Nafukovací matrace (lehátko) ?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nafukovací matrace (lehátko) ?

Příspěvekod Premda84 » ned dub 16, 2017 21:28

Ahoj... omlouvám se předem jestli to sem tak úplně nepatří... ale jedeme s klukama na pár dnů na ryby pod stan a jelikož jezdíme spíše přes Léto tak toto jsem úplně až tak nikdy řešit nemusel...ALE i v Létě dokáže být u vody nad ránem pěkná kosa zzzz

Můj dotaz se týká použítí jako izolace od země klasické nafukovací matrace - lehátka...spát budu v bivaku s podlážkou... pod matračku nějakou deku... a kvalitní spacák ( o jeho kvalitách se teprve přesvědčím :D ) ... jak jsem již vyčetl na fóru tak do spacáku se doporučuje spíše se na izolační vrstvu moc neoblékat...takže kvalitní spodky.... max jedna vrstva... uvidíme....

PS: hlásí cca -3 asi, ale u vody nad ránem to asi vypadá spíše pocitově hůře a vypadá to na zahřívání se slivovicí :lol:

Mám ještě jednu tajnou zbraň a to vzít měnič..baterky... a klasickou žárovku 75W a trošku si "ZATOPIT" přes noc... má to vůbec smysl? baterek budu mít v zásobě dost :P
Z plynového topení přes kartuše mám trošku strach z otravy...max si uvařit něco teplého na vařiči...

Šlo mi o to jestli je nějaký fígl co ještě udělat či ne s tou matračkou anebo si ještě narychlo koupit..půjčit? samonafukovací karimatku.... jen připomínám, že takhle pod stan se dostanu asi 1-2x do roka na 2 dny a to především v Létě... děkuji za rady :roll:
Premda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát úno 1, 2013 20:54

Re: Nafukovací matrace (lehátko) ?

Příspěvekod Premda84 » ned dub 16, 2017 21:37

Jeste doplnim, ze mam spacak HUSKY ale ta prostredni hodnota je "JEN" 0°C což při přečtení rad na netu mám připočítat +8 a bude mi dobře.... takže jsem asi 10°C v mínusu :P :P

PS: a co "hřbitovní" svíce na zvýšení tepelného komfortu?
Premda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát úno 1, 2013 20:54

Re: Nafukovací matrace (lehátko) ?

Příspěvekod Víťa » ned dub 16, 2017 21:49

Jestli by místo žárovky nebyla lepší vyhřívaná deka a tu dát do spacáku nebo pod spacák. Bude to určitě lepší využití energie.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Nafukovací matrace (lehátko) ?

Příspěvekod Premda84 » ned dub 16, 2017 21:54

2 Víťa...to zní zajímavě...sice mi to přijde trošku jako další zbytečný krám, ale s tím využitím energie to máš pravdu navíc když jsem se koupal, že bežně se prodávají výkonově okolo 60-100W což je v "normě" na měnič a kapacitu baterie na pár hodin spánku...
Premda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát úno 1, 2013 20:54

Re: Nafukovací matrace (lehátko) ?

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2017 0:44

Jestli mas dost paliva, tak je reseni flaska s horkou vodou do spacaku. Nebo dve. Nejlip cira, jelikoz vydrzi vetsi teplotu, viz muj test. Rozumna teplota bude tak do 65 stupnu a vic vody je lip. Flasku/y si dej k noham a kdyby byla moc horka, tak ji zabal do nejakeho obleceni, at si nepopalis nohy. Mozna by stacily teple ponozky, ktere bys stejne mit mel, ale bacha na to, kdybys usnul a horka flaska se dotykala primo kuze, tak by to ublizit mohlo. Nejlepsi asi je strcit horkou flasku do spacaku predem a zalezt do nej, az spacak vyhreje a trochu vychladne.

Vyzkouseno, funguje, prezil jsem diky tomu jeden studeny trek. A to jsem ohrival jen 3/4 litru, protoze jsem musel setrit plynem.

Dalsi vec, ktera pomuze, je lehka perovka, jestli mas. Plus neco na hlavu, to je celkem dulezite. Cepici nebo Buff satek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nafukovací matrace (lehátko) ?

Příspěvekod Premda84 » úte dub 18, 2017 21:00

mike děkuji za tuto radu!! to je rada za milion...vyzkousim a dam vedet.... :D
Premda84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát úno 1, 2013 20:54


Zpět na Spacáky a karimatky