Zimná noc v spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zimná noc v spacáku

Příspěvekod Borek Tomis » pon úno 12, 2007 9:22

Priatelia, týmto by som vás chcel požiadať,aby ste napísali, akú najchladnejšiu noc ste prespali v spacáku. Prosím,aby ste napísali približnú teplotu (vonkajšiu), ďalej či ste spali v stane alebo v záhrabe či len pod širákom, či bolo veterno, aký spacák ste mali, a či ste klepali kosu,alebo to bolo O.K. Prosím aj doplniť iné údaje,ak hrajú významnú úlohu.
Borek Tomis
 

Příspěvekod Bedrich » pon úno 12, 2007 9:28

Ja jednou v rohacih, bobrovecka dolina podle hodinek -27 stupnu, ja mel rock empair polar a skorozena Sir joseph looping 1200.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Klíma » pon úno 12, 2007 9:35

-20 cca v zamrzly plechovy boude (takze nefoukalo coz je asi doooost podstatny)...
Pinguin Spirit, na sobe kratkou moiru ULT naboso (v ramci testovani), subjektivne teplo tak akorat
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: Zimná noc v spacáku

Příspěvekod Howadoor » pon úno 12, 2007 9:40

Borek Tomis píše:Priatelia, týmto by som vás chcel požiadať,aby ste napísali, akú najchladnejšiu noc ste prespali v spacáku. Prosím,aby ste napísali približnú teplotu (vonkajšiu), ďalej či ste spali v stane alebo v záhrabe či len pod širákom, či bolo veterno, aký spacák ste mali, a či ste klepali kosu,alebo to bolo O.K. Prosím aj doplniť iné údaje,ak hrajú významnú úlohu.


-25 °C v Novohradských horách, na okraji pole, na suchu, ve žďáráku, od sedmi do sedmi, žádný problém
Kolem mínus deseti, ale v 4800 metrech, jen pod širákem
V obou případech na sobě všecko, co se dalo, až to bylo spíš přehnané, zpočátku jsem se dost potil. Spacák jakási dvoukilová Gemma (?) z Thinsulate.
Nevím, jestli jsou to opravdu ty nejstudenější podmínky co jsem zažil, jen jsem si na ně teď vzpomněl. Zima mi ve spacáku nebyla už roky, snad jen jednou, a to jsem měl sám 39.

Myslím, že teploty do mínus dvaceti jsou v podstatě sranda kdekoli, polárníci spí v mnohem větších mrazech a nevidí v tom nic až tak světoborného.
Naposledy upravil Howadoor dne pon úno 12, 2007 11:44, celkově upraveno 1
Howadoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 24, 2006 14:35

Příspěvekod Cezi » pon úno 12, 2007 10:34

Tak asi -25. Spal jsem ve stanu. Pod sebou tlustší obyč karimatku, Spacák Coleman extrém -18, nohy i se spacákem v batohu.o), na sobě termoprádlo a flísku. Spát se dalo, ale sem tam jsem se probouzel zimou.
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod pripluv » pon úno 12, 2007 10:35

cca -25°C, Slovenský ráj, spal jsem v Colemanovi Peak 6.25 a skoro jsem zmrznul. Fakt kurevská kosa...
Ani moc nefoukalo, spal jsem pod širákem.
Údaj hrající významnou roli: byl jsem střízlivej :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Zimná noc v spacáku

Příspěvekod Cezi » pon úno 12, 2007 10:37

Howadoor píše: Myslím, že teploty do mínus dvaceti jsou v podstatě sranda kdekoli, polárníci spí v mnohem větších mrazech a nevidí v tom nic až tak světoborného.

Pokud jsi na to připravený tak možná ano, ale jinak nemusí být ani pod nulou abys zemřel na podchlazení, nebo měl trvalé následky...
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Rujir » pon úno 12, 2007 10:38

Přípluv píše:cca -25°C, Slovenský ráj, spal jsem v Colemanovi Peak


Jo, Slovensky raj ma svoje caro. Tam je kosa aj v auguste. Neviem preco, ale subjektivne mi je tam vzdy vacsia zima nez hovoria objektivne udaje. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon úno 12, 2007 10:42

Je fakt, že v -25°C jsem spal mockrát, ale největší kosa mi byla v tom ráji. Vlastně, druhá největší kosa mě byla taky tam a to bylo jen -22°C :mrgreen: . Nepočítám tedy akce, jako vyrazit na vítání jara s dekou :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod patentik » pon úno 12, 2007 11:23

Rujir píše:
Přípluv píše:cca -25°C, Slovenský ráj, spal jsem v Colemanovi Peak


Jo, Slovensky raj ma svoje caro. Tam je kosa aj v auguste. Neviem preco, ale subjektivne mi je tam vzdy vacsia zima nez hovoria objektivne udaje. :mrgreen:


tak to doufam ze tam v nadchazejicim vikendu neprimrzneme k zebrikum :lol:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » pon úno 12, 2007 11:39

V Raji se neleze po žebřících, nýbrž ledmo. Fakt je, že tento rok to asi neklapne :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon úno 12, 2007 12:21

Přípluv píše:V Raji se neleze po žebřících, nýbrž ledmo. Fakt je, že tento rok to asi neklapne :mrgreen: ...


:cry: :cry: :cry:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod glMara » pon kvě 7, 2007 20:16

-19,5°C zimni taboreni na Oslavce(reka) s otecem, bylo mi snad dvanact let :) , asi deset metru u reky

Vybeveni - nejakej hafo starej ale dobrej perak od Primy a hadry z vystroje BW, na nohach kanady. Spal sem ve vsem, co sem mel, spalo se ve stanu(nejaky stary Acko) na snehu. Divim se, ze sem to prezil :) nekde mam krasnou fotku s uplne cervenym nosem :) bylo to tusim 2. Unora. Nezapomenu na vrstvu jinovatky zevnitr stanu, bohuzel jsem to jeste nemel sanci zopaknout ...

Mara
Uživatelský avatar
glMara
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon kvě 7, 2007 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » pon kvě 7, 2007 20:29

Pravděpodobně největší kosu jsem zažil na hřebenu Roháčů (Lůčne sedlo), bylo to začátkem prosince (cca rok 1985). Teplota žádný extrém, střízlivým odhadem tak mínus patnáct, ale vichřice jak sfiňa. Stan takový nějaký totalitní expediční poloáčko, spacák samodělek péřák (dodneska ho vlastním a sem tam i použiju). Ve spacáku to ještě šlo, ale.... co hodinu bylo třeba vylízt ven a odházet nafoukanej sníh zavalující stan... brrrrrr....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Spacáky a karimatky