Hydrofobni uprava peri

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod apuka » pon srp 28, 2017 10:46

Na druhe strane, kdyz jsme synovi vybirali spacak a v prodejne se dali vedle sebe Marmot Sawtooth a mnozstvim peri odpovidajici Warmpeace Viking a SJ Rimo II, tak v tom srovnani ten Marmot vypadal natolik bidne, ze bych jej nechtel, ani kdyby stal pulku tech druhych... Druhy, "lepsi" model Marmotu nevypadal o moc lepe. Nerikam, ze to bylo hydrofobnim perim a ani to, ze v praxi by ten spacak nebyl perfektni.

Tim jsem chtel jenom rict, ze pro toho, kdo alespon trochu kouka i na cenu, to hydrofobni peri v nejakych opravdu (nejenom podle popisu) lepsich je prozatim ponekud drazsi a k tomu (u nas, napr. v Ostrave) mnohem hur dostupne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod mike » pon srp 28, 2017 13:57

Michal82 píše:Koukal jsem že krom RAB, Cumulus začli HP používat i Millet, Mountain Hardwear, Alpkit, Berghaus, Therm-a-Rest, Marmot....

Takže bych řekl, že trend a ověření a výhody tohoto peří jsou zcela jasné.

:) to je dobra naivita, marketoidi by ti zatleskali ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Michal82 » pon srp 28, 2017 16:00

Naivita v čem? V tom ze to nefunguje?
Vždyť jsem tu psal docela dost jasnou recenzi v docela náročných podmínkách 180 nocí za 2 roky a spacak funguje skvěle. Ty spacáky s HP jsou v prodeji 4 roky a věřím ze před komerčním nasazením se to testovalo.

Myslím ze tu z toho děláte zbytecne tabu - proste to peří funguje lip upravené a jestli jeho úprava nevydrží 20 let tak bude fungovat jako obyčejné peří. Na tom pro zákazníka není co stratit.

Ta kvalita spacaku - dá se vybrat výrobce co děla kvalitnější pytle v tom už nevidím problém si vybrat dle peněženky.

Kupovat dnes dražší spacak bez HP mi přijde škoda.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod mike » pon srp 28, 2017 16:48

V duvodech, proc to pouzivaji. To nema s fungovanim skoro nic spolecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod fps » pon srp 28, 2017 18:03

apuka píše:kdyz jsme synovi vybirali spacak a v prodejne se dali vedle sebe Marmot Sawtooth a mnozstvim peri odpovidajici Warmpeace Viking a SJ Rimo II, tak v tom srovnani ten Marmot vypadal natolik bidne, ze bych jej nechtel, ani kdyby stal pulku tech druhych... Druhy, "lepsi" model Marmotu nevypadal o moc lepe. Nerikam, ze to bylo hydrofobnim perim a ani to, ze v praxi by ten spacak nebyl perfektni.

tak to já klidně řeknu, tohle je jeden z problému hydrofobně upraveného peří, prostě menší loft při stejném množství peří a stejných cuin
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod apuka » pon srp 28, 2017 18:35

Fps pockej, ja jsem nic nepsal o mensim loftu. S tim proble nebyl (a to ten Marmot jsme nechali velice rychle odlozit, rozprestrel se pritom na zemi jako 3.).
A z tohoto hlediska Tebou preferovane membranove soacaky dopadaji znacne hur.. Kdyz udelas podobne srovnani Vikingu, Rima a Erratic II (membranovy SJ), tak Erratic ma max.tak 2/3 loftu Rima, Viking ma jeste znatelne vetsi - alespon ty kusi, co jsem takto videl, navic s priooctenim zkusenosti spolecneho vetrani damskeho Vikingu 900 170cm a panskeho Errratic 190. Ale tam je treba rict, ze - pokud si dobre spominam - "damsky" Viking 170cm ma stejne mnizstvi oeri jako "pansky" delky 190cm.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Michal82 » pon srp 28, 2017 19:12

tak to já klidně řeknu, tohle je jeden z problému hydrofobně upraveného peří, prostě menší loft při stejném množství peří a stejných cuin

-------

Promiň ale tohle je pěkná blbost. Jak to mas podložené? Jaký spacak jsi srovnával s jakým?
Když srovnám tu 400g 800FP tak loft je stejný nebo i lepší než u jiných 400g spacaků - ostatně když si vemu SJ tak Koteka 500 nemá loft nijak vyšší - ten spacak jsem si také prohlížel a Paine 400 je úplně mimo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod mike » pon srp 28, 2017 20:43

Nekde to tu myslim psal Aldo, ktery spacaky Cumulus prodava. Ze se hydrofobni upravou zmensi hodnota cuin peri. Tusim z 800 na 750, ale to jen lovim z pameti, zkuste pohledat.

P.S. co kdybys ty citace delal normalne jako kazdy pricetny clovek?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod fps » úte srp 29, 2017 16:45

jojo, už se to tady někde řešilo, i jsem to četl někde jinde, hydrofobně upravené peří snižuje cuiny, ale hlavně nikdo neví co to udělá s cuiny třeba za deset let, a to že "bude fungovat jako obyčejné peří" když už nebude fungovat HU nedokáže dneska říci nikdo

Michal82 píše:Když srovnám tu 400g 800FP tak loft je stejný nebo i lepší než u jiných 400g spacaků - ostatně když si vemu SJ tak Koteka 500 nemá loft nijak vyšší - ten spacak jsem si také prohlížel a Paine 400 je úplně mimo.

apuka píše:A z tohoto hlediska Tebou preferovane membranove soacaky dopadaji znacne hur.

musíte srovnávat spacáky který mají stejné množství peří ale i rozměry, Viking má 900 g peří a 80 cm v ramenou, Rimo a Erratic má 850 g peří a 83 cm v ramenou, a samozřejmě že ani nevíte jak byli které péřáky skladovány
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Michal82 » úte srp 29, 2017 18:43

Jj to je fakt ze na rozměrech a td záleží.

No za par let tuhle debatu mužem oživit ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 22:04

@fps: zase vybiras jen to, co se Ti hodi. Proc nectes, co jsem psal:
apuka píše:Erratic ma max.tak 2/3 loftu Rima
To je srovnani prakticky stejnych spacaku, akurat membranovy Erratic ma peri o 50 cuin vice... Konec koncu, nekde pise i sam SJ, ze ten membranovy nabira loft pomaleji a bude mit nizsi. Celkem logicky - material je fakt mene poddajny a vazi skoro dvakrat vic nez vnitrni, to se musi na loftu podepsat. Taky kvuli tomu se musi membranovy spacak skladovat naruby - membranou dovnitr.
Viking tam byl uveden pouze proto, ze mel mnohem vetsi loft. A ten 170 cm-ovy kvuli tomu, ze lezely sporadane vedle sebe s Erraticem rozlozene tyden a nic se na tom nemenilo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 3:30

Neco jsem hledal k jine diskusi a narazil jsem na neco zajimaveho ohledne loftu peri a izolacni schopnosti. Tady, hledejte citaci nize:
In the Backpacking Light forums, reader Richard Nisley reports his personal research on the thermal performance of outdoor apparel in an effort to overcome the common misconception that loft equals warmth. Research by Richard and others has found that down can be compressed as much as 2.5 times without losing its thermal efficiency. The old notion that down needs to fully lofted (allowed to expand as much as possible) for maximum warmth is not correct, according to Richard’s findings. In fact, it can be partially compressed into a smaller volume without any loss of insulating value.

Cesky ve zkratce: neni nutne, aby peri melo maximalni loft. Muze byt az 2.5x stlaceno, aniz by se zmensily izolacni schopnosti.

Vysvetleni je v nasledujicich odstavcich. Obrazek si udelejte sami, prijde mi to dost prekvapive, ale smysl to dava a taky to vysvetluje, proc membranove spacaky nejsou "studenejsi", kdyz jim latka nedovoli nabrat maximalni loft.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 23:35

Trochu jsem se koukal na diskuse na BPL, kde to vzniklo a rekl bych, ze to neni pravda, ale dusledek spatne interpretace mereni. Dosel k tomu tak, ze vzal normalne naplneny perovy spacak a pridaval do nej peri, takze byl precpany a peri castecne zkompresovane. Meril tepelny odpor spacaku a vyrobil tabulku, ktera je treba tady. V ni prepocital zmereny tepelny odpor na vahu (posledni sloupec clo/kg) a vyslo mu, ze s pridavanim peri zustava (temer) stejny, z cehoz mu vyplynulo, ze stacovanim peri jeho tepelny odpor neklesa a tudiz nezalezi na loftu, ale jen na vaze.

Pekne, ale ma tam logickou chybu. Pocital totiz tepelny odpor na vahu celeho spacaku a ne jen peri. A jelikoz ve spacaku izoluje hlavne peri a jeho pomer k vaze narustal, mela by se hodnota zvysovat a ne zustavat stejna. To naopak znaci, ze se s kompresi izolacni schopnosti zmensuji.

Par lidi mu to tam psalo, ale odmitl se s nima bavit a nijak to nevyvratil ani jsem nenasel dalsi, lip navrzene pokusy, ktere by to potvrdily nebo vyvratily. A jelikoz to odporuje i zkusenostem, tak bych to videl jako desinformaci. Mozna mi ale neco uteklo, necetl jsem asi vsechny diskuse k tematu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod vonkreuz » sob led 27, 2018 10:14

Hlásím se za čekatele do spolku hydrofobů :mrgreen: Objednal jsem si to na příští podzim.
Spacák Millet Trilogy Edge Long, K Dry husí peří 450g, cuin z hlavy nevím, 670g spacák, 3/4 zip, komfort -4 st. Celsia. Nahradím tím SirJoseph Rimo 850, 1460g.
Bunda Millet Trilogy Synth´x down hoodie, K Dry husí peří 150g, cuin z hlavy nevím, 480g bunda. Nahradím tím Mountaint Equipment LighLine hoody jacket 740g.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod fps » sob led 27, 2018 11:36

nechci ti kazit radost, ale aby mělo 450 g peří komfortní teplotu -4°C, a spacák by vážil ve velikosti Long jenom 670 g se mi tedy nezdá, jaký to je? koukám na stránky Millet, ale žádný takový tam nenacházím, třeba tento CUMULUS Panyam 450 má 450 g peří 850 cuin, komfortní teplotu -0°C váži 835 g, to jsou dle mě hodnoty kterým věřím
Naposledy upravil fps dne sob led 27, 2018 11:55, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Michal82 » sob led 27, 2018 11:50

fps - třeba ho nemá v longu.
Mám 400g a má komfort limit -4°C a RAB limit -6°C váha celého 890g
Takže pokud to je v regular verzi nebo menší tak by to těch 670g mohlo i mít...?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod fps » sob led 27, 2018 11:55

- píše Long, a aby mělo 400 g peří komfortní teplotu -4°C, tak by muselo mít cca 1000 cuin, což u hydrofobního peří asi nehrozí, ba naopak
- a jestli myslíš RAB Neutrino Endurance 400, tak ten má při 400 g peří 800 cuin komfortní teplotu +1,5°C
Naposledy upravil fps dne sob led 27, 2018 12:07, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Kjuba » sob led 27, 2018 12:02

Taky prosím o hodnotu cuin, protože mi to nějak nevychází.

Díky
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod vonkreuz » sob led 27, 2018 12:14

Na stránkách Millet není, protože je to novinka na léto 2018 a zatím je podzim zima 2017/2018. Název je ten, jaký jsem napsal.
Našel jsem si katalog Millet na léto 2018 a tam píšou přesně toto: goose down 90/10, fill power 850+ CUIN, long total weight 670g, down 435g, comfort 2 st. C, limit -4 st. C, extreme -21 st. C (tested with EN 23537-1 2016), user´s max size 195cm, total lenght 220cm, shoulder widht 80c, foot widht 50cm.
Jen upravím, že zip není 3/4, ale spíše 1/2, tj. od pasu výše. Balení do nepromokavého obalu typu lodní pytel (roll top).

Bunda bude evoluce toho, co je momentálně na stránce Millet. Aktuální model je celkově těžší a je tam kachní peří.

Edit: spacák už je na stránkách Millet - https://www.millet-mountain.com/trilogy ... -blue.html
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod fps » sob led 27, 2018 12:56

tak komfortní teplota +2°C je u něj už reálná, ale ta váha se mi stále nezdá, obzvlášť když má být na 195 cm postavu, to by musel být hodně UL, do takového bych se já nevešel, a to nejsem žádný tlouštík
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Michal82 » sob led 27, 2018 13:36

fps - šak já nepsal komfort ale komfort limit - a dle toho co teď psal mu šlo o tuto teplotu - tedy komfort pro muže.
Což odpovídá jelikož mám 800 FP se 400g a to teplotní určení souhlasí.
Ale jestli je to v longu tak to bude hodně UL materiál.

PS: podobný UL spacak teď bude představovat i RAB kde půjde o 600g 900FP peří s lehkym obalem a komfort limit na -12°C - váhu mi už přesně neprozradili ale bude to pod 1000g - vydanej má být teď v únoru.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod fps » sob led 27, 2018 19:33

- to je co za hodnotu komfort limit? já znám jen komfortní teplotu, limitní teplotu a extrémní teplotu
- já nerozlišuji mezi komfortní teplotou pro muže a ženu, dle mě je komfortní teplotou pro lidi, a pak je limitní teplota a nebo extrémní teplotu pro lední medvědy, tedy pokut nespíš ve spacáku v péřovce
- já mám komfortní teplotu v 500 g 800 cuin cca - 3°C, a to spím na nafukovačce Therm A Rest NeoAir Xtherm, v 400 g 800 cuin bych měl komfortní teplotu cca +1°C, v 600 g 900 cuin bych měl komfortní teplotu cca -7°C, ale jestli to jsou hodně UL spacáky, tak bych v nich měl komfortní teplotu horší, já se do UL spacáků moc nevejdu, po mě jsou úzké, a tím ztrácí peří loft, tedy i na komfortní teplotě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Michal82 » sob led 27, 2018 20:11

No oni někde limit značí jako comfort limit - je to jen slovíčkaření jde o to samé.
S těmi rozměry ti dam za pravdu - to neutrino co mám je dost těsné a pokud je někdo objemnejsi byl by to problém. Ale když se v tom nevrtim tak to je OK ještě.
NeoAir Xtherm jsem vyzkoušel a teď ji nahradil RidgeRest Solar - a byť jsem neporovnaval vedle sebe tak ta RidgeRest je pocitově teplejší byť má nižší odpor ale člověk leží přímo na té fólii a prostě hned cejtí to teplíčko co odráží.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod remy77 » sob led 27, 2018 22:23

Kupil som 1/2 bundu Rab Microlight Alpie s HF perim. Mala ju jeden den natazko na sebe, poobede boli rukavy od laktov dolu kompletne premocene. Preschla za cca 2-3 hodky. Neviem, aku vydrz bude mat perie s tou upravou, ale co sa tyka HF upravy, tak zatial sa mi to paci :supz:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod sobb » sob led 27, 2018 23:02

remy77 píše:boli rukavy od laktov dolu kompletne premocene.
z jakého důvodu byly promočené?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Michal82 » ned led 28, 2018 8:01

Není to nepromokavá bunda - tak v tom asi šel dlouho v dešti.

remy77 - v jejich spacáku mám 210 nocí a peří se tváří OK - ale v březnu plánuji dát si ho u nich vyčistit - kapuce už je poznat že je mastná od vlasů i když si často beru čepici kvůli tomu.
Voda tomu určitě nevadí - já ten spacák už taky namočil.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod remy77 » ned led 28, 2018 10:48

sobb píše:z jakého důvodu byly promočené?

Prepotene. Spali sme v bude, rano bolo -7, tak ze si chvilu bundu este necha. Po asi 3 hodinach sme mali pauzu a vsimol som si, ze od laktov dolu ma rukavy oproti zvysku bundy ovela viac vlhke. Tym, ze sme v ten den koncili, tak som ju nechal, nech ide v bude az k autu (cca 2 hodky) a domadompo po asi 2,5 hodinach jazdy autom bolo na bunde vidiet, ze pekne usycha. Asi ako keby bola syntericka vypln.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod fps » ned led 28, 2018 16:22

Michal82 píše:No oni někde limit značí jako comfort limit - je to jen slovíčkaření jde o to samé.

tak to značí špatně, comfort a limit znamená každé něco jiného, takže to není slovíčkaření

Michal82 píše:NeoAir Xtherm jsem vyzkoušel a teď ji nahradil RidgeRest Solar - a byť jsem neporovnaval vedle sebe tak ta RidgeRest je pocitově teplejší byť má nižší odpor ale člověk leží přímo na té fólii a prostě hned cejtí to teplíčko co odráží.

moje zkušenost je opačná, nejenom že na čemkoli co má jen 2 cm se nepohodlně leží, a mě by už ani nenapadlo na něčem takovém ležet, tak ale hlavně 3,5 R je tak do několika stupňů pod nulou, jak je víc pod nulou, tak je to nedostatečné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod Michal82 » ned led 28, 2018 16:36

fps - a na to si přišel jak, že je R3,5 nedostatečný?
Na staré ProLite Plus R3,4 jsem spal v -15°C a bylo to v pohodě.
RidgeRestku používá řada lidí i při -20°C.
Samozrejmne to není tak pohodlné jako nafukovačka/samonafukovačka ale na druhou stranu je to spolehlivé a když si lehneš na bok tak izoluje pořád stejně zato nafukovačka se v tom místě ráda promáčkne a pak to studí do kyčle.
A i to pohodlí je na RidgeRest dostatečný - určitě doporučuji vyzkoušet oproti evazotce je to jiné poležení. Jediná nevýhoda je objem, ale do batohu se mi vejde i se stanem a vším ostatním včetně vaření zásob jídla a benzínu a váhu má dobrou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Hydrofobni uprava peri

Příspěvekod fps » ned led 28, 2018 16:52

ty neumíš číst
fps píše:moje zkušenost je opačná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky