Péřák - nechat si ušít?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Péřák - nechat si ušít?

Příspěvekod Mogen » sob kvě 2, 2015 9:27

Ahoj lidi,

mám takový netradiční dotaz. Spacák mám a jsem s ním celkem spokojený, ale nedávno jsem zabředl diskusi na téma péřáků. Hlavně jejich ceny a účinnosti vůči dutému vláknu. Dostal jsem nabídku, která mi nejdřív přišla naprosto stupidní, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc... Nad tím přemýšlím :) Dostal jsem nabídku ve stylu "dám ti draný peří a nech si spacák ušít, já to tak taky kdysi udělala". Myslíte, že:

a) to vůbec někde půjde,
b) vyplatí se to finančně oproti koupi běžného péřáku,
c) bude účinnost alespoň +/- srovnatelná s kupovanými.

Má s tím někdo nějakou osobní zkušenost? Neříkám, že bych s ním vyrazil na ledovec, ale jen mě láká to vyzkoušet... Cílové klima by nejspíš byly zimní vandry v Českých kotlinách, tj. max -10°C. Názory?

Díky, Vítek.
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Péřák - nechat si ušít?

Příspěvekod DAV » sob kvě 2, 2015 11:30

Takového draného peří máme doma tak kubík, taková otázka kolik gramů má to peří na litr?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Péřák - nechat si ušít?

Příspěvekod PavlisBoHus » ned kvě 3, 2015 8:57

a) jasně, půjde to
b) ano
c) záleží se kterým spacákem srovnáváš a kolik peří tam narveš a hlavně, jak jej máš kvalitní. Ale s těmi normálními ano.

Aktuálně mám doma za posledních 25 let už 3tí takový spacák (první mi šila maminka). Dnes už bych ale do toho nešel - organizačně moc náročné. Nejtěžší "dnes" asi bude sehnat někoho, kdo ti bude ochoten šít z tvého peří. Pokud k němu ale máš citový vztah, tak proč ne :-k
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Péřák - nechat si ušít?

Příspěvekod Quido » ned kvě 17, 2015 18:03

můj názor:
kdysi (čti před 25 a více lety) jsme to tak šili, když nebylo zbytí, jak spacáky, tak bundy, páč to kromě Tuzexu nebylo dostupné... výsledek: byly těžké a lezlo z nich peří - důvodem byla nezkušenost s výběrem a uložení peří, nedostupnost vhodných materiálů apod., nicméně bylo to dobrodrůžo a vítězil entusiasmus nad praktickou stránkou
:lol: :ú
dnes bych do toho nešel, zkušenosti s šitím a materiály ve firmách, které se tomu věnují léta, nikde nezískáš, a nevěřím, že by to podomácku vyšlo při stejné kvalitě levněji :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Péřák - nechat si ušít?

Příspěvekod koflík » úte čer 2, 2015 11:38

Tady se řešilo něco podobného.
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59


Zpět na Spacáky a karimatky