to snad taky snesem :wink: Hlavně, když bude malej a nebudem v něm klepat kosu - ten Topas bude i univerzálnějšího použití, což je určitě lepší. A hlavně, Linux je Linux :lol: :lol: :lol:

*Díky za rady a pomoc!*
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod pripluv » ned úno 25, 2007 11:13

bytost píše:*Díky za rady a pomoc!*


Rádo se stalo :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Schnappi » ned úno 25, 2007 20:21

Nevím, jak Pinguin, ale zastal bych se deklarace teplotního určení Bike 3D - Prima jede podle EN 13537...
(ano, věřím těm údajům víc než těm, které si výrobci stanoví "od oka")
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod bytost » čtv bře 1, 2007 19:39

schnappi píše:Nevím, jak Pinguin, ale zastal bych se deklarace teplotního určení Bike 3D - Prima jede podle EN 13537...
(ano, věřím těm údajům víc než těm, které si výrobci stanoví "od oka")


Jako to je sice hezký, ale jednak každej člověk vnímá chlad(teplo) jinak, jednak záleží na vnějších okolnostech a nehledě na to - když jsem si přečetla, jak zkoušky podle té normy probíhaj, tak jsem se musela smát. Protože já fakt nejsem standartizovaná zkušená uživatelka podle normy EN 13537 :lol: a svůj spacák nehodlám používat ve standartizovaných podmínkách, ale někde v lese, ve větru, dešti a tak :wink: A taky mám pocit, že jsem tam četla, že ty teploty maj vlastně bejt jen jakymsi porovnánim spacáků...?
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod Schnappi » čtv bře 1, 2007 19:59

bytost píše:Jako to je sice hezký, ale jednak každej člověk vnímá chlad(teplo) jinak, jednak záleží na vnějších okolnostech a nehledě na to - když jsem si přečetla, jak zkoušky podle té normy probíhaj, tak jsem se musela smát. Protože já fakt nejsem standartizovaná zkušená uživatelka podle normy EN 13537 :lol: a svůj spacák nehodlám používat ve standartizovaných podmínkách, ale někde v lese, ve větru, dešti a tak :wink: A taky mám pocit, že jsem tam četla, že ty teploty maj vlastně bejt jen jakymsi porovnánim spacáků...?

Samozřejmě že málokdo je standardní a výběr spacáku by s tím tedy měl počítat (např. na Světě outdooru je kalkulačka, která podle BMI to rozmezí poněkud zpřesňuje). Ale jde o to, že je to pevně definovaná metodika testování, takže až se aspoň ti rozumnější výrobci dokopou k tomu, aby podle ní testovali, bude srovnávání spacáků o poznání objektivnější.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Petras » čtv bře 1, 2007 20:14

Cílem EN 13537... je hlavně sjednocení parametrů pro lepší orijentaci spotřebitele.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod bytost » čtv bře 1, 2007 22:48

Mno dyk řikám, že to má bejt spíš porovnání spacáků. Orientační určení teplotních podmínek, do kterejch je ten určitej spacák vhodnej. A samozřejmě je ta norma celkem na nic, dokud se podle ní nebudou řídit všichni výrobci.
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod Schnappi » pát bře 2, 2007 11:16

bytost píše:Mno dyk řikám, že to má bejt spíš porovnání spacáků. Orientační určení teplotních podmínek, do kterejch je ten určitej spacák vhodnej. A samozřejmě je ta norma celkem na nic, dokud se podle ní nebudou řídit všichni výrobci.

