Páperové spacáky Husky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Páperové spacáky Husky

Příspěvekod pjetro15 » čtv zář 1, 2016 13:31

Zdravím ,plánujem si kúpiť páperový spacák rozmýšlam nad značkou HUSKY model dinis alebo drape
spacák využijem hlavne na jar leto jeseň teplota najmenej -2 až -5 , prípadne aký by ste mi odporučili v čo najlepšej cene . Doteraz som používal husky emotion -22 ale chcem ísť do kvality teda perie lepšia zbalitelnosť/životnosť.

Dinis/drape ma zaujala hlavne dobrá cena

https://www.mall.sk/letne-spacaky/husky-dinis-10c
https://www.mall.sk/zimne-spacaky/husky ... odra-cerna
pjetro15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 1, 2016 13:23

Re: Páperové spacáky HUSKY

Příspěvekod pickard » čtv zář 1, 2016 14:44

Rada je jednoduchá, Husky nebrat.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Páperové spacáky HUSKY

Příspěvekod pjetro15 » čtv zář 1, 2016 14:56

Prečo nebrať husky ?
pjetro15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 1, 2016 13:23

Re: Páperové spacáky HUSKY

Příspěvekod kamilp » čtv zář 1, 2016 15:50

Husky není kvalitní výrobce.

Za dobrou cenu se da koupit perovi spacák od Primy, mame doma dva a osvědčily se. Vice jsem o nich psal ve vláknu: koupě peraku
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Páperové spacáky HUSKY

Příspěvekod pjetro15 » čtv zář 1, 2016 16:02

Tak teda skúsim tú primu tento je fajn ?
kludne sa vyspím pri -5 ? kedže je letný a extrém -24 troška blbé označenie majú
komfort píšu -8 tak to by mal zniest

http://www.svethor.sk/letne/22020-prima ... prav%C3%BD
pjetro15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 1, 2016 13:23

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod kamilp » čtv zář 1, 2016 17:23

To je velmi individuální, já už dvě zimy používám tento:
http://www.prima-spacaky.cz/prima-classic-polar-1000

Při -10 jsem schopen se komfortně vyspat ve spodním prádle s dobrou izolací od země.
Pro 600 gramů peří s plnivostí 600 cuin mi přijde -5 stupňů na hraně. Raději bych vzal Prima Polar 800 a měl jistotu, že se vždy vyspím až do rána.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod mike » čtv zář 1, 2016 18:25

:D typicky Husky zakaznik. Na extrem vubec nekoukej, to je cislo k nicemu. -8 neni komfort, ale limit. Komfort je -2. Jak pise kamilp, je to na hrane a 800 bude lepsi. Prima to ma spravne, 600 je letni spacak (i kdyz Husky by ho inzerovalo jako zimni ;-))

Vlakno pozdeji sloucím s nejakym existujicim, nezakladej zbytecna vlakna, prosim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod pjetro15 » čtv zář 1, 2016 19:00

Ok v poriadku ďakujem , jasne že nepozerám na extreme to je hodnota pi ktorej človek prežije ale je mu zima dosť veľká skúsim tu primu
pjetro15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 1, 2016 13:23

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod Ferka » čtv zář 1, 2016 22:51

Třeba by ten jejich spacák ani nebyl takový drek, kdyby to uměli ušít. Cokoli jsem měla od Huskyho a mělo to co do činění s textilem, se začalo dost brzo párat. Včetně spacáků - tedy- ten, co jsem kupovala před deseti lety, tak byl super (tedy v rámci táborového používání, ten ještě nezažil ty moje následné divočiny:)), ale posledních pár let je to fakt o ničem...jako kdyby byl problém spojit dobře šef.

Prima je v poměru cena/výkon fakt dobrá volba.
Ferka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 5, 2015 19:57

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod pjetro15 » sob zář 3, 2016 10:13

Ďakujem za rady objednal som primu :)
pjetro15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 1, 2016 13:23

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod petrbw » ned zář 4, 2016 8:25

Budeš spokojený, já Primu mám, už asi 4 roky a nedám na ni dopustit, Za dobrou cenu i dobrá kvality, pouze trošku větší váha.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod Shater258 » úte zář 5, 2017 21:13

Já mam teda už rok Dinise i Drape a v pohodě, jasně, chce to brát teploty trochu s rezervou, ale když budete brát ten jejich High Comfort, jako opravdu limitní komfortní teplotu, tak v klidu. A pokud spíš ve stanu a máš dobrou izolaci od země (ne alusrajdu), tak i ten první mrazík dáš... blbý je že třeba Dinis je fakt tenkej, takže když pod širákem trochu prší a fičí, tak někdy může bejt i při těch 5 stupních trochu chladno, ale to neni vina toho spacáku. Prostě neni to lambo, ale rozhodně to neni průser a za ty lováky...
Shater258
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 27, 2016 21:16

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod Palindrom » úte čer 16, 2020 17:30

Láka ma kombinácia parametrov: hmotnosť 830g, komfort okolo nuly, cena málo cez 100 € ... inú alternatívu s týmito parametrami na trhu nevidím ... na viacdňové túry s plánovaným prespatím na chatách ... navyše pri mojej výške 195 ...
Palindrom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 16, 2020 7:15

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod Etheric » úte čer 16, 2020 18:56

Kolik peří v tom spacáku je a jakej má cuin?
Známe Husky. Při váze co píšeš, by spacák musel být jako tento https://www.pod7kilo.cz/p/spaci-pytel-c ... -450/#6228 což nebude ani ve snu.
Ten spacák co odkazuju mám, má komfort nula /vyzkoušeno/ a hmotnost jako spacák, co uvádíš.
Btw to je v chatách taková zima? :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 17, 2020 7:51

jakej to je model? na webu 830g nevidim.

830g u husky bude podle.me tak cca 350 -400g latka, na 195 cm mozna vic, budu pocitat odhadem 450-500g latka a na peri zbyva cca 300-350g, cuin bude spis 600-700, takze pro chlapa by to mohlo byt pouzitelny a teploty treba srovnatelny s vikingem 300, kolem 5st spodni komfort dejmeztomu.

srovnavej cuin a hmotnost peri s konkurenci, peri u husky by snad nemelo byt takovy pruser, proroze mnozstvi + cuin snadno srovnas s jinymi vyrobci. husky muze pouzivat levnejsi a tezsi materialy na obal spacaku, cinsky siti atd... pokud chci levnej spacak a nevadi me vyssi vaha proti konkurenci, proc ne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod apuka » stř čer 17, 2020 12:05

Palindrom píše:Láka ma kombinácia parametrov: hmotnosť 830g, komfort okolo nuly, cena málo cez 100 € ... inú alternatívu s týmito parametrami na trhu nevidím ... na viacdňové túry s plánovaným prespatím na chatách ... navyše pri mojej výške 195 ...
Teda taky nevim, co Ty vidis za spacak od Husky. Nejblize k tomu mas Drumy s 930g a komfortem +3 nebo Dinis s komfortem +5 a vahou 940g.

Na prespavani na chatach by tyto stacit mely, mozna by stacil i Darwin, ale tam uz zase uvadeji jine udaje a tech 14 stupnu by ne vzdy muselo stacit ani na chate.

Ale... je to Husky, otazka jak se da parametrum verit. Navic je otazne, jak by ses do nich vesel, kdyz pisou do 195 cm a Ty jsi na hrane. Podle mne do peroveho spacaku celkove delky 220 s natazenyma nohama 195cm clovek se vejde jen tak, ze u nohou uplne stlaci peri - a bude mu tam zima.
Na Tvem miste bych se podival do Decathlonu na tento perovy spacak. Ten ma komfort opravdu 0, XL je pro cloveka 185 - 200 cm. A koukni se, ze i kdyz ma lepsi peri, je ho v tom nejvetsim 560g - srovnej to s Huskym. Ano tento XL vazi 1050g, ale (asi) vlezes se do nej a bude teplejsi. Cenove moc hur nevychazi.
Na chaty Ti mozna staci i s mensim mnozstvim peri, ten je do +10 a nejvetsi je dokomca az pro 205 cm vysokeho cloveka a ma 340g 800 cuin peri, vazi 775g. Cena cca 105 EUR.
Bacha, ani toto neni stejne kvality jako Cumulusy (napr. linkovany vys), ale cena je taky nekde uplne jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod mike » stř čer 17, 2020 15:31

@Palindrom: dej sem link na spacak, ktery jsi myslel, jinak nema diskuse moc smysl. Prece nebudeme hadat, ktery spacak vlastne chces.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 17, 2020 19:00

Můj známý si koupil syntetický spacák od Husky, že mu to na ty naše lesy stačí. Ještě před koncem sezony jej prodal v bazaru, protože ten spacák nesplňoval výrobcem udávané parametry a celkově prý stál za prd.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod FrantaKrajta » stř čer 17, 2020 20:00

Husky nikdy nic. Na webu kreativne lzou, udavaju u vseho jako vychozi extremni teplotu (!) - kilovy jednovrstvy synteticky spacak fakt nema -3C. Na webu nemaji jedinou zminku o EN 13537, takze nikdo ani nevi, odkud jejich udaje o teplote vychazi. Jejich udaje o teplote ani nepouzivaji standardni nazvoslovi z normy (Extreme Tested/Low Comfort/High Comfort opravdu v norme neni). Nikde neuvadi, kde a jak to vyrabi, pritom se prezentuji jako "cesky" vyrobce. Proste nebrat, fuj a hnus. Popravde, myslim si, ze kdyz koupite srovnatelny nahodne vybrany vyrobek z Aliexpresu, bude uz v lepsi kvalite...

Nikde ani neuvadi, odkud je samotne peri (skoro vsichni ostatni vyrobci uz pouzivaji aspon trochu eticky sourcovane peri, tj. nedrbane zaziva). V tom pripade mohu jen predpokladat, ze to je nejlevnejsi cinske peri, tj. drbane zaziva. Dokonce i Cinani se to uz nekdy snazi uvadet, ze to nedelaji (zda se jim da verit ale nevim).

Nejlepsi zpusob, jak se spacakem od Husky zahrat, je hodit to na ohen, coz je ale bohuzel trochu neekologicky. Vlastne vubec to nejlepsi, co se da s cimkoliv od Husky udelat, je hodit to na ohen, kdyby to nebylo neekologicke :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 18, 2020 7:20

s perovyma spacakama si myslim, ze gramaz a cuin je porovnavatelny mezi vyrobci a teda se nekupuje uplne zajic v pytli.

umelina shit. nebrat. peri za ty prachy muze slouzit, ale protoze to lze porovnat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Páperové spacáky Husky

Příspěvekod Semo » čtv čer 18, 2020 13:38

Tomu Decatlhonu to kacacie perie 85/15 s 800 cuin fakt neverim. Doteraz som si myslel, ze kacka viac ako 600 cuin neda, ale mozno s Maovymi piesnami na zobaku im to lepsie rastie. Ale urcite nie pri pomere 85/15.

Na druhej strane, uvadzane teploty su tak konzervativne, ze tym by som kludne veril.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice


Zpět na Spacáky a karimatky