Reklamace karimatky TaR - pochvala

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Reklamace karimatky TaR - pochvala

Příspěvekod Olchor » pon srp 14, 2017 15:14

Tak se mi na samonafukovací karimatce Term-a-Rest asi po 12 letech udělala bublina. Poslal jsem ji do Vertical Trade do Jablonce a uplatnil doživotní záruku. Není třeba žádný doklad. Za 3 (!!) dny jsem měl zpátky novou. =D>
Co čert nechtěl, za pár dní se to samé stalo dceři (cca po 10 letech). Smutnila, protože karimatka byla celá popsaná podpisy účastníků různých akcí. Obratem se jí vrátila nová karimatka a stará taky. V průvodním dopise píšou, že jí o takovou památku nemůřou připravit... *
Takže chválím jak firmu TaR, tak i Vertical !!
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Reklamace karimatky TaR - pochvala

Příspěvekod PaKo » pon srp 14, 2017 17:10

To mi stejně přijde zajímavý - silně pochybuji, že TaR vyrábí takové karimatky, že by skutečně doživotně ten materiál vydržel (ačkoliv jsou samozřejmě velmi kvalitní), takže je zcela jisté, že k tomu poškození vždy dojde (pokud nedojde k poškození užíváním jako propíchnutí, větší než povolené zátěže atd). Není to kontraproduktivní?
PaKo
 

Příspěvekod Kjuba » pon srp 14, 2017 17:52

Doživotní záruka ale znamená, že výrobce poskytuje záruku do konce životnosti výrobku, ne? Jistě se tím nemyslí do konce života kupujícího. To je ekonomický nesmysl.

Ale je chvalitebné, že i po tolika letech to bez řečí vymění.

Docela by mě zajímalo, jaka ta životnost výrobku vlastně je. Jak se stanovuje.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Reklamace karimatky TaR - pochvala

Příspěvekod Podzemnik » pon srp 14, 2017 18:09

PaKo píše:To mi stejně přijde zajímavý - silně pochybuji, že TaR vyrábí takové karimatky, že by skutečně doživotně ten materiál vydržel (ačkoliv jsou samozřejmě velmi kvalitní), takže je zcela jisté, že k tomu poškození vždy dojde (pokud nedojde k poškození užíváním jako propíchnutí, větší než povolené zátěže atd). Není to kontraproduktivní?


Podle mě to mají spočítaný, že když tomu dají doživotní záruku, X % lidí tu karimatku dřív nebo později ztratí, další ji ani neproleží za tu dobu... Taky to je skvělej marketing, že jo
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: Reklamace karimatky TaR - pochvala

Příspěvekod apuka » pon srp 14, 2017 18:54

@PaKo: Uz naznacili obe dulezite veci:
1) Zaruka se poskytuje do konce zivotnosti vyrobku, ne uzivatele. Z tohoto hlediska je taky pochopitelne, pokud vyrobce docela casto obmenuje modely... A abys byl v obrazu, maly priklad: Meindl nekdy pisaval, "ocekavana" zivotnost nizkych bot je 1 rok, u pohorek 2 roky. Ze Ti vydrzi nasobne dele, nikoho nezajima, kdybys na to mel dostat dozivotni zaruku, klidne by pohorky po 2 letech mohli odmitnout, nizke boty dokonce jeste v dobe zakonne zaruky. (Dnes uz takovy papirek s botama nedodava, takze alespon muzes doufat ve dvouletou zaruku i na nizke boty.)
2) Z jednoho modelu vyrobi X kusu, koupi je celkem Y lidi. Z nich Y1 vyrobek pouzitim nebo jinak poskodi, znici, ztrati, vyhodi, ..., proste ukonci "zivotnost" pro dozivotni zaruku. Zbytku lidi se casem neco "zarucniho" s karimatkou stane, z nich Y2 davno zapomelo, ze existuje dozivotni zaruka nebo se jim to resit nechce a koupi si novy vyrobek. Takze zustane Y3 lidi, kteri tu zaruku uplatni. Ted se zamysli, jaky muze byt pomer Y3 : Y? A taky nad tim, procentualne kolik asi vydela TaR na jedne prodane karimatce. Kdyz to das dokopy, urcite Ti vyjde, ze i se vsemy opravami/nahradami se jim ta zaruka bohate vyplati...

Mimochodem, proc asi maloktera firma na te nejlevnejsi strane nabidky nabizi dozivotni zaruku???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re:

Příspěvekod mike » pon srp 14, 2017 23:21

Kjuba píše:Jistě se tím nemyslí do konce života kupujícího.

Jak kde. Kdyz jsem dostal od Ferrina na dozivotni zaruku novy batoh a podezrivave jsem si ho prohlizel, tak pani rikala, ze jestli jim ho prinesu jeste jednou, tak mne zastreli ;-)

Kjuba píše:Jak se stanovuje.

Stanovuje firma a je to napsano nekde v podminkach. Malym pismem vlevo dole. U toho Ferrina rikali, ze berou 5 let.

Podzemnik píše:Taky to je skvělej marketing, že jo

Jj, kolikrat tady padlo, kup si radej TaR i kdyz je drazsi, protoze je kvalitni a ma dozivotni zaruku. Takovehle pribehy to jen podpori.

BTW, nemame tu na to uz nekde vlakno? Nemyslim Whitelist, tam by se to sice taky hodilo, ale primo na TaR a dozivotni zaruku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Spacáky a karimatky