Ale to je přeci cílem, což si mnozí lidé neuvědomují. To tak nejde, přijít do obchodu a čekat, že přímo na mě bude výrobce dimenzovat teplotní určení.
A co se týče zavádění normy do praxe - svou úlohu v tom hrají i zákazníci, čím hůř se bude výrobcům, již normu nepoužívají, prodávat, tím dřív ji zavedou.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Petras » pát bře 2, 2007 19:41

Většina top výrobců normu používá a s markeťákem na Everest nelez... :P
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Schnappi » sob bře 3, 2007 22:05

Nejde jen o vrcholové použití. Jak už několikrát zaznělo, cílem je srovnatelnost modelů napříč značkami. A to se hodí i při výběru letního spacáku na kolo.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod lendl » stř bře 14, 2007 10:17

Napisem kacirsku myslienku, ale usetri ti dost penazi. U dutych vlaken je podla mna (a mam to subjektivne overene) minimalny, resp, ziadny rozdiel medzi jednotlivymi vlaknami, ide len o marketing a bombasticke nazvy. Preto doporucim navstivit najblizsi hypermarket a vybrat si tam. Este nie je zrejme v predaji tohtorocna kolekcia, ale minuly rok najlepsie modely ponukla Billa, predtym Carrefour. Cena u kiloveho spoacaku je asi 300 SK, na konci sezony 200.
lendl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 14, 2007 10:08

Příspěvekod Rujir » stř bře 14, 2007 11:22

lendl píše:Napisem kacirsku myslienku, ale usetri ti dost penazi. U dutych vlaken je podla mna (a mam to subjektivne overene) minimalny, resp, ziadny rozdiel medzi jednotlivymi vlaknami, ide len o marketing a bombasticke nazvy.


Hm... A mozem sa opytat, s ktorymi vlaknami mas skusenosti, ze si prisiel k tomuto zaveru? :-k
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » stř bře 14, 2007 11:35

Rujir píše:
lendl píše:Napisem kacirsku myslienku, ale usetri ti dost penazi. U dutych vlaken je podla mna (a mam to subjektivne overene) minimalny, resp, ziadny rozdiel medzi jednotlivymi vlaknami, ide len o marketing a bombasticke nazvy.


Hm... A mozem sa opytat, s ktorymi vlaknami mas skusenosti, ze si prisiel k tomuto zaveru? :-k


JJ lendl, prvy prispevok na OF :smt023 (tym nenapadne vravim vitaj * ) a hned s dost odvaznym :mrgreen: tvrdenim :wink:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod tina » stř bře 14, 2007 11:44

rujir, lendl ma pravdu, medzi vlaknami z tesca, carrrefouru, billy a pod. naozaj nie je rozdiel ;)
mala som tu cest vyskusat supermarketovy spacak (komfort -10, extrem -20C), vaziaci 1200g (udaje z obalu). spali sme v nevykurenej chate, bolo tam 8C a celu noc som sa klepala, zaspat sa mi podarilo az ked som na sebe mala 3 vrstvy oblecenia, aj to som sa asi kazdu hodinu budila od zimy. nikdy viac!
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod vorec » stř bře 14, 2007 11:50

Tak to kludne moze byt, ale ja som povodny dotaz pochopil tak, ze rozdiel nie je ani medzi tymi co kupis niekde v outdoorshope a bille :wink:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod tina » stř bře 14, 2007 12:10

vorec píše:Tak to kludne moze byt, ale ja som povodny dotaz pochopil tak, ze rozdiel nie je ani medzi tymi co kupis niekde v outdoorshope a bille :wink:


no myslim ze to tak aj myslel, ale v tom pripade bud v zivote nevidel lepsi spacak z outdoorshopu ako rock empire, alebo nikdy nespal mimo vykurenej miestnosti :?
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod lendl » stř bře 14, 2007 15:56

Som tu prvy den, hlavne kvoli tomu, ze idem kupovat nejaky paperak okolo 1000 g a chcel som nejake referencie. Tak len tak na margo som tu nieco prispel. Som upozornoval, ze je to kacirska myslienka a tym padom som cakal, ze mozem byt ukamenovany najma ludmi ovplyvnenymi masivnym marketingom. Nikomu svoj nazor vsak nevnucujem, len mozem niekomu usetrit nejaku tu tisicovku.

