Sháním velký péřák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sháním velký péřák

Příspěvekod Pavlys » stř říj 25, 2017 18:43

Sháním velký péřák. Protože jsem to tu nenašel, tak prosím o radu.
Potřebuju spacák délka 200-220cm,ramena 100-105cm, husí peří, zip nahoře uprostřed.
Zatím takto.
Nepište, že mi to ušije Prima Outdoor. Negativní.
Pavlys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 25, 2017 18:33

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod mitau » stř říj 25, 2017 19:05

Proč zip nahoře? #-o Když jsem měl na nějakém nekvalitním Husky zip nahoře, tak jím profukovalo, u zipu na boku se to neděje. Jesně, možná jde spíš o kvalitu légy, al eta se na boku krásně narovná přes zip, nahoře se spíš odhrne.
Abych byl konstruktiní: Warmpeace svého času dělal expander pro spacáky Viking - kus látky (samozřejmě s peřím) se zipem po obou stranách, který se vepnul do místa, kde mají spacáky zip. Teď dělají verzi Wide rozšířenou o 20cm, ale pořád by Viking 195 WIde byl na tebe asi moc krátký i úzký.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod Pavlys » stř říj 25, 2017 19:12

Důležité je uvést - a tím se jistě mnohé vysvětlí - že cestuji hodně, spím venku, ale nikdy ne ve stanu, tedy nikoliv na karimatce, ale v hamace. Zip uprostřed vychází z mých mnohaletých zkušeností s mnoha vojenskými spacáky, které se drží možná nemoderní, ale pro spaní v hamace jediné fungující konstrukce.
Takže - zip uprostřed spacáku je pro mě nutný, protože specifikem spaní v hamace je například to, že zip na boku a to mi věř, nelze ovládat. V teplejším počasí často usnu na spacáku a uprostřed noci jen zasunu nohy a třeba ani nezapínám zip, každopádně při zipu nahoře lze v hamace řešit jakoukoliv regulaci tepla i v polospánku.
Spacák lze tak odvětrávat velice dobře, navíc nikdy nefouká na záda.

Légy - například u spacáku Carinthia Defence 4 - l Léga kryjící zip zvenku je fixována malými suchými zipy a nelze ji shrnout. Léga kryjící zip zevnitř (tentýž spacák) taky nemá problémy.

Ty Vikingy jsou kachna a ne husa............
Naposledy upravil sobb dne čtv říj 26, 2017 21:12, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Pavlys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 25, 2017 18:33

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod remy77 » stř říj 25, 2017 21:42

Perak so zipsom hore som mal tak pred 25 rokmi.
Asi budes musiet hladat zakazkove sitie. Ak Prima nic, tak skus http://slavosport.sk
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod mitau » stř říj 25, 2017 21:58

S takovými požadavky bude fakt těžké něco najít. Asi největší šanci máš u amerických značek, kde jsou hamaky apod o dost populárnější, problém ale bude, že se to nebude dovážet do ČR (plus zůstává problém s velikostí). V evropě si nic podobného neuvědomuju. Z ryhclého hledání mi vypadlo např:
Kelty (https://www.kelty.com/sine-20/) - divný zip, ale alespoň nějak nahoře na těle, asi ti vyhovovat ale nebude
Sierra Design (https://sierradesigns.com/mobile-mummy-600-15-degree/) - vyhovující zip, ale má divné díry na ruce (podívej se na video)
Zkombinovat všechny tvoje požadavky bude fakt těžké, nejsnažší by bylo najít nějakou tu zakázkovou výrobu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod aksam » čtv říj 26, 2017 5:45

Pavlys.... zkus se obrátit do Liberce, s paní je domluva na různých úpravách http://www.spacaky-kwak.cz/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod Pavlys » čtv říj 26, 2017 6:30

díky přátelé, jdu na to.
Pavlys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 25, 2017 18:33

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod Pavlys » čtv říj 26, 2017 8:37

aksam píše:Pavlys.... zkus se obrátit do Liberce, s paní je domluva na různých úpravách http://www.spacaky-kwak.cz/



Děkuju mockrát aksame, klaplo to, paní Eva Hrstková naprosto ochotná, nic není potíž a hlavně - je to husí peří, 90% prachového a 10% normálního, což jsem chtěl. A taky - paní je na mateřské, takže já po zbytek života budu mít servis \:D/
Říkala, že ani neřeší nějakou reklamu, protože šije na doporučení, což je můj případ.
Vzhledem k tomu, že je z Liberce a já z Brna, tak mi navrhla, že mi jeden spacák pošle (jen za poštovné :shock: ), abychom to mohli konzultovat na základě něčeho konkrétního.
Pokud by byl někdo v podobné situaci jako já, dám sem kontakt: email: evca.hrstkova(at)gmail.com
tel.: 601 591 856
Pavlys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 25, 2017 18:33

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod Aldo » stř lis 1, 2017 9:46

To je dobře že jsi našel někoho, kdo Ti ušije péřák dle potřeby ale zamyslel jsi se někdy nad tím, jak se bude chovat péřák v hamace? Já ano a i vyzkoušel. Je to naprosto nefunkční záležitost. Peří pod zády se úplně vytratí pod Tvou váhou a zespod Tě nic nehřeje. Možná karimatka kterou tam nějak zabastlíš. Péřád do hamaky je blbost. Když už tak nějaké ty Underquilty pro zateplení.
http://www.prohory.cz/cs/47-underquilty
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod Pavlys » stř lis 1, 2017 13:26

Jak se chová péřák v hamace vím, spaní mám mnohosetkrát vyzkoušené. To není experiment. Myslím, že naprosto přesně vím, co chci. Ani karimatku, ani zateplení nepoužívám, byť jsem vše pochopitelně vyzkoušel.
Naposledy upravil mike dne stř lis 1, 2017 19:01, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Pavlys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 25, 2017 18:33

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod mitau » stř lis 1, 2017 13:39

Jen proto, že jsi dával v minulosti odkaz na syntetiku od Carinthia, tak se musím zeptat, jesti tu zkušenost v hamace máš s péřákem nebo syntetikou. Obecně péřák při stlačení na rozdíl od syntetiky fakt moc neizoluje. Jestli máš zkušenost s péřákem, tak OK. Zkrátka víš, co chceš.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod Pavlys » stř lis 1, 2017 13:47

Jo, jo, tu Carinthii jsem měl.......... a dával jsem ji jako příklad, protože můj rustikální péřák zahynul žehem za dramatických okolností během jisté besídky...................
Měl jsem ale kachní peří, tak uvidím, protože paní Hrstková mi jeden hotový spacoš poslala na testování, než započne práce na zakázce.............
Naposledy upravil mike dne stř lis 1, 2017 19:01, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Pavlys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 25, 2017 18:33

Re: Sháním velký péřák

Příspěvekod Pavlys » stř dub 4, 2018 13:15

Takže po nějaké době jen napíšu, jak vše dopadlo s ušitím péřáku na míru.
Paní Eva Hrstková firma Kwak z Liberce nejenom naprosto ochotná a nic nebyla potíž, ale především excelentně precizní ušití, prostě nádhera,
Píšu to hlavně proto, že třeba někdo z vás by chtěl spacoš ušít. V takovém případě neváhejte.
Bylo to dokonce tak, že mi mi jeden spacák poslala (jen za poštovné ), abychom to mohli konzultovat na základě něčeho konkrétního, potom ušila jen podšívku se zipem podle mého zadání, tu jsem týden zkoušel, nebylo to ono, takže to samé ještě jednou, už ok no a následovala výroba naostro. Podotýkám, že jsem chtěl jinou konstrukci, než na kterou má ona mustry (chtěl jsem zip uprostřed až k nártům, na fixaci vnější légy zipu ne sucháč, ale magnety atd...) vše ochotně bez problémů.
Jsem nadšen!!!!!!!!!!
Pokud by byl někdo v podobné situaci jako já, dám sem kontakt: email: evca.hrstkova(at)gmail.com
tel.: 601 591 856
Pavlys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 25, 2017 18:33


Zpět na Spacáky a karimatky