Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod Emanuela » sob pro 27, 2014 16:10

Zdravim,
zhanam spacak do Juznej Ameriky - vacsinou budem v teple ale v horach v noci bude teplota okolo nuly. Nemal by vazit vela, nakolko ho budem musiet nosit na chrbte. Kvoli vlhku sa obzeram len po syntetike. Rozmyslam nad nie az tak teplym spacakom plus tepelnou vlozkou.
Zatial sa mi pozdavaju:
Spacák Millet Baikal 1100 flamme (http://www.outdoormania.sk/katalog/prod ... gn=heureka) teploty +5°C/0°C/-16°C hmotnost udavana rozna - 1150 g (1040)

Boll Karma+ (SF) granit/basalt L (https://www.mall.sk/damske-spacaky/boll ... aram1=LEFT) teploty 4 °C –1 °C –17 °C hmotnost 940g (radeny ako letny- nema zateplovaci golier)

Boll Bora+ Short (http://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimat ... #parametry) 2 °C –4 °C –21 °C 1280g (radeny ako 3 sezonny- ma zateplovaci golier)

spacák MAMMUT Nordic SE 3-Season 195L space (http://www.sport-outdoor.sk/kemping/spa ... 195l-space) k+5°C/0°C/-15°C 950 g (radeny ako trojsezonny aj ked parametre ma skoro ako Boll Karma... - mam tomu verit? )

mate s niektorym z nich skusenosti? asi najviac som rozhodnuta pre ten najteplejsi z nich Boll Bora+ Short plus vlozka... je to uz zbytocne vela? pripadne s aku tepelnu vlzku doporucujete?
Emanuela
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 27, 2014 15:46

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod Emanuela » ned pro 28, 2014 13:06

Viem ze tu je o spacakoch uz dost popisaneho, ale uz som v tom celkom stratena. na 98% chcem kupit spacak Boll ale vobec sa neviem rozhodnut ci usetrit na vahe a zobrat Karma alebo radsej Bora - ta teplota mi nepride uz taky velky rozdiel a usetrit na vahe by ozaj potesilo. ale to ze jeden je radeny ako letny a druhy ako trojsezonny ma zavadza a neviem ako velmi to brat vazne (totiz povodne som sa obzerala po 3sezonnych a letny sa mi preto zda podvedome malo.. ale tie cisla naozaj az tak rozdielne nie su)

a od vlozky velke zazraky necakam, ak by hriala potesi, ale podla toho co sa tu pisalo sa na to spoliehat nechcem, aj tak by som daku ale kupila ked akurat nebudem spat v stane v horach tak bude dost teplo a chcel by som to vyuzit aj ked budem na ubytovniach a podobne.

prosim poradte mi niekto
Emanuela
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 27, 2014 15:46

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod mitau » ned pro 28, 2014 15:18

S Bollem mám jen dobrou zkušenost. Opravdu chceš sebou brát vložku? Kdyby nebylo ubytoven a spaní ve větším teplu, poradil bych ti určitě Boll Bora+ bez vložky. Nocí kolem nuly bych se nebál a váhově by to vyšlo podobně jako Boll Karma+ s vložkou např. Boll Mumy Liner SF. Já ale obecně vložkám moc nevěřím, třeba se tu ozvou nějací zastánci. Mám pocit, že vložky toho na svou váhu a cenu moc neposkytují.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod mike » ned pro 28, 2014 15:26

S Bolly nemam zadne zkusenosti, ale obecne mi parametry Karmy vzhledem k vaze neprijdou realne. Bora uz vypada lip. Zateplovaci limec se v nizsich teplotach host hodi, zvlast kdyz clovek spis venku a trochu fouka. Link na mammuti spacak nefunguje, je tam jiny, ktery ma 950 gramu, ale teploty o kus vys.

V teple na ubytovnach muzes spacak uplne rozepnout a pouzit jako deku, tohle funguje skvele i s teplejsim perakem. Nedavno jsem takhle spal v penzionu kde bylo 16 stupnu pod spacakem s limitem -9 a uplne v pohode. Kdybych ho pouzil jako spacak, tak se do pul hodiny uvarim.

O tepelnych vlozkach tu nekde diskuse byla mam pocit, ze z ni nevysly uplne dobre. Na tvem miste bych si spacak poridil, vyzkousel v ruznych teplotach a pak uvidis, jestli je jeste neco potreba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 28, 2014 15:57

koupila bych teplejsi spacak a na vlozku se vyprdla, z pc to rozvedu. ale ta vaha vlozky navic uz primarne v lepsim spacaku se ti nevyplati dat do vlozky

edit: mam vlozku thermolite reactor extreme, stala litr, vaha 399g. pouzila sem ji jednou, pridala mi mozna tak 2stupne navic, konec zari, teplota mirne pod nulou.
Osobne bych ten litr za 400g neceho, co je skoro k nicemu radsi narvala do spacaku a jeho vahy. Pac verim tomu, ze v tom spacaku ty penize a vaha navic daji vic muziky. Navic treba pro me je vlozka zbytecne velka (168cm), navic je to fakt fusak, takze neexistuje rychle rozepnout a vyskocit :D jako hned po prvnim pouziti sem si koupila teplejsi spacak a vlozka se tu nekde vali naprosto ladem. Coz si rikam, ze bych se ji mozna mohla zbavit, jestli ju najdu.

Samo zalezi asi od jednotlivce, ja, kdyz su unavena, tak su celkem dost zmrzla, navic neustale ledovy nohy, takze mam urco dost jiny vnimani teploty, nez treba nekdo horkokrevnej.
Naposledy upravil Mawenzi dne ned pro 28, 2014 16:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod Emanuela » ned pro 28, 2014 16:30

Dakujem velmi pekne za rady, asi mate pravdu. Ta vlozka je mozno zbytocne luxus zatial som nic take nemala a prezila som aj nie prave najcistejsie chaty. Naviac tie spacaky cenovo v roznych obchodoch vychadzaju naozaj takmer rovnako cize ak nekupim vlozku urcite usetrim.
Emanuela
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 27, 2014 15:46

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod mike » ned pro 28, 2014 18:29

Kdybys chtela vlozku ciste kvuli spine, tak je nejlepsi hedvabna. Vazi okolo 100 gramu a zabere minimum mista. V Alpach jsou pri spani pod erarnima dekama vlozky povinne a vetsina lidi nosi prave takovou. Teplotni komfort temer neposune, funkce je ciste ochranna, ale kdyz je horko, da se spat jen v ni. Akorat nebyvaji nejlevnejsi. Otazka priorit, bavlnene jsou podstatne levnejsi, ale vazi 4x tolik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod apuka » ned pro 28, 2014 19:01

Kdyby si nekdo chtel tech par stovek za vlozku (hedvabni proti spine) usetrit, at si koupi par metru hedvabu a usije si sam a na tvar, jaky se mu hodi. Jen je treba dobre promyslet, jaky hedvab si na to vzit - nestaci pouze podle vahy na m2, nektere druhy jsou hodne huste tkane a nejsou az tak prodysne (zato nejaky ten stupen pridaji na tepl. komfortu), jine zase jsou tkane hrozne malo huste a tam je ponekud problem to sesit tak, aby to drzelo a nebyly na jedno pouziti.... IMHO - radeji vyuzit nejakou slevu ale koupit uz hotove.
A na zvyseni teplotniho komfortu si vezmi radeji nejake funkcni spodni pradlo a nohy dej na noc do neceho (maly batoh, obal od spacaku,...) a tak do spacaku. Budes mit asi tepleji nez s vlozkou a bez techto veci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod pavproch » ned pro 28, 2014 19:03

za totáče sme si dělávali do spacáku fusak z bonekanu (v létě sa dal použít jako samostatný spacák....)

jinak já teda žiju v přesvědčení, že hory v JA = vysoká nadmořská výška a extrémně suchý vzduch, čili vůbec bych neuvažoval nad čímkoli jiným než brčkama :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod Emanuela » ned pro 28, 2014 19:39

mike - Tie hodvabne vlozky nevyzeraju vobec zle. Ale ta cena... ale nasla som aj nieco taketo - http://www.amazon.co.uk/DD-Sleeper-Slee ... B0055SKL56 ma to fajn rozmer 18cm x 13cm x 3cm aj vahu aj celkom kladne hodnotenia. a na SK stranke to maju za 17e - uvedomujem si, ze za tu cenu to bude zmes vselicoho a vela hodvabu tam asi nebude ale vaha je celkom prijatelna a ten rozmer. Este to zvazim, mozno to kupim a uvidim ci sa to pri baleni este niekam pomesti.

pavproch - okrem And sa chystam na Stolove hory kde bude takmer urcite prsat.
Emanuela
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 27, 2014 15:46

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod mike » ned pro 28, 2014 20:00

Proc ne, nevypada to uplne spatne. Akorat si over, jestli se do toho vejdes, nekteri si tam stezujou, ze je to male. 200x80 cm neni nic moc, pro bezneho chlapa by to nestacilo, ale pro mensi zenu by mohlo.

edit: ja mam tuhle od Ferrina a tech 220 je pri mych 180 cm akorat. Mam ji uz dlouho a platil jsem za ni asi 1000 Kc, pekna inflace :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod apuka » ned pro 28, 2014 20:32

Jo, vychazi to v porovnani s cenou spacaku docela draho - ale na rozdil od syntetickeho spacaku, ktery po par pouzitich bude uz jenom lehky letni spacacek hedvabni vlozku (na rozdil od bavlnene) mas na cely zivot. A za nejakych 750-800 Kc se uz sehnat da i novy (nekde v Decathlonu, nevim, jestli je i v SR) nebo nejake neznackove, pri nejakem vyprodeji jeste i levneji.
Jeste pocitej s tim, ze bavlneny Ti za vlhka nebo kdyz se budes potit pekne navlhne a bude se tezko susit, syntetika zase zacne po 2-3 dnech smrdet. Jestli si chces usetrit, fakt si kup vhodnou hedvabni latku a sesij z toho pytel podle sve velikosti. My mame uz par let takove, jen jsme to delali s nejpevnejiho hedvabu (120g/m2) a to je zbytecne, opravdu zbytecne moc a navic zbytecne tezke (a i drahe). Nevim, kde se za slusnou cenu da koupit na Slovensku, zkusil bych nejdrive umelecke/vytvarne potreby a tam hedvab na malovani nebo saly (jsou i 90x180cm, ze dvou uz mas pro mensiho cloveka vlozku za 480 Kc). My kupujeme u pana Volfa, ma fakt dobre ceny a posle zdarma vzorkovnik - http://www.zvsilk.cz/ Posila i na Slovensko, ale postovne to dost prodrazi. Pokud mu napises na mail, posle cenik. Eshopy zamerene na metrazne latky maji vetsinou hrozne vysoke ceny uplne stejne kvalitneho materialu (casto i od stejneho vyrobce).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod Emanuela » ned pro 28, 2014 20:35

mike - ta vyzera super, len ozaj ta cena - stoji skoro tolko co ten spacak :) a mam pod 170cm, nie je to uplne najmenej ale myslim ze s tym problem nebude.
Emanuela
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 27, 2014 15:46

Re: Lahky spacak do Juznej Ameriky (plus tepelna vlozka)

Příspěvekod Emanuela » ned pro 28, 2014 20:51

apuka - teraz by tu mali Decathlon otvorit, hadam to stihnu do mojho odletu :) alebo poprosim kamarata v CR nech sa mi na to pozrie. Usit si neznie zle len teraz nebudem mat vela casu sa s tym natahovat a zhanat.
Emanuela
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 27, 2014 15:46


Zpět na Spacáky a karimatky

cron