Dobre mozem porovnat Coleman Bambosa vaha 900g, cena 2500 Sk, vlakno Super Hyper 3D Ultra Air a Carrefour '05 vaha 1000g, cena 200-300 Sk, vlakno ching-shing. Samozrejme objektivne porovnanie je tazke, ale subjektivne sa mi zda mierne lepsi ten druhy, mozno vdaka tomu, ze je o chlp tazsi. Tiez som mal kedysi nejaky Hannah nejake Polarguard 7 dutinkove vlakno ako zimny spacak okolo 2 kg za par tisic ale na zimu jedine perie. Je mozne, ze tie najsuper hyper vlakna su tepelne lepsie, mozno dokonca blizko paperiu ked su nove, ale vseobecne sa tvrdi, ze svoje vlastnosti velmi rychlo stracaju.
lendl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 14, 2007 10:08

Příspěvekod pripluv » stř bře 14, 2007 19:26

Ano, na zimu jedině peří, nebude-li zima jako tento rok. To bys mohl za dva dny ždímat.

Jinak dutý vlákno na léto bych asi moc neřešil (dva roky jsem jezdil s dekou, pak nějakou dobu s izolací pod koleje), ale spacák z hypersuperčehosi bych asi nedal. Nehledě na životnost :roll: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jankoR » čtv bře 22, 2007 22:58

Zdravím - mám málinko ale zas ne moc off topic dotaz. Nějak jsem se proklikal na toto fórum a tuto diskuzi, protože sháním nějaký letní spacák a cena je pro mě bohužel limitem. Rád bych se vešel do 1500. No a k věci: v Intersportu udělali akci na jejich McKinley Extrem Lite 800 (999Kč) http://www.intersport-uherskybrod.cz/default.aspx?akce=detail&zbozi=1279 . Líbí se mi hmotnost a také udávané teplotní rozmezí. Jen se bojím na kolik je to pravda. Když tak tam někdo doplňte něco podobného (cena) a kvalitnějšího. Dík.
jankoR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 22, 2007 22:45
Bydliště: Praha/Stará Ľubovňa/Plzeň

Příspěvekod Vilík » čtv bře 22, 2007 23:09

jankoR píše:Zdravím - mám málinko ale zas ne moc off topic dotaz. Nějak jsem se proklikal na toto fórum a tuto diskuzi, protože sháním nějaký letní spacák a cena je pro mě bohužel limitem. Rád bych se vešel do 1500. No a k věci: v Intersportu udělali akci na jejich McKinley Extrem Lite 800 (999Kč) http://www.intersport-uherskybrod.cz/default.aspx?akce=detail&zbozi=1279 . Líbí se mi hmotnost a také udávané teplotní rozmezí. Jen se bojím na kolik je to pravda. Když tak tam někdo doplňte něco podobného (cena) a kvalitnějšího. Dík.


Jak se divam na ten spacak, tak je tam napln Dupot, coz je tak trochu zajimave... Znam firmu DuPont a vzhledem k tomu, ze je tam Dupot dvakarat, tak to asi preklep nebude... Asi bych se trosku bal...

Jinak muzes zkusit Prima Bike za stejnou cenu... To je skoro jistota...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Schnappi » čtv bře 22, 2007 23:16

Taky mají v popisu "Sací pytel" :) Ale o té ceně už přece Janko psal, že je tam sleva na 999 Kč :((
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Vilík » čtv bře 22, 2007 23:19

schnappi píše:Taky mají v popisu "Sací pytel" :) Ale o té ceně už přece Janko psal, že je tam sleva na 999 Kč :((


Te slevy sem si nevsim... Sorry...

