Tyvek - kde koupit v Praze

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Turban » úte čer 9, 2020 11:06

Ahoj,
poprosil bych o tip na stavebniny kde prodávají Tyvek na metráž nejlépe v Praze (tzn bez poštovného). Prodejna, kterou jsem znal v Podbabě, byla pravděpodobně zrušena.
Děkuji.
Turban
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 9, 2020 10:24

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 9, 2020 11:14

v prodejne nalehko.com nemaji?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Turban » úte čer 9, 2020 15:23

v Nalehko mají skladem kusy dlouhé 2,6m avšak cena je zhruba 2x-3x větší a to mi přijde zbytečné.
Turban
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 9, 2020 10:24

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 9, 2020 16:06

Jo, taky jsem zkoušel mrknout na ceny v Hornbachu a jinde. A ten Tyvek z Nalehko je oproti tomu dost drahej. Problém je, že v těch stavebninách to prodávají na role. Alespoň dle eshopu. Leda pak zkusit se zeptat osobně, jestli vám neuříznou kousek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Turban » úte čer 9, 2020 16:32

Právě proto jsem vznesl dotaz jestli někdo neví o stavebninách kde to prodávají na metráž. Minimálně v té co bývala na Podbabě to tak šlo, tak doufám, že existuje ještě nějaká podobná :)
Turban
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 9, 2020 10:24

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 9, 2020 16:50

Tak normálně se zeptat v jakýchkoliv stavebninách, jestli nemají náhodou nějaké rozdělané metráže nebo pak stavební bazary. Ale nevím už jestli to úsilí stojí za ty ušetřené peníze. To je pak asi lepší jít najisto, aby to mělo nějaký význam. Já nevím, jak moc to má velkou výdrž ten Tyvek nebo jak rychle se to opotřebuje. Letos ho budu používat poprvé a pak se zařídím podle toho.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Etheric » úte čer 9, 2020 18:27

Stavebniny, který odebíraj zboží DuPontu. Dá se dopředu najít na netu ať nejdeš zbytečně.
Stavebniny mají různý gramáže Tyveku, nalehko má jen Tyvek Soft.

@Dromedaro: ty ještě nemáš nafukovací karimatku?
Já bysem chtěl zkusit ten tužší Tyvek Solid, doteď jsem měl jen Soft. Každopádně na to je topic tady /viewtopic.php?f=5&t=22713
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 10, 2020 5:53

Etheric píše:@Dromedaro: ty ještě nemáš nafukovací karimatku?

Ne. Ani ji nemám v plánu pořizovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Etheric » stř čer 10, 2020 7:06

Tak na co Tyvek, kvůli ochraně ušpinění spacáku? To stačí lehčí gramáž, když ti nejde o ochranu propíchnutí karimatky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod dudy » stř čer 10, 2020 8:50

Tyvek, Tyvek, Tyvek...
Rád bych se zeptal, v čem je ten Tyvek tak mimořádnej.
V čem je výjimečnej oproti jiným střešním, nebo fasádním fóliím?
Když už teda musíte mít pod stan fólii na střechy (já mám plachtu z Řempa, na kterou jsem si našil očka a dá se použít i jako přístřešek).
Používáte fasádní, nebo střešní?
Paropropustnej, nebo nedifúzní?

Jen že mi to přijde jako bazírovat na tom, že když chci spacák zabalit do pytle na odpadky, tak to musí být pytel značky TORK...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Etheric » stř čer 10, 2020 9:48

Označení "Tyvek" se už stihlo vžít, tak jako "Karma", "Vavky", nebo i "Karrimatka",...
Většina uživatelů Tyveku používá difúzní střešní folii.
Všechny ty folie od všech různejch výrobců jsou "polyethylenový fólie". Rozdíl v tom bude asi jako v látkách - polyamid od různejch výrobců je taky jinej, žejo, přitom je to "to stejný".
Tyvek je ochranná známka společnosti DuPont, která je pro mě do jistý míry zárukou kvality. Vyrábíme pro ně /Kevlar/ a lidi z DuPontu opravdu chodí do fabriky, zajímají se o stroje kde se Kevlar zpracovává, hlídají dodržování technologie zpracování, ptají se i operátorů výroby... Dbá se na kvalitu. Logicky se do ceny promítne značka, ale tady ten příplatek za značku vidím jako zcela relevantní.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod dudy » stř čer 10, 2020 10:46

