Zimní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod tuso » čtv led 4, 2007 10:49

Lumyr píše:rek bych ze v tyhle tride normalka, 900g peri neni teda az tak moc {drtic mrazu to teda asi nebude} ale to uz zalezi na vkusu {no asi moc netopim, tak je mi v moji 900stovce obcas chladno}
Myslim ze za tu cenu sezenes i jiny znacky se stejnym plnenim, takze jestli mas jasno...


Zatím jasno nemám. Ono je pravdou, že doma mám náplň 1200g a jelikož mi ho moje drahá polovička na zimu půjčí / :mrgreen: /, protože ona ho používá jako 3 sezoňák, tak to moc neřeším. Potřebuju prostě něco na normální zimu. Jaké firmy dělají něco v týhle cenový relaci?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lumyr » čtv led 4, 2007 12:48

tuso píše:Zatím jasno nemám. Ono je pravdou, že doma mám náplň 1200g a jelikož mi ho moje drahá polovička na zimu půjčí / :mrgreen: /, protože ona ho používá jako 3 sezoňák, tak to moc neřeším. Potřebuju prostě něco na normální zimu. Jaké firmy dělají něco v týhle cenový relaci?


jurek, warmpeace, rakoncaj.. ale urcite to neni vsechno...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Rujir » čtv led 4, 2007 12:52

Lumyr píše:jurek, warmpeace, rakoncaj.. ale urcite to neni vsechno...


Suhlas az na toho rakoncaja. Povedal by som, ze ten je uz v trochu inej cenovej kategorii...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Simi » čtv led 4, 2007 13:05

Rujir píše:
Lumyr píše:jurek, warmpeace, rakoncaj.. ale urcite to neni vsechno...


Suhlas az na toho rakoncaja. Povedal by som, ze ten je uz v trochu inej cenovej kategorii...


No me zase prijdou dost drahy ty Warmpeace. Od Rakosky je treba uplne v pohode ten Rimo (byvalej Erratic bez membrany). Pritelkyne ma ten s 1000 naplni v zensky dylce (170) a prestoze je zmrzlik, tak si vubec nestezuje. No a cenove taky "relativne sel".
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » čtv led 4, 2007 13:12

Ceny Rákosky a Warmpeace jsou víceméně v jedný linii, ne?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » čtv led 4, 2007 13:13

Lumyr píše:
tuso píše:Zatím jasno nemám. Ono je pravdou, že doma mám náplň 1200g a jelikož mi ho moje drahá polovička na zimu půjčí / :mrgreen: /, protože ona ho používá jako 3 sezoňák, tak to moc neřeším. Potřebuju prostě něco na normální zimu. Jaké firmy dělají něco v týhle cenový relaci?


jurek, warmpeace, rakoncaj.. ale urcite to neni vsechno...


Si musíš dělat srandu. Warmpeace se pohybuje někde kolem 10tis a Rakoncaj taky.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lumyr » čtv led 4, 2007 13:31

tuso píše:
Lumyr píše:
tuso píše:Zatím jasno nemám. Ono je pravdou, že doma mám náplň 1200g a jelikož mi ho moje drahá polovička na zimu půjčí / :mrgreen: /, protože ona ho používá jako 3 sezoňák, tak to moc neřeším. Potřebuju prostě něco na normální zimu. Jaké firmy dělají něco v týhle cenový relaci?


jurek, warmpeace, rakoncaj.. ale urcite to neni vsechno...


Si musíš dělat srandu. Warmpeace se pohybuje někde kolem 10tis a Rakoncaj taky.


nevim, ja v lete kupoval vikinga 900 za 5200, a vahal jsem jeste mezi rakoskou za 5800.... chce to projit celou nabidku a ne jen par modelu co najdes v eshopech
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod tuso » čtv led 4, 2007 14:03

Lumyr píše:nevim, ja v lete kupoval vikinga 900 za 5200, a vahal jsem jeste mezi rakoskou za 5800.... chce to projit celou nabidku a ne jen par modelu co najdes v eshopech


Já vím, ale to je o individuálním štěstí, ne o tom, že to tolik standartně stojí. Navíc v Praze máš víc možností najít něco slevněnýho, než já v Ostravě.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lumyr » čtv led 4, 2007 14:30

tuso píše:Já vím, ale to je o individuálním štěstí, ne o tom, že to tolik standartně stojí. Navíc v Praze máš víc možností najít něco slevněnýho, než já v Ostravě.


no nevim kam koukas...
http://www.sambarsport.cz/p/spaci-pytle ... c-600-190/ da se za tu cenu kdyz mas kliku (asi teda mame v praglu kliku) sehnat 1000...
http://www.warmpeace.cz/cz/index.php?kat=159&sec=2 najdi si viking 900
tady je dokonce ofiko cena, opet se da kdyz budes hledat, sehnat levnejc (i na netu..)

brrrr, k tomiu staci gooooooogl :wink:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod tuso » čtv led 4, 2007 15:39

@Lumyr: já netvrdím, že se nedá sehnat na netu- jenom prostě tady míchámé spacáky ,které se liší i cenově i parametrama. Ten Rimo má extrém -14 což je o třídu níž než to co hledám já. Prostě jsi napsal, že za cenu 5500 máš lepší spacáky od jiných firem, než je Jurek- já jsem tedy žádný neviděl. Nezdá se mi ani ten Viking ani ten Rimo lepší. /i jedna i druhá firma mají samozřejmě lepší modely, ale za 2x vyšší cenu/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lumyr » čtv led 4, 2007 16:14

tuso píše:@Lumyr: já netvrdím, že se nedá sehnat na netu- jenom prostě tady míchámé spacáky ,které se liší i cenově i parametrama. Ten Rimo má extrém -14 což je o třídu níž než to co hledám já. Prostě jsi napsal, že za cenu 5500 máš lepší spacáky od jiných firem, než je Jurek- já jsem tedy žádný neviděl. Nezdá se mi ani ten Viking ani ten Rimo lepší. /i jedna i druhá firma mají samozřejmě lepší modely, ale za 2x vyšší cenu/


nepsal jsem lepsi, psal jsem ze jurek neni jediny kdo v tehle tride spacaky sije... !!! lepsi horsi, zalezi spis na vkusu, prijde mi ze ty spacaky jsou vyrovnany... (ty tri)
no kdyz se podivas na plneni tak jsou si ty spacaky rovny {dobra, rimo vybocuje, 850\1000}. koukat na teplotni urceni a ridit se podle toho je srandovni. Jak tak koukam na jurka, 900g peri, 650cuin extrem -33°, viking 900g peri, 650cuin extrem -20°, rimo 1000g peri, 600cuin extren -17°...
tak a ty si myslis ze se jedna o jinou tridu? rek bych ze ne?? nekde se to uz probiralo, norma pro teplotni urceni neni zavazna, dokonce ani sjednocena, proto se da setkat s timhle... ale jestli si myslis ze jurek, kterej ma teda extrem -33 je z tehle nejlepsi hmm tvuj boj...
Spacak, ve kterym se da spat v -33° za tyhle penize nekoupis :wink:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Simi » čtv led 4, 2007 16:31

Tady se musim pridat k Lumyrovi. U peraku ti jedine kombinace vahy peri a plnivost rekne, jak ti v nem bude teplo. Dal to samozrejme ovlivni typ konstrukce, i kdyz podle me je pri slusny vaze a plnivosti prakticky jedno, jesli mas komory A, Z atd. Resit, jestli je lepsi tenhle, protoze ma na visacce extrem -25 a tenhle jenom -20, je na nic. A spacaky Rimo, Pamir, Viking, Falllite, Winterlite, Trekker down, Extreme down atd. jsou vazne naprosto stejna kategorie - tj. sustak na vrchu a X g peri uvnitr. Jinak kategorie jsou pak az ty expedicni s membranama na vrchu.
A u vlaken se prece jenom musi zohlednit krome vahy naplne i typ vlakna, protoze nektery se prece jenom slehavaji vic a jiny min.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod tuso » čtv led 4, 2007 19:40

@Lumyr,Simi- zakopávám sekyru. Samozřejmě, že máte pravdu ohledně udávaných teplot a plnivosti. V podstatě nemám důvod obhajovat Jurka. Sranda je, že mám zálusk právě na Warmpeace, ale trochu jiný model-Klondike 1200. Jenomže čekám, kdy zlevní pod 6tis. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Spacáky a karimatky