Velmi lehké, velmi skladné

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod ntz » čtv bře 14, 2024 8:49

asi to je jedno, ale kterej ?

https://www.difuznifolie.cz/39-dupont-tyvek-soft.html
https://www.difuznifolie.cz/40-dupont-tyvek-solid.html

dle obrazku to vypada, ze pod7kilo a nalehko maj tyvek soft a travelight ma tyvek solid ... rozdil v gramazi je 62g/m2 Vs 82g/m2 (1:1.36)

ps. sorry, ze se tak hloupe ptam ... ja v zivote tyvek ani nemel v ruce ... jeste se dela "Pro" a "Supro" (gramaz 124 resp 148), to ale predpokladam fakt jen na strechu
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod booze » čtv bře 14, 2024 9:55

Po softu klouže karimatka. Solid je těžší,míň po něm klouže karimatka a je po vyprani měkčí než Soft. Mám tady jeden asi desetiletý Solid a pořád drží. Je jak hadr
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Etheric » čtv bře 14, 2024 10:17

Polycro nebrat!!! Propíchne se to raz dva. Vyhozený peníze to byly, použil jsem to pak jako igelit při malování...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod ntz » čtv bře 14, 2024 11:19

ok, diky ... jeste ze jsem se zeptal .... beru teda Solid ;)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 14, 2024 12:00

ntz píše:o velikonocich budu spat v dreveny boude s drevenou podlahou ... nechci propichnout samonafukovacku o nejakou trisku (se svejma 110ti kilama) ..

Proto jsem nafukovačku prodal. Nižší hmotnost zabije nutnost tahat 3x2,5m tyveku v některých případech pro sychr 2ks.
V noci ležím na nafukovačce stejně do té doby jen než usnu, pak se stejně vzbudím o tři metry dál. Ale nejvíce mi vadilo ta nutnost hledat vhodné místo na přespání kvůli nafukovačce. Nesedí to tomu, jak chodím já. Spím všude možně. Pod přístřeškama, v čekárnách, pod různými převisy, když prší atd, když jsou v oblasti medvědi, tak taky na posedech nebo v houští (abych mě kdyžtak vzbudilo, že se ke mně něco blíží). Koupil jsem tlustší skládací Thermarest. Mohu ji dát do batohu v pohodě nebo pod batoh a spát s ní kdekoliv a nemuset se bát, že to píchnu a přizpůsobovat své spaní karimatce. A jde použít v nouzi i k přespání v malém prostoru (třeba ty posedy) sednu si do L a karimatku dám v pohodě do stejného tvaru pod sebe a za sebe.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod booze » čtv bře 14, 2024 13:19

Mel jsem cca 10 samo/nafukovacek. Mozna vic, nevim. Ani nevim, kdy jsem mel tu prvni.

Nikdy cti NIKDY, jsem zadnou nikde nepropichl.

Jedine zavady jsou z demence a vseobecnych poruch.Ozraly komplic s mackama se po jedne prosel, ozraly komplic me na jedne potahal po sterku. Zbytek vadne ventilky, plisen uvnitr, delaminace, nafoukla karimatka v horkem aute...
Naposledy upravil booze dne čtv bře 14, 2024 13:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod apuka » čtv bře 14, 2024 13:33

Dromedaro píše:když jsou v oblasti medvědi, tak taky na posedech nebo v houští (abych mě kdyžtak vzbudilo, že se ke mně něco blíží)
Skvely vtip :wink:.

Je to sice mimo tema, ale kdyz jsi to tu psal:
1) medvedi se dokazou vydrapat na vetsinu posedu, hlavne mladata (obcas jim to jde hur dolu)
2) to housti je domovem medveda, on se tam dokaze pohybovat hodne malo hlucne, rozhodne dostatecne tak, aby ses o nem dozvedel, az Ti bude funet do tvare :-). Teda v pripade, ze se na nej vubec vzbudis. Tak jedine, ze bys kolem sebe mel nekde jidlo tak, ze pri dostavani se k nemu s Tvyma vecma musi udelat velky hluk.

Podivej se na videa - tady chlapik popisuje svuj zazitek (a ke konci je par zajimavych zaberu) a tady nebo tady zase prisla na posed navsteva :-). }Zase bys mohl mit neskutecne skvele zabery na medveda zblizka :wink: )

Edit: Kdybys namital, ze Ty pujdes na posed po rebriku, tak ani to neni pro medveda problem. Na tech zaberech jsou baribalove, ale "zdejsi" medvedi hnedy to dokazou prakticky stejne dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 14, 2024 14:24

Co je na tom vtipného? Však já vím, že se medvěd dokáže vyšplhat na posed. Ale to by mě (snad) vzbudilo a měl bych čas šáhnout po spreji. A na posedu si pořád myslím, že jsem vůči medvědovi v lepší pozici než, když mě vzbudí někde na zemi až když je u mě. Navíc já vyhledávám takové ty uzavíratelné budky, které se teď spíše staví, ale taky se bohužel často zamykají na visací zámek.

Viděl jsem videa z Ruska, kde ti lovci často sedí na těch stromech na takových bydýlkách a často je tam objeví medvěd a šplhá za nimi ze zvědavosti, aby se podíval. Tak na ně šplíchnou z posedu ze spreje a medvěd hodně rychle sleze dolů a zmizí.

K tomu křoví. Tak nelezu do nějakých hustých houštin, kde nevidím co je. Vím, že medvědi zalézají do hustého porostu, kde přes den spí. Měl jsem na mysli takový ta místa, kde je hodně keřů a suchých větví ale je skrze to vidět. Nebo smrkové stromy blízkou u sebe se suchými větvemi nízko. Nevím jak to popsat. Nevěřím, že by tím medvěd v noci prošel nehlučně. A pořád bych měl čas šáhnout po spreji. Nebo si to aspoň myslím. Prostě to každopádně alespoň trochu zvyšuje můj pocit většího bezpečí či nějakého opatření a to taky není k zahození.

Ale jinak ano, nepatří to do tohoto tématu, jen jsem chtěl zareagovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod apuka » čtv bře 14, 2024 15:14

Dromedaro píše:to by mě (snad) vzbudilo a měl bych čas šáhnout po spreji
Pokud to nebude v ramci jejich her, jako na druhem linkovanem videu, tak ho nejspise moc neuslysis, nevzbudi Te a nesahnes po nicem.
Dromedaro píše:Měl jsem na mysli takový ta místa, kde je hodně keřů a suchých větví ale je skrze to vidět. Nebo smrkové stromy blízkou u sebe se suchými větvemi nízko. ... Nevěřím, že by tím medvěd v noci prošel nehlučně. A pořád bych měl čas šáhnout po spreji. Nebo si to aspoň myslím.
Ano "aspon" si to myslis :-).
Kdo zna lesni zver, tak vi, ze ty zvirate tam dokazou prejit prakticky nehlucne v mistech, kde mi, lide nadelame lomoz na kilometr daleko. I pri chuzi pres (pod nama) praskajici suche vetve. Takze zase Te to nevzbudi a nesahnes si na nic.

Kdyz jsem mel moznost se par hodin prochazet v lese s trema medvedimi braskami z (pozdejsiho) vecernicku - tehdy 7,5 mesicni, vazici cca 50-60 kg -, tak me taky hodne prekvapilo, nakolik tise se dokazou v tom suchem marastu se pohybovat a "probijet" se mezi suchymi vetvemi. (Teda mimo situace, kdyz se zacaly nahanet nebo nezacal nektery jecet, ze nedokaze slezt ze stromu, na ktery vylezl :-).) Sledoval jsem, kde jsou vsichni tri, najednou jeden zmizel v housti - a za par desitek vterin se objevil z druhe strany cesty, vubec jsem ho neslysel, pricemz to housti bylo presne, jak popisujes. Pricemz vsechno se odehralo v okoli do 15 m od nas v tichu lesa. (Nastesti jejich "matkou" byl reziser pan Challoupek a ten nemel chute je chranit pred vetrelci zpusobem jako medvedi mama.)

Na druhe strane, pokud budes na takovem miste nebo na posedu klidne spat, tak Te nejspis medved max. ocicha a zase pujde pryc a Ty ani v nejmensim nebudes tusit, ze tam byl. Nejsi pro nej zajimavy jako zradlo a jako spici a nehybajici se nejsi pro nej ani ohrozeni. Jen bys nemel mit u sebe nic na jidlo ani neco hodne vonaveho/pachnouciho.

Jinak omlouvam se, nechtel jsem tim "vtipem" se vysmivat. Spise jsem to myslel tak, ze je az zabavne, jak mame my, lide (mne nevyjimajic), nekdy zkreslene predstavy o zviratech, ze se budou chovat podobne jako my - a potom jsem skutecnosti hodne zaskoceni. Nekdy to v dusledku na smich opravdu neni. I proto jsem to psal - at v pripade, ze se s medvedem setkas, nebudes az tak prekvapeny a budes si vedet lip rady.

Ale uz se o tom dal tady nechci bavit, kdyz tak se od me "vtipne" reakci se to muze presunout do vlakna o medvedech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Velmi lehké, velmi skladné

Příspěvekod ntz » čtv bře 14, 2024 18:12

@Dromedaro - a neuvazoval jsi nekdy nad tim, kdyz do toho krovi lezes, ze tam muze bejt schovanej medved aby slysel, kdyz by se k nemu nekdo blizil ???

@booze - jj, ja mam taky furt svoji prvni samonafukovacku kterou jsem koupil pred 20ti lety v hudy (Lafuma - tenkrat se nevybiralo jestli chces TaR a nebo StS, proste mate samonafukovacku ?, mame !! ok, beru ...) v naprosto akceschopnem stavu ... tzn ja mam teprva svoji druhou samonafukovacku v zivote neb ta prvni furt funguje jako nova :D .. tu druhou (svoji soucasnou TaR prolite apex) jsem koupil az v ramci GAS masaze, kterou je tohle forum promoreny ... (jeste mam 2x Zulu Carlos .. jedna ale fungovala asi tak 3x nez zacla uchazet .. koupil jsem je ve sleve za ~a 499 pro deti, tomu se nedalo odolat)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky