Co na pohodlné spaní

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Zeck » úte lis 15, 2011 20:54

Na čem se nejlépe spí? Použití většinou ve stanu při kempování, převoz autem, takže rozměry a váha jsou fuk. Chci aby to dlouho vydrželo, ne abych po 3 letech sháněl něco novýho. Chtěl jsem si pořídit samonafukovací karimatku, ale jak jsem se dočetl, jsou s nimi docela problémy. A ty, s kterými problémy skoro nejsou od Therm-a-Rest jsou na mě zase dost drahé.
Do teď spíme na nafukovacích matracích vyrobených ještě v minulým režimu - takový ty různě vlnkovatý. Poslední dobou jsem z nich ráno pěkně rozlámanej a bolí záda. Zjistil jsem, že při spaní venku přímo na zemi (teda s plachtou) jsem ráno čilejší. :)
Nafukovací matrace asi neprošly takovými změnami jako karimatky, takže počítám s tím, že nová nafukovačka mně moc nepomůže - nebo se mýlím?
Hledám prostě něco hodně pohodlného na spaní, tak prosím poraďte, po čem se poohlížet.
Samonafukovací a nafukovací karimatky - jakej je rozdíl v komfortu spaní? Jsou nafukovací stejně problémové jako samonafukovací?
Samonafukovací matrace a karimatka je to samé?
Zeck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 15, 2011 20:35

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod qwak » úte lis 15, 2011 21:47

No zase bych to s tou problémovostí nafukovaček či samonafukovaček neviděl tak černě. Když nebudeš spávat na hřebících :), já používám samonafukovačku a na nerovnostech, kořenech se dá v klidu vyspat. Nevím teda kolik jsi ochotný za nafukovačku dát, když ne Therm-a-rest, napadá mě třeba Yate?
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » stř lis 16, 2011 0:26

ty stary nafukovacky jsou opravu slepa evolucni vetev, a spani na nich je peklo.

jsi naprosto v poradku, problem je v tech matracich, cokoliv nad jednu noc je pro me za hranici moznosti, tedy pokud si muzu vybrat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Skorpion » stř lis 16, 2011 5:16

pouzivam samonafukovacku Husky 3,5cm. Casto sice nestanujem, ale zatial pohoda.
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Zeck » stř lis 16, 2011 9:28

Tak jsem trochu prolezl net a našel jsem samonafukovačky, které by mě vyhovovaly rozměry.
Vango Adventure DLX Mat XL 5cm (999)- http://www.mall.cz/samonafukovaci-karim ... mat-xl-5cm
Vango Adventure DLX Mat XL 7,5cm (1250,-)- http://www.mall.cz/samonafukovaci-karim ... t-xl-7-5cm
Husky Flop 7 (1550,-) - http://www.mall.cz/samonafukovaci-karim ... sky-flop-7
Pinguin Nomad 38 (1100,-) - http://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimat ... -nomad-38/
Pinguin Nomad 50 (1200,-) - http://www.hanibal.cz/spacaky-a-karimat ... -nomad-50/
Nejlíp mi vychází Vango 5 nebo Pinguin 50. O Pinquin samonafukovačce jsem se nikde nedočetl. Jinak mám v tuto značku důvěru. Vango je dost neznámá, ale cena skvělá.

A co třeba něco na styl takovýhle nafukovačky - http://www.nakupni-dum-praha.cz/katalog ... ing-149237 ? Bude komfort o dost horší než u samonafukovaček?
Zeck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 15, 2011 20:35

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » stř lis 16, 2011 9:58

stravil jsem na tom vzdy cast tydne, asi pul roku.

silne nedoporucuju. je to na nouzove prespani kdyz prijede navsteva a podobne...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Zeck » stř lis 16, 2011 10:45

to je rakce na nafukovací matraci? :)
Zeck
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 15, 2011 20:35

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » stř lis 16, 2011 10:52

ano na tu obrovskou modrou nafukovaci dvojku.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod anglicak » stř lis 16, 2011 11:56

Mame doma 2 Vango samonafukovacky, tloustka 7cm. Pouzivali jsme je v aute, nez jsme vyrobili postel. Spani naprosto pohodlny, nic netlaci, neuchazi. No ale postel je postel zzzz
Kdyby je nekdo chtel koupit jsou k mani, neb nam uz jsou nanic.
Obrázek

Obrázek
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » stř lis 16, 2011 14:55

no jo, transporter...

ale s tim rostem je to pekne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod anglicak » stř lis 16, 2011 20:14

Indy píše:no jo, transporter...

ale s tim rostem je to pekne.


Ja Ti dam transporter :twisted: :D :D

Obrázek

Obrázek
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Kuba Turek » stř lis 16, 2011 22:02

Já mám v kombíku úplně obyčejnou karimatku. Čím si koupíš tlustší a dražší, tím Ti asi déle vydrží a bude pohodlnější (nejlépe z nepromokavého a neklouzavého materiálu EVA). Nic zvláštního v tom není potřeba hledat.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Skorpion » čtv lis 17, 2011 11:41

Par dni sa da prespat uplne bez nicoho, len prikryty spacakom (Jeep Cherokee - USA 2005)
Obrázek

Ale kto chce spat ako na postely, musi si tam skratka dat postel :) (Toyota Camry - Australia 2008)
Obrázek
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » čtv lis 17, 2011 18:13

anglicaku, nebudes mi verit ale ty vyklapecky vypadaji velmi podobne jak u transporteru T5.

co to je za wagen a jak jsi s nim byl spokojen?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod kakos » ned lis 20, 2011 14:44

@Indy: tipuju, ze to bude nejakej ofroud "micak" L400

co se tyce tematu, tak na totok nedam ted dopustit, sic mam i samonafukovadlo, ale nejsem z neho nadsen, pac sem ho musel od +5 niz samodofukovat, az me huba bolela, o nervozite, ze se rano vzbudim se zmrzlyma koulema, kdyby usla, ani nemluve
v aute jedine molitan 5-10 cm s nejakym peknym povlecenim(slunatka nebo kocicky) :wink: :mrgreen: , predpoklad je ovsem rovna plocha, u feldy reseno festovnim prknem na miru, novy kary us to maj vychytany, po sklopeni sedacek je tam rovina jak u kolina
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod anglicak » ned lis 20, 2011 23:07

Indy píše:anglicaku, nebudes mi verit ale ty vyklapecky vypadaji velmi podobne jak u transporteru T5.

co to je za wagen a jak jsi s nim byl spokojen?


Je to Mitsubishi Delica/L400/, 2.8diesel, automat,4x4 se zadni vzduchovou uzaverkou
Mame he na nasi 2 rocni cestu pres Rusko, Centralni Asii, Jizni Koreu, Japonsko do Australie.
Auto super, mame ho udelany jako terenni obytnak. Vice fotek je tady http://www.delica.rajce.net

Co se tyka spani v aute tak bych dal pozor na dlouhodobe spani na molitanu, ktery je polozen jen na podlaze auta. Pokud je totiz delsi dobu vlhko, tak zacne celkem rychle plesnivet. Nafukovacka do auta si myslim je to nejlepsi reseni pokud nechces budovat postel.
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » ned lis 20, 2011 23:17

no tak to je jasny.

jestli muzes, rozved trochu to auto. docela me to zajima, driv u L300 platilo ze podvozek je Pajero, jak je to s 400kou, je to mozne rozumne prizvedat, ma redukce atd atd?

dik moc.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » ned lis 20, 2011 23:24

no mel jsem ruce rychlejsi nez mozek, dost odpovedi dava to fotoalbum, a zejmena ten podvozek to je teda neco. profi prace.

pekne pekne!!
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod wawrik » pon lis 21, 2011 9:53

anglicak píše:Je to Mitsubishi Delica/L400/, 2.8diesel, automat,4x4 se zadni vzduchovou uzaverkou

Krásne urobená :prayer: Navrhoval si si to sám?

Akú to má spotrebu? Robí sa aj s ľavostranným riadením?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod anglicak » pon lis 21, 2011 21:48

Jsem rad, ze se libi, diky.
Navrhl jsem si to sam/ spis okoukal a upravil veci co uz lidi maji/ a nechal si to udelat. Pro ten podvozek jsem letel do Japonska...spojil dovolenou s nakupovanim veci na auto.
Spotreba je kolem 12l pri jizde do 120km/hod, pokud jedem vic tak uz je to horsi. Vyjede to neuveritelny veci diky pridavny prevodovce a uzaverce co jsem si nechal udelat dozadu.
Delaji se i levostrane, ale chteji za ne dost penez v Nemecku a maji motor jen 2.5
V Anglii jsou skoro zadara a v dobrem stavu, jen volant je vpravo...coz mne neva, neb tady bydlim.
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » pon lis 21, 2011 22:06

to jde provozovat i v CZ ale na anglickych znackach. ale je to jiste komplikace...

ta spotreba je ale dost havarka. doufal jsem v nizzsi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod anglicak » pon lis 21, 2011 23:49

Ja jsem v UK, ale pokud mas auto na sebe prihlaseny v UK 6 mesicu, tak ho pak muzes prihlasit v CZ.
Spotreba je OK, auto ma na delku 5,5m, je i dost vysoke a je to poradny zelezo.

Obrázek

Obrázek
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod Indy » úte lis 22, 2011 0:51

coz o to vypada to dobre, no ze bych zkusil neco takoveho v CZ s pravostrannym...proc ne.

kdyztak Te pozadam o radu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod anglicak » úte lis 22, 2011 10:04

Indy píše:coz o to vypada to dobre, no ze bych zkusil neco takoveho v CZ s pravostrannym...proc ne.

kdyztak Te pozadam o radu.


jo klidne se ptej, ale musis do brezna..pak budem 2 roky nedostupni \:D/
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod wawrik » úte úno 3, 2015 21:20

Nech nezakladám nové vlákno...

Nenarazil náhodou niekto na nafukovaciu posteľ s maximálnou šírkou 60 cm? Potrebujem to do auta na sedadlo spolujazdca. Pekne to vyžehlí nerovnosti sedadla, ale mám len 72-centimetrovú, čo sa tam nevlezie a dosť sa krúti. Pokojne môže byť aj nejaká supermarketová, len nech má do tých 60 cm, všade majú len širšie.
Obrázek
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 21:30

Tech 60 cm ma v pase? 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co na pohodlné spaní

Příspěvekod booze » úte úno 3, 2015 21:43

f
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Zpět na Spacáky a karimatky