Spacak na leto CZ + SK

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod budo » pát čer 12, 2015 15:14

Nevsiml jsem si, ale rozmery zabalenyho spacaku, kterej je sbalitelnej dobre (a to peraky jsou), jsou jen otazkou tvaru obalu. Uzkej delsi, sirsi kratsi. Bez obalu dospod baglu na pohodu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod ripper6 » pát čer 12, 2015 15:57

Predstava mit v baglu spacak bez obalu je silena, jednak se to pak vic plete a muze to clovek necim dalsim uspinit a nebo poskodit. Proto vzdy koukam na rozmer po kompresi.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » pát čer 12, 2015 21:03

Pokud mas dvoukomorovy batoh, tak je to lepsi. Spacak si "sedne", netlaci do zad a batoh je foremnejsi.

@vis kdo doufam, ze si vsimnes a pochvalis moje prvni " :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod mike » pát čer 12, 2015 21:15

Nekdo mne volal? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » pát čer 12, 2015 21:29

:oops:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod wawrik » sob čer 13, 2015 4:48

ripper6 píše:Predstava mit v baglu spacak bez obalu je silena, jednak se to pak vic plete a muze to clovek necim dalsim uspinit a nebo poskodit. Proto vzdy koukam na rozmer po kompresi.

Ja som myslel, že drsňáci nenosia spacák vôbec, a ak, tak sa o neho vôbec nestarajú. Ideálne v ňom spia zablatení a v kanadách. A zrazu riešiš ušpinenie? :shock:

Len tak mimo diskusie - môžeš nám napísať, koľko máš rokov?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod ripper6 » ned čer 14, 2015 12:51

wawrik: Tak ja zas to ven beru jako ze ta vec se krapet uspini, ze je to urceny vic do tvrdsiho terenu. To bys pak nemohl nekde ani prejit kus lesem, aby jses nahodou neumazal jak barbina :mrgreen:
Jinak nevim co mas furt s tim blatem? Pokud jsem nekde trochu mel na nohavici, to davno uschlo takze to ten spacak uz snad neznici. Boty sundas :) Kdyby jses tam mel prevlikat, vis jak by za par dnu cestou jungly ty tvoje veci na prevleceni vypadaly? :D I jen na tu noc, kdyz jses spocenej, das na to ty veci tak za par dnu jsou stejne nic moc.
32, kamos tez - VS skola, jeden je mladsi 28 :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Příspěvekod budo » čtv črc 2, 2015 19:04

Dneska jsem se nahodne stavil v nejakym OCčkovym jakoze sportu. Jen tak jsem ocumoval a chtel si prohlidnout neco na beh. Vsiml jsem si regalu se spacakama. Tenhle mne ve sbalenem(!) I rozbalenem celkem zaujal. Na teple leto celkem prima malej balicek za par kacek.
http://m.heureka.cz/spacaky/mckinley-x- ... ght-600-w/

Men verze hýr http://www.mckinley.eu/hardware-sleepin ... 600-p11920
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod scinkk » ned črc 12, 2015 10:34

Mel jsem vcera s sebou spacak Cumulus xlite 200 - uz v patek rano jsem si rikal, ze to mozna nebude prijemna noc a mel jsem vzit 350ku. Teplomer jsem zapomnel vzit, ale meteostanice chmi jen par kilometru ode mista spani ve stejne nm. vysce ukazovala k ranu prizemni teplotu dokonce jen par stupnu nad nulou a i jine meteostanice v okoli nize umistene mely k ranu 5 °C.
Kazdopadne jsem se dobre vyspal, ac jsem musel byt ve spacaku cely zalezly, jak jsem vystrcil ruce, byla mi na ne zima. Ale kapuci spacaku jsem nevyuzil a k ranu jen spacak stahnul kolem krku.
V tomto smeru je dulezite, ze jsem spal na TaR Xtherm a v teplejsim pyzamu + tenka capka. Spal jsem pod otevrenym tarpem. Fyzicka unava taky nebyla mala :), za ty dva dny jsem to mel pres 3 km nahoru a 3 km dolu na trase 65 km a bylo to znat :)
Kazdopadne me to na 200 g peri prijemne prekvapilo, ale byla to pro me tak ta hranice komfortu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 11, 2015 9:41

su zvedava, jak dopadne test vikinga 300 o vikendu... prakticky je stale jeste leto :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod scinkk » pát zář 11, 2015 10:23

No chtel jsem jet ted ctvrtek-patek do Beskyd a to uz bych bral tu 350ku - sice dle meteostanic bych to mozna dal asi v te dvoustovce (ktera bude odpovidat tomu Vikingovi) ale uz by to zas bylo na hranici - asi zalezi v jake vysce budes spat a zda bude v noci jasno - tak pak reportuj :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 11, 2015 10:46

ja prave nevim, jestli mam byt kolegialni s kamarady, co vlastne ani nejezdi a maj strach, ze v noci zmrznou :D (a realne asi hrozi, ze jim nejtepleji nebude) nebo nekolegialni a spat jak mrtvola celou noc :D

vyska mala, kolem 500mnm, ale mozna u vody v udoli...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod budo » pát zář 11, 2015 10:55

Kasli na to, ze kamaradi vykosnou a poradne se vyspi. Maj si poridit lepsi spacaky :D Nebudes prece mrznout jen proto, ze klepou oni :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » pon zář 14, 2015 21:46

@ mawenzi a jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 15, 2015 4:54

vymekla sem, spali sme v udoli u vody, asi su rada nakonec.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » úte zář 15, 2015 10:22

