Velikost spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Velikost spacáku

Příspěvekod Tobruk » stř črc 22, 2015 9:41

Ahoj, mám 187cm a 84kg. Koupil jsem si spacák o délce 225cm s tím, že prodavač mě tvrdil, že prý je to na mě akorád. Mě to nejpřijde. Když do nej vlezu, mám stahovací límec někde u nosu. Není 225cm na moji výšku moc?
Tobruk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 22, 2015 9:32

Re: Velikost spacáku

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 22, 2015 11:00

tak ona taky celkova delka spacaku nemusi znamenat nakonec vubec nic a i spacak na postavu 170cm muze mit 200 cm celej ( + kapuce treba). Navic nektery spacaky se delaj jen v urcitych velikostech a ja pri svych 168cm mam spacak na postavu 190cm... neni to trochu moc? vlezu do nej cela v pohode pod stahovaci kapuci... ale kratsi nedelaj, tak proste bud beru, nebo neberu. Jestli tvuj spacak delaj treba bezne ve verzi 190 cm tak tam budes mit par cm navic... a neznam vyrobce, co by mel jeden model odstupnovanej treba po 5ti cm, vetsinou mivaj 2-3 velikosti, mensi damskej, nejaka bezna velikost 185/190 cm + treba prodlouzena verze pro vysoky lidi...

vubec bych to neresila.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Velikost spacáku

Příspěvekod pickard » stř črc 22, 2015 11:08

Přesně tak - je otázka, zda se dělá o něco kratší. Pokud jo, mohla by to být správná volba. Pokud ne, není to zásadní problém, velká většina malejch lidí spí v o hodně větších spacácích. Má to svý výhody - můžou si tam narvat různý další věci.

Pokud máš 187cm, je to samozřejmě trochu zvláštní, protože si dovoluju tvrdit, že to je standardní mužská postava, takže by ti skoro všecko mělo být akorát. Takže je podezření, že to, co ti prodali, je verze "long" a možná existuje verze "regular".

Ve slušném krámě nechají člověka do spacáku vlézt.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Zpět na Spacáky a karimatky