Spacak na leto CZ + SK

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Wladis » čtv dub 16, 2015 23:03

Zdravim,s pritulkyni vybirame spacak na toulani se krajinou v lete( kveten az zari ) Jedna se o nase kopecky v CR a maximalne Nizky Tatry v SR. Do oka mi padli tihle dva: http://www.jurek.cz/vyrobky/sleeping-ba ... #JUMP_HERE a nebo pinguin http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/tramp/p-76 Kterej bude lepsi? Podotykam,ze ja nejsem zimomrivec a doma neustale vypinam vsechny zdroje tepla :mrgreen: Spat se bude prevazne ve stanu. Uvitam i dalsi tipy. Dekuji
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » pát dub 17, 2015 7:10

Wladis píše: kveten az zari... Nizky Tatry v SR

Bez slovickareni, ze leto zacina v cervnu :mrgreen:

Mrkni na Jurek Hilly a Prima Tulák.
Hilly mela 3/4, Primu ja. Na podzim jsem se moc spokojene nevyspal v Prime a ona spokojene spala v Hilly. A to je zimomriva.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Wladis » pát dub 17, 2015 8:50

Pro nekoho az v Cervnu,pro nekoho uz v Kvetnu :mrgreen: * Na ten Jurek Hilly jsem taky koukal,ale to je 3sezonni.....potrebuju neco,co sbalim opravdu do maly krychlicky :-k Pac vetsinu vybavy.vcetne dvou spacaku nesu vzdy ja.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Wladis » pát dub 17, 2015 9:01

Jeste mi teda padl do oka tenhle http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/savana/p-88
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod dudy » pát dub 17, 2015 9:34

No já myslím, že v Tebou vybraných spacácích můžeš v květnu slušně vykosnout.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Wladis » pát dub 17, 2015 9:49

No,ta savana ma komfort 1....a kvetnove noci nejsou uz nijak studene,pokud se nezblazni pocasi a nepadne snih,nebo tyden v kuse neprsi. Zkuste kdyztak neco doporucit...
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » pát dub 17, 2015 9:57

Tak kup perak a mas vse, co potrebujes. 8)
Pokud ti v kvetnu nebude kosa v tebou linkovanych, dle meho nazoru, ,,vrazdach", tak pak sry za blbe kecy. Vsechny spacaky, ktere jsi linkoval splnuji tve pozadavky. Jen mej na pameti, ze podle toho jak se vyspis si uzijes vylet.

Slovickareni: Spacak se mi jeste nepodarilo poskladat do krychlicky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod PavlisBoHus » pát dub 17, 2015 11:07

Kilový spacák na léto (pokud to není peřák) si opravdu koupí jen sebevrah.
Mám kilový spacák, ale beru ho jen a pouze pokud vím, že bude v noci nad 15stupňů. Jinak třeba do Nízký Tater i na léto bych si syntetiku pod 1,6kg nikdy nekoupil. Řiďte se váhou a ne tím co píše výrobce. Je to tu diskutováno furt dokola.
Pokud mám spacák, kde výrobce slibuje -22st, a to u mne znamená, že při -10st možná přežiju, ale pokud nebude 0 a tepleji, tak se nevyspím...
PavlisBoHus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 27, 2010 18:38

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod TimTaylor » pát dub 17, 2015 13:09

Z těch 2 spacáku co jsi mě původně v merku bych bral spíš toho Jurka, nebo jiný - nějaký 3 sezonní - Pinguin. Sám mám cca 5 let starý Pinguin Mistral (+ 2ks péřových Warmpeace Viking 600 a 300) a pro tebe by byl idální ten péřový spacák Viking 300. Váží cca 700g, dá se v něm spát v pohodě i kolem nuly a je malý a lehký, ale docela drahý. V Mistralu jsem loni spal v červnu ve stanu, bylo cca 2 stupně Celisa (spali jsme kousek od vody, tuhle teplotu mi ukazovali hodinky v noci ve stanu, když jsem šel spát) a v tom Mistralu byla docela kosa. Vikinga jsem nechal polovičce a spala jak nemluvně:D. Ty chceš koupit spacák, který váží o 700g méně než ten Mistral a chceš se v něm v pohodě vyspat i na konci jara/začátku podzimu, to je ale blbost, v chladné noci ti v něm prostě bude kosa. Koukni třeba na Pinguin Savana nebo něco obdobného, ale aby to mělo alespoň 1,2kg (pokud to bude syntetika...)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 17, 2015 13:24

a nemas taky yetti zenu, ja se ve +2 vyspim tak tak ve vikingu 600, ve 300 bych umrzla zcela jiste:D

ale je pravda ze i v lete bezne teploty tak 5-10 stupnu podle lokality.. a v kvetnu muze byt i pod nulou porad i u nas...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Quido » pát dub 17, 2015 13:29

v lete na kotaroch byva pod nulou zcela bezne - podle toho poznam jak bude: kdyz mi do rana zamrzne voda v esusu, je jiste, ze bude pres den pekne slunecno a vedro *

letni spacak jsem uzil nejvíce na podzim - od pulky srpna do pulky rijna, jednakto byva predvidatelne pocasi, a pak nektere noci jsou tak teple, ze spacak ani nezapinam.... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod apuka » pát dub 17, 2015 13:41

No, fakt si sezen radeji lehci perovy spacak. Jak uz psali, i u nas v CR byva na horach, resp dolinach casto pod nulou i v cervenci a v NT v dolinach je to docela caste, i v 500-600m (napr. Demanovska dolina, zacatek) se nediv, kdyz budes mit -5. S vetrickem kolem stanu a ve vysoke vlhkosti vzduchu budes drkotajic vzpominat na spacak s komfortem pod -10.... :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » pát dub 17, 2015 14:36

Bych to shrnul:
- spacak na toulani se krajinou v lete ( kveten az zari ) Jedna se o nase kopecky v CR a maximalne Nizky Tatry v SR.
- nejsem zimomrivec a doma neustale vypinam vsechny zdroje tepla :mrgreen: Spat se bude prevazne ve stanu
- potrebuju neco,co sbalim opravdu do maly krychlicky
- kvetnove noci nejsou uz nijak studene
tak nejlepe vychazi varianta
TimTaylor píše:pro tebe by byl idální ten péřový spacák Viking 300. Váží cca 700g, dá se v něm spát v pohodě i kolem nuly a je malý a lehký

Mistral ma pro zenu Tcom 6°C
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod TimTaylor » pát dub 17, 2015 17:45

Vikingem 300 asi chybu neuděláš, je fakt malý a lehký (cca 650g), do spodní komory batohu se vejdou dva vedle sebe:D, a od cca května do září po ČR mi stačí fakt s přehledem. Jen ta cena je kapku vyšší. Asi jako každý jsem měl dlouho syntetiku a postupně jsem začal výbavu odlehčovat/zmenšovat, kdy jen změnou spacáku jsem ušetřil cca 700g váhy batohu, nemluvě o kusu místa. Taky bych si být tebou - pokud na to nespěcháš - hlídal výprodeje na webu Warmpeace, občas se tam jejich spacáky objeví ve "2 . jakosti" (a velmi rychle zmizí). Kámoš ho koupil takhle, byl o cca 30% levnější než běžně a kde je ta druhá jakost jsme nezjistili doteď, nenašli jsme žádný rozdíl proti mému "1. jakostnímu"....

EDIT: recenzi jsem našel tady http://www.svetoutdooru.cz/recenze-spac ... iking-300/
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Wladis » pát dub 17, 2015 21:51

Tak nad pinguinem svavnou jsem taky premyslel... Jestli je pritulkyne yetti nevim-zadnej porost jsem neobjevil :D Ten wiking je tenhle? http://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimat ... #parametry
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Quido » sob dub 18, 2015 10:06

nevim, co je na Savane, krome ceny, zajimaveho... :roll:
vyplneny obyc dutakem, ma stejne parametry jako Micra a vazi skoro jako trisezonak Topas...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod mitau » sob dub 18, 2015 10:52

Připlatit si 500,- za Micru se oproti Savaně určitě vyplatí - stejné teplotní parametry a ušetříš na každém spacáku půl kila a nemálo prostoru. Zkus se na ně jít podívat a sám uvidíš, jaký je rozdíl mezi 1kg a 1.4kg syntetikou. Zvlášť pokud oba spacáky nosíš ty, tak dva 1.4kg sacáky už batoh pořádně zaplní (o váze nemluvě).
Já jsem dříve měl Husky Escape (podobný Pinguinu Micra) a na červen-září mi přišel v pohodě. Je to ale o zvyku - bratrovi zvyklému na teplejší spacák v něm bylo někdy trochu zima. Když ti nevadí se do spacáku přiobléct (stejně to oblečení neseš, tak proč honevyužít i v noci), mohla by ti Micra naprosto vyhovovat.
Jinak Viking 300 je samozřejmě ještě lepší, ale chápu, jestli je to na tebe moc drahé. Přeci jen dát za dva spacáky 7000,- už není jen tak.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Botanick » ned kvě 17, 2015 7:57

Zdravím, mám prakticky stejný dotaz jako Vladis. Hledám spacák pro přítelkyni s tím, že škola/práce nás asi nikam nepustí jindy než červen-září a to převážně ČR a kousek za hranice. (jasně plány na Skotsko, Irsko a prakticky zbytek světa od Tibetu přes Etiopii až do Grónska jsou, ale kdo je nemá :lol: )
Takže předpokládám, že nejnižší teploty v kterých někam vyrazíme budou cca 4 stupně (noc/ráno), spát budeme "jak to půjde" stan/obloha/nějaký přístřešek.. rád bych do budoucna pořídil něco jako je Mountain Shelter LT (ale to tak za rok..a bůh ví..).
Přemýšlel jsem nad:
http://www.spacaky-stany-batohy.cz/kata ... t/mini-900
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/micra/p-4478
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/micra/p-4478
Problém je, že já tomu vůbec nerozumím. Sám spím v nějakém High peak, který jsem koupil asi deset let zpátky za cca 800 a když je mi zima, tak si na sebe natáhnu nějaké elasťáky a je to). Rád bych, aby ji ten batoh nezlomil záda (takže max do 1,5) a aby v tom nezmrzla/neuvařila se (to jsou požadavky :P )
Botanick
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 24, 2012 8:23

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » ned kvě 17, 2015 12:05

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Botanick » ned kvě 17, 2015 17:07

Díky, ale je to dárek a navíc po předchozích zkušenostech (úplně se vším) trvám na záruce.. Za poslední dva roky jsem vracel prakticky všechno co jsem koupil, od pánve přes mp3 až po boty :D
Botanick
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 24, 2012 8:23

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Quido » ned kvě 17, 2015 17:54

tak ode mne to máš aspoň prověřené ...
:D
jasně, pokud je to dárek, tak chápu, že tam musí být i ty visačky
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaký spacák na květen? pod stan

Příspěvekod Ma22tes » čtv kvě 21, 2015 16:36

Mám dotaz, dcera jede o víkendu pod stan (9 let, 150 cm, cca 40 kg). Má vlastní spacák Jurek Hilly, dámskou zkrácenou verzi, v létě na tábor ideální. Ale nejsem si jistá, zda jí v tom nebude zima, má být v noci okolo 4 stupňů. Ale zas bude ve stanu. Ještě jí můžu dát dospělácký Salewa Ladakh 3 star, jenže ten nevím, do kolika je stupňů, jak si ho půjčujem v rodině, tak někdo vtipně odstranil cedulku. Ale co vím, je teplý dost. A nebo svůj starší péřák, Leeda, ten já osobně nosila na zimní vandry, tak zas aby se neupekla. Co radíte? Ty dospělácký bych jí zavázala v nohách provazem.

jsem se celkem zasmála, co teď dělá leeda místo outdorového vybavení
Ma22tes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř kvě 13, 2015 17:14

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » čtv kvě 21, 2015 16:52

Pokud ten jurek hilly neni 5 let stary a skladovany byl v rozbalenem stavu, tak je uplne v klidu. Mame doma.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Ma22tes » čtv kvě 21, 2015 17:29

to: booze

díky, je starý ani ne rok a skladovaný rozbalený, má komfort 4 stupně, jenže to je pro ženu 160cm a 60 kg, takže u mladé to bude ještě trochu níž, tak právě váhám. Na druhou stranu nebude spát pod širákem.
Ma22tes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř kvě 13, 2015 17:14

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod mike » čtv kvě 21, 2015 17:34

Ve stanu bych se toho moc nebal. Co jsem koukal, ma 2x150 g/m^2 izolace a to by melo stacit. U ditete tezko odhadovat, ale urcite nezmrzne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod Ma22tes » čtv kvě 21, 2015 17:36

tak jo, tak jí dám jurka, stejně ho chce, protože je přece její :D, díky za názory
Ma22tes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř kvě 13, 2015 17:14

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod booze » čtv kvě 21, 2015 17:41

Kdyz si ja zapinam spacak, tak fakani spi v trenclich na rozepnutem a jsou spoceni. Meli Primu Trek, detem zima asi neni. Pred dvema tydny uz probehl bazen a to voda mela 15°C ja bych do toho nevlezl, oni v pohode koupacka, pry je to teple. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod ripper6 » čtv čer 11, 2015 20:25

PavlisBoHus píše:Kilový spacák na léto (pokud to není peřák) si opravdu koupí jen sebevrah.
Mám kilový spacák, ale beru ho jen a pouze pokud vím, že bude v noci nad 15stupňů. Jinak třeba do Nízký Tater i na léto bych si syntetiku pod 1,6kg nikdy nekoupil. Řiďte se váhou a ne tím co píše výrobce. Je to tu diskutováno furt dokola.
Pokud mám spacák, kde výrobce slibuje -22st, a to u mne znamená, že při -10st možná přežiju, ale pokud nebude 0 a tepleji, tak se nevyspím...

Ted tu na to koukam, jelikoz me zajmaj ty spacaky. Kdyz ctu zdejsi prispevky, je to vazne hooodne subjektivni ty teploty atd :shock: Proc sebevrah? To mozna jsi asi hodne zmrzlej clovek :D Ja mam tenhle, jen ted mam pokazenej zip
http://www.trimm.cz/cz/catalog/impact-c1666.htm
Spal jsem v tom i kolem nuly, nekde kdyz je cca 2+ to je uz znat ale treba v CR, kde je tak 5+, 6+ uplne v poho az me bylo teplo dost a rano to clovek uz rozepina :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod budo » čtv čer 11, 2015 21:56

Wladis: Ahoj, neprocetl jsem uplne vsechny prispevky. Ale Pinguin Tramp nekupuj. Mam ho a je to fakt spacak na tak teply noci, kdy by ti stacila i nejaka deka. Zvaz Micru http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/micra/p-4478 anebo nejakej ten perak, pokud nemas prisny cenovy limit. Perak se vyplati. Vikingy slouzi hodne lidem ku spokojenosti, mam pocit, ze asi i Malachovsky by se nasel v nejakem letnim provedeni. Z tech relativne levnejsich...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Spacak na leto CZ + SK

Příspěvekod ripper6 » čtv čer 11, 2015 23:34

budo: nepise tam nekde vejs ze by rad neco malinkyho? :) Ja koukal na tyhle Viking a prijde me to vse strasne velky kde je dylka zbaleny cca hned 30cm :?
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Další

Zpět na Spacáky a karimatky

cron