Takze Viking 300 obstal v teplotach cca?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 15, 2015 11:17

nemela sem odvahu ho vzit = vymekla sem. Spala sem v nem kolem 10-11 stupnu, to v pohode, ale nakonec sem usoudila, ze vysocinu v pulce zari s nim jet nemusim, i kdyz technicky je leto, tak v tom udoli u vody kde sme spali by mi stopro teplo nebylo. ale ja su mega vymrzla, ja potrebuju tak +5 ke komfortu abych byla spokojena na svym komfortu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » úte zář 15, 2015 11:21

takze jsi spala v cem?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 15, 2015 11:24

to snad ani nesmim napsat, v tomhle :oops: usnula sem jak spalek s pootevrenym zipem dole, v noci sem rozepla tak do pasu, nad ranem ke kolenum a kolem 5te me vzbudilo vedro,tak sem sla vstavat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » úte zář 15, 2015 11:29

:lol: :smt082 zmrzlino.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod budo » úte zář 15, 2015 11:45

Hahahahahaaaaaaaaaaaa :-))))
Pro prokosnuty noci v Pinguinu Tramp uz jsem ho vytahnul taky:-)))
Spal jsem v udoli u Sazavy, vsude mlha, tuny padajici rosy .... byl jsem linej stavet tarp (popili jsme), tak jsm zalezl pod urostlej smrk s vetvema az k zemi, natahl karosku, boty dal pod hlavu a oblecenej, jak jsem byl, jsem se tou 650 jenom prikryl :-)
Je to regulerne celorocni spacak :-))))

tapatalked ; případné překlepy prosím omluvte
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Hroch » pát lis 6, 2015 20:08

Ahoj,
hledám lehký letní spacák pro použití v CZ, SK horách. Jsem rozhodnutý pro péřák. Koteka je na mě už moc drahá a tak váhám mezi SJ Attack II a WP Viking 300. Vím, že je tady o těchto spacácích napsáno dost, ale kdyby měl někdo srovnání...třeba co se týče zpracování. Navíc nedokážu posoudit, jaký velký vliv má na teplotní komfort typ komor (jasně, H je lepší, ale jak moc je to poznat) nebo 70g rozdíl v množství peří.

SJ Attack II (výhody: více peří, husí peří)
- 400g husího peří
- komory X
- celkem 830g

WP Viking 300 (výhody: komory H, váha)
- 330g kachního peří
- komory H
- celkem 705g
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Aldo » pát lis 6, 2015 20:24

Tady je to jasné. Komory X nebrat (Prošité komory u spacáku, kde předpokládám alespoň minimální tepelnou izolaci v letních horách jsou zhovadilost )
.......... a peří z kachny taky nebrat. :)
Podle mě jsi šlápnul trochu vedle.
Trochu si připlať, když kupuješ péřak.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd


Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Hroch » sob lis 7, 2015 19:14

Díky za info, v tom případě asi vezmu Vikinga.

Aldo: Nojo, "trochu si připlať" je celkem relativní. Když chci najít péřák s rozumnou váhou (do 900g), komorama alespoň H a husím peřím, tak je to buď CRITERION Ultralight 350, který stojí 5,5k a nevím, jestli bych se do něj se svými 187cm vlezl a nebo SJ Paine 400 za 6k a to už mi přijde dost velký příplatek za husí peří. Nebo máš jiný typ na spacák?
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod remy77 » sob lis 7, 2015 20:37

Hroch: pozri Cumulus Lite Line 300 alebo 400. Je tam 850 cuin perie. V popise je 185 cm ale tie 2 co mas naviac sa mozno schovaju :)
Aldo ich predava, urcite bude vediet poradit
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Hroch » sob lis 28, 2015 15:24

Jen pro info, nakonec jsem vzal Cumulus Lite Line 300 od Alda :wink: Díky za rady.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Cili » pát dub 21, 2017 9:09

Ahojte, vybírám spacák, momentálně mám Husky Aurus a spávám v něm cca od března až do konce listopadu (v nížinách ČR, PL, SK apod.), ale občas fakt klepu kosu a navíc je to kráva velká. Ale všude jezdím autem, tak se to dá.
Ale v létě plánuju trochu turistikovat (Holandsko, Francie...) a tahat si všechno na zádech, a tak hledám spacák do 1 kg, co nejmenší a cena max 2000 (stále student, takže čím levnější, tím lepší :( )
Mám ve výběru mám:
Pinguin Tramp
Pinguin Micra
Hannah Scout
a ještě jsem narazila na Trimm Summer a Trimm Impact.
Bylo by fajn, kdyby ten nový spacák mohl i částečně nahradit ten starý. Spávám v něm ve stanu i v tělocvičně, zažil i teploty lehce pod nulou (podle obalu má komfort 4 stupně), ale dobré spaní to rozhodně nebylo :D Navíc je ve sbaleném stavu fakt obrovský, to je hlavní důvod, proč chci nový.
Poradíte? Nebo je ještě nějaký podobný spacák, který jsem přehlídla? Prošla jsem i diskuze, ale moudrá z nich nejsem...na každý spacák se něco najde...
Cili
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 21, 2017 8:27

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod GreyMouse » pát dub 21, 2017 15:08

S těmito požadavky na váhu a cenu se asi ve spacáku moc neohřeješ. Z těch "tvých" nemám přímo vyzkoušený žádný, ale máme doma jiný Hannah s podobnou hmotností. Deklarovaný komfort je, pokud se nemýlím, +6, reálně pro mě (s jednou vrstvou oblečení) tak o 10° víc. Používáme ho spíš na chatu, na spaní venku jen při předpovědi teplých nocí (a když se jednou nezadařilo a bylo +8 už večer, když jsem do spacáku lezla, klepala jsem kosu až do rána). Na delší cestu bych si ho vzala asi jen někam na jih k moři. Pokud bych neměla na výběr a musela ho vzít jinam, počítala bych s tím, že kromě teplých letních nocí se budu muset doobléknout.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky