Žďárák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Žďárák

Příspěvekod chonda » čtv led 25, 2007 12:11

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo vlastníte nějakej třívrtevnej membránovej žďárák...Zajímalo by mě, jestli to zvládá udýchat vlhkost při spaní i při dešti nebo třeba v zimě.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod tesil » čtv led 25, 2007 12:30

žďárák nemám, ale řekl bych, že v zimě to udýchá, v dešti ale ne. v dešti se z membrány stává igelit. je to proto, že membrána obecně funguje na principu průstupu vlhkosti z prostředí vlhčího do suššího.
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod tesil » čtv led 25, 2007 12:35

tesil píše:...žďárák nemám...

apropos žďárák - uvažuju o něm, a tak co byste doporučili?
mám dva favority: High Point Dry Cover nebo O.K.Sport - kterej byste....?
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Simi » čtv led 25, 2007 13:06

tesil píše:
tesil píše:...žďárák nemám...

apropos žďárák - uvažuju o něm, a tak co byste doporučili?
mám dva favority: High Point Dry Cover nebo O.K.Sport - kterej byste....?

No par let vlastnim Dry Cover(jeste verzi y Gelenots) a jsem spokojenej. I v desti dycha slusne. Urcite s nim neudelas chybu. Jedine bych mu vycetl, ze nama zadnou legu pres zip (i kdyz zatim mi tudy neproteklo). Jeste by mohl mit v rohu prisity nosny poutko, aby ses mohl cvaknout ke standu, aniz bys musel mit smycku skrz vchod.
V mrazu je prakticky jedno, co mas za zdarak, protoze diky velkymu rozdilu teplot stejne cast vlhkosti zmrzne na zdaraku driv nez stihne projit ven. Samozrejme u membrany aspon cast vlhkosti se zvladne odparit.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod chonda » čtv led 25, 2007 13:16

tesil píše:žďárák nemám, ale řekl bych, že v zimě to udýchá, v dešti ale ne. v dešti se z membrány stává igelit. je to proto, že membrána obecně funguje na principu průstupu vlhkosti z prostředí vlhčího do suššího.


Hmm, takže to pro mě znamená, že je membránovej žďárák vlastně k ničemu, protože když neprší, tak ho nepotřebuju a když prší, tak se chová stejně jako kdyby byl z igelitu...Teda jestli jsem to dobře pochopil...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Ježo » čtv led 25, 2007 14:39

chonda píše:Hmm, takže to pro mě znamená, že je membránovej žďárák vlastně k ničemu, protože když neprší, tak ho nepotřebuju a když prší, tak se chová stejně jako kdyby byl z igelitu...Teda jestli jsem to dobře pochopil...


rosa?
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » čtv led 25, 2007 14:48

ja myslim, ze rosu zastavi vlastni svrchni material spacaku,na druhou stranu suchy spacak je lepsi,ze? :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » čtv led 25, 2007 15:50

tesil píše:
tesil píše:...žďárák nemám...

apropos žďárák - uvažuju o něm, a tak co byste doporučili?
mám dva favority: High Point Dry Cover nebo O.K.Sport - kterej byste....?

když budeš kupovat Dry Cover, tak ještě vyčkej, budou je dělat s lepšími zipy ......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod norman_64 » čtv led 25, 2007 15:55

jak to víš?
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod tulak » čtv led 25, 2007 20:02

norman_64 píše:jak to víš?

noc z 31.12. na 1.1. jsem trávil na kraličáku a ten zip semi už podruhé podělal. manželce se tam podělal taky a tak jsem psal výrobci. ten mi sdělil, že budou našívat zipy nové. citace z jejichh odpovědi .....
"......Vzhledem k tomu,že zipů do spacáků a ž. vaků (jde o tzv. nekonečný pas) máme ještě velkou zásobu,YKK zatím nemáme objednané,nicméně s tím počítáme v blízké době.Ovšem určitě to nebude tak brzy,jak bychom si sami přáli,abychom Vám mohli provést výměnu rovnou za tyto nové zipy. V současné době Vám tedy můžeme nabídnout rychlou výměnu za stávající typ zipu, pokud budete ochoten nějaký čas posečkat,provedeme opravu se zipy YKK ...."
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod norman_64 » čtv led 25, 2007 20:52

fajn .díky za info.. *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Hafi » čtv led 25, 2007 21:03

tulak píše:
norman_64 píše:jak to víš?

noc z 31.12. na 1.1. jsem trávil na kraličáku a ten zip semi už podruhé podělal. manželce se tam podělal taky a tak jsem psal výrobci. ten mi sdělil, že budou našívat zipy nové. citace z jejichh odpovědi .....
"......Vzhledem k tomu,že zipů do spacáků a ž. vaků (jde o tzv. nekonečný pas) máme ještě velkou zásobu,YKK zatím nemáme objednané,nicméně s tím počítáme v blízké době.Ovšem určitě to nebude tak brzy,jak bychom si sami přáli,abychom Vám mohli provést výměnu rovnou za tyto nové zipy. V současné době Vám tedy můžeme nabídnout rychlou výměnu za stávající typ zipu, pokud budete ochoten nějaký čas posečkat,provedeme opravu se zipy YKK ...."

Dik za info...taky sem o nem uvazoval a na tohle se vyplati pockat. :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(


Zpět na Spacáky a karimatky