Treksport nebo Prima?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Treksport nebo Prima?

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 10:55

Chci koupit nové spacáky (tedy 1. podmínka: spojovací) víceméně na léto, pozdní jaro, začátek podzimu.. v zimě nejezdíme vůbec a mimo léto se líp oblíknem :wink: Důležitá je co nejmenší hmotnost a objem v kombinaci se slušnýma teplotama (někdy spíme ve stanu a někdy venku, někdy na louce, někdy v lese a někdy v hlubokym údolí u potoka...) a cena maximálně do 2.500 Kč. Z toho, co jsem na netu našla se mi nejvíce líbí Light Primaloft a Bike 3D.
Který si mám vybrat? Máte s nimi někdo zkušenost? Doporučil byste mi někdo jeden z těhle dvou? Nebo si mám vybrat úplně jiný?


Hele, já opravdu o spacácích nic nevim, nerozumim, ani snad nechci :D ale zase nechat si poradit přímo v prodejně se mi fakt nechce - všude maj jiný značky, někde blbý prodavače...
Naposledy upravil bytost dne pát úno 23, 2007 14:13, celkově upraveno 5
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod šíp » pát úno 23, 2007 11:01

to už se tu řešilo mockrát, zkus pohledat
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 11:33

Řídím se zásadou "čti, čti, čti, ještě jednou čti a pak teprv piš", ale prostě někdo tu chválí spacáky od Primy, někdo od Tresportu a já nemám zkušenosti ani s jednou značkou, natož s jejich spacáky a už vůbec ne s těmito konrétními typy (o light primaloftu se tu nikde nikdo nezmiňuje). Oba ty spacáky jsou pro mě srovnatelné, ale prostě nevím, jak si vybrat..
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod pripluv » pát úno 23, 2007 11:40

Šel bych do primy ... jestli chceš malou nápovědu, tak se v anketě OF Awards v rubrice třísezónní spacáky umístila dost slušně (hodnotilo zatím 38 lidí - a doufám, že se sakra ještě někdo přidá), pro objektivitu zatím nemůžu říct, na jakým, ale šel bych do ní...

Treksportový plácání se v začarovaným kruhu nechci komentovat, ale má důvěra v tuto firmy dost klesla. I po tom, co mi nebbyli schopni odpovědět ani na jeden mail z několika :evil: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Klíma » pát úno 23, 2007 11:50

bytost píše:Řídím se zásadou "čti, čti, čti, ještě jednou čti a pak teprv piš", ale prostě někdo tu chválí spacáky od Primy, někdo od Tresportu a já nemám zkušenosti ani s jednou značkou, natož s jejich spacáky a už vůbec ne s těmito konrétními typy (o light primaloftu se tu nikde nikdo nezmiňuje). Oba ty spacáky jsou pro mě srovnatelné, ale prostě nevím, jak si vybrat..

a nekdo od tucnaka ale ten nejslabsi P3D se mi nelibi...
u ty Primy se mi akorat zdaj preceneny ty °C ale pokud ti tolik jde o vahu ...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod jonza » pát úno 23, 2007 12:22

Ber primu, ma kvalitnejsi vlakno, lepsi seris (nebudes ho potrebovat, ale co kdyby), je to ceske atd...
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 12:29

Klíma píše:
bytost píše:Řídím se zásadou "čti, čti, čti, ještě jednou čti a pak teprv piš", ale prostě někdo tu chválí spacáky od Primy, někdo od Tresportu a já nemám zkušenosti ani s jednou značkou, natož s jejich spacáky a už vůbec ne s těmito konrétními typy (o light primaloftu se tu nikde nikdo nezmiňuje). Oba ty spacáky jsou pro mě srovnatelné, ale prostě nevím, jak si vybrat..

a nekdo od tucnaka ale ten nejslabsi P3D se mi nelibi...
u ty Primy se mi akorat zdaj preceneny ty °C ale pokud ti tolik jde o vahu ...


Váhu nechci víc než kilo, důležitý je samozřejmě co nejlepší poměr váha/teplota/kvalita/cena :) Od pinguina jsem měla v širšim výběru Savanu, ale váhově prostě neprošla. Kilo a půl je moc.
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod Rujir » pát úno 23, 2007 12:33

jonza píše:Ber primu, ma kvalitnejsi vlakno, lepsi seris (nebudes ho potrebovat, ale co kdyby), je to ceske atd...


Ja sice TS nemam rad, ale prave toto je jeden z dvoch modelov, kde je pouzite echt kvalitne vlakno. Proste primaloft a P3D su podla plne porovnatelne vlakna. Ale aj tak by som radsej odporucal Primu - ked pre nic ine, tak pre zarucny a pozarucny servis. S tym s TS nemam bohvieake skusenosti. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pát úno 23, 2007 12:55

bytost píše:Kilo a půl je moc.

Moc :shock: ? Čím teplejší spacák, tím těřší a toto platí i u letních modelů. Radši nosit půl kila na zádech, než v noci klepat kosu. Nehledě na to, že jakýkoliv vlákno se časem slehne. To co jsem kdysi vozil v zime dneska vozím na jaře a na podzim a k létu se beztak taky jednou dopracuju. U spacáku bych s váhu neřešil až tak moc, dá se ušetřit na hromadě jiných věcí...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Klíma » pát úno 23, 2007 13:06

Přípluv píše:
bytost píše:Kilo a půl je moc.

Moc :shock: ? Čím teplejší spacák, tím těřší a toto platí i u letních modelů. Radši nosit půl kila na zádech, než v noci klepat kosu. Nehledě na to, že jakýkoliv vlákno se časem slehne. To co jsem kdysi vozil v zime dneska vozím na jaře a na podzim a k létu se beztak taky jednou dopracuju. U spacáku bych s váhu neřešil až tak moc, dá se ušetřit na hromadě jiných věcí...

nechtel jsem zacinat s polemikou ale souhlas s Pripluvem...
kdysi si kamosi koupili super hyper znackovy lehoucky spacacky... no vyzkouseli a spej v nem jenom uvnitr na chate pac i na sudu v lete (a to clovek usne fsude) klepali celou noc kosu...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 13:15

Klíma píše:
Přípluv píše:
bytost píše:Kilo a půl je moc.

Moc :shock: ? Čím teplejší spacák, tím těřší a toto platí i u letních modelů. Radši nosit půl kila na zádech, než v noci klepat kosu. Nehledě na to, že jakýkoliv vlákno se časem slehne. To co jsem kdysi vozil v zime dneska vozím na jaře a na podzim a k létu se beztak taky jednou dopracuju. U spacáku bych s váhu neřešil až tak moc, dá se ušetřit na hromadě jiných věcí...

nechtel jsem zacinat s polemikou ale souhlas s Pripluvem...
kdysi si kamosi koupili super hyper znackovy lehoucky spacacky... no vyzkouseli a spej v nem jenom uvnitr na chate pac i na sudu v lete (a to clovek usne fsude) klepali celou noc kosu...


Spacáky 1,5 kg máme, jsou víceméně no-name, pár let starý, na léto teplotně stačej a kdyby se narvaly do kompresního obalu, asi by místo celý krosny zabraly jen tři čtvrtě. Věřte, že zbytečnosti netaháme. Ale když třeba razíme na pár dní mimo možnost koupit jídlo, tak se nedá dělat nic jinýho, než to táhnout (opět s rozumem samozřejmě).
Mně se třeba ta Savana od Pinguinu hodně líbila - celkem malý, teploty OK, cena hodně super, větší váha než bych chtěla. Jestliže ušetřim půlku váhy a ostatní kvality budou vyhovující, dám za to klidně o ten litr víc. Ale pokud někdo přijde a řekne, že jsou ty spacáky srovnatelný, pokud se týká kvality vlákna i celkový, začnu o té Savaně zase přemýšlet.
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod Klíma » pát úno 23, 2007 13:31

Ja bych nebral savanu ale topas (P3D) ma proste 200g/m2 a proto 1,45kg
nebo nejakou Primu (je to podle myho totez)
ale tech 100g/m2 mi proste prijde malo... nevim jen nazor...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod pripluv » pát úno 23, 2007 13:41

Otázečka: vadí ti víc váha nebo velikost ve sbaleném stavu? Ono to je sice skoro přímo úměrný, ale férovej letní spacák co má skoro kilo a půl se dá zkopresnout tak, že v báglu toho moc nezabere...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 13:56

Přípluv píše:Otázečka: vadí ti víc váha nebo velikost ve sbaleném stavu? Ono to je sice skoro přímo úměrný, ale férovej letní spacák co má skoro kilo a půl se dá zkopresnout tak, že v báglu toho moc nezabere...


Asi takhle - čím menší váha, tím samozřejmě líp, objem je možná trošku důležitější. Pokud by byl opravdu dost kvalitní spacák, trošku těžší, ale malej a za rozumnou cenu, tak bych do něj taky klidně šla. Jak říkám, prostě tomu prakticky vůbec nerozumím, proto jsem tady a ptám se :D
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod tesil » pát úno 23, 2007 13:57

Přípluv píše:...férovej letní spacák co má skoro kilo a půl se dá zkompresnout tak, že v báglu toho moc nezabere...

to je fakt, ten se totiž dá nosit v kapse jako klíčenka :mrgreen:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 14:09

Klíma píše:Ja bych nebral savanu ale topas (P3D) ma proste 200g/m2 a proto 1,45kg
nebo nejakou Primu (je to podle myho totez)
ale tech 100g/m2 mi proste prijde malo... nevim jen nazor...


Mno, mně zase přijde ten Topas na léto až "zbytečně" teplej (jasně, čim teplejší, tim líp, ale chci to fakt na léto), proto jsem uvažovala o Savaně (a taky ta cena, žejo). Jinak když už takový teploty, tak bych zase srovnávala s Tulákem, tedy s tim s thermolitem - 3D je už moc drahej :?, ale to zase nevim, jak moc je tahle izolace kvalitní,... :shock: uf, začínám s v tom ztrácet... to je tak, když začnu strkat noc do něčeho, čemu nerozumim :oops:
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod conny » pát úno 23, 2007 14:10

bytost píše:
Přípluv píše:Otázečka: vadí ti víc váha nebo velikost ve sbaleném stavu? Ono to je sice skoro přímo úměrný, ale férovej letní spacák co má skoro kilo a půl se dá zkopresnout tak, že v báglu toho moc nezabere...


Asi takhle - čím menší váha, tím samozřejmě líp, objem je možná trošku důležitější. Pokud by byl opravdu dost kvalitní spacák, trošku těžší, ale malej a za rozumnou cenu, tak bych do něj taky klidně šla. Jak říkám, prostě tomu prakticky vůbec nerozumím, proto jsem tady a ptám se :D


tak este nejaky perak - na leto sice haluz, ale zbalitelnost 2x lepsia ako vsetky moderne srakoriny. pri tej istej vahe mas prilibzne rovnaku izolaciu a 2x mensi objem po zbaleni
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 14:16

conny píše:
bytost píše:
Přípluv píše:Otázečka: vadí ti víc váha nebo velikost ve sbaleném stavu? Ono to je sice skoro přímo úměrný, ale férovej letní spacák co má skoro kilo a půl se dá zkopresnout tak, že v báglu toho moc nezabere...


Asi takhle - čím menší váha, tím samozřejmě líp, objem je možná trošku důležitější. Pokud by byl opravdu dost kvalitní spacák, trošku těžší, ale malej a za rozumnou cenu, tak bych do něj taky klidně šla. Jak říkám, prostě tomu prakticky vůbec nerozumím, proto jsem tady a ptám se :D


tak este nejaky perak - na leto sice haluz, ale zbalitelnost 2x lepsia ako vsetky moderne srakoriny. pri tej istej vahe mas prilibzne rovnaku izolaciu a 2x mensi objem po zbaleni


peří ne-e, to je na mě moc drahý :oops:
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod Klíma » pát úno 23, 2007 14:23

bytost píše: začínám s v tom ztrácet...

jj pokud jsi mela predtim jasno tak ted uz to bude jenom horsi :wink:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 14:32

Klíma píše:
bytost píše: začínám s v tom ztrácet...

jj pokud jsi mela predtim jasno tak ted uz to bude jenom horsi :wink:


No to koukám :shock: :lol: ale pokud se tedy týká výběru pořád pro mě vede Bike 3D... Prostě nepočítám s teplotou pod nulu, pokud bych přeci jen šla do teplejšího spacáku, líbil by se mi ten Topas. Jen mi přijde opravdu na léto až zbytečně teplej.
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod Rujir » pát úno 23, 2007 15:48

bytost píše:No to koukám :shock: :lol: ale pokud se tedy týká výběru pořád pro mě vede Bike 3D... Prostě nepočítám s teplotou pod nulu, pokud bych přeci jen šla do teplejšího spacáku, líbil by se mi ten Topas. Jen mi přijde opravdu na léto až zbytečně teplej.


Toz Bike 3d nebude zla volba, enem rataj s tym, ze za dva roky budes kupovat novy a tento bude tak na chatu. Aspon to je moj nazor. Aj ja pokukujem po nejakom ultralahkom a malom spacaku. Ale to si radsej priplatim a kupim perie. Aj ked ma z tej ceny asi vystrie...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod bytost » pát úno 23, 2007 16:03

Rujir píše:
bytost píše:No to koukám :shock: :lol: ale pokud se tedy týká výběru pořád pro mě vede Bike 3D... Prostě nepočítám s teplotou pod nulu, pokud bych přeci jen šla do teplejšího spacáku, líbil by se mi ten Topas. Jen mi přijde opravdu na léto až zbytečně teplej.


Toz Bike 3d nebude zla volba, enem rataj s tym, ze za dva roky budes kupovat novy a tento bude tak na chatu. Aspon to je moj nazor. Aj ja pokukujem po nejakom ultralahkom a malom spacaku. Ale to si radsej priplatim a kupim perie. Aj ked ma z tej ceny asi vystrie...


Nj, kdybch na to měla, tak bych si taky připlatila, hm. A s tím, že za dva roky bude na chatu - no já nevím, teď jezdíme se spacákama starejma odhadem 4roky, možná víc, je to asi hollowfibre, 10/-5, hodně slehlý a hodně jetý, hodněkrát praný, ale na léto pohodička - i po letech teplejší než novej Rock Empire Cyklo 800 10/-3 :lol: byli jsme s nima i na jaře i na podzim a prostě sme si na noc nesvlíkli svetr no, to zas neni průšvih :)

Jako pokud mi v tom Biku bude za dva roky v létě kosa, to radši koupim třeba ty Topasy, ale nezdá se mi, že by to mělo bejt až tak hrozný.. :shock:

A jsem zas tam, kde jsem byla - nevim nic a hlavu mám pekelně zamotanou :lol:
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod pripluv » pát úno 23, 2007 16:41

Tak ještě jinak (pominu-li to, že nejvíc jasno jsi měla asi fakt na začátku :mrgreen: ):

1. Extrémní teplota je teplota, při které nezmrzneš, ale ani se nevyspíš
2. Udávané teploty nebudou bez odchylek (jinak "topí" stodvacetikilovej chlap a jinak padesátikilová holka)
3. Jeden model (Topas) udává komfort -4°C, druhej (Bike 3D) -2°C, rozdíl v podstatě žádný (zima je i podle vlhkosti)
4. To znamená, že jsou defacto srovnatelný
5. Takže si vyber podle:
a. ceny
b. designu
c. váhy
d. něčeho úplně jinýho
6. Oba dva jsou na léto v pohodě

:wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Petras » pát úno 23, 2007 17:08

PRIMA=PRIMISIMA lehni do něj a je tvůj,věř mi,uvidíš...
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod vorec » pát úno 23, 2007 17:35

Moj hlas pre Primu :smt023
EDIT: Aj napriek tomu, ze vlastnim TS :oops: :lol:
Naposledy upravil vorec dne pát úno 23, 2007 19:06, celkově upraveno 1
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Víťa » pát úno 23, 2007 18:39

Pinguin micra je uplne stejnej spacak jako ta prima. Oba maj 100g izolace na m2 v jedne vrstve - a to je to o co jde. Akorat Prima udava jiný teplotni rozmezi. Nevim jak s Primou bike muze nekdo srovnavat Topas od Pinguina, kterej ma 200g/m2 ve dvou vrstvach. Prakticky všichni výrobci si teplotní rozsahy spacáků určujou sami bez ohledu na platné normy a podle toho to taky vypada.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Příspěvekod bytost » sob úno 24, 2007 12:55

A ještě takhle: Když koupíme ty Biky, jakou tak budou mít výdrž, co se týče hřejivosti - chápu, že to asi závisí i na tom, jak moc se používá atd (já počítám tak 30-40 nocí za rok), ale tak "by voko" - jak dlouho může vydržet nějak "slušně" hřát? Aby jsme v tom za rok létě fakt neklepali kosu. :roll:
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod bytost » sob úno 24, 2007 20:04

Vyvstala prostě nová otázka:
Prima Bike 3D : -2(-7), 100 g/m2
nebo se "pojistit"
Pinguinem Topas: -6(-15), 200 g/m2

Váhu Topasu klidně unesem, pokud by to bylo teplotně o tolik znát, cena prakticky je stejná, malý jsou oba a jak vypadaj je mi šuma fuk, páč hlavně, když se v tom dobře vyspim.
A pokud by Bike časem tak výrazně hřát přestával, byl by samozřejmě lepší Topas. Jasně, že čim teplejší spacák, tim líp. Ten Topas je určitě univerzálnější. Na druhou stranu u toho Biku prostě boduje váha...
Ale spíš začínám váhat, jestli ten Bike s náplní 100g bude fakt hřát tolik, kolik píšou - zvlášť když kouknu třeba Pinguina Micru, u kterýho se stejnou náplní tvrděj komfort +2, a to mi přijde celkem rozdíl jestli tvrděj, že je komfort nad nulou nebo pod. Anebo né? :oops:
bytost
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 22, 2007 17:07

Příspěvekod Rujir » sob úno 24, 2007 20:10

Tak v tomto pripade by som veril tomu, kto sa menej chvali. Je logicke, ze ked dvaja vyrobcovia pouzivaju rovnaku napln, rovnake mnozstvo naplne, tak aj tie spacaky budu viac menej rovnake. Jasne, ze nieco spravi aj samotna konstrukcia spacaku, ale neverim, ze to spravi 4 stupne. Takze, ak sa ti zda, ze Micra je na tom dost biedne, tak ver tomu, ze aj Bike na tom bude rovnako a v tom pripade odporucam radsej ten Topas. Howgh!
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » sob úno 24, 2007 23:07

Taky bych volil Linux, teda tučňáka, jako Pinguin...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Spacáky a karimatky

cron