Spacák trochu univerzálnější

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacák trochu univerzálnější

Příspěvekod R.B. » ned pro 31, 2006 12:02

Po cca 6 letech bych chtěl vyměnit spacák-teda spíš ten starý si nechat a koupit ještě jeden. Ten starý - Condor - mi nevyhovuje : absence jekéhokoliv zipu + bývá mi v něm zima častěji než bych si přál :-). A navíc si myslím, že po těch letech se už vytrácejí schopnosti vlákna. Teď bych potřeboval trochu univerzálnější, protože se chystám do Jižní AMeriky, kde se budeme pohybovat téměř ve všech klimatických pásmech. S ohledem na moji výšku postavy (170 cm), snahu vejít se do 2000,-Kč, volbu nízké hmotnosti a trochu univerzálnosti (nepotřebuju zimní spacák), jsem vybral (i s ohledem na ohlasy v jiných diskusích) Prima Tulák 3D 200 ECO. V létě mě čekají klasické víkendové čundry po našich a slovenských horách se spaním pod širákem. Je tento spacák dobrá volba ?
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Rujir » pon led 1, 2007 16:13

Este som si len precital nazov vlakna a uz som si vravel, ze ti odporucim Prima Tulak alebo Prima Trek (podla toho, aky si zimomrivy). Takze podla mna je tvoja volba dobra. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod R.B. » pon led 1, 2007 17:41

Díky. :D Takže jedna věc by mohla být zdá se vyřešena. Ještě mě čeká výměna podlážky u stanu Hannah, pak nejspíš nějaké Goretexové boty a pokud mi nikdo nepůjčí batoh, tak zřejmě i nějaký 70 l bágl. :-). Takže se možná brzo přesunu do dalších vláken v jiných topics. :-) Ale na spacáček, ve kterém se budu válet i na čundrech po vlastech českých a moravských se už těším...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod pripluv » pon led 1, 2007 17:56

Tak to bylo rychlý :ú . Kam jedeš do JA?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod R.B. » pon led 1, 2007 18:06

z Argentiny Buenos Aires, Patagonie, vodop. Iguacu, pak Bolivie, Peru. Takové ty tradiční vychytávky včetně poušti Atacama či Machu Pichu apod.. I když je to trochu out of topic. :-)
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod amundsen » čtv bře 15, 2007 13:58

Co si myslite o spacaku [url=http://www.rockpoint.cz/detail.php?item=SP4&dbblock=6&dbpointer=&kat=38&subkat=%&search=&sort=%20kat_poradi,%20zbozi_id%20&section=&sestupne=&desc=1&switch=&switch2=akce]mountain hardwear cotopaxi[/url]? maji ho v rockpointu zlevneny ze 4500 na 3000. je to dobra volba nebo mam jit radsi do nejake primy (trek nebo tulak)? Mountain HW je docela dobra znacka ne? diky za odpovedi, majte sa
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Příspěvekod Hafi » čtv bře 15, 2007 15:30

amundsen píše:Co si myslite o spacaku [url=http://www.rockpoint.cz/detail.php?item=SP4&dbblock=6&dbpointer=&kat=38&subkat=%&search=&sort=%20kat_poradi,%20zbozi_id%20&section=&sestupne=&desc=1&switch=&switch2=akce]mountain hardwear cotopaxi[/url]? maji ho v rockpointu zlevneny ze 4500 na 3000. je to dobra volba nebo mam jit radsi do nejake primy (trek nebo tulak)? Mountain HW je docela dobra znacka ne? diky za odpovedi, majte sa

znam par lidi co ho ma a nestezovali si...ale nevim. prima je prima a ten servis, navi je tam P 3D...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » čtv bře 15, 2007 15:32

amundsen píše:Co si myslite o spacaku [url=http://www.rockpoint.cz/detail.php?item=SP4&dbblock=6&dbpointer=&kat=38&subkat=%&search=&sort=%20kat_poradi,%20zbozi_id%20&section=&sestupne=&desc=1&switch=&switch2=akce]mountain hardwear cotopaxi[/url]? maji ho v rockpointu zlevneny ze 4500 na 3000. je to dobra volba nebo mam jit radsi do nejake primy (trek nebo tulak)? Mountain HW je docela dobra znacka ne? diky za odpovedi, majte sa


Ber to tak- značka je to dobrá, ale platíš za ni. V praxi to znamená, že za stejnou cenu můžeš koupit něco lepšího. Nebo stejný parametry za nižší cenu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » čtv bře 15, 2007 15:34

tuso píše:
amundsen píše:Co si myslite o spacaku [url=http://www.rockpoint.cz/detail.php?item=SP4&dbblock=6&dbpointer=&kat=38&subkat=%&search=&sort=%20kat_poradi,%20zbozi_id%20&section=&sestupne=&desc=1&switch=&switch2=akce]mountain hardwear cotopaxi[/url]? maji ho v rockpointu zlevneny ze 4500 na 3000. je to dobra volba nebo mam jit radsi do nejake primy (trek nebo tulak)? Mountain HW je docela dobra znacka ne? diky za odpovedi, majte sa


Ber to tak- značka je to dobrá, ale platíš za ni. V praxi to znamená, že za stejnou cenu můžeš koupit něco lepšího. Nebo stejný parametry za nižší cenu.

ale rozdil cen "znacky" nebude vic jak tech 1500 slevy...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » čtv bře 15, 2007 15:37

Hafi píše:Ber to tak- značka je to dobrá, ale platíš za ni. V praxi to znamená, že za stejnou cenu můžeš koupit něco lepšího. Nebo stejný parametry za nižší cenu.

ale rozdil cen "znacky" nebude vic jak tech 1500 slevy...[/quote]

Já vím, ale teď je slev všude hodně. Možná nenajde nic lepšího- teda levnějšího, ale taky může.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod amundsen » čtv bře 15, 2007 15:59

Diky za odpovedi.
hned vedle visely spacaky od primy, myslim ze trek, bivak a jeste neco. ten bivak je asi az moc teplej a tezkej, ale ten trek se mi libi, stoji asi neco kolem tri a pul ze jo. takze volit MHW za tri nebo primu za tri a pul? ono to je mozna v tomhle pripade dost jedno ze jo.. u toho MHW udavaji teploty -2/-9/-27, ten trek ma nejak -7/-15-/-25, takze to je asi dost podobny, ta prima je akorat o 200 gramu lehci a ma vypln polarguard 3d, ten HW vypln thermolite extra, je v tom nejaky rozdil?
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Příspěvekod swisss » čtv bře 15, 2007 16:09

Prima prodloužila akci - výprodej starších modelů spacáků - ECO. Rozdíl mezi TREK ECO a novým TREKem, jakož i ceny najdeš tady. Např. Trek 3D ECO je za 2490kč. :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno


Zpět na Spacáky a karimatky