Díky za info.
Co je Tyvek vím.
Nastřílel sem ho na střechy hektary (i jinejch fólií)
Ptal jsem se proč zrovna Tyvek.
Je mi záhadou ta kanonizace.
Ochrana karimatky, podložka do tarpu, nebo footprint (proč "footprint", když je to podlážka, nebo podložka?) pod stan jde řešit mnoha způsoby a já nerozumím tomu tyvekovému dogma.
Jakože to psali na Nalehko, nebo, probůh, proč...

Ale je pravda, že já rád do těhle úzusů bez příčiny šťourám rád a je mi záhadou, že mi málokdy málokterý ortodox dokáže na mé rýpavé dotazy dát relevantní odpověď.

Á propós, co jsou "vavky"?
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod dudy » stř čer 10, 2020 10:53

Je to jako liháč z kočočí konzervy, tarp o váze stanu, běžecké boty na turistiku, merino, batohy bez zad za majlant, uřízlej kartáček... a na druhou stranu Kajky, Staiky, orkány, Fjallräven...

Sem holt faktografií posedlej rejpal...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod slezacekm » stř čer 10, 2020 12:25

@dudy: neznám odpovědi na tvoje otázky, ale stejně se vyjádřím

Jako ochranu karimatky jsem používal kdeco...pak jsem na stránkách Nalehko našel informaci o Tyveku, tak jsem ho zkusil a používám (nevím, jestli je levnější, lepší než něco jiného)

Fjallraven hadry mám a jejich "bohorovnost" podle mě fakt není na místě.

Tenisky na turistiku používám a chrochtám blahem.

Liháč z konzervy na kočičí žrádlo jsem zkoušel a zahodil.

Merino mi asi nefunguje ](*,)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod dudy » stř čer 10, 2020 12:37

Tenisky... Taky chodím v Lowách z řady ATS, což jsou v podstatě kecky, ale určené na chození, ne běhací šlupky.
Tyveku mám doma spousty zbytků, ale pod spacák si stejně vezmu plachtičku, protože sem si ji sám šil a mám ji, kvůli tomu, rád.
FJLV je hipsterská mrdka, akorát si v tom v hospodě připadám cool, protože kdo ví, ví že ty gatě stojej bůra a bunda dvanáct...
Vlna? Nefunguje! Sem za to svýho času utratil majlant. Jako pyžamo dobrý. Snad trencle...
Liháč z konzervy sem nikdy neměl. Mám funkční plyňák...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2020 12:50

dudy píše:Sem holt ... rejpal...

Myslim, ze to muzeme takhle zobecnit :twisted:

Merino funguje, ale jen na neco a to neco neni to, co by podle marketoidu melo byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 10, 2020 12:53

Etheric
Mám to pod podlážku UL stanu. Víceméně jsem po tom šáhnul,protože to tady na OF bylo dost skloňovaný ten Tyvek. Ta stavební plachta mě taky napadla, ale záhy jsem ji zavrhnul, protože mě napadlo, že bude vydávat takový ten zvuk, když se budu převalovat. Do teď jsem používal krycí zahradní plachtu zastřiženou na požadovaný rozměr. Ale to bylo jen pod karimatku a spacák.

Nějaké oblečení FJLV jsem si minulý rok zkoušel v jednom obchodě a bylo mi záhadou, co na tom všichni tak obdivují a co je na tom tak drahého. Nepřišlo mi to jako nic extra. Naopak některé věci mi přišly nedomyšlené. Letos si ale od nich pořídím asi tyto kalhoty https://www.hudy.cz/ruaha-zip-off-trousers-men?variant=60217&size=102717, protože jsem si je zkoušel v obchodě a přišly mi jako odolné, pohodlné, s kapsami a ještě relativně lehké. Moc podobných v nabídce není a když už, tak bez kapes. Jen ta cena je :roll:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Etheric » stř čer 10, 2020 13:30

dudy píše:Jakože to psali na Nalehko, nebo, probůh, proč...

Ne, protože všude vidno /zejména na zahraničních webech/, kolik lidí to používá. Používají to z jistýho důvodu, protože to vůči svojí váze nabízí obrovskou odolnost vůči propíchnutí. Taky se s tím dá dobře manipulovat, například uvázáním uzlů v rohách vznikne "vana", kam se nedostane bordel a voda, použitelný je to na spaní jak pod širák tak pod tarp.
Drtivá většina těch lidí má nafukovačky, tak řeší jejich ochranu. Z hlediska váhy, odolnosti a úrovně ochrany vychází Tyvek výborně.
... Plus se mi s ním, jakožto plachtou pod sebe, manipuluje skvěle a splňuje všechny moje požadavky na plachtu pod sebe. Navíc za pár šupů.
Toť moje relevantní důvody, proč to používám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod apuka » stř čer 10, 2020 13:58

mike píše:Merino funguje, ale jen na neco a to neco neni to, co by podle marketoidu melo byt.
Presneji: merino funguje, ale na neco a pro nekoho a ne pro vsechny a vzdy, jak podle marketoidu.

A jeste presneji: Merino funguje fajn pro nekoho na neco. Nekdo a neco je o rad(y) mensi mnozina nez marketoidi prezentuji.
mike píše:Myslim, ze to muzeme takhle zobecnit :twisted:
Na vsechno v outdooru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod FrantaKrajta » stř čer 10, 2020 14:38

Na tvuj (nejspis jen retoricky) dotaz, proc zrovna Tyvek a ne jinou netkanou stavebni textilii:

1) protoze to prislo z USA, kde je velka cast lidi tak zblbla marketingem, ze rozumi jenom znackam a nerozumi materialu ani slozeni, takze vsichni mluvi o Tyveku (tak se z Tyvek(TM) dost mozna za par let stane ze znacky nazev obecny jak u nylonu).

2) protoze potom ty ostatni plachty uz nikdo moc nezkousel (susti? protrhne se? je levnejsi a horsi?) a nikdo, kdo zrovna nestavi barak, kvuli tomu nebude kupovat celou 50-75m roli za x tisic korun.

Jinak kdyz jsme u tech blaznivych UL, tak Tyvek uz je davno out, ted se tam nosi tenka pruhledna igelitova folie na okna, to uz je uplny vrchol idiocie :D Pripadni Ulidioti (po vzoru Covidioti) mohou koupit i u nas...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2020 15:40

FrantaKrajta píše:ted se tam nosi tenka pruhledna igelitova folie na okna

He? Vzdyt to nic nevydrzi. Ze by navrat ke korenum? Igelit jsme nosili v puberte za sociku misto karimatky, protoze nebyly. Akorat to nebyla folie, ale silnejsi pytel. Kde jsou ty casy, kde jsem neco takoveho vydrzel, dneska bych to neprezil :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod bonatius » stř čer 10, 2020 19:10

ten igelit sme pouzivali ked som pred dvomi rokmi sli Cesky raj, lebo Tyvek sa v tej dobe nedal na SK zohnat a poslat si ho z CR stalo viac ako samotny Tyvek. Pouzivali sme ho tyzden, kazdu noc pod karimatky. A to sme spali, na trave, na ihlici, na piesku, na kamienkoch. Igelit vydrzal a karimatky sme neprepichli.
Pre svoju nizku vahu, maly objem a cenu sa osvedcil. Jedina nevyhoda bola v tom, ze sme mali rozmer 2.3 x 1.5 m a to sa samemu tazko skladalo, trebalo dvoch. V tomto to ma Tyvek jednoduchsie.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Etheric » čtv čer 11, 2020 5:51

Polycro jsme tu už řešili.. Propíchnul jsem ho na zahradě.. Jako podlážka a ochrana je pro moje účely nedostatečný + manipulace s ním, nedejbože kdyby chcalo.. Zůstanu u Tyveku..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Olchor » čtv čer 11, 2020 7:21

U nás v Blansku ve stavebninách prodají Tyvek i v metráži. Tak by mohli i v Praze, je třeba se poptat.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod Turban » čtv čer 11, 2020 17:30

Děkuji všem za konstruktivní diskuzi a nápady. Tyvek jsem nakonec sehnal od známého co má celou roli :)
Turban
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte čer 9, 2020 10:24

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 11, 2020 20:50

@Bonatius, proste mi prijde dost hloupe a idiotske kvuli par gramum brat jednorazovy “igelit” (polycro, proste shrinkwrap folie na okna) i misto tyveku, ktery vydrzi preci jen o dost dele, i kdyz je taky z ropy. Tyvek taky neni zivotnosti ideal, ale neni to folie na jedno pouziti. To fakt u lidi, kteri jezdi do prirody, idiotske. :) Mozna ma kazdy ty hranice jinde, ja tady.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod bonatius » čtv čer 11, 2020 20:58

@FrantaKrajta: ja som ho bral ako znudze cnost. Na SK sa pred dvomi rokmi nedal Tyvek zohnat (a ani neviem ci sa da zohnat v metrazi) a z CR bolo postovne drazsie ako samotny Tyvek a ani by do daneho casu neprisiel. Tu foliu mi poradil predavac, od ktoreho som kupoval karimatky a spacaky. On ma kamarata, ktory s tym igelitom presiel Appalachian Trail. Nehovorim, ze mas miesto Tyveku pouzivat tuto foliu, hovorim, ze som ju pouzival tyzden na rozmych povrchoch a karimatkam sa nic nestalo. To je moja skusenost. Teraz z dovodu lahsej zbalitelnosti pouzivam Tyvek.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 11, 2020 21:19

Bonatius, jo, chapu a nebylo to mysleno zle, proste mi prijde absurdni, jak “thru-hikeri” zvlast v USA (a influenceri u nas) propaguji “jednorazovy” igelit a pritom ukazuji krasne fotky nedotcene prirody, to je proste trochu pokrytecke. Jinak vsude jsem cetl, ze jen par lidem vydrzelo polycro na jeden PCT a podobne, vetsina jich ale prosoupala nekolik. Na vic akci to urcite neni. Tak proto :) To je jak kupovat stan na jednu akci...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod mike » čtv čer 11, 2020 22:57

Hmm... PCT je sice jedna akce, ale fakt poradna akce. Co reknes na to, ze na ni vetsina potrebuje 4 - 5 paru bot? Na jednu akci? :twisted:

Polycro jsem nikdy nevidel a z toho, co tady pisete, mi to pripada jako blbost, ale kolik to porgrca vazi tj. kolik je z toho odpadu? Nevygeneruje nahodou prumerny clovek za stejnou dobu mnohem vic jen v pouzitych PETkach? A kdyz se to spali, je z toho neco nebezpecneho nebo jen voda a CO2?

BTW, byls nekdy na stavbe? Tam se toho igelitu a jineho odpadu vygeneruji mraky. Jen tech pytlu... Zrovna dneska jsem nesl neco do kontejneru na plast a byl plny penoveho polystyrenu nalamaneho na male kousky #-o V panelaku, co je vedle, asi delali nejakou rekostrukci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tyvek - kde koupit v Praze

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 11, 2020 23:25

@Mike, to jsem presne cekal, ze zrovna ty budes reagovat :D

Ne, je to proste Stupid UL ;)

Ale jestli ti to udela radost, zacni nosit podlazku z folie, nekteri z toho dokonce delaji i tarpy a stany, fakt ;)

Jak jsem psal, kazdy ma hranici jinde, kde je tvoje ti zas tolik neberu, moje je u tyveku. Snad se myslim shodnem, ze je lepsi nosit veci, ktery aspon trochu vic vydrzi, uz tak nejak z principu. Tak netrol :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Další

Zpět na Spacáky a karimatky