Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacáky Criterion (dříve Cumulus UK)

Příspěvekod budo » čtv dub 18, 2013 12:11

Včera mi dorazil Cumulus Mysterious Traveller 650. Můj první péřák a je to fakt veliká paráda! Už se těším na první spaní. Petr mi velmi ochotně pomohl s výběrem. Je to lidsky moc prima chlapík, obchod proběhl hladce a z mé strany nezůstane jen u tohoto nákupu. Díky :-)

Jen poznamenám, že je Cumulus anglický a je Cumulus polský. Liší se kvalitou, každý je pro jiný trh. Petr dováží kvalitnější anglické.

petrbw poptal informace o praktických zkušenostech.
Na mých 177 cm a házenkářská ramena tenhle spacák sedne jako hrnec na prdel :-)
Za 6000,- mám spacák o váze 1,15kg o velmi pěkné sbalitelnosti, v pertexu s DWR, uváděnou Tcomf -12°C. Když se podíváte SEM, ve spodní části stránky je uvedeno dle měření dokonce -16°C. Je patrné, že si výrobce nechává mezi skutečně naměřenou a oficiálně uvedenou hodnotou ještě -4°C rezervu. To mi přijde celkem seriózní a očekávám, že se na těch -16 člověk hravě dostane. Když si vezmu, že jsem (sice ve stanu a ve dvou, ale i tak...) spal při -14°C ve spacáku s Tlim -3°C a ač dost oblečený, klepal jsem jen chviličku a spalo se dobře, tak s Travellerem 650 se hlubokých mrazů nebojím. Oproti vyšší řadě Cumulusu (např. Prime nebo Quantum 870 cuin a 96:4) má Traveller jiný poměr peří - 680+ a 92:8. Tedy se očekává menší tendence ke slehnutí peří v důsledku vlhkosti a menší tendence ke ztrátě loftu.

Traveller 650 lehce protřepu, vlezu do něj a je hned úžasně nafouknutý. Suchý zip pro sepnutí ramenního límce je řešen mnohem praktičtěji, než u SJ. Stahování límce i kapuce je uživatelsky příjemné a funkční, kapuce má příjemný tvar a při správném seřízení krásně obejme krk a hlavu. Trapézové komory, diferenciální střih a poměr peří 40% záda : 60% boky a vršek plus extra zateplené a anatomicky řešené nohy slibuje při spaní vysoký komfort a pohodlí. Pertex se do zipu se při rozumném citlivém použití nijak zvlášť nekouše, zpočátku ano, člověk však rychle najde v rukou ten správný cit jak na to.

Spacák je dodán se skladovacím vakem a cestovním malým pouzdrem z Pertexu, do něhož se krásně vejde, ale budu mít snahu jej moc nepoužívat abych omezil ztrátu loftu zbytečným pěchováním. Petr doporučil sehnat si padákové hedvábí a z něj ušít volný větší cestovní vak. Takže pak spacoš dá člověk ve vaku dospod batohu a na něj volně naskládá ostatní věci. Tím je vše v báglu pěkně usazeno a člověk zároveň spacák zbytečně moc nekomprimuje. S tím mám víceméně zkušenost, protože mám větší batoh.

Další informace napíšu po prvním praktickém použití, zřejmě už během víkendu. Vzhledem k tomu, že se jedná o můj první péřák, nemám srovnání s jinými a lze očekávat spíš nadšené reakce. Při teplotách nad nulou jistě budu muset mít spacák rozepnutý, případně se s ním jen přikrýt. Pro ohleduplné chování po hygienické stránce v něm zřejmě budu spát spíše v hedvábné vložce Sea to Summit. V horkých letních dnech počítám spíše jen s Pinguinem Tramp, což je spíš taková relativně levná letní deka, než spacák. Ovšem s podobnou sbalitelností a váhou 0,95kg ;-)

Se spacákem jsem koupil také Tyvek ve větším rozměru 2,6 x 1,5m. Aby se dalo spát ve dvou. Tyvek budu ho používat v kombinaci se samotným tropikem stanu Pinguin Aero 2 případně s vojenským ponchem.
Naposledy upravil budo dne sob dub 20, 2013 15:17, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Whitelist

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 13:16

mě se moc libý tato Cumulus péřovka http://www.sleepingbags-cumulus.eu/jack ... 853a6c3bb9 jestli v dohledné době neudělá Sir Joseph Apron s kapucí, což slibují, tak bych zřejmě zakoupil tu Cumulus na příští zimu, akorát se trefit do velikosti bude problém, u Sir Joseph je tohle jednodušší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Whitelist

Příspěvekod deu » čtv dub 18, 2013 13:48

fps - tuhle péřovku mám v plánu na příští zimu taky,akorát je to od polského Cumulusu,takže od Petra jí nekoupíš,musíš objednat rovnou z Polska
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 14:06

tak to si budeš muset počkat na příští zimu aby si ho pořádně vyzkoušel ve velkém mrazu, a nebo jít někam vysoko, a nebo jet daleko, těch -16°C při 650g a 680+ cuin se mi zdá nadhodnocený, 500g a 800 cuin co má SJ Koteka mi je zima pod cca -5°C, a mam na sobě PWS spodky, PWS mikinu a jsem ve stanu, jsem tedy docela zmrzlina, ale ve spacáku co má 650g a 680+ cuin by mi byla asi taky zima pod cca -5°C, jsem dost zvědav na zkutečné teploty ve kterých ti ještě nebude zima, a taky při kterých ti v něm ještě nebude vedro, ideální teplota u SJ Koteka 500 je podle mě cca +12°C až cca -5°C
to video Pinguin Aero 2 si mohl dát v lepší kvalitě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod budo » čtv dub 18, 2013 14:35

Jasny, to video neni nic moc. Snad priste...
Ses moc zmrzlej :-)

Nejaky fotky spacaku jsou ZDE
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod petrbw » čtv dub 18, 2013 14:38

budo: díky za postřehy.Moc se mi tyhle spacáky líbí a hlavně ta 650tka.Asi ji budu příští zimu testovat taky protože do ní půjdu.
mimochodem, u fotek spacáku to máš rozbaleno na folii od Dupontu, používáš ji jako podložku i na treku?Někdo psal, že je to dobrý matroš třeba pod karimatku...
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod budo » čtv dub 18, 2013 14:49

to je ten Tyvek, pisu o nem na konci uvodniho postu
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod deu » čtv dub 18, 2013 14:59

K těm teplotám u Cumulusu :spal jsem v něm v -5C a vlhký vzduch(mlha) a lehce oblečen mi bylo zima(Tcomf má -7C a naměřenou -11C).Měl jsem spodky a triko dl.rukáv+rolák z merina +kulicha.Má 870cuin takže vysoký loft a i když jsem se přioblékl(SS kalhoty a PWS bunda),tak v místě kde spacák kontaktuje karimatku jako by nic nebylo a cítil jsem tam citelně proudění chladu(stačilo se trochu pohnout).Teď jsem v něm spal v +4C(večer přeháňka,v noci jasno)a to už bylo teploučko,možná až moc měl jsem triko,rolák a bundu PWS s kapucí,ale taky dost unaven po 12h chůze.Spacák trochu zvlhnul a lehce klesnul loft,ale bez větších změn v teplotě.Abych to nějak shrnul Cumulus Prime 400 s 400g peří budu mít jako čistokrevný třísezóňák a na zimu to bude chtít něco o dost teplejšího Prime 700 nebo Traveller 750(ten spíš).Jo a v nohách je vycpaný fakt slušně.


Obrázek
Na obrázku je skladovací pytel a vedle spacák v nepromokavamém obalu 13l(STS Ultrasil) - originální má asi 8l,ale tam je už spacák fakt napěchovanej a tak ho používám jako pytel na jídlo.Výhodou vodotěsného obalu je nejen že můžete spacák válet na zemi a nenamokne,ale navíc když ho cpete dovnitř nemá tendenci se soukat ven,krásně ho tam nacpete,jednou přehnete víko,lehce stlačíte a spacák se krásně přicucne uvnitř - fakt výborný,doporučuju.Padákové hedvábí jako chce budo na obal já nechci,už bych měl batoh moc našlapanej.

petrbw - ten Dupont je výrobce,materiál je Tyvek - stavební izolační folie,používám už skoro rok jako podložku,podlážku.
Až na jedno místo kde jsem vyrobil dírku točením hůlky při vypínání stanu drží a je vodonepropustný - velmi doporučuji :)
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Whitelist

Příspěvekod mvaldo » čtv dub 18, 2013 15:26

ja Ti odporucam oslovit p. Kuchtu z outdoorline.sk a bundu Cumulus Incredilite kupit od neho :)
ja som u neho kupil Westcomb Focus LT Hoody, kedze povodne poslana velk. L mi bola velka, poslal mi Mko na odskusanie, vraj mam riadne vyskusat a dobru si nechat :)
takyto pristup sa malokedy vidi, kedze sa nejedna o halierovu zalezitost ... :)
navyse, zlava ista :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 15:31

deu@ tak to vypadá že teplotní komfort u Cumulus Prime 400 je dost podobný jako u SJ Koteka 500, i by to mohlo sedět podle toho peří, a taky podle toho co je u něj napsáno za komfort na nalehko.com, Cumulus Prime 400 má lepší peří, ale zase ho je méně jak u SJ Koteka 500, tak to vypadá že zase taková zmrzlina nejsem, kolik přesně váží Cumulus Prime 400 i v obalu co máš do batohu? můj SJ Koteka 500 200cm i s obalem váží 906g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod mvaldo » čtv dub 18, 2013 15:36

:((
a kde sa tu vzal moj prispevok?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Whitelist

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 15:44

mvaldo píše:ja Ti odporucam oslovit p. Kuchtu z outdoorline.sk a bundu Cumulus Incredilite kupit od neho :)

moc díky, nevíš jestli posílá třeba i na dobírku do ČR? jsou tam i čtyři hodnocení uživatelů, co mě ale nemile překvapilo je tohle "Asi jediné čo by som zmenil je hlavný zips - nie je YKK /na vreckách je ykk/ čo je cítit, že nechodí tak ľahko a pekne" to je dost velký nedostatek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod fps » čtv dub 18, 2013 15:51

deu píše:na zimu to bude chtít něco o dost teplejšího Prime 700 nebo Traveller 750(ten spíš)

podle mě by byl lepší na zimu Prime 700, vypadá to že bude o něco teplejší než SJ Koteka 850, a ta mi stačí v pohodě i v -18°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod mitau » čtv dub 18, 2013 16:44

deu píše:fps - tuhle péřovku mám v plánu na příští zimu taky,akorát je to od polského Cumulusu,takže od Petra jí nekoupíš,musíš objednat rovnou z Polska

Mohu se zeptat, jak to vlastně je s různými firmami pod názvem Cumulus? Třeba na webu http://www.sleepingbags-cumulus.eu/jackets.html, který tu uváděl fps, mají i spacáky, které se prodávají na nalehko.com. Kdo tedy co vyrábí? A mají tyto společnosti kromě názvu něco společného?
PS: Mám pocit, že to tu už někdo dříve zmiňoval, ale nepodařilo se mi to najít.
Naposledy upravil mitau dne čtv dub 18, 2013 21:53, celkově upraveno 1
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod deu » čtv dub 18, 2013 17:06

Info od Petra z nalehko.com - podařilo se mi konečně s Cumulusem dojednat, že můžu ke spacáků nabízet doživotní záruku na materiál a zpracování i tady v ČR! (v anglii je to samozřejmost...) Takže kdyby byl problém se zipem, šitím atd. můžem to hladce vyřešit.
Naposledy upravil deu dne stř říj 23, 2013 17:54, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod šíp » čtv dub 18, 2013 19:51

Něco je popsáno přímo na stránkách nalehko.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod aljaska20 » čtv dub 18, 2013 20:15

Ja mam ten spacak od polskeho Cumulusu a som spokojna. Tiez mi nebolo jasne, ako to, ze existuju 2 firmy s rovnakym nazvom. Pytala som sa na polsky Cumulus a ten nie je vyrabany v Cine ako pise na nalehko.com ale vyroba je komplet v Polsku aj perie je polske. Tie Anglicke Cumulus zrejme kupuju perie od Poliakov ale siju v Anglicku a kde to plnia perim to netusim :-k
aljaska20
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 2, 2012 9:30

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod aksam » čtv dub 18, 2013 20:40

cumulus ať už polský nebo britský má jeden nedostatek, nedělají více velikostí, pro nás větší jsou lepší sj nebo malachowski :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod budo » pát dub 19, 2013 7:33

Dobře. První noc s Travellerem 650. Vypovídací hodnota ale samozřejmě téměř nulová, protože v 01:00 když jsem si šel lehnout bylo +17°C a ráno bylo +12°C. Spal jsem pod samotným tropikem Pinguinu Aero 2, pod sebou Tyvek a nafukovačku Artiach. Na ní jsem ležel přímo a spacákem byl jen přikrytý jak peřinou. Tedy se dá tvrdit, že i +17°C se s ním dá "odespat". Ráno jsem do něj dokonce asi na hodinu zalezl a rozepnul ho v nohách. Pinguin zažil první déšť a bylo to moc prima, déšť ve stanu mám rád. Jinak váha batoh+spacák+tropiko+kolíky+tyče+tyvek+karimatka+cca 100-150g drobností v batohu (nechtělo se mi je vyndavat) byla 4,48kg. Pokud bych si dal práci, pořádně to poskládal a spacák dal do transportního malého vaku, zřejmě bych se vešel do 30l batohu i s vařením a suchým jídlem na 2-3 dny. A to mne těší.
Naposledy upravil budo dne pon úno 10, 2014 11:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod budo » sob dub 20, 2013 8:59

Mimochodem, autorem vlakna neni petrbw. Ale vlakno jsem zalozil ja a tak zadam moderatora, ktery delal ty presuny, aby to napravil. Uz jen proto, ze bych rad prejmenoval vlakno tak, jak bylo a z tehle pozice nemohu.

Dekuji.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Whitelist

Příspěvekod kuchtak » sob dub 20, 2013 11:43

fps píše:moc díky, nevíš jestli posílá třeba i na dobírku do ČR? jsou tam i čtyři hodnocení uživatelů, co mě ale nemile překvapilo je tohle "Asi jediné čo by som zmenil je hlavný zips - nie je YKK /na vreckách je ykk/ čo je cítit, že nechodí tak ľahko a pekne" to je dost velký nedostatek


@fps
ano vieme to poslat aj na dobierku do CR, ale pre viac info odporucam poslat spravu alebo email.
ohladne zipsu - nemusis mat strach, zips funguje, ak by sa ti bunda alebo zips nepacil, tak to vies vratit (mozes to vratit v ramci uspory aj na nasu cesku adresu, nemusis to posielat na Slovensko)
Bundy porovnatelne s Cumulus Incredilite stoja niekolko nasobne viac (priblizne 200€ - 250€)

polska znacka Cumulus vyrabala/vyraba len v Polsku. Viem, ze je vseobecna nedovera v Polske vyrobky, ale Cumulus vyraba kvalitne vyrobky porovnatelne s inymi.
http://www.outdoorline.sk
ultralight outdoor equipment
kuchtak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 30, 2009 18:00
Bydliště: Kosice

Re: Spacáky Cumulus

Příspěvekod pavproch » sob dub 20, 2013 14:00

budo píše:Mimochodem, autorem vlakna neni petrbw. Ale vlakno jsem zalozil ja a tak zadam moderatora, ktery delal ty presuny, aby to napravil. Uz jen proto, ze bych rad prejmenoval vlakno tak, jak bylo a z tehle pozice nemohu.

Dekuji.


rádo se stalo... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod Jazz » sob kvě 4, 2013 7:06

Link na odkaz od chlapíka, ktorý testoval model Cumulus 200
http://www.cheaptents.com/blog/cumulus- ... light-200/
Uživatelský avatar
Jazz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon srp 8, 2011 15:49

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod budo » sob kvě 4, 2013 8:51

zzzz
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod Jazz » úte čer 25, 2013 19:09

Tak som sa nakoniec rozhodol, pre ľahší neskorojarnýletnoskorojesenný trojsezónny spacák Cumulus Ultralight 350 http://www.cumulus-sleepingbags.co.uk/CU350.htm . Hmotnosť bez obalu 765g , komfort -3, čo vidím skôr tak na cca +3 . CUIN 680. Už mi visí v izbe pekne dole hlavou. Nabobtnaný je poriadne, spracovanie super, človeka potešia pekne urobené malé detaily. Teším sa na prvé odskúšanie :) .
Uživatelský avatar
Jazz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon srp 8, 2011 15:49

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod fps » stř čer 26, 2013 10:11

tak to vidíš teplotní komfort oproti výrobci celkem reálně, i když já bych si tipl že bude až okolo +7°C, aspoň tedy pro mě, o něco teplejší letní péřák, 350 g husího peří, CUIN 680, teplotní komfort -3°C tak akorát v péřové bundě, péřových kalhotách, a péřových papučích
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod pod7kilo » pát srp 23, 2013 13:44

My v Pod 7 kilo prodáváme "polské" Cumulusy. Skladem máme nejlehčí modely, jsme ale schopni obstarat jakýkoli model, včetně prodloužených a včetně přikrývek (na prodejně máme momentálně první vlaštovky).

Chci se vyjádřit hlavně ke zmatkům okolo polského a anglického Cumulusu. Podle našich informací existují 2 společnosti Cumulus, jedna operuje v Polsku a druhá v UK. Obě mají oddělený marketing a vlastní řady spacáků, které se můžou lišit materiály, náplní i dalšími parametry. Všechny spacáky se ale vyrábí v polském Cumulusu. To máme potvrzené z Polska i UK a na požádání rádi přepošleme příslušné e-maily.

Výtah z e-mailu z UK:
"We are the exclusive distributor for Cumulus Sleeping bags in the UK. The sleeping bags that we sell were designed by us to suit the UK climate and the typical sleeping bag requirements of people in the UK. The website that you have found is that of the Polish company who manufacture the sleeping bags."

Výtah z e-mailu z Polska:
"As for the confusion: Cumulus UK is a separate company. We produce the sleeping bags they sell. They sell on the British market and we do everywhere else. They have independent marketing and their models are called differently."

Nechť si tedy každý vybere model, který mu vyhovuje, ať už prodávaný pod Cumulus UK nebo PL. Dělat ale obecné závěry o rozdílné kvalitě je podle nás nesprávné. Ostatně, u nás si můžete spacáky prohlédnout a udělat si vlastní názor.
Uživatelský avatar
pod7kilo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 23, 2013 13:08
Bydliště: Rybná 26, Praha 1

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod zbuddy » pát srp 23, 2013 13:57

@pod7kilo: jen chci dopředu upozornit, že prodejci si tady svoji aktivní činnost platí - obrať se na majitele domény - uživatel Vojtos. Proto jsem odkaz na shop odmazal.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod pod7kilo » pát srp 23, 2013 14:02

zbuddy píše:@pod7kilo: jen chci dopředu upozornit, že prodejci si tady svoji aktivní činnost platí - obrať se na majitele domény - uživatel Vojtos. Proto jsem odkaz na shop odmazal.


Díky za upozornění, obrátíme se na něj.
Uživatelský avatar
pod7kilo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 23, 2013 13:08
Bydliště: Rybná 26, Praha 1

Re: Spacáky Cumulus - anglické

Příspěvekod deu » pon srp 26, 2013 8:54

pod7kilo píše:My v Pod 7 kilo prodáváme "polské" Cumulusy...Chci se vyjádřit hlavně ke zmatkům okolo polského a anglického Cumulusu.Všechny spacáky se ale vyrábí v polském Cumulusu....

Pro vyjádření opačné strany - nalehko.com - se podívejte prosím sem do komentářů dole.
Naposledy upravil deu dne stř říj 23, 2013 17:57, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Spacáky a karimatky