Jinak tam pisou, ze spacak ma moderni optiku... To si mirne nedovedu predstavit... moderni optiku muze mit treba fotak, ale spacak...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Schnappi » čtv bře 22, 2007 23:39

Docela veselá stránka :D Škoda, že jim tam nemůžem vkládat příspěvky s opravami hrubek :twisted:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Rujir » pát bře 23, 2007 0:01

Byt tebou, tak radsej priplatim na tych 1500,-Kc a zoberiem nejaku overenu znacku s overenou naplnou. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod jankoR » pát bře 23, 2007 16:29

Tak jsem si byl ten McKinley oňuchat v Myslbeku ještě jednou. Ten link jsem tam hodil - protože byl jediný, kde jsem našel nějaký popis (je pravda, že to psal nějaký ňouma, co o tom asi moc páry nemá a je mu docela fuk co tam hodí). Takže výplň toho spacáku (podle popisu na obalu) je Thermolite Micro - píšou tam 350g (ale to asi bude celkově - vzheldem k hmotnosti 800g). No a teploty (dle EN 12...) comfort (ženy) +13, limit comfort (muži) +10, extrem -8. Nevím - když použiju myšlenku co tu už zazněla, že různí výrobci se stejnými materiály nevymyslí převratně rozdílnou kvalitu, tak se mi ten pytel líbí. Cena 990 Kč (Intersport - Myslbek - "původně" 1990, resp. dle toho linku 1790) je nadmíru příznivá a nechce se mi dávat za velmi podobný spacák téměř dvojnásobek od jiného výrobce. Tak fakt nevím - když tak mě někdo ještě trocha v rozhodování rozvyklejte :(( , jinak do něj jdu. *
jankoR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 22, 2007 22:45
Bydliště: Praha/Stará Ľubovňa/Plzeň

Příspěvekod Schnappi » sob bře 24, 2007 16:52

jankoR píše:Cena 990 Kč (Intersport - Myslbek - "původně" 1990, resp. dle toho linku 1790) je nadmíru příznivá a nechce se mi dávat za velmi podobný spacák téměř dvojnásobek od jiného výrobce. Tak fakt nevím - když tak mě někdo ještě trocha v rozhodování rozvyklejte :(( , jinak do něj jdu. *

Pokud jde o peníze, asi bych to taky moc neřešil. Ale taky je třeba zvážit, zda má ten spacák aspoň na pohled dobré zpracování a též to, zda (pokud by nedejbože nastal problém zralý na reklamaci) bude svižný a ochotný přístup prodejce... I když v těchhle velkých většinou řeší reklamačky hladce, ne? Ovšem třeba Bike 3D eco vyjde na 1800 a váží stejně, má Polarguard 3D a Prima je dle zdejších zkušeností zárukou dobrého přístupu, když už ne bezporuchovosti zboží :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Chasi » úte bře 27, 2007 11:13

Tak spacák už jsem docela dlouhou dobu neřešil, mám doma nějaké staré. Jeden péřák (ten už je ale tak na 30% objemu :-) ) a pak nějaký obyč, rozepínací do půlky. Tak to tady postupně pročítám a sháním info.

Možná blbá otázka.
U spacáku PRIMA Trek 3D 220 eco se uvádí rozměry sbaleného spacáku 47x25 (předpokládám v cm). Lze u tohoto spacáku ještě použít kompresní vak? :((
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Mařena » úte bře 27, 2007 12:17

viz stránky Primy : "Součástí VŠECH spacích pytlů PRIMA je kompresní obal. Umožní stlačit objem spacího pytle až o 40%"
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Chasi » úte bře 27, 2007 12:31

Mařena píše:viz stránky Primy : "Součástí VŠECH spacích pytlů PRIMA je kompresní obal. Umožní stlačit objem spacího pytle až o 40%"


No vidíš, já tam čumím a tuhle záložku jsem ignoroval...

Tzn., že uváděné rozměry (u jednotlivých spacáků) jsou před kompresí, že?
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Mařena » úte bře 27, 2007 12:43

No, asi jo:(( , ale já to nikdy neměřil.
Nicméně sbalený Trek stažený kompresními popruhy dám do spodní kapsy Patagonie a ještě zbyde místo na docpání dalšíma věcmama.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky