3/4 samonafukovačky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » pát úno 9, 2007 12:48

Co se týče regionálních letišť v JA, vezmi si s sebou zedva igelitový pytle a sportpásku, oceníš je i v jiných situacích, než jen na zabalení báglu na přepravu.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pát úno 9, 2007 13:26

schnappi píše: nic nedostihne legendární dilema alumatek - polovina mých přátel spí na lesklé straně, druhá polovina na pěnové :D

to neni žádný dilema, to je jen tupost těch co spěj na tý bílý pěnový straně!!!!
šnapy píše:A komu z vás nestačí 25 mm, přiznejte se? :D

25 je ideál, i na sněhu v naprostý pohodě...jedinou nevýhodu bych viděl pokud karimatka lehce uchází, tak s rychlejc vyfoukne :evil:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Dena » pát úno 9, 2007 14:32

schnappi píše: A komu z vás nestačí 25 mm, přiznejte se? :D

.. mnĚ .. :(( :yawinkle: :oops: :lol:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Hafi » pát úno 9, 2007 14:33

Dena píše:
schnappi píše: A komu z vás nestačí 25 mm, přiznejte se? :D

.. mnĚ .. :(( :yawinkle: :oops: :lol:

Deno, ale my mluvíme o karimatkách!!!! :smt077 :-({|=
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Dena » pát úno 9, 2007 14:39

jj, vždyť vím, tedy vidím.. tedy i myslím.. tedy tíM..
Hafi píše: .. a karimatka pak nedrzela tvar...teda drzela ale kulový:-) ja sem mel stejny problem .. ale tam sem měl jen lokální vyboulení..

:(( :mrgreen:
.. já ji totiž mám a :smt023 :-$ :yawinkle:
Naposledy upravil Dena dne pát úno 9, 2007 14:50, celkově upraveno 2
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pripluv » pát úno 9, 2007 14:40

:smt044
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pát úno 9, 2007 14:51

Hafi píše: .. a karimatka pak nedrzela tvar...teda drzela ale kulový:-) ja sem mel stejny problem .. ale tam sem měl jen lokální vyboulení..

tipuju (po trosce hledani :ú )ze ty fotky mohli byt na www.supervht.com , ale nejak se mi to tam ted nejde pripojit :((
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Dena » pát úno 9, 2007 15:52

.. výmluvy.. :mrgreen: :lol: :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Dena » pát úno 9, 2007 16:13

Hafi píše: tipuju (po trosce hledani :ú )ze ty fotky mohli byt na www.supervht.com , ale nejak se mi to tam ted nejde pripojit :((

:shock: :lol: :-$ ](*,) :-s
.. už mě s těmi bukvami nezlobte, pls.. [-o< :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Hafi » pát úno 9, 2007 17:27

Dena píše:
Hafi píše: tipuju (po trosce hledani :ú )ze ty fotky mohli byt na www.supervht.com , ale nejak se mi to tam ted nejde pripojit :((

:shock: :lol: :-$ ](*,) :-s
.. už mě s těmi bukvami nezlobte, pls.. [-o< :wink:

:sorac: ale premejslel sem co tam ma byt, ale nejak sem se rozhod spatne...shoda prisudku s podmetem mi nikdy nešla...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pát úno 9, 2007 17:37

Dena píše:... už mě s těmi bukvami nezlobte, pls.. [-o< :wink:

Ty seš už jak ten němčour, jak von se jenom menuje ... jo, t. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Yopo » pát úno 9, 2007 18:15

Tie vadne samonafukovacky najdete na webe SVETOUTDOORU + este niekde bol dalsi clanok, ale uz si nespominam kde :((
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Hafi » pát úno 9, 2007 18:51

Yopo píše:Tie vadne samonafukovacky najdete na webe SVETOUTDOORU + este niekde bol dalsi clanok, ale uz si nespominam kde :((

ty sou nejaky bezejmeny, aspon na prvni pohled, ted uz supervht funguje, je to v sekci kuriozity a zajimavosti a tam uplne dole...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod R.B. » pát úno 9, 2007 19:26

Přípluv píše:Co se týče regionálních letišť v JA, vezmi si s sebou zedva igelitový pytle a sportpásku, oceníš je i v jiných situacích, než jen na zabalení báglu na přepravu.


To je jedna varianta. Pak jsem měl ještě v merku :
http://sport.popina.cz/doldy-cestovni-kryt-p-87
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Dena » pát úno 9, 2007 20:18

@Přípluv nejsem jako t. - ty jedeN.. :smt077 ..jeN už mě to dnes nějak dost často bilo do očí.. :wink:

@Hafi nic se neděje 8) :) :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Schnappi » pát úno 9, 2007 22:00

Hafi píše:
schnappi píše: nic nedostihne legendární dilema alumatek - polovina mých přátel spí na lesklé straně, druhá polovina na pěnové :D

to neni žádný dilema, to je jen tupost těch co spěj na tý bílý pěnový straně!!!!
šnapy píše:A komu z vás nestačí 25 mm, přiznejte se? :D


1. Nevím, proč bych měl spát na lesklé straně. Pěnová se tím zbytečně ušpiní a navíc bych i se středoškolským vzděláním předpokládal, že hliník má isolovat od země a pěna držet vzduch (teplý) u těla.
2. Důrazně protestuji proti prznění obyčejných slov i přezdívek.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 12:35

schnappi píše:
Hafi píše:
schnappi píše: nic nedostihne legendární dilema alumatek - polovina mých přátel spí na lesklé straně, druhá polovina na pěnové :D

to neni žádný dilema, to je jen tupost těch co spěj na tý bílý pěnový straně!!!!
šnapy píše:A komu z vás nestačí 25 mm, přiznejte se? :D


1. Nevím, proč bych měl spát na lesklé straně. Pěnová se tím zbytečně ušpiní a navíc bych i se středoškolským vzděláním předpokládal, že hliník má isolovat od země a pěna držet vzduch (teplý) u těla.
2. Důrazně protestuji proti prznění obyčejných slov i přezdívek.

ad 1) spí se na lesklé, protože, jak jistě dobře víš, tak hliník je výborný tepelný vodič a ne izolant!!! A ta lesklá hmota má odrážet teplo které přijde od shora, aby se nevstřebalo do země, ale zahřálo tebe (tzn, obecně uplne ideální by bylo kdyby ta alumatka mela tvar rotacniho paraboloidu a ty jsi spal v ohnisku) A ta pěnová část udržuje aspoň nějaký vzduch a snaží se zlehka fungovat jako klasické pěnové karimatky. Protože vzduch je velmi dobrý tepelný izolant. To by zvladlo pochopit i ditě na základce, se střední by to neměl být problém, ne?
ad 2) se nepo....kdo si má pamatovat kolik tram máš p a jestli tam mas i nebo y a pak přijde Dena a hnedle mě zprdne....(nebo sprdne???...sprdne by bylo kdyby mě sprdla jako dohromady do sebe, zprdne pokud by to byla změna stavu...což taky obecně neni...tak nevim)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Klíma » sob úno 10, 2007 12:44

kdyz u toho z/sprdavani chlastas pivo tak je to zmena stavu :mrgreen:
nicky by se meli jeste uvadet foneticky, u nekterych nevis jak to precist :(( a to ted nemyslim chudaka krokodyla (BTW je super kam se na nej hrabe muj pulitr)
:mrgreen: no flame
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 12:56

Klíma píše:kdyz u toho z/sprdavani chlastas pivo tak je to zmena stavu :mrgreen:
nicky by se meli jeste uvadet foneticky, u nekterych nevis jak to precist :(( a to ted nemyslim chudaka krokodyla (BTW je super kam se na nej hrabe muj pulitr)
:mrgreen: no flame

ale zase klíma prostě přečtu jako klíma a je to jasný :P
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod viki » sob úno 10, 2007 13:00

Hafi píše:
schnappi píše:
Hafi píše:
schnappi píše: nic nedostihne legendární dilema alumatek - polovina mých přátel spí na lesklé straně, druhá polovina na pěnové :D

to neni žádný dilema, to je jen tupost těch co spěj na tý bílý pěnový straně!!!!
šnapy píše:A komu z vás nestačí 25 mm, přiznejte se? :D


1. Nevím, proč bych měl spát na lesklé straně. Pěnová se tím zbytečně ušpiní a navíc bych i se středoškolským vzděláním předpokládal, že hliník má isolovat od země a pěna držet vzduch (teplý) u těla.
2. Důrazně protestuji proti prznění obyčejných slov i přezdívek.

ad 1) spí se na lesklé, protože, jak jistě dobře víš, tak hliník je výborný tepelný vodič a ne izolant!!! A ta lesklá hmota má odrážet teplo které přijde od shora, aby se nevstřebalo do země, ale zahřálo tebe (tzn, obecně uplne ideální by bylo kdyby ta alumatka mela tvar rotacniho paraboloidu a ty jsi spal v ohnisku) A ta pěnová část udržuje aspoň nějaký vzduch a snaží se zlehka fungovat jako klasické pěnové karimatky. Protože vzduch je velmi dobrý tepelný izolant. To by zvladlo pochopit i ditě na základce, se střední by to neměl být problém, ne?
ad 2) se nepo....kdo si má pamatovat kolik tram máš p a jestli tam mas i nebo y a pak přijde Dena a hnedle mě zprdne....(nebo sprdne???...sprdne by bylo kdyby mě sprdla jako dohromady do sebe, zprdne pokud by to byla změna stavu...což taky obecně neni...tak nevim)
    Jo, no, to je docela zajímavá informace. Já o tom nikdy moc nepřemejšlel a spal na alumatce na pěnové straně přesně pro to, aby se neušpinila :? To co říkáš je ale logický. :((
viki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob úno 10, 2007 11:49
Bydliště: Praha

Příspěvekod Joao Ribera de St. Michel » sob úno 10, 2007 13:05

Klíma píše:kdyz u toho z/sprdavani chlastas pivo tak je to zmena stavu :mrgreen:
nicky by se meli jeste uvadet foneticky, u nekterych nevis jak to precist :(( a to ted nemyslim chudaka krokodyla (BTW je super kam se na nej hrabe muj pulitr)
:mrgreen: no flame

A běda tomu kdo mi zkomolí nick!!!! :smt044 :smt044 :smt044
Joao Ribera de St. Michel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 9, 2007 13:54
Bydliště: Tristan da Cunha :-)

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 13:06

viki píše:
    Jo, no, to je docela zajímavá informace. Já o tom nikdy moc nepřemejšlel a spal na alumatce na pěnové straně přesně pro to, aby se neušpinila :? To co říkáš je ale logický. :((

no bodejť by ne!!!!
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 13:08

Joao Ribera de St. Michel píše:A běda tomu kdo mi zkomolí nick!!!! :smt044 :smt044 :smt044

žoaoribéradesántmišél?
No snad se nováček moc nenaštve:-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » sob úno 10, 2007 19:17

Já bych řek "Žoau Ribera d-San Mišel"; a bydlí v "Tristan da Kuňa chichi" :P
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Schnappi » sob úno 10, 2007 19:22

A pokud jde o ty blbé alumatky - Tak, jak jsem na tom spal, se to aspoň dobře čistilo ;) A hovořit u téhle karikatury karimatky o zlepšení tepelného (vlastně jakéhokoli) komfortu je stejně docela legrační, takže se nehádám s těmi, kdo spí na lesklém, a klidně si dál spím na pěnové (pokud už teda alumatku někam tahám, co jsem pořídil nafukovačku, pochybuju, že se stará dobrá alumatka ještě někdy podívá ven ze skříně)...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod viki » pát úno 16, 2007 11:07

schnappi píše:A pokud jde o ty blbé alumatky - Tak, jak jsem na tom spal, se to aspoň dobře čistilo ;) A hovořit u téhle karikatury karimatky o zlepšení tepelného (vlastně jakéhokoli) komfortu je stejně docela legrační, takže se nehádám s těmi, kdo spí na lesklém, a klidně si dál spím na pěnové (pokud už teda alumatku někam tahám, co jsem pořídil nafukovačku, pochybuju, že se stará dobrá alumatka ještě někdy podívá ven ze skříně)...
    Alumatka je jenom krám na léto, vlastně aby se ti od země nenamočil spacák. Ale zase je bezkonkurenčne nejlehčí.
viki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob úno 10, 2007 11